Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
21. máj 2010

macko - je taka moznost, potom ale zase nemam narok na vyzivne. ale radsej bez vyzivneho
ono problem je, ze to bolo iVF, takze mame na to papier...teda on ho nema.....maju ho prave v reprofite a to on ani nevie, kam sme to vlastne chodili

pravnik tvrdi, ze kym kojim si ho nemoze narokovat, ale potom ano. este aj ten posraty zakon....to je tak pre kollara dobry

dior
21. máj 2010

shandy pi vela vody-lepsie rastu 🙂 ,ja som mala 19 na JEDNEJ STRANE 😝 😝 😝 😝 😝

orsulka-mna tak bolelo na ms brusko, uz som liezla babam na nervy,kazdy den som cakala ms -uz na 7den som to nevydrzala -testla som, dost dlho ma to tak bolelo-vkuse som behala na wc kontrlovat...

orsulka
21. máj 2010

dior.....tak mna takto boli druhy - tretí den.....už ani sama neviem ..... ale zatial je "čisto" 😀 😀

lenny71
21. máj 2010

Ahojte
Práve som dopísala mircall do IP ,lebo mi tiež nedalo nereagovať, len som sa troška rozpísala tak som to posunula priamo k nej 🙂, ale ešte sa chcem spýtať že či na prvej kontrole folikov budem aj niečo platiť? Ideme zajtra ráno do RF na 9:00 .

julietka
21. máj 2010

ahojte babulky, ja len tak na skok lebo mi neda nereagovat na mircalin prispevok..
mircalka neboj sa o maleho. stale je u nas podla nasej legislativy matkou zena, ktora dieta vynosila a porodila, nemame schvaleny zakon "nahradnej maternice" takze ak ta chcel tvoj muzik vyuzit len na to ma smolu. Aj ked aj taky pripad som uz v praxi zazila..
a orsulka ma pravdu odkladaj si uz teraz blocky a vsetko co malemu kupis zo zakona mas narok na to aby ti to otec dietata zaplatil, len musis napisat navrh a podat ho na prislusny sud, dokonca zo zakona mozes poziadat aj o vyzivne nielen na dieta ale aj na seba.
zakon o striedavej vychove nie je zatial schvaleny, ale kazda palica ma dva konce. su matky co nechcu davat deti otcom ktory potom trpia tym ze nemozu byt so svojimi detmi ako casto chcu, takze na toto je to dobre, v opacnom pripade to moze by zneuzivane..tymi "lepsimi" oteckami. V Cechach tento zakon uz par rockov plati

lenny71
21. máj 2010

Mircall vidím že info zhánaš 🙂 len tak dalej...NEDAJ SA!
shandy ty si bola včera na konrole 🙂 máš nábeh na peknú úrodičku ...super. Dúfam aj nám sa podarí. Platí sa tam za niečo na tej prvej kontrole???

julietka
21. máj 2010

leny v reprofite sa nic neplati pocas stimulky, platis az ked odchadzas poslednykrat odtial a to pri ET

lenny71
21. máj 2010

julietka dakujem... to je super...v iscar som bola do ET 2x v tej ich kancelárii niečo platiť. A to som si raz nevybrala peniaze ,reku šak mám kartu.... kartou sa samozrejme vtedy ešte nedalo, tak som musela ísť behať po Blave a zhánať bankomat.

shandy
21. máj 2010

lenny zajtra ti drzim palceky 😵
nie neplati sa nic pri uzv, az pri ET ako pisala julietka.
diorik a cim si stimulovala? bo to si teda riadna nosnica 😀
ja mam clostil 1-0-1 a menopur 75IU, tak neviem ze ci to je ok alebo nie 😅 , ale tak tesim sa z tych piatich 😵

zuzla80
21. máj 2010

Mircalla no ja ani neviem, čo na to povedať - hnusia sa mi ľudia takéhoto tipu, hlavne sa nestresuj, pokiaľ ťa ešte jeho právnik neoslovil, tak o nič nejde - ako píšu baby, môže to byť z jeho strany strašenie, aby ťa dostal do úzkych, čož je od neho naozaj sebecké... hlavne sa ešte netráp, verme, že sa nakoniec všetko na dobré obráti.

Shandy super úrodička thuj thuj thuj len tak ďalej, a nech sa pri OPU nájdu ešte zopár ďalších pekných folíkov 😉
Lenny ako píšu baby, platí sa až v deň ET a veľa šťastia na kontrole😉

Inak vám chcem napísať - dúfam, že sa Zajko na mňa neurazí, ale ak si niekto pamätáte na Zajka - sem tam zvykla písať aj k nám, skôr je splňáčka - tak včera sa jej narodil chlapček s mierami 2050g a 44cm - narodil sa o niečo skôr v 34tt, ale obidvaja sú v poriadku 😵

zuzla80
21. máj 2010

Diorik šlapky pripravené 😀 Veru aj mne bude chýbať to moje brušino - ja som na neho taká pyšná 😅 , i keď pravdu povediac posledné dni je to za každým horšie a horšie, hlavné to večerné ukladanie sa, strašne ma tlačí poslednú pod rebrami, veď to poznáš...

Inak poradňa dopadla dobre, od dnes som oficiálne na materskej dovolenke - vyfasovali sme opäť nejaké vaginálne antibiotika, doki vzala ster, ideme ešte na krv a o 2týždne máme ešte jednu poradňu a potom už návšteva pôrodnice...

aanetta
21. máj 2010

Ahojte,
Shandy tak super urodicka,gratulujem 😵 .Vidim ze ides 25.tak sa tam stretneme,mozno aj polezime 😀
Lenny drzim palce na zajtra 😵

julietka
21. máj 2010

zuzlik, tesim sa ze konecne si to dotiahla az takto krasne daleko a aj takynka, velke bojovnicky zo starej temy "bezime maraton IVF a KET.." este lenik to musi zaklincovat 🙂
Ostatne babulky samozrejme ze sa tesim aj zo vsetkych vasich uspechov ale babulky si pamatam este zo starej temy a velmi sa tesim ze su uz konecne pred cielovou rovinkou 😵
zuzlik mne chybalo brusko este dva mesiace a v podvedomi sa aj teraz obcas pohladkam 😵 , ale hlavne prve tri tyzdne to bolo uplne strasne, som si hocikedy aj poplakala ze ich tam nemam..ale to bolo samoska aj tou poporodnou citlivostou 😵

lenny mne sa v iscare stalo ze som zabudla ten zeleny listok o zaplateni doma a rano ma nechceli pustit na OPU, normalne ma vynervovali pred odberom tymto ich postojom, potom sestricka nastastie dostala rozum a sla sa spytat do kancelarie ci mam zaplatene.. 😠

lenny71
21. máj 2010

babulky tak ďakujem za šťastíčko aj palce. Musím sa ísť nachystať do roboty.Ja mám totiž ešte aj nočnú a ráno z nočnej rovno do RF. tak sa zatial majte pekne 🙂.

lucifuk321
21. máj 2010

ahojte.
otazocka pre skusenejsie...na ktory den sa robi odber vajicok pri klasickej stimulacii na ivf v brne? a po odbere, na ktory den sa robi punkcia? dik 🙂

olympia
21. máj 2010

ahojte,
mircallka, je to smutné, čo musíš prežívať, ale neverím, že by súd rozhodol v jeho prospech. Ty si matka a niet dôvodu, prečo by malo byť bábätko odňaté žene, ktorá sa oňho svedomito stará a s láskou sa pripravovala na jeho príchod. Možno sem nakukne aj nejaká žienka-právnička a nezištne ti poradí fundovanou radou.

Shandy, skvelé, skvelé, skvelé, veľmi sa teším z tvojho výsledku, len tak ďalej! 😉 Ako ti radila diorík, treba veľa piť a ja som čítala aj to, že dozrievaniu vajíčok napomáhajú aj také zdravšie mastnejšie jedlá (vajíčka, avokádo ap.).

Lenny, zajtra držím palce, nech tiež ohlásiš pekný výsledok. 😉

Diorík, pekne sa držíte, aj Takynka a Zuzlík, už idete do cieľovej rovinky. 🙂

Baby, ja som dnes videla na UZV bábätko, všetko v poriadku, už má tri centi a bolo rozoznať hlavičku, telíčko, ručičky, nožičky. Kráááása. 😵 😵 😵

olympia
21. máj 2010

Lucifuk, mne robili punkciu tuším na 15. deň, ale to závisí od nálezu na ultrazvuku, môže to byť aj skôr alebo neskôr. A odber a punkcia je to isté, asi si sa chcel spýtať na embryotransfer, ten sa robí rôzne podľa toho, ako sa vyvíjajú embryjká, či máte predĺženú kultiváciu ap. My sme mali ET na piaty deň po punkcii (predĺžená kultivácia).

lucifuk321
21. máj 2010

olympia...ano, tak som to myslel, ako pises, diky 🙂

zuzla80
21. máj 2010

Veru Juli ešte Lenka to musí zaklincovať a budeme hádam aj kompletka - no a potom zorganizujeme to celoslovenské stretko s detičkami a s bruškami 😉
Viete baby, že aj my sme veľmi radi, že sme to dotiahli takto ďaleko, keby mi niekto pred rokom taký čas povedal, že nastúpim na materskú, tak neuverím...

Oly gratulujeme k maličkému človiečikovi, však je to úžasné 😵 a čím ďalej tým to bude stále viac a viac úžasnejšie uvidíš 😉

Lucifuk my sme mali väčšinou transfer na 5ty deň od odberu vajok a odber vajok bol rôzny - pri softe od 12-14DC a pri klasickom IVFku aj 17-19DC, ozaj to závisí od toho ako rastú vajka

zuzla80
21. máj 2010

Baby chcela som sa vás opýtať, tie čo ste si platili dobrovoľné nemocenské poistenie a nastupovali ste na materskú, dali vám tú žiadosť o materské tiež dvojmo, tak ako pri PNke?

lahhel
autor
21. máj 2010

Zuzlik a na mna zakladatelku ste zabudli, to budem asi ja ta posledna, aj ked mam nejake dost depkujuce obdobie, ci sa nam to vlastne niekedy podari...akosi nevladzem a neviem prist na pozitivne myslienky ☹

lucifuk321
21. máj 2010

a este otazka...kedy ste si aplikovali stimulaciu? rano, vecer...kedy je naj?

rebeka33
21. máj 2010

Ahojte baby,
shandy- 5 folíkov pekný výsledok. Určite bude veľa pekných a zrelých vajíčok. A 25. vám a aanettkou budem držať palce.
Oršulka tak dúfam ,že sa len pekne zahryzkávajú. 😵 a to trocha bolí. kedy chystáš testovať?
Leni prajem dobrú cestu a nie neplatí sa.
zuzla hneď zajdem na splnáčky. Hlavne ,že zajko aj malé je v poriadku.ďakujem za info. Super ,že ste ešte kinderko nech vám to ešte chvíľkuvydrží. V tom najlepšom vám závidím. Ja budem taká pyšná na to ,že budem tučná ako nikdy. 😀
Olympia gratulujem , k prekrásnemu USG. Len tak ďalej.
Lahel- ty nám dokážeš ,že sa nikdy netreba vzdávať. 🙂 Ja v to verím. Pre mňa bolo najdôležitejšie sa zdvihnúť a zavolať do centra. Potom už boli termíny a lieky a kolotoč sa roztočil. Tak to skús a zavolaj tam. Kým máš vaječníky a maternicu ,tak sa nevzdávaj.
To je optimizmu- my ešte stále máme pekné čiarky tak čakám na pondelok na krv. Prajem pekný večer. 😵

rebeka33
21. máj 2010

Ahoj zuzla, na splnkách nič. tak ak si v kontakte zo zajkom tak ich pekne pozdravuj, neviem či si ma bude pamätať, ale prajem nech sa pekne držkajú .Tá váha je už dobrá.držím palce. 🙂

katy2
21. máj 2010

Ahojte 🙂
Prepacte, ze vam tu leziem, ale obcas vas tu citam.....
Zuzla, ak budes so Zajkom, velmi ju pozdravujem a drzim palce, nech je drobec cim skor pri mame..... A gratulujem 😵 😵 😵 😵

avaka
21. máj 2010

Ahojte,
Mircallka,neboj,urcite vsetko dobre dopadne a budete si s Filipkom uzivat bez stresov.Ten Tvoj EX by si teda zasluzil.. 😠
Kocky maju pravdu,mozno nemoze zniest,ze sa bez neho zaobidete..
Shandy-super 5 folikov 🙂 a mozno sa este aj dalsie najdu,na soft je to krasne,
Leny,aj Tebe vela stastia v R.
Oly gratulujem,veru ten Vas maly cloviecik bude teraz uz rychlo rast.. 😵
Zuzli,mas pravdu,je to k neuvereniu,aj ja tu akurat pozeram kalendar,ako si to napisala a v nedelu bude presne rok,co sme mali ET 🙂 A co ste s Juli pisali,aj mne brusko chybalo,dokonca sa mi stalo,ze v noci,neviem,ci mi v bruchu mykal nejaky nerv,ale som sa zobudila na to,ze su to pohyby.. 😅
Lahhel,Ty ako zakladatelka to musis zavrsit a potom dat navrh na to stretko 😉
Pozdravujem vsetky

lucifuk321
22. máj 2010

halooo, kto napise? kedy ste si aplikovali stimulaciu? rano, vecer...kedy je naj?

takyna
22. máj 2010

ahojte kočany 🙂
netik tu v nemocke mam len taky biedny cize len tak v skratke, zatial sme tak ako bolo, CTGcko co nam meraju rano a vecer je ok, nezachytava ziadne kontrakcie, klop,klop,klop, brucho mam strasne velke, nikto nechce verit, ze cakam len jedno babo 🤐 😵 , vcera nas merali tak zhruba odpovedame ttyzdnu, mame zhruba cez 2 kg, mozno nas pustia domov cez tento nasledujuci tyzden, samozrejme ak nieco sa nestane nepredpokladane.mam alergiu na brusku s toho CTGcka s tych pasov, co meraju kontrakcie a srdiecko babenku, tak mi dali Ditiaden, tak som ospalejsia.
nestiham si vsetko precitat, ale &mircalka to co pises je strasne, je to hajzel na entu ten tvoj exak, zozen si dobreho pravnika uz teraz aby si sa na neho pripravila , debil jeden sposty, do plynu s nim.... 😠 😠 😠 😠 😠
Zuzik odkaz Zajkovi, ze im prajem vsetko len to najlepsie, velmi sa tesim, 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

&kocany moje velmi vas pozdravujem, drzte sa mi tu a dakujem za vas zaujem a slova povzbudenia cenim si to velmi 😵 😵 😵

mircalla
22. máj 2010

baby, dakujem vam za vsetky prispevky
taky, tak super.....a mozno este doma pobudnes
a vypada to na prirodzeny porod?
olly - gratulacia

dior
22. máj 2010

taky supeer, po tom CTG si vzdy umy brusko-to je z toho gelu-ma to vela tehotnych,ten ditiaden mam aj ja-mna svrbi cele telo-brusko nie. uz mate cez 2kg vaaau-tesim sa, drzkajte sa 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre