Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

labus
30. máj 2010

ahoj babulky 🙂
Bobian hemato je doležite vyšetrenie a tiež aj štítna žlaza a verím,že 7 bude u Teba tá štastná ...hlavne nech ti na hematologii spravia trombofilne mutácie ..ked si potratila.. lebo ja som netušila ,že mám mutácie a mám a je tam zvýšene riziko potratu a Štelclík mi vtedy povedal,žeak by sa zadarilo tak mi nasadí preventívne ten miniheparín že má s tým dobre skusenosti..len žial nezadarilo sa .
Mircallka,Takynečka už aj vám krásne naskákali tt
špeciálne pozdravujem moju Diorku a drž sa zlatušik Ty si bojovníčka myslím na Teba stále a čakám na správu ,že su fešáci na svete 🙂

lenny71
30. máj 2010

ahojte všetky
som tu len na chvílku lebo nemám moc času. Máme tu problém s vodou 😠 ....skoro nás vytopilo...a to sme sa sem len nedávno presťahovali. našťastie je to už ok len dúfam prestane už tak silno pršať.a to bývame na kopci 😒 . Sme si mysleli že nám niečo také nehrozí, ale začala sa liať voda z okolitých rolí aj s bahnom ....no hrúza.Ale nie o tom som hlavne chcela. chcem sa spýtať či je to normálne že mám stále od transferu pocit takého nafúknutého brucha. No neni to len pocit ale aj ho mám také nafúknuté 😎 .

lenny71
30. máj 2010

dnes som vlastne druhý deň ked nepočítam deň ET 🙂

mircalla
30. máj 2010

lenny....ja som mala nafuknute od stimulky cely cas....na uplnom zaciatku tehu som sa citila som sa citila ako minimalne v 4. mesiaci....cely cas som mala brusisko ako pred menzesom
takze je to uplny normal...ved vajecniky dostali zabrat

lenka20
31. máj 2010

ahojte babulky, dobre ranko vsetkym, tehulky su dufam stale pokope, lenny to nafuknute brusko byva casto, vajecniky su isto zvacsene este, pi vela vody a keby nahodou boli nejake dychacie problemy alebo bolesti tak sup k doktorovi, ale myslim, ze kedy si mala nabeh na OHSS tak by ta na to upozornili... takze to budu len dozvuky stimulky 😉
zuzlinka ja som na teba zabudla a ty si mala narodky zlaticko tak ti teda troska oneskorene prajem vsetko naj naj naj, nech v pohode zvladnes porod a hlavne nech ste cela rodinka zdravucka, lebo to je najdolezitejsie 😵 😵 😵 😵 😵
inak u mna nic nove, papam lieky poctivo, pozajtra idem na to sono sliznice, tak hadam nieco narastie, tie casy ked som mavala 15mm sliznicu uz su prec tak dufam, ze bude aspon 10 😝

zuzla80
31. máj 2010

Lenik ďakujem srdiečko 🤐 😉 Len nech ti liečiky chutia, ale hlavne nech už prinesú to vytúžené, čo najviac všetky pre teba chceme 😵 A to, že není 15 ale 10 však nevadí, ja som pri KETe mala 9 a ujalo sa - ale však ty to dobre vieš, hlavne nech sa bobáčikom v nej dobre spinká 🙂 Nechcem to samozrejme privolať, ale ako znášaš tentokrát Estrofem - nešpiníš od neho ako predtým?
Mircalla naša maličká je už otočená dole hlavičkou - ak si dobre spomínam tak sa otočila už okolo 28tt, - tvoj drobček má ešte času, mám taký pocit, že do 36tt sa môže ešte otočiť. Ja som sa práve vrátila z odberu krvi - už ani neviem čo mi z toho budú skúmať, asi krvný obraz, protilátky a neviem, čo ešte...
Lenny nafuknuté brucho je určite v pohode, predsa len vaječníky sú ešte zväčšené po OPU a aj utrogestan trošku nafukuje bruško, tak nebojaj, všetko je na tej najlepšie ceste. Tie povodne sú strašné, u nás včera v KE bol večer taký hustý lejak, no katastrófa, čakám, či nebudú opäť hlásiť, kde koho opäť zatopilo - to počasie je fakt oničom, taký škaredý máj už veru dlho nebol 😒
Jeeej da Labusik nás prišla pozrieť - ako rada ťa po dlhej dobe vidím. A som rada, že ste snaženíčko úplne nezavrhli, nikdy nevieš kedy motyka vystrelí - ako vidíš aj u tvojej známej vystrelila - veľmi dobre sa čítajú takéto príbehy so šťastným koncom 😉 Tiež keď mi bolo najhoršie a natrafila som na takýto osud s pozitívnym koncom, tak ma to dokázalo povzbudiť a nevzdať sa. Takže babulky nevzdávajte sa, váš čas určite príde 😵

mircalla
31. máj 2010

Leni, ja som mala len 9 cm...a uplne to stacilo ako vidis...kazdopadne sa tesime na spravicky zo sono....vies, ze som darcovske absolovala 2 krat a sliznica bola v oboch pripadoch ok...a inak staci 7 cm....
Zuzli ja som zvedava, v poslednej dobe ma totiz kopka viac hore...Inak ja som tiez skor asi za cisarsky, ked tak na tym rozmyslam, ale neviem ci lekara prehovorim...som mu ale zatial nepovedala svoj vek....no kazdopadne to este preberieme, ved sme sa predbezne bavili len raz
Lenny, inak ja som mala nafuknute brusko, dokonca aj pri darcovskych...a ako....to som ani nemala stimulku, brala som len utros a estrofem....

moni19
31. máj 2010

Ahojte vštky,

Zuzlík aj ja sa pridávam ku gratulácii. Nech sa Ti splní všetko, po čom túžiš. A nech ste zdravučký.
To budete mať s maličkou oslavy hneď za sebou. 😵

Lenka Ty si písala, že ideš do Brna 9.6? Budeš mať ET? Aký je ten estrofem? Nie je z neho zle na žalúdku? Ešte nikdy som ho nemala. Ale asi ho dostanem. Ja som sliznicu nikdy nemala ani 10. Teraz prvýkrat som mala 9 a to som si hovorila super. 😉
Ja idem toho 8.6. a už sa neviem dočkať. V práci len hypnotizujem kalendár. Už len týždeň. 😵
Tie záplavy sú hrozné. Ja som ich ešte nikdy nezažila. Nezávidím tým čo ich to postihne.

Pekný deň.

moni19
31. máj 2010

Je to estrofem alebo estrimax? Neviem či som napísala správny názov. 😨

zuzla80
31. máj 2010

Mirca uvidíš na ďalšej kontrole - a ak by sa malý náhodou neotočil, tak myslím, že by to bol dôvod na cisársky, aspoň by si sa ho nemusela dožadovať. Mne keď sa maličká otočila, tak som ju cítila tiež po stranách, najviac keď som si ľahla na ľavú stranu, tak tá intenzita bola ešte väčšia a vykopkávala akoby do prava. Ja som strašne zvedavá ako to nakoniec u nás skončí - teda ako rozhodne lekár, nechávam to na jeho rozhodnutí.
Moni ďakujem 😵 Estrofem je inak v pohode, ja som ho pár krát brala - to ti verím, že hypnotizuješ kalendár, ja som sa tiež nevedela dočkať každej "akcie" dokonca som v kalendári odškrtávala deň po dni 🙂

zuzla80
31. máj 2010

Moni buď Estrofem alebo Estrimax - obe sa zvyknú používať, majú rovnaký účinok.

moni19
31. máj 2010

Zuzlik ďakujem za vysvetlenie. Vždy to tu niekde na témach čítam, ale normálne som si nevedela spomenúť na čo to vlastne používali. 🙂

lenny71
31. máj 2010

ahojte babulky
Mircal, Leni, Zuzli tiež ďakujem za vysvetlenie...ste ma ukludnili 🙂 ....a aj sa mi zdá že ako som vstala dnes ráno tak je to tuším lepšie....sa mi aj lahšie dýcha. Inak tuším sme všetky poctivo víkendovali, tak snád ste všetky odpočinuté a pripravené na to čo nás čaká zas tento týždeň 😀 . Ozaj a ešte sa chcem spýtať že či ste po ETe brali len utroš alebo aj niečo iné. Ja som pred tým za každým mala utroš + estrofem alebo ten druhý krát utroš +estradiol . No a teraz mám len utroš. Nezabudi náhodou na ten estro....? 🙂
Inak držím vám palce tehulky, a myslím všetky aj tie v nemocke...nech vám to rýchlo a hladko ubieha ...a aj ostatným snažilkám a čakačkám na ET 🙂

orsulka
31. máj 2010

lenny...tfuj-tfuj-tfuj......nech sa dari.....!!! 😵 😵 😵 😵
ja po ET beriem stale len utros...3x2....... 😉

mircalla
31. máj 2010

ja som mala utros a estrofem....este aj prednison a anopyrin...to preventivne...estradiol je ekvivalent estrofemu....ale nuz veru spytala by som sa na to....mozno ma kazdy doky iny zauzivany postup....

lenka20
31. máj 2010

caute holky, ja len tak z rychlika lebo sa ponahlam 😉
zuzlinka klop klop klop odkedy mi vybrali ten polyp tak ziadne spinenie, ani po diphereline ani po estrofeme, tak naozaj verim, ze tentokrat uz som ready na tehu 😉
ziadne vedlajsie ucinky necitim, vsetko je ok.. horsie po utrogestane, to byvam unavena, no, musim uz letiet, lebo mi zdrhne bus, paaaaaaaa pozdravujem vsetky 😉

orsulka
31. máj 2010

lenny.....tak to ozaj lebo som skoro zabudla....doky mi preventivne nasadil ten clexane na pichanie....

savia
31. máj 2010

Ahoj Zuzli,
tak ako tu čítam, tak pôrod je "coby dub", tak veľa šťastíčka a opatruj sa 😉 😉 😉

labus
31. máj 2010

Zuzlik ,špatne si ma pochopila ja som snaženie už dávno povesila na klinec.. len som vás chcela pozdravit a kočky povzbudit to je všetko ja už nič neriešim už som stará a moje vaječníky ešte staršie..

lenny71
31. máj 2010

Ahoj labus
teda nepoznám tvoju ako sa povie históriu snažilkovania ako tuná staršie konikárky ale čo je to podla teba stará 😉? Ja budem mať tento mesiac 39 a vobec sa na to necítim. Ale zdá sa že si sa s tým všetkým zmierila a bereš to tak ako to ide a to je super. A možno práve to ti teraz môže pomôcť ked sa nebudete tak strašne snažiť.Poznám jednu pani, čo býva oproti nášmu baráku ktorá dlho nemohla otehotnieť tak si nakoniec adoptovali chlapčeka a dva roky na to ostala tehotná a mali dievčatko. Človek nikdy nevie.To len tak na okraj... 🙂Prajem veľa šťastia

labus
31. máj 2010

Leny71,
ahoj no ja mám tak isto v juni 39r. a moj príbeh je dlhý a skusila som všetko čo sa dalo ,všetky vyšetrenia,4 IVF + jeden nepodareny pokus ked vajucho ušlo a 3 operácie ...nádej už nemám a na zázraky som verila donedávna..ale žial u mn sa nekonal a je vela dovodou pre ktore som musela prestat.. kočky ktore su tu od začiatku moj príbeh poznaju a preto ich občas mrknem.Ja sa tiež necítim stará ..len mne funguje 13r. jeden vaječník a je opotrebovaný raz tolko a vajucha su slabe,málo ... a to je dlha hystoria inak by som sa nevzdávala to mi ver.. Tých sklamaníí a procedur som zažila aj za 5 žien a už stačilo... hlavne koli zdraviu

lenny71
31. máj 2010

Labus ja som si aj myslela že budeš mať toho veľa za sebou a podla toho usudzujem , že si silná baba a len tak sa nepoložíš...ja som to písala len tak na povzbudenie 🙂 . Ono je to ťažké ked sa s detičkami nedarí ale dá sa nájsť aj iný zmysel života.Sú rôzne osudy ľudí a záleží len na tom ako sa s tým svojim každý vysporiada a zvláda ho.A presne ako píšeš...zdravie je prvoradé. Prajem všetko dobré 🙂 .

mircalla
31. máj 2010

labusik ma deticky, uz vacsie.
labusik - nechcem ta lamat, ale tie darovske nechces skusit? ja som na tom uplne ako ty...moje vajecniky boli uz stare, FSH vysoke, je to aj tym, ze som prekonala vela operacii...tiez som si uz ani zdravie nechcela nicit. ale z 2 pokusov darcovskych mi oba vysli (prvy zial MA). o mesiac mam uz 38 rokov.
teda keby si nahodou ze dakedy zvazovala....🙂 ale nechcem ta lamat ani nic vnucovat....

dior
31. máj 2010

TAKYNKA ako???????????????

olympia
31. máj 2010

ahojte,
lenny, aj ja som mala také nafúknuté brucho a vlastne stále ho mám a ešte nafúknutejšie. 🙂
Lenka, veľmi držím palce, veď vieš. 😉
Diorík, ahojky, ako sa cítiš?
Pozdravujem aj ostatné. Počasie nič moc a veru aj to cítim, som nejaká oťapená, bolí ma hlava a veru zasa aj brucho, ale snáď to prejde.

dior
31. máj 2010

olympia ty uz si v 11tt-ved uz ides to je vyboooorneeee 😵 ,nebyva ti zle?brusko ma dlho bolievalo

ja radsej ani nepisem,lebo uz meliem z posledneho 😅 ...

olympia
31. máj 2010

diorík, býva mi aj zle, hoci nevraciam, no už to nie je tak často, trošku sa to zmiernilo.
Verím, že ti je nafigu, ale ty máš už krásny 34. tt, tak ešte kúúúsoček potiahneš, no nie? 😉

labus
31. máj 2010

Mircalka si zlatá ja viem, ale u nás je to jasne .. ked nie naše spoločne tak žiadne .. máme chlapcou a ked to mužovy nevadí som zmierená.. ale ved to všetko viete

zuzla80
31. máj 2010

Labusik ja so nemyslela umelko - skôr som myslela také to domácke snaženie, veď človek nikdy nevie - ja som to skôr myslela tak, že domáce snaženíčko nezavrhuješ, či aj to? Ale je to samozrejme na tebe a my sa aj tak veľmi tešíme, keď k nám zavítaš 😵
Diorik ahoooj, ako rada ťa vidím - verím, že melieš z posledného, ešte chvíľočku vydrž už to máš za pár, 34tt je perfektný, každý deň navyše je dobrý. Tiež som zvedavá na Taky, ani na FB ju nevidím, aby som sa povypytovala ako sa držia, snáď sú ešte stále kinderko.
Lenny ja som estro... nemala, "iba" utroš a prednison. Oni každému kombinujú niečo iné, takže neboj, určite ti estro nezabudli dať, zrejme si mala peknú sliznicu 😉
Saviček zdravím moja, veru ani sa mi veriť nechce - poskladali sme už postieľku a stále keď okolo nej prejdem mi to príde až neuveriteľné, normálne si to stále nedokážem predstaviť, že o chvíľku tu bude niekto, kto si bude vyžadovať našu pozornosť.
Lenik to sa teším, lieky znášaš lešpie - určite to je dobré znamenie 😵

labus
31. máj 2010

Zuzlík domáce sdnaženíčko nezavrhujem to by som musela byt bez sexu 😀 😀 😀 a na to sdom ešte primladá... len už sa na to nesustredujem .. nepočítam plodne dni , nechodím sledovat folíky nič... ale aj tak anca je mizivá.. skoro žiadna ved mám jeden vajíčkovod kratulinký len 4cm a jeden vaječník.. vajucha skoro žiadne a aj to zle a na krku prechod som rada že aspon chut na sexík mi zatial neodchádza... ale to je všetko okolo snaženia do nedávnma som dufala ,ale ani IUI nezabrali a ani IVF po operácii tak viem,že som beznádejná .. a dlho trvalo kým som sa zmierila...ale život ide dalej a mám pre koho žit nemožem si ho ničit neustálim plačom ..už som sa natrápila dost.....a ja sopm iný prípad ako vy ked mám mojich užasných chlapcou a skveleho manžela.. bolest prešla a snažíme sa užívat si život ako do obdobia pred snažením..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre