Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
25. aug 2010

@ninockaskv a kam zze vlastne idete na tu dovcu okrem Londyna?

inak teda to maju rychly labak ked im stacia tie infekcne choroby v den OPU. vyzeraju ze vedia co robia.a ja sa nemozem dockat aka bude uroda. dufam ze bude aj na spravnej strane na lavej..lebo pravy vajickovod je ko.a keby nahodou boli vsetky na lavej tak by sa hadam mohli rozhodnut aj pre OPU..no nie? naco zase stimulovat o mesiac na IVF keby bola dobra uroda.

callex
25. aug 2010

@mircalla o vidim ze to mas rusne teda. a kamze sa stahujes?to s tym cokom je mrzute..ale ked to tak sledujem vela babetiek ma s tym problemy.cim to je? prievan alebo co?
a to antibiotika su menej skodlive ako preplach?divne nie?drz sa

mircalla
25. aug 2010

nic take....kebyze prievan, tak sa to uz davno vylieci
je to vrodene, upchate slzne kanaliky, dakedy lieky pomozu, ak nie, preba robit sondaz
prave som nasla o tom na nete clanok, a zhodou okolnosti je autorkou nasa pani doktorka...tak snad vie, co robi

ninockaskv
25. aug 2010

ideme 30.9 na kanarske ostrovy.. uz bookejem aj auto, budeme chodit hore dole, zajtra dostanem sprievodcu od kamarata, tak nam naplanujem trip.. a ideme cez vikend kuknut do zvolena a do kremnice.. tak sa zabavam..

shandy, drzim vsetky prsty, nech je tentorkat unavene ako kon

mircalla, tak by som ti poradila.. ale ja vobec netusiiim ☹

brita
25. aug 2010

@mircalla Ahoj Mircallik, dakujem 🙂 Filipko je strasne zlatucky, si isto stastna maminka, tak sa drzkajte. 😉 Moja, prosim ta, tebe vkladali jedno embryjko alebo dve? Ja dufam, ze to uspesne dotiahneme do konca, aj ked este momentalne neviem, kolko ich vlastne v brucsku mame. 😉 My sme vkladali dve.

shandy
25. aug 2010

@mircalla dakujem a filipkovi nech sa ocko rychlo vylieci, aby mohol zmurkat po babach 😉 , tak dokina hadam vie co robi, ked o tom aj clanky pise ale ako vravis, lepsie skonzultovat este s niekym.
@ninockaskv a ktory ostrov na kanaroch? tak to budete mat super, ked si vezmete aj auto a vsetko pochodite, to je idealna dovolenka pre mna, ze si zastavim kde chcem, kedy chcem 🙂 . my sme boli v zime na tenerife ale mali sme zle pocko, ale aj tak bolo super 😵 a dakujem, dufam, ze ako to unavene stastie sadne, tak uz tam aj zostane 😀 😀 😀 .
@brita brituska no som zvedava v pondelok na UZV tiez, ze ci bude jedno alebo dve 😵

brita
25. aug 2010

@shandy To som veru zvedava aj ja, moja. Na ten UTZ idem nakoniec az v utorok, takze az v utorok napisem, co a ako.
Jedno alebo dve, len nech su zdravucke a nech sa drzia ako kliestiky. 😉 Inak teraz mi je akosi lepsie, ak nepocitam, ze som casto hladna a poobede si idem vzdy na chvilku polezat, lebo som unavena. Ale tie akoze mrchovske pocity zmizli. Prsia ma bolia aj nadalej, ale to ma nejako netrapi. Hlavne ta unava 😉

lenny71
25. aug 2010

ahojte babule
nemáte prosím vás niektorá skúsenosť s preradovaním na inú prácu kvôli tehu???Ja totiž robím aj nočné a vlastne robím 12 hodín...t.j.začínam dennou na druhý deň nočná a potom dva dni volno a stále dokola čiže aj soboty nedele a sviatky . No a naši v robote majú voláko problém s tým aby ma preradili len na dennú prácu. Dokyna mi dala už aj potvrdenie aale oni stále rozmýšlajú či neni ešte skoro...že by som mohla aj neskôr...Ja by som najradšej už od septembra lebo to je dosť perný mesiac na stresy a makačka u nás...tak by som nerada niečo riskovala...neviete mi poradiť ako to je či je na to nejaká lehota , alebo akonáhle to zamestnávatelovi oznámim tak ma musí preradiť???

shandy
25. aug 2010

@lenny71 lenik vydrzi pozriem ti to 😉 , myslim, ze tam lehota nie je a ze by ta mali co najskor preradit...hruuza ze robia drahoty...

mirinda10
25. aug 2010

@lenny71 zakonik prace to nariaduje ak si tehu tak podla zakona ta musia preradit iba na dennu smenu a neviem aku pracu robis ale ak tazku tak sa daj na PNku ved si tak dlho cakala ja by som nic neriskovala, inak musis mu to oznamit, ze si tehu najlepsie by bola aby si uz mala matersku knizku ale ak nemas tak papier od dr by mal stacit
inak gratulujem k tehu, davaj na seba pozor musis vydrzat do 12tt potom to uz pojde rychlo 😵

shandy
25. aug 2010

@lenny71 ako pise mirindik, musi ta preradit na dennu pracu, ak mas lekarsky posudok alebo nejake potvrdenie...lehota tam stanovena nie je, upravuje to §55 Zakonnika prace...

shandy
25. aug 2010

@lenny71 este aj §162, ale lehoty nikde nie su spominane...hmm

mirinda10
25. aug 2010

@mircalla gratulujem k 1 mesiacu, ja som a davam Nutrilon HA 1 ale ak nemate nejake alergie doma tak mozes aj obycajny Nutrilon, ja kupujem aj Aptamil v Rakusku je lacnejsi a mam to blizko vlastne aj pre teba to bude asi vyhodnejsie. Nasa nemala ziaden problem s mlieckom tak vyskusaj
kolko ti Filipko pribral za mesiac? daj UM na noc ale stale ho koj alebo odsavaj mliecko aby si ho nestratila, vsetko sa pocita co mu davas ale mas dost stresu a na mliecko by si mala mat klud a pohodu ja som odsala najmenej vecer ked som uz padala na pusu, najlepsie v noci a skoro rano, skusaj

lenny71
25. aug 2010

baby dík
idem zas na nočnú tak si to tam niekde mrknem 🙂 ide o to že ja mám rizikové zamestnanie aj s nočnou prácou a to nikdy neviem s čím alebo kým dojdem do kontaktu 😠 😎

zufalka
25. aug 2010

@brita obrovská gratulácia 😀

brita
25. aug 2010

@zufalka Dakujem. 😉 Moja, na teba ale nemam 😀 😀 😀 Ale este si pockame na ultrazvuk. 😵

brita
25. aug 2010

@lenny71 Mirinda ma pravdu. Ako tehotna nesmies robit nocne .Podla zakonnika prace su povinni okamzite, ako to oznamis, ze si tehu, preradit na ine adekvatne miesto. Ale ja ti tiez radim, ak budu robit drahoty, vytri im zrak a chod na PN a aj tebe bude lepsie. Ja som od ET tiez na PN a dufam, ze vsetko pojde OK a do prace ani nepachnem. nech makaju druhi, ja som tam jak sprosta 11 rokov v kuse makala aj za vsetky otehotnene a bolo ich 7, nech si teraz skusia druhi. 😠 😠 😠 😎 😎

mircalla
25. aug 2010

@lenny71 rozhodne si presad svoje, alebo si daj radsej pnku
@mirinda davam aj ja, zatial to celkom funguje, jasne, ze chcem len prikrmovat, o mlieko nechcem prist
@ninockasvk super dofca, dufam, ze pojdeme dakam s filipkom o rok
@brita vkladali 2 pri oboch pokusoch, oba pokusy tehu, ale prvy MA

zufalka
25. aug 2010

@lenny71 ahojky,tvoj zamestnávatel je povinný ta podla zákonníka práce preradit na iné miesto podla & 162,ale až budeš mat potvrdenie od lekára a materskú knižku.Hned ta musí preložit na prácu,ktorá nebude ohrozovat tvoje tehotenstvo alebo ti dá volno s náhradou mzdy ak by náhodou pre teba nenašiel nič.Určite ta nemože prepustit,lebo si chránená ZP.Zatial chod na PN a máš to vyriešené. 🙂

lenny71
25. aug 2010

baby ďakujem vám všetkým za rady, ste zlaté 🙂
som sice v práci a som sa dostala k pc tak píšem...ja by som sa aj ako sa hovorí hodila na PN ale po pravde nemám s tým skúsenosť...myslím čo sa týka peniažkov...my s priatelom máme taký príjem , že teda neživoríme a neni sme žiadny soc prípad ale nemáme ani navyše 🙂 a bojím sa aby som nejako finančne moc netratila kvôli PN, lebo máme na krku aj úver atď.tak pokial sa dá tak by som radšej robila 😒 . ale ved ja im to ešte v robote vysvetlím patrične...idem v nedelu zas na nočnú, ktorá bude moja posledná v tomto mesiaci a september som chcela už to iné preradenie...tak si počkám na šéfstvo hned ráno s tým že potvrdenie od dokyny tam už aj s preraďovacím tlačivom od dokyny majú od minulého týždňa...tak isto ja ako zamestnanec som si povinnosť splnila že som im oznámila že som tehotná a teraz je rad na nich no nie 😠 😎 kurník šopa 😀 .

lenny71
25. aug 2010

ja som totiž ešte za celý čas čo som zamestnaná nikdy nemaródovala tak neviem ako to chodí 😎
som silná žena s ešte silnejšou imunitou 🙂 50kg aj s topánkami 😎 😀 😀 😀

zufalka
25. aug 2010

@lenny71 neboj sa ničoho,povedz pekne že podla &162 Zakonníka práce máš na to právo a vyhodit ta nemožu,toho sa neboj! Si ako zamestnanec chránená,PN máš cca 60% z platu ak nie si dobrovolne pripoistená,vtedy máš fixnú taxu

takyna
26. aug 2010

@mircalla preplach nám robili, vravela mi doktorka, ze vo vseobecnosti nechu robit preplach, boja sa toho doktori, reprektive mlady doktori to nevedia robit, vobec to nesuvisi s vekom dietatka, robia to dokonca aj predcasne narodenim detickam

pozdravujem 🙂

mircalla
26. aug 2010

@takyna no tu je rozhovor s tou doktorkou, ale asi preplach a sondaz neni to iste. ja uz som z toho jelen
ak sa to nezlepsi pojdem inej ocnej

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1458/ne...

callex
26. aug 2010

ahojte babule.ste toho popisali ze uz nepametam co ktora. 😖
@lenny71 to je mrzute s tou pracou a to viac ze ty si nikdy nebola pN..takeho zamestnanca by chcel kazdy.mali by ta nosit na rukach.drzim palce aby to dobre dopadlo.ak budu streckovat mozes poslat na nich inspektorat prace. treba bojovat zato co mas v brusku.je to vydrete.
@brita tvoje telo bojuje so zmenami tak niet divu ze si pospis..a vsetci to aj doporucuju.ked psis tvoje telo zbiera sily.takze ked to a teba pride tak si pekne pospinkaj.ked ta bolia prsia tak mas aspon istotu ze bambulky su tam kde maju byt.
@ninockaskv jeej zavidim dovcu.

ninockaskv
26. aug 2010

@lenny71 tak na tom teda trvaj.. hlavne im to oznam pisomne, lebo tito hajzlici pri nich clovek nikdy nevie pri PN budes financne tratit, zavisi od zamestnavatel ako sa rozhodne ti davat peniaze.. ak nie, tak dostanes len zo socialky, nieco tam je, ze prve 3 dni ci 10 ti plati zamestnvatel potom socialka.. nam napriklad zamestnavatel dava ako benefit plne hradenu PNku.. ako keby som robila.. 😉

shandy, callex, teneriffe, len teraz som ostala v soku, kamart vravel, ze tam urcite bude teplo a tuto kolegyna vravela, ze jej kamoska sa tam vydala a ze v decembri iba prsi a prsi a prsi.. dufam, ze oktober bude fajn

callex
26. aug 2010

ja som vcera o 18tej bola taka ko..ze som zaspala vystreta na gauci, laptop na bruchu,..ruky na klavesnici. 😎 😀 a potom vecer taka migrena ze som myslela ze mi hlavu odpali.
uz nejake tie foliky citim..ked idem na wc tak pri tlaku ma picha na lavej strane. tak nech len pekne zreju.zajtra kontrola.

shandy
26. aug 2010

ahojte dievcence 😵
@lenny71 ja myslim, ze sa budu snazit dohodnut po dobrom, ale trvaj na svojom a myslim hlavne na mimi 😵
@ninockaskv ninus aj my sme boli na Tenerife, sice v tom decembri ale mozem ti povedat, ze nam neprsalo ani raz, akurat bolo zamracene skoro stale a dost chladno na kupanie, ale tak aspon sme mali kopec miesta na plazi 😀 😀 😝 . Urcite chodte pozriet aj na Pico del Teide, je to najvyssia hora Spanielska 🙂 , podla mna v oktobri budete mat urcite fajn teplo 🙂
@callex tak zajtra drzim palceky na kontrolu 🙂 , to ja uz mam brucho ako v 4. mesiaci, do nohavic sa nevojdem 😀 😝 a tuto noc sa mi snivalo, ze sme nestihli OPU, no dobry stres, to vam poviem....
pekny den vsetkym

tomka12
26. aug 2010

@shandy zajtra drzim palce, budem na teba mysliet...vsak sa tam mozno aj stretneme 😉
@callex tak aj ty ides v piatok? zdalo sa mi, ze si nieco spominala, ze v sobotu??

shandy
26. aug 2010

@tomka12 tomi dakujem, skusim nakuknut vedla, len neviem ci ta spoznam 🙂 🙂 . na kolku to presne ides? @callex a ty ides na kontrolu k Machacovi? a na kolku? zeby sme sa tam vsetky stretli? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre