Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
29. jan 2013

ahojte dievcata podla coho vám určí lekáar v Brne ze ake injekcie predpíše?? alebo sa riadi podla toho aké ste brali predtým? 😝

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 ahoj ja som na rizikovom hned ma doki vypísal ako som otehotnela tak vegetím doma 🙂 🙂 ja som prvé tri mesiace stále vracala tak si neviem ani predstavit ako by som to zvládala v robote 🙂 🙂

tinka9075
29. jan 2013

@annetty 😢 😢 😢 😢 😢 ket bude úspešný uvidíš budem ti velmi držat palce 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 jooooj aj ja by som chcela byt doma na rizikovom... za aky dlhy cas po tom ako si zistila, ze si tehotna ti zacalo byvat zle?

zuzu1122
29. jan 2013

dievcence, ktora mi viete poradit, alebo sa vyjadrit k tomuto: dnes som volala do RF a povedali mi, ze jedno vajicko je len jednobunkove ☹ , dve su stvorbunkove a jedno sestbunkove... som posmutnela, ale ta zlatunka teta v rf mi povedala, ze aby som sa nebala, ze niekedy sa to stava ze jedno sa pomalinky zacina vyvijat a potom sa rozbehne... povedala mi aj, ze norma je tri - styribunkove v tomto stadiu... mozno sa opytam hlupost ale to sestbunkove sa preto tak rychlo deli, lebo to mozu byt jednovajecne dvojicky? 😒

zuzu1122
29. jan 2013

@falin ved prave aj ja som bola prekvapena ked mi ta tetuska povedala, ze len nech si zavolam, len sa teraz bojim, lebo jedno sa nam akosi prestalo vyvijat a neviem, co si mam o tom mysliet ☹

jomini
29. jan 2013

@zuzu1122 neboj, sestbunkove je ocosi rychlejsie, nie su to dvojcatka, drzte sa 🙂

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 som taká spokojná ked som doma 🙂 🙂 vychádzky mám neobmedzené tak si chodím von kedy chcem 🙂 🙂 mne začalo bývat zle asi od 7 týždna 🙂 🙂 ved to sa ti pekne vyvíjajú neboj a to jednobunkové ich dobehne 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

babulky dakujem... podstupujem to prvykrat a som sa prelakla, ze ked je jedno take slabsie aby sa nezastavili aj tie ostatne a na piatok mi nic nezostane ☹
@jomini
@tinka9075

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 len prestan mysliet negatívne 🙂 🙂 v piatok pekne pôjdeš na vklad a mysli pozitívne 🙂 🙂

jomini
29. jan 2013

@zuzu1122 neboj, ved krasne rastu, do piatku su z nich blastocysty, nemusis mat obavy 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@jomini dakujem, tak som sa trosku upokojila 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 tinuska a ty nemas urcene vychadzky od-do? aj ked si na rizikovom? ci to je ine ako normalna PN?

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 nie nemám určené vychádzky ked som sa pýtala dokiho že kedy môžem íst von tak povedal že hocikedy 🙂 🙂 vraj mi kontrola nepríde síce chodím von kedy chcem a kontrolu som ešte nemala 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 aha, tak to potom asi bude ine... neotravujem ta hlupymi otazkami? chcela by som este vediet, ci doktor ta sam automaticky vypisal alebo ako a ci to bolo hned ako si zistila ze si tehotna... a kedy si dostala knizku?

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 ale nie neotravuješ ved nato som tu aby som ti odpovedala ked sa pýtaš 🙂 🙂 on ma vypísal hned aj kvôli potratom ked som viac krát potratila tak mi povedal že hned pôjdem na rizikové a to ešte nevedel že čakám dve 🙂 🙂 knižku mi dal pred vianocami asi týžden chcel mi ju dat skôr začiatkom decembra a potom sme sa dohodli že mi jú dá pod stromček 🙂 🙂 s takou radostou ju písal že radost bola na neho pozerat 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 😀 😀 😀 mas asi dobreho gynekologa... ja som po operacii chrbtice a sice nemam narocnu robotu fyzicky ale na nervy.... praca s ludmi je to najhorsie co moze byt...

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 tak to áno velmi dobrého ved on to chudák všetko so mnou prežíval a vždy ked som potratila a prišla k nemu spolu sme plakali 😢 😢 aj teraz plakal ale od štastia ked som mu doniesla správu od doktora z brna že som tehotná 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 jaky zlaty... to je nejaky starsi? alebo mladsi? pred tym ako si potratila to si bola na tych ivf tu na sr, ze? do brna si isla a hned to to vyslo ak sa dobre pamatam, tusim si to takto pisala...

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 on je velmi fain 🙂 🙂 má 47 rokov áno tie potraty som mala na sk to bolo aj po prirodzenom oplodnení aj po iui aj po ivf 😖 😖 v brne som šla na iui a hned sa podarilo 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 tak to ti tichucko zavidim, ze mas takeho super doktora a blahozelam ti, lebo zohnat tu lekara s ludskym pristupom, to je ako hladat ihlu v kopke sena... 😖 prosim ta ak ti budu moje otazky neprijemne, tak neodpovedaj... ked si isla na to ivf, ktore nevyslo, co bolo pricinou?

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 ja som velmi rada že je taký super 🙂 🙂 to ivf neúspešné ved na sk nik nepátral po tom a ked som prišla do helíku som bola po 3 potratoch a doki mi povedal že som obyčajný prípad 😒 😒 a v brne mi doki hned na konzultácii povedal že to nie je normálne tolko potratov a nič neriešili 😖 😖

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 no jako inac... podla ludi v heliose (nebudem im hovorit doktori, lebo podla mna niesu) su vsetko obycajne pripady... uz by som tam nesla... a vajicka sa ti vsetky vyvijali pekne a bez problemov? najhorsie asi je, ze ked si myslis, ze uz je vsetko tak ako ma byt (ked prejdes stimulaciou, injekciami, liekmi, niekolkymi sonami, punkciou a vkladom) tak to nakoniec nevyjde... obdivujem ta ako si to zvladla... neviem ci by som ja nasla v sebe tolko sil...

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 a najväčší gol bol ked mi doki povedal že môžem volat hocikedy keby niečo tak som zavolala ked som začala krvácat a odpoved doktora že aj tak potratíte no dakujem pekne za takú radu 😠 😠 vajká boli ok v helíku mi zobrali 10 a všetky sa oplodnili tak neviem kde bol problém vkladali mi blastocysty tak neviem kde bol problém 🙂 🙂doki v brne hned nasadil injekcie aj tabletky tak si myslím že aj to pomohlo 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 to si robis srandu, ze ta rovno odrovnali s tym ze aj tak potratis 😨 ... no toto keby povedali mne pred mojim muzom tak im tam asi huby rozbije... no teda, to je sila... ale aj v bratislave su taky... kolegyna isla tiez na ivf do blavy a tam jej povedali hned aby sa moc netesila, ze prvykrat to aj tak nevyjde a vyslo jej to hned na prvy sup, ale povedala mi, ze ked jej to takto vmietli do tvare ze sa pre to dost naplakala... a ani sa nedivim 😖 ... preco si vlastne hned nesla do brna? ci si nevedela o nich?

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 no to mi povedal ved čo chceš od Krajkoviča?ja mám o nom svoj názor 😖 😖 ved ja blbá keby som hned vedela o brne tak na sk ani nepáchnem do centier 😒 😒 ale zase teraz som spokojná že sa podarilo asi to tak malo byt 🙂 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 krajkovic? aj my sme u neho boli... vlastne najskor sme boli u gatovej ale ta bez slova odisla... potom sme boli u staroveckej a potom u neho... toto pohadzovanie mi islo na nervy... 🙄 ja som tak rada, ze som pocuvla radu a sli sme do brna... tiez sme o tom nevedeli... a uz vobec som necakala takyto pristup...

tinka9075
29. jan 2013

@zuzu1122 môj muž o nom povedal že vždy ked sme tam prišli tak mal pocit že sa nám chce strčit do zadku až prehnane na všetko reagoval ja takých ludí nemusím 🙂 🙂 ja som bola pár krát aj u gatovej u nej som bola aj na vklade bola to fain lekárka 🙂 🙂 ved aj ja som rada že sme šli do brna fakt ten prístup sa nedá porovnat z našími centrami 🙂 🙂

lenusika
29. jan 2013

@tinka9075 ani ja nemožem dopustiť na BRNO REPROFIT. Vďaka nim čakáme babatko po 12 rokoch.....
Koľký tt ste?
pekný večer

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 ano, gatova bola prijemna az na to, ze nam usten povedala nieco uplne ine ako napisala do papierov... a potom som pred krajkovicom vyzerala ako blazon...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre