Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

baculiatko40
16. aug 2012

@hora_lka ahoj. Ja mam k dispozicii Puregon 800 IU v jednom cartridge + Puregon pero a 10 ihiel do toho pera. Kupila som to ako 900 IU cartridge, ale minula som iba 100 IU. A viac uz nebudem potrebovat. Ak mas zaujem, pis IP.

hora_lka
16. aug 2012

@baculiatko40 napisala som Ti do IP 🙂

zabka1124
16. aug 2012

@nelly3 rataj tak okolo 1300-1400e, ale to zalezi kde si zozenies a za kolko liek a injekcie a kolko bude oocytov!!LEpsie je byt pripraveny na viac ako potom v soku 😉

zabka1124
16. aug 2012

Babenky, chcem vas vsetky povzbudit🙂!!!Urcite sa to podari, ta snura,ked sa nejako tu babenkam nedarilo zostat tehu je uz pretrhnuta 🙂!!Pisem si s jednou kockou a je tehu 5tt a ozvaala sa mi aj druha a tiez je tehu!!Hadam im to nebude vadit, ze som to sem napisala, je to hlavne o povzbudeni vas ostatnych a ze nadej umiera posledna🙂🙂!!Poctivo vas citam, vidim vela novych nickou a mozem povedat, ze ste dobre spravili, ze idete do RF, vedia co robia a nie je to hlavne len o peniazoch!!Ja viem, niektorym nevyslo alebo nevyjde 1IVF, ale potom sa to urcite podariiii🙂🙂🙂!!!
Drzim vam vsetkym silno prsteky a posielam tfuj, tfuj tehu viiiirruuusiiiiikkyyyyy 😉 😉 !!!

tinka9075
16. aug 2012

@zabka1124 dakujem za povzbudivé slová ja idem do Brna 12 a už sa velmi teším 🙂 🙂 lebo tieto slovenské centrá sú len o peniazoch 😒 😒 keby som vedela že mi ivf preplatí poistovna aj v čechách tak na 3 ivf idem do Brna 🙂 🙂

rot
16. aug 2012

@tinka9075 ja som bola v slovenskom centre, kde to o peniazoch na prvom mieste vôbec nebolo, naopak. Ale nedokážu mi tam už viac pomôcť a aj sama chcem Brno vyskúšať, som dosť zvyknutá z toho slovenského centra na osobný a pragmatický prístup (no zároveň empatický a takmer rodinný), také niečo očakávam aj v Brne a ak bude ešte lepšie, poteším sa 🙂. A tiež sa veľmi teším 😉 .

tinka9075
16. aug 2012

@rot aj ja som zažila jedno centrum kde to o peniazoch nebolo vedela som že doki nám chce pomôct a ked už to všetko bolo na dobrej ceste tak ho odvolali a bolo po radosti 😒 😒 mne písala kamoška čo sme spolu chodili do centra na SK a že v Brne budem spokojná a odchadzat s úsmevom ako od docenta chodila som do Iscare v MT 🙂 🙂

rot
16. aug 2012

@tinka9075 hm, tak je RF naozaj dobrá voľba 🙂. Ty si objednaná na 12.9.? Ku komu ideš?

tinka9075
16. aug 2012

@rot ja si myslím že sa pohneme dalej aj ked mám ešte 3 zmrazené embrijká tak pôjdem ešte na vklad 🙂 🙂 idem k štelclovi tak sa teším 🙂 🙂

nelly3
16. aug 2012

@zabka1124
jj, ratam, ale injekcie som si zohnala u nas na SK, takze snad za pregnyl a neviem co sa este dava uz nebudem vela doplacat 😉 a aj podla oocytov ako pises sa plati max. 8000 CZK. len nech to uz vyjde 🙂

zeina62
16. aug 2012

ahojte chcela by som poradit kupila som si kyselinu listovu 400 a neviem ci to staci ci mam brat 800? a ci mam s nou nieco uzivat aby sa lepsie vstrebala

nelly3
17. aug 2012

@zabka1124
ja viem tiez o jednej co jej to teraz v Brne vyslo 😉 ale nejako sem uz nechodia, mali by nas prist trosku povzbudit, stara partia co tu bola, sa navzajom povzbudzovali a skoro kazda do jednej je uz mamina alebo tehulka 😵

cicussa21
17. aug 2012

Ahojte, mozem sa spytat? my sa snazime cca. 10 mesiacova a zatial iba jeden spontanny potrat hned na zaciatku tehu... a rozmyslam, ze asi zajdeme do nejakeho centra.. ale akosi sa bojim tych slovenskych.. co vsetko preplacaju poistovne, ked chcem absolvovat asist.reprodukciu v cechach? viete niekto? dakujem 🙂

kika386
17. aug 2012

Tak dievcata, pridavam trosku povzbudenia. moje 4 IVF v RF vyzera nadejne, dnes 14 den od ET a test mam pozitvny, sice ciarka je slabsia ale je, to je moj 6 ET a prvy krat pozitivny test, ani menzes neprisiel, inokedy som uz davno krvacala. Tak neviem, potichucky sa tesim, v pondelo krv, ta to rozluskne. Tak snad sa mi po 6 rokoch konecne soli moj sen 🙂

kika386
17. aug 2012

oprava - splni moj sen 🙂

rot
17. aug 2012

@kika386 úžasná správa, držím silno palce! 😵

kika386
17. aug 2012

@rot dakujem

leontinka27
17. aug 2012

@tinka9075 prosim Ta aku mas poistovnu.ja som vcera volala do mojej Union a povedali mi ze mi to nepreplatia.

ana79
17. aug 2012

ahojte aj ja som sa rozhodla skusit moje 3 ivf v Reprofite v Brne. 2 mi nevysli tu na sk vo Ferticente tak uvidime lieky a injekcie mam uz doma...tak cakam na ms a hor sa do toho...snad to vyjde. doktorka nam odporucala hysterektoskopiu si urobit ale akosi nieje cas...a neviem kde to na sk resp. tu v nitre robia....nechcem uz cakat dalsie mesiace roky pribudaju tak uvidime..., my ideme ako samoplatci...zatial sa mi zda pristup super.

holly74
17. aug 2012

@kika386 Kika to je supééér 🙂) Gratulujem !

mirinda10
17. aug 2012

@nelly3 presne tak, tak sa pekne snazte a hlavne musite verit ze sa to podari
pozdravujem Brno a mojho fesaka Stelcla
@leontinka27 ja som tiez neppocula, ze by nase poistovne preplatili IVFko v zahranici nakolko podla ich pravidiel preplatia iba to co sa neda robit na Slovensku vid moja operacia ked som bola tehu v HK , takze ako samoplatca je to ok a stale ta to bude menej stat ako ked pojdes na Slovensku na poistovnu aspon u mna to tak bolo

na Brno nedam dopustit a stale ma v tom utvrdzuje moja dcera, lapjka jedna 😀

mirinda10
17. aug 2012

@ana79 dobra volba, drzim palce 🙂

mirinda10
17. aug 2012

@zeina62 maz ju cistu alebo aj nieco ine, ja som brala od Jamieson a ta mala asi 1000ku a jednu denne ale mozes brat aj vitamin E aj to som brala

ana79
17. aug 2012

@mirinda10 dakujem snad to vyjde dufam...

leontinka27
17. aug 2012

@mirinda10 no ale vidis baby pisali ze im to preplatili jedna baba co ma doveru jej v tomto roku preplatili dve ivf v brne

kika386
17. aug 2012

@holly74 dakujem ti

mirinda10
17. aug 2012

@leontinka27 no neviem ktora poistovna nakolko IVF musis mat priamo cez CAR odsuhlasene dovod preco atd a ked to tam do 6 mesiacov neurobis, tak ti ziadost prepadne. Najlepsie zavolat do poistovne ale Dovera to urcite nepreplati. Co som sa ja navyvadzala v Dovere aby mi preplatili hospitalizaciu a operaciu ked som bola tehu ale nakoniec nemali na vyber nakolko TTTS sa u nas nelieci a ani o nom dr poriadne nic nevedia

melisska
17. aug 2012

@kika386 supeeeeeeeer, uz sa plni tvoj sen 😵 😀 🤐

kika386
17. aug 2012

@melisska dakujem, len sa stale pozorujem a nic necitim, ani prsia ma nebolia, iba trochu krize ako na menzes. kedze som este nebola tehotna, tak neviem ako sa mam citit 😒 , je mi to take podozrive, bojim sa biochemickeho t ☹ . no ale aspon ze prvy krat ciarocka na teste, uz to je pre mna posun vpred 🙂

melisska
17. aug 2012

@kika386 teraz klud, necitaj níc na nete 😉 je to vporiadku 😵 drzim palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre