Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nemko
7. mar 2011

@lianka7 rano teraz uz 2 ( 2 ampule bravelle a menopur to si davam do jednej striekacky) a do druhej cetrotide

yeliel
7. mar 2011

@nemko teta z tkanivovej ?

nemko
7. mar 2011

@yeliel ano 😀

yeliel
7. mar 2011

@nemko mala si na to neake tlacivo?

nemko
7. mar 2011

@yeliel nie normalka vymenny listocek 😀

maticap.
7. mar 2011

@lianka7 hm, keby som si pamatala. Ale volal sa tusim "Barbara" alebo tak nejako a vraj po 3 dnoch od oplodnenia mal ukazat vysledok... mala som tusit, ze ked niekto do navodu na pouzite urobi hrubicu "vyditelne", tak to bude asi o nicom test 😀 .
@brita Cysta? Mne stacila jedna folikularna minule leto... som sa jej nemohla zbavit vyse troch mesiacov....brrr... iba je mi divne, ze chodim v noci curat - presne ako ked sme boli po prvom ivf-ku... alebo mi uz nacisto sibe... a dokazem si "nasimulovat" nespecificke priznaky tehotenstva... 😝

yeliel
7. mar 2011

@nemko a vies co presne bolo na nom napisane? 😀

nemko
7. mar 2011

@yeliel aj ked ma zabijes neviem 🙂 nespominam si, ale ked jej zajtra zavolas presne ti to nadiktuje

lianka7
7. mar 2011

@rienok krásne 🙂 pekný večer aj tebe 😉

lianka7
7. mar 2011

@nemko
@yeliel Ja som mala od gynekologa tlacivo a zaskrtal na nom policka,ktore chcel mat vo vysledkoch...a ako som pisala urobili aj navyse krvne testy.
@maticap. 😀 Tak to bol ozaj o nicom test 😀 skus mamatest s citlivostou 10

yeliel
7. mar 2011

@lianka7 ale moja gynekologicka je na hlavicku 😅

mircalla
7. mar 2011

@yeliel keby to nebolo take tragicke s tym CAR Antolska, tak sa aj zasmejem:(
caute baby, dneska nestiham nic pisat, len som prebehla
inak vysledky cyto 2, tak som rada

maticap.
7. mar 2011

@lianka7 prave som nasla ten test, ktory som si robia a jeho citlivost je: 25mlU/ml alebo vyššia hladina hCG v moči.

lianka7
7. mar 2011

@maticap. to je slaby...treba s citlivostou 10...skus sa testnut tym 😉

rienok
7. mar 2011

nooo kde ste vsetky ... mam taku pisaciu naladu a neni komu by som pisala 😎 tak teda dobrú noc 🙂

gabinkaa
7. mar 2011

@rienok zmenila si si fotečku?

rienok
7. mar 2011

@gabinkaa áno, na tejto sa páčim sama sebe 😀 je to z jedného veľmi vydareného večierka 😉

gabinkaa
7. mar 2011

@rienok je suprová, nie si zababušená

rienok
7. mar 2011

@gabinkaa dakujem...no veď jar ide, najvyšší čas odložiť lyže 😉

ninockaskv
8. mar 2011

dobre rano, dnes ziadne lastovicky? ja som zase prisla neskor do prace, cez obed mam v plane psychologicku, vecer cvicenie, zase budem musiet odist skor z prace.. nuz, no a co? xixixi

to je mile o tom vzdavani a nevzdavani.. ja mam nejaku depresiui nebo co, mne je nejak vsetko jedno, nemam absolutne na nic ziadnu silu, vcera ma ta kolegyna zabila, tym, ze su tehu.. akoze neviem sa ja z takychto veci tesit. 😅
@mircalla tak fajn .. tesim sa a to mi pripomina, ze sa mam objednat na gyndu na preventivku a pokecat s dokinou o kupeloch ..

a baby ja seriozne rozmyslam o tom, ze by som zmenila job, dnes rano zase nebola tepla voda, pokazila sa mi klavesnica a bolo mk povedane, ze sorry, je setrime... 😠 😠 😠

callex
8. mar 2011

@nemko fuu to teda riadne dlho pichas...chudatko.ale kedze si v tom zazracnom centre tak sa aj bojim co z toho napokon bude.drzim palce.
@rienok super fotka..chvalim jarnu zmenu image. 🙂
@ninockaskv no vyzera to ze sa trapis s depresiou...ale tak hadam psychologicka ta naladi na lepsiu strunu.a tie kupele by ti mozno prospeli..i ked zase je tam hoooodne casu na premyslanie.ja som tam precitala velmi vela knih, vysila nejaky obrustek..a tak.
ja som vcera prisla domov s tym ze tak moja mila oddnes zacinas cvicit.ale este som sa predtym napapala..potom som chcela vzýuzit denne svetlo na vysivanie a uz ked som sa dokopala ze teda idem prisla taka unava na mna ze koniec.a 20,15 som uz klipkala ocami ani Onurko ma neprebral. 😀 tak dufam sa mi dnes podari k tomu dostat.nejako neviem najst ten elan co som nim hyrila vo februari.

nemko
8. mar 2011

@callex no uz mi to ide na nervy, moc sa netesim lebo mi vcera Valky povedal, ze maju vaja len 12 mm takze bohvieco to nie je som pripravena, ze nic z toho nebude preto zvazujem, ze zrusim PK co som povodne chcela lebo mam dojem, ze vaja nebudu kvalitne a skor ci neskor to nevyjde takze uz sa pripravujem na vylet do Brna 🙂

martini
8. mar 2011

@lianka7 Neskúsiš si dať urobiť aktuálny hormonálny profil kým pojdeš na konzultáciu? taký ten čo sa robí myslím na 3. DC, potom ešte 2x neviem ale kedy. Ja by som na tvojom mieste napísala email tomu lekárovi do RF, ku ktorému si objednaná na konzultáciu, že aké testy si máš u gynekológa dať ešte urobiť, aby sa to celé urýchlilo.
@ninockaskv ja som strašne happy, že ma preložili vyššie a tak mám teraz na pracovisku veľa starších ľudí a možno len jednu o trochu staršiu ako ja, ale ta už ma tiež dve malé deti...tak mi nehrozí, že niekto bude tehu...som rada...ale neboj, ešte budete najkamošky, ked budete kočíkovať podobne staré deti 🙂)) Čo by si menila job teraz? 🙂 veď o chvíľu ideš na matersku, tak tam ešte vydrž chvílu 🙂))) hlavu hore.
@yeliel a bol mm na vyšetrení u androloga-urologa? to su tiež doležité info pre CAR.
@maticap. ja som tiež mala podobnú skúsenosť s tou cystou... ale cikanie v noci sa mi u teba pozdáva 🙂 aj ja každú noc vstávam 🙂)) Skús ešte dva-tri dni vydržať a potom choď na krv alebo ešte testni, ale poctivým testom 🙂 citlivosť 25 je fakt málo. Ja som na 34 DC testla testom z RF, ktorý je citlivosť 20 a taká slabá čiarka tam bola, že som sa z toho skoro zrutila a pritom pri citlivosť 10, tak už sú takmer rovnocenné koľajnice.
@nemko to že rastu pomaly je vraj celkom fajn, lebo je takto predpoklad, že budú rovnakej veľkosti a bude lepší výber 🙂 Inač si hrdinka, že si picháš sama...u nás tohto čierneho petra dostal mm.

Ja som dnes bola na kontrolný test beta HCG-čka a je 2230, som 19 DC po ET (mala som PK)...tak sa teším 🙂)
@mircalla super, že testy sú ok.

nemko
8. mar 2011

@martini pred stimulkou mi Valky povedal, ze budeme sa snazit aby to islo pomaly a bolo ich menej, ze budu kvalitne a nebudem mat ohss.Od piatku mi zneprijemnuje naladu tym, ze sa mu zase nepaci, ze su pomale - no tak vyber si.Oni co by ta mali psych.podporit este cloveka zdeptaju 🙂 ale vnimam to tak ako to je, nic s tym nespravim a musim len cakat.Zajtra rano mam kontrolu a dufam, ze v piatok uz odber lebo uz fakt zacinam mat k tomu odpor.Keby som bola presvedcena, ze to vyjde tak stimulujem aj dalsi mesiac 😀

nemko
8. mar 2011

@martini a gratulujem k hcg 🙂

ninockaskv
8. mar 2011

@callex no jo starneme.. ja tiez meliem vecer z posledneho a teraz sa snazim nepit kavu (od pondelka) xixi,ze nech aspon trochu precistim telo a som mrtva.. uvidim ako to dopadne u tej dokiny, minule sa tvarila divne, ked som spomenula kupele.. ako keby to v zivote neriesila 😖

@nemko nemozes takto pesimisticky a negativne rozmyslat, lebo tie vajka sa toho zlaknu .. 😉 urcite podrastu neboj.. ja som bola 2x tehu z ketu z takych vajok, ze v brne by ani nemrazili 😉

ninockaskv
8. mar 2011

@martini krasne hcg.. tak teraz 9mesacny all inclusive 😵

nemko
8. mar 2011

@ninockaskv nie som z toho zronena, je to 3 ivf takze uz som si "zvykla" lebo inak sa zit neda, proste s tym sa clovek casom uz "vyrovna" a vnima to tak ako to je.Vies ninocka poviem si, ze idem dalej a to dalej znamena Brno a to Brno znamena, ze tam to vyjde 🙂
ani my nebudeme mrazit, nikdy sme nemrazili aj ked sme mali co a uz to dotiahnem do koca lebo som zvedava co spravia moje vaja po oplodneni darcom 😀 😀 som zvedavec ci sa oplodnia lepsie a rychlejsie ako s part.spermiami a aspon budem vediet ci su na vine este aj moje vaja

tinna13
8. mar 2011

@martini no vidis ako krasne to podrastlo, ides na sono do brna?

martini
8. mar 2011

@tinna13 Nie, pojdem len v KE a dám im vedieť. Sám my tak Koudelka napísal. Ty kedy ideš na sono. v utorok o týždeň?
@tinna13 @ninockaskv @nemko Ďakujem...aj Vás to čaká....🙂 čoskoro

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre