Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
6. jún 2011

@gabinkaa to je hrozne stymi odbermi krvy..ako sa vsade caka na vysledky.setria kde mozu. 😠 ..no tak si teda este zajtra testni. 😀

jada1
6. jún 2011

@gabinkaa ke´d čiaročka zosilnela, je to super 😉 .Ja testujem každé ráno 😀. Dnes už bola tá testovacia podstatne výraznejšia ako kontrolná (prikladám foto). Ráno som bola na krvi, výsledok vraj bude okolo 13,00.

lianka7
6. jún 2011

Ahojte kočky,ako vidím tu sa to pekne "ztehotnieva"-gratulujem všetkým novým tehuľkám,mám obrovskú radosť 😵 😵 😵
My pomaly budeme končiť 4.mesiac,dozvedeli sme sa,že čakáme chlapčeka-čo sme s mm tušili od začiatku,máme radosť.Boli sme si aj poležať v nemocnici,lebo som dostala zápal močových ciest.Teraz maródujem a užívam si tehotenstvo 😵
Posielam všetkým čakateľkám veeeľa TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT-virusikov.

gabinkaa
6. jún 2011

@jada1 ten testík je nádherný, čiaročka krásne silná 😵 😵 😵 ja som mala v nedeľu prestávku, dnes som skúšala ten RF a bol taký silný ako piatkový, dnes kúpim tie citlivejšie, aby som videla silnejšiu čiaročku, 😀
túto noc som vôbec nemohla spať, príšerne ma bolelo podbruško ☹ tak neviem čo to znamená

jada1
6. jún 2011

@gabinkaa aj mńa jeden deň dosť bolelo. tonytony tu písala, že mala tento problém, až tak, že sa musela stočiť do klbka, také mala bolesti. Pomohlo jej myslím magnézium. Skús kuknúť príspevky dozadu a nasadiť si ho.

gabinkaa
6. jún 2011

@jada1 však ja som sa tiež točila všelijako, ale nevydržala som v jednej polohe a nič som si nechcela dávať, radšej vydržím, môj drahý mi hovorí, že to robí ten malý votrelec, robil si srandu 😀

callex
6. jún 2011

@lianka7 gratulujem k chlapcovi..a len si pekne dalej uzivaj tehu.
@gabinkaa @jada1 brusko bude pobolievat..maternica sa roztahuje..ale ak by to trvalo prilis dlho a intenzivne radsej by som isla k lekarovi.mne machac povedal ze jo to vas tedka bude bolet porad.

jada1
6. jún 2011

@callex
@gabinkaa lebo mňa zatiaľ bolelo len jeden deň, Myslím, že to bolo 10 deň po ET. Zato didiny, tie ma bolia dosť.ďalší príznak čo mám, že mi smrdia všetky vône. Nemôžem na seba dať žiadny parfém, akurát tak bezparfémový deodorant proti poteniu. Ešte aj aviváž vo vypranm prádle čo som včera vešala mi smrdela. 🙂
@lianka7 gratulujem ku chlápätku 😉 , opatrujte sa.

kajka39
6. jún 2011

Krasny den aj cely tyzyden prajem babule...
@callex -ty ze si vytocena? vobec si ta neviem predstavit taku, vyzeras taka v pohodicke.. no hormony su hormony, ono to isto prejde. Tes sa na drobceka, a rob si male radosti ktore ta potesia 😉 😉 😉

@leamax- drzim palceky nech das pozitivnu spravicku 🙂

tinna13
6. jún 2011

@gabinkaa blahozelam, cez vikend som bola prec, tak som na teba myslela aby to uz vyslo, super 🙂
@lianka7 blahozelam k chlapcekovi
@jada1 som zvedava na to mega hcg 🙂

na buduce stretko sa rada pridam 🙂

callex
6. jún 2011

@jada1 vitaj do tehu klubu. i ked mna teda prsia nebolia.a za chvilu ti zacne byvat zle. 😝
@kajka39 ako si dorazila domov?vsetko ok?no ano ja som taky mierumilovny clovek...toto len tak štekám sama pre seba a nanajvys si dovolim šteknúť na mm..na ostatnych sa to prejavuje tak ze som ticho.hm a uvazujem co by mi tak urobilo radost? asi poloha na gauci a pekne spinkat.a mozno nejaky ovocny nanuk.

jada1
6. jún 2011

@tinna13 ja som tiež strašne zvedavá.
@callex už sa na to "teším", pamätám si na to, aj ke´d to bolo pred vyše 20 rokmi 😀 . Vtedy som nemohla ani do kuchyne vojsť a chladnička tá mi teda smrdela fest 😀

rebeka33
6. jún 2011

@lianka7 gratulujem k chlapcovi, konečne nejaký, už to vyzeralo na poriadny babinec 😵
@leamax prajem ti ,aby sa to pohlo čo najlepším smerom.
Dievčatá čo čakáte na krv tak nech máte pekne vysoké hodnoty, aby ste sa netrápili ako leamax.
Ja mám ísť dnes po ten pesar, hrooozne sa teším. ☹
Potom nakuknem.

rebeka33
6. jún 2011

@cecil 36 ako,prestalo to dúfam.DRžím palce a myslím na vás.
@cavik ste o.k. , je mi jasné ,že byť tehuľa s malým dieťaťom je ťazké a nemáš čas to tu čítať. Len daj :sme o.k. Myslím na vás a ked budeme už môcť tak dáme stretko východu. 😀 😵

kajka39
6. jún 2011

@callex - tak si daj ten nanuk, ja mam taky ovocny twister v mrazaku, hned by som ta nim ponukla, keby si bola nablizku. Dosla som v pohode, ale dost neskoro bolo husim okolo 22hej.
Zastavila som po ceste este v robote spravit nejake papierovacky, aby som dnes nemusela. Ako som predpokladala som dolamana, trocha akoby nachladena a pobolieva ma aj hlava, po tej polievke mi bolo vecer a v noci mimoriadne tazko, nebola to dobra volba.... a asi na mna nieco lezie. Tych 500km dalo zabrat mojej chrbtici, tak sok sa pustila do cvicenia mojzisky, chcem si to odkrutit dopoludnia,aby som mala pokoj....
@lianka7 - pripajam sa ku gratulacii, vyslo vam to ako ste ocakavali 🙂
@jada1 - krasny test, taky tu tusim este nebol 🙂 prajem vysoke hcg 😉

callex
6. jún 2011

@kajka39 tak to je mi luto...si sa dorazila tym stretkom.. 😒 tak sa pekne musis kurirovat.no veru ta polievka..tak si si na nu chutila..hnusoba jedna hnusna.
nabuduce musime vymysliet daco blizsie.

kajka39
6. jún 2011

@callex - nie je to take zle, da sa.. dnes budem viac vegetit 😀 😀 😀

martini
6. jún 2011

@mima263 no ja som tiež z KE (som ti písala) a teda o miestnych centrách si myslím svoje...RF v Brne je fakt iná liga. A Dankovčík je fakt super, určite vie čo hovorí.

dandy914
6. jún 2011

ahojte, vy toho popisete 😀 , vobec vas nestiham citat.
@lenka_21 mne tie borelie a spol. robili na hematologii. a co je to AHM? to tusim nemam vysetrene. 😝
pripises ma pls. do tabulky, supni ma zatial medzi spriaznene duse, 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt.

@tonytony aj vy ste mali Picsi? aj vam k tomu nieco v centre povedali? vsade citam, ze tou metodou sa vyberie zrela spermia? to ze je zrela automaticky znamena za ma dobru dna? neviem sa toho nikde dopatrat. nevysvetlil vam to niekto?

leamax
6. jún 2011

ahojte dievcata.
tak som pred chvilou prisla. hcg este nemam, v labaku sa zobudili az ked som tam bola osobne a povedala im, ze je to surne. motaju sa tam tie zeny ako prd v gatiach, cakala som cca 20min, kym sa dohodli, ze to teda este dnes poobede urobia. ved mne ide o zivot! no - zajtra teda budem mat hcg aj z piatka, aj dnesne. ale vyzera to na mmt. v tom douglasovom priestore bola piatok tekutina o velkosti cca 1cm, dnes je cca 1,5-2cm.va hlavne na pravej strane. prave ona moze suvisiet s mmt, alebo to tiez moze byt pozostatok stimulky. v maternici videl ciernu bodku, co moze byt rovnako dutinka ale aj krvna zrazenina. ak bude hcg vysoke a rastie, tak mozem balit do nemocky ☹ ☹ ☹
az mi je do placu ☹ ☹ ☹
@jada1 testik je krasny, tmavsi uz urcite nemoze byt 😵
@lianka7 gratulujem k chlapcekovi, uzivaj si tehu
@callex teba si veru ani ja neviem predstavit rozculenu.

naduska
6. jún 2011

@lenka_21 Aktualizujem

Vychod:
kajka39 - PP
rebeka33 - KE
martini - KE
vrabcek24 - MI

Zapad:
lenka_21 - NZ
ninockaskv - BA
rienok - BA
leamax - TO
miminkad PE
jada1 BB
pikha - NR
maticap - TN
luly3 - SE
callex - NR
cecil36- BA
mircalla - BA
tinna13 - NR

naduska - Brno (TT)
gabinkaa
bayley
mia_15

luly3
6. jún 2011

@leamax ☹ ☹ ☹ je mi to lúto ☹ tak som verila že to bude zázrak 😖
@jada1 pekné testíky už nech nám sem dáš krásne vysoké HCG 🙂
@gabinkaa moja prečo si nešla gynekologovi mne brali krv tam a mala
som to na druhy deň a keby som chcela hned tak som si to mohla do Malaciek
zaviesť sama a vedela by som do hodiny
no a môj zážitok s dnešného ULT: morili ma 20 minut bolelo ma to jak sviňa 😠
ale všetko je v poriadku merali mi aj velkosti šije a chrbta a všetko je v norme aj
štruktúra hlavičky a babo je strašne hyperaktívne že mu stále utekalo 😀 😀 😀 😀

leamax
6. jún 2011

@luly3 dakujem, ja uz som si ani nadeje moc nerobila. aj ked tie testiky boli moje najkrajsie ake som doteraz mala...chce sa mi plakat, nechcem prist o vajicovod ☹ ☹ ☹ a bojim sa aby som priznaky nerozoznala neskoro ☹ ☹ ☹
som rada, ze babo je v poriadku 😵

vrabcek24
6. jún 2011

@leamax och, nemam slov, 😒 ale držím všetky palce, aby to dobre dopadlo 🙂

jada1
6. jún 2011

@leamax bože dievča, čo ty si vytrpíš, to snáď ani pravda nie je ☹. Neboj sa, nemusíš prísť automaticky o vajcovod. Držím palce.
@luly3 gratulujem k dobrým výsledkom. 😵

luly3
6. jún 2011

@leamax moja neboj ešte je čas nad takým záverom a nie vždy žena príde o vajcovod 😉
ale úplne cítim stebou až mi slza vypadla keď som to čítala je to nespravodlivé čo všetko si mosíme
vytrpieť a niekto len tak odhodí babo 😠

leamax
6. jún 2011

@vrabcek24 dakujem, uz len cakat do zajtra

leamax
6. jún 2011

@jada1
@luly3 dakujem. doky ma hned upozornil, ze sa asi bude musiet ten vajicovod potom zobrat ak sa teda potvrdi mmt ☹ o tych odhodenych babatkach mi ani nehovor, tie zeny si nezasluzia byt nazyvane "matkami"...

lulu10
6. jún 2011

@leamax je to o nervy co si musis pretrpiet ☹ myslim na teba, dufam ze sa to este nejako utrasie a nebudes musiet ist do nemocky 😔

leamax
6. jún 2011

@lulu10 dakujem moja. ale ak je to mmt, tak ma nemocka neminie. akurat rozmyslam, ze by som sa opytala v RF, u nas by som na to urcite nesla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre