Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zlatanka30
18. sep 2012

@tinka9075 ahoj 🙂

hora_lka
18. sep 2012

@ana79 pridavam sa ku gratulacii 🙂

tinka9075
18. sep 2012

@zlatanka30 ahoj a ty ako mamina už sa pomaly gulatíš však? 🙂 🙂

ana79
18. sep 2012

baby vsetkym vam to zelam ja som mala normalne depku bo od stredy trosku spinim ale len do toaletaku tak mam slipovu vlozku...ale od zajtra svysujem davku utrogestanu na 2 este na obed...aspon tak mi odpisala Kurecova....tak uvidime....ako to pojde....

hora_lka
18. sep 2012

@tinka9075 to aj ja ... dame si ich poplut 😀 😀 snad to pomoze ... mozno to je spravny postoj, ze neriesis, a vyjde to .. ja tiez hovorim, ze neriesim, ale vzdy som tie 2 tyzdne cakala a bola ako na trni, v hlave som mala len to jedno ... kamaratke vkladali cez Velku noc, mala svokru na navsteve, ta o nicom nevedela, tak to dalo zabrat, aby sa vyhorili, ze idu na par hodin prec, obskakovala cely vikend navstevu, popritom sa ucila na statnice, oni nevie ako jej tie dva tyzdne presli 🙂 a vyslo to, dvojicky caka v decembri, dievca a chlapca, Petra a Misko, zatial maju taketo pracovne nazvy ... ona je celkovo velmi kludna, neriesi veci, az ked to pride, potom riesi vzniknutu situaciu .. moj manzel je taky, kludas a flegmos /teda len ked nesedi v aute 😀 😀 /, keby mohol mat on deti, tak ich mame ako ci..ani 🙂

zlatanka30
18. sep 2012

@tinka9075 veru uz sa gulatim riadne 🙂

hora_lka
18. sep 2012

@ana79 to spinenie nemusi nic znamenat, ja ked som bola na kyrete po potrate, tak na vedlajsej izbe lezala baba, ktora krvacala ako Niagarske vodopady 🙂 tak povedala sestricka ... takze deticky su urcite huzevnate a udrzia sa 🙂

hora_lka
18. sep 2012

@ana79 a jasne ze dieta sa drzalo, len musela byt sledovana

zlatanka30
18. sep 2012

@ana79 neboj spinenie nemusi nic znamenat aj u mna to tak bolo a aj krvacanie sa objavilo

tinka9075
18. sep 2012

@hora_lka presne ako píšeš vždy som sa po vkladoch kontrolovala aj na wecko som sa bála íst či nešpiním a teraz som si povedala že aj v hlave spravím poriadok a nebudem na to mysliet čo má byt bude a ja s tým nič nenarobím 😉 😉 a ležat to už určite nebudem ved ja by som ani nevydržala 😀 😀 u nás to je naopak ja som flegmoš a muž je ten čo ma tahá stále do predu on nás aj do brna objednával ja som povedala že už kašlem na to a on že to zase nie 😉 😉 ja tiež budem riešit všetko až potom aj s kočíkom to mám jasné pôjde ho kúpit manželíno ked budem v pôrodnici mu ukážem aký chcem a o kúpi pred pôrodom nechcem mat doma nič 😉 😉

tinka9075
18. sep 2012

@zlatanka30 tak to som rada len sa pekne zaobluj a ved už zachvílu budeš mat bábetká v náručí 🙂 🙂

zlatanka30
18. sep 2012

@tinka9075 🙂 to ano

tinka9075
18. sep 2012

@zlatanka30 už sa ti to kráti 🙂 🙂

bibi24
18. sep 2012

@ana79 a kedy si mala vklad a kolko bunkove embrya, od toho to tiez zalezi...

lienka_1
18. sep 2012

Ahojte zienky! Je tu niektora, ktorej IVF v Reprofite hradila slovenska poistovna? Mari sa mi, ze som to tu niekde citala, ale nie som si ista. A este nieco, je tu niekto, kto zobrat mrazene embryjka z centra kde podstupil IVF a KET absolvoval uz v inom centre? Dakujem za vase rady a nazory.

zlatanka30
18. sep 2012

@tinka9075 veru krati uslo to ako voda .kazdy den si vychutnavam tehotenstvo je nadherne ,nevadi ze mi je zle ja to vydrzim 🙂

tinka9075
18. sep 2012

@zlatanka30 veru ušlo si pamätám ked si písala že sa podarilo a zachvílu budeš rodit 🙂 🙂 tak tak len si to pekne vychutnaj 😉 😉

ana79
18. sep 2012

@zlatanka30 dakujem za povzbudenie....bo cakam ,ze pride menzes a ten nikde len spinenie....to som predchadzajuce 2 razy nemala....takze snad sa to udrzi.

ana79
18. sep 2012

@bibi24 vklad som mala 3.9 a vkladali mi jednu casna blastocystu a potom este dake 1 VEB neviem co je to za skratku v akom stadiu embryo....takze tolko a obe po PK

tinka9075
18. sep 2012

@lienka_1 ahoj ja som to už tiež niekde čítala či to uhradí poistovna ale skús sa opýtat priamo v poistovni to by mali vediet 🙂 🙂 o tých mrazených embrijkám by aj mna zaujímalo či sa nedajú preniest do iného centra 🙂 🙂

zlatanka30
18. sep 2012

@ana79 ja som mala na spinenie aj canavit kvapky a ascorutin

zlatanka30
18. sep 2012

@tinka9075 ja som vtedy tomu ani neverila dost dlho 😀

tinka9075
18. sep 2012

@zlatanka30 no vidíš a aké prekvapko ta čakalo 🙂 🙂

lienka_1
18. sep 2012

@tinka9075 Viem, ze sa daju mrazene embryjka preniest vramci slovenskych centier, len ci je to mozne aj do zahranicia.

tinka9075
18. sep 2012

@lienka_1 ved to ja by som ich rada preniesla do brna ale to sa asi nedá 😒

holly74
18. sep 2012

@lienka_1
@tinka9075 ved tam kočky zavolajte a spýtajte sa 🙂

tinka9075
18. sep 2012

@holly74 ja tam asi zajtra brnknem a určite mi povedia či je to možné len či mi títo blbci v slovenskom car nebudú robit problémy lebo im ide len o prachy ...

bibi24
18. sep 2012

@ana79 moze sa stat, ze sa troska neskor chytila. Ak sa napr. Este den, dva vyvijala, potom sa zacala uniezdovat, to tiez moze trvat par dni a az potom zacina produkovat hcg. Dolezite teraz je, aby hcg stupalo. Drzim velmi palce.

nishka
18. sep 2012

@rienok ja tiez suhlasim, ze je to aj o hlave. ja som teraz absolvovala hypno-fertility. kedze to bolo 3 IVF, vedela som co ma caka pocas cyklu a nebala som sa, ale vzdy som tazsie zvladala cakanie na test. mozno to nie nepomoze kazdemu, ale pokrocilym snazilkam odporucam vyskusat

holly74
18. sep 2012

@nishka Hm, ja som do ivf vždy išla s pozitívnymi myšlienkami, ved to bola vždy jediná nádej, že otehotniem, tak som sa tešila...inú možnosť my nemáme. A tentokrát mi podvedomie dokonca poslalo ten sen o dvoch // na teste...tak neviem čo je s tou mojou hlavou v neporiadku doprčic. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre