Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
19. mar 2013

@lienka_1 a ano je to moj osetrujuci lekar 🙂

amali
19. mar 2013

@lubica1979 ked máš 3 ampulky na deň tak za 10 dní to je 30 ampuliek šak lekárnička nie je blbá 😉

lienka_1
19. mar 2013

@speranza1 Ako dlho si cakala na to vysetrenie?

lubica1979
19. mar 2013

@amali to ja viem, že 30, ale nemám na recepte počet kusov a neviem či naša lekárnička mi bude ho chcieť dať, keď tam nemám počet. Pri ostatných mám presný počet kusov. To nejako poriešim

speranza1
19. mar 2013

@lienka_1 necakala som vobec..dohodla som termin s lekarom a isla som hned... ( bola som asi 3 alebo 4 DC..takze som este mierne krvacala a vobec to nevadilo) a do FR nepotrebujes ziadne interne a ani ine vysetrenia.. a to je ta vyhoda a stoji to cca 250 € 😉

cora41
19. mar 2013

@bibi24 ty si pre mna vzor uz od zaciatku🙂 sledujem toto forum uz davno a vaham, ci sa pridat alebo nie🙂 aj ja idem na piate IVF teraz na zaciatku aprila. moje stvrte soft v Brne skoncilo MA v 14 tyzdni a to sme si mysleli, ze uz vsetko bude v poriadku, ked zrazu srdiecko jedno rano nebolo... uz som to chcela vzdat - kvoli veku - ale ty ma vzdy potesis, ked vidim tvoje vety, lebo potom, co si prezila, si teraz frajerka 🙂 velmi ti prajem 🙂

cora41
19. mar 2013

baby, mozem sa k vam pridat? idem na svoje 5 IVF do Brna, prve dva som mala na slovensku, podarilo sa iba jedno biochemicke a potom to skoncilo a potom som sla do Brna. Prve IVF nic moc a druhe ma presvedcili na soft a to nam vyslo, ale v 14tt som mala zamlcany potrat a nikto nevie pricinu.. tak sme sa spamatali a ideme vyskusat piaty krat a znova soft. Chodim ku Kurecovej a sledujem vas tu uz skoro pol roka z dialky 🙂 nech sa vam vsetko podari 🙂

lienka_1
19. mar 2013

@speranza1 OK! Dakujem! My uz mame naplanovane IVF na april ale dnes mi po ultrazvuku doktor povedal, ze by bolo viac ako dobre este hysteroskopiu spravit. Som si myslela, ze po Koudelkovej kontrole mi uz ziadna dalsia diagnoza nehrozi, ale vidim, ze ich je este zopar, co mozem do zbierky dostat 😖

pufa
19. mar 2013

@mimickapn ahoj, v pravom rade gratulujem 🙂 nemaj strach, ze by nebolo v maternici. ak by nebolo, tak by hcg nebolo hned take vysoke. bohuzial mam s tym osobnu skusenost... vsetko je tam kde ma byt, neboj 🙂

pufa
19. mar 2013

@cora41 ahoj. mrzi ma, ze to tak dopadlo, pamatam si, ze som registrovala, ze si tehotna a tesila som sa s tebou..cdufam, ze tentokrat uz bude vsetko v poriadku. brala si vtedy nieco proti zrazanlivosti krvi?

cora41
19. mar 2013

@pufa vobec nic a teraz som si dala urobit vsetky testy, aj genetiku a aj hematologiu a aj vsetky stery, budem mat vysledky na buduci pondelok a o dva tyzdne ak boh da, tak soft. A tebe gratulujem, ja by som bola uz v podobnom tyzdni ☹

pufa
19. mar 2013

@cora41 nebud smutna, tes sa na to co bude. ja som uz dva krat vymazavala tehotenstvo z passu, viem ake to je... dufam v najlepsom slova zmysle, ze ti najdu nejaku diagnozu na hematologii, aby si aspon vedela co ti je a mohla nasadit liecbu. najhorsie je ked nevies co ti je. budem ta tu "sledovat" a drzat palce 🙂

amali
19. mar 2013

baby je ešte skoro aby ma boleli prsia 3 dni po ete.....

lienka_1
19. mar 2013

@amali Ani nie. Po PK uz sa embryjka mozu uhniezdovat a hcg moze ist hore. 😉

emma30
19. mar 2013

@speranza1 ahoj takže môžem aj nemusím hlavné je že nahlásim im ôsmy den počet kusov a výšku sliznice 😉 a dakujem

bibi24
19. mar 2013

@radina Pocet okolo miliona, pohyb od 10 - 30 %, progresivny 0 %, morfo od 0 - 2 %. Paradoxne sme mali ale v norme fragmentaciu dna spermii.

bibi24
19. mar 2013

@cora41 no veru, ja som optimistka teda vobec nebola 🙂 teraz sa to uz ovela lahsie pise. preto sem aj chodim, aby som vas baby povzbudila, ze to vyznam ma a ze kazda sa raz dockame. niektore skor a lahko, niektore si to musime vybojovat. mna tiez vzdy nesmierne potesilo, ked som si tu precitala, ze vyslo 4., 5., 6. alebo neviem kolke ivf.
Mna velmi potesil Stelcl, ked sme k nemu prisli po 3. ivf na slovensku a on vravi, ze to este nic nie je co mame za sebou 😀 a hned vymenoval dalsich 5 postupov, ktore este skusime 🙂 a ze potom sa uz uvidi, ze netreba vesat hlavu a ziaden smutok. a ja som vzdy taku poslednu zachranu videla v darcovskych a vravela som si, ze ked to nevyjde s nasimi, pojdeme tak a ze to bude nase babo a budeme ho lubit rovnako velmi bez rozdielov. 🙂
A velmi ma mrzi, co si prezila, to je podla mna este horsie ako neotehotniet vobec ☹

radina
19. mar 2013

@bibi24 to je oproti nam uzasne cislo . 🙂

bibi24
19. mar 2013

@radina mozno, ale staci jedna geneticky dobra a ta spravna 😉

radina
19. mar 2013

@bibi24 to urcite, ale u nas taka nie je :(

radina
19. mar 2013

@bibi24 U nas ledva nasli tych par ks aby vobec napichli mojich 7 vajok. 😖

strapula27
19. mar 2013

@amali aj mna zacali boliet stvrty den po ket..

amali
19. mar 2013

@strapula27 ja sa len bojím či si to nenahováram...lebo mám strach......mne sa nechceli nikdy uchytiť......

strapula27
19. mar 2013

@amali ja som na tom rovnako..a dnes mi cele doobedie bolo na zvracanie..a predtym som to tak nemala,tak neviem..

mimickapn
19. mar 2013

@pufa dakujem to si ma ukludnila ale mam znamu sestricku a zajtra idem rano na krv kedze by sa malo kazdy druhy den zdvojnasobit hcg,lebo inak musim cakat 2 tyzdne az na sono 🙂 aby som vedela ze je vsetko ok 🙂

cora41
19. mar 2013

@bibi24 presne tak, myslim, ze ti Cesi su naozaj tak veriaci na akykolvek zazrak, ze tomu zacne clovek verit a potom je to vsetko pozitivnejsie.. To co sa nam stalo teda bol strasny sok, na jednej strane je clovek rad, ze sa mu to podarilo a potom moznost, ze znova otehotnie tu teda je, otazka je, ci to donosi... nechame sa tentoraz znova prekvapit..

rot
19. mar 2013

@radina presne viem ako ti je, aj u nás to bolo vždy o počte kusov, väčšinou max. do 10. Naozaj krôčik od azoo. A všetky parametre otrasné, takže som sa obávala, že to jednoducho genetika nepustí. Vo ferticente nás už ani nechceli riešiť, rovno odporúčali darcovské, dokonca aj vajíčka v Unice Brno. Ja som ale mala prehľad, vedela som už dávno o RF a bola som rozhodnutá, že skončíme tam.
Písala som Štelclovi rovno s tým, že teda počítam s darcovským (všetkým) a nakoniec vysvitlo, že by sme mali skúsiť ešte so svojim (všetkým 😀 ). Bola som rozhodnutá, že to dvakrát skúsim s našimi a keď to nevyjde, skúsime najprv darcovské spermie a keby ani to nestačilo, aj vajíčka.
Tým chcem povedať to, že bibi má pravdu - skús sa nastaviť na to, že koľkokrát tomu ešte vieš dať šancu a prípadne, či potom viete skúsiť aj darcovské. Možno ti všeobecne odľahne a budeš sa cítiť trochu lepšie. Viem, že ťa prepadá beznádej, že čo keď tam proste už nikdy nič použiteľné nebude, ale ak neskúsite, nebudete vedieť. A rovno by som sa dohodla dopredu na dvoch odberoch, ten druhý býva v týchto našich zúfalých prípadoch naozaj lepší.
A ešte, ak ti môžem poradiť, ak by sa stalo, že idete do ďalšieho kola, veľa, veľa sexu, nech stimulujete produkciu. Toto je tiež dôležité, pokiaľ tam niečo je, treba to udržiavať nažive a čerstvé. 😀

radina
19. mar 2013

@rot Ahojky, dakujem 🙂 Nam dr navrhol ,ze mi moze dat vacsiu stimulku nech mam aspon 15 vajok ,a ze mozme dat pol napol, aspon by nam ostali aj na ketko, napr. tie od darcu. No male svetielko nadeje je v tom, paradoxne dnes odpisala muzovi dr. ktora mu riesi ten jeho androl. problem, ze si ma prist zajtra pre recept na tie hormony, ktore by mali zlepsit spermatogenezu, samozrejme nie kazdemu to zaberie.
Tak som hned googlila vsetky mozne studie az som sa dostala do Australie 😝 , kde sledovali cca 70 muzov , ktorym davali tuto liecbu, a viac nez polovica spolodili baby, spermosky im stupli na niekolko milionov a dokonca niektori mali mega pocet, vysoko nad normu (50mil. 😕 😀 ) Ale to boli len nejaki traja hihi Ale to by sme neboli na SR, keby .... schvalili mu len nejaky pocet tych ampuliek, a co som sa docitala, tak to treba brat aj rok. 😀 V najhorsom ich zozeniem tu na MK 😀 😀

rot
19. mar 2013

@radina Jasné, to je tiež super riešenie s tou stimulkou. Ja som chcela prvú skúsiť soft, a keby nestačilo, tiež by som išla do silnejšej.
Inak, ak chceš, možno aspoň pre pokoj v duši by ste mohli mailom konzultovať všetky tie andorlogické postupy a vyšetrenia s dr. Kočím z Prahy. Ja som si sním pred pár rokmi písala a bol veľmi ochotný a milý. Je to jeden z najznámejších odborníkov v andrológii v Čechách. Niekde vyhrabem jeho mailovú adresu ak chceš 😉

bibi24
19. mar 2013

@radina nestracaj este nadej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre