Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
26. aug 2013

@annetty porob si všetko čo sa dá. Mne to trvalo 3 roky ale už mám všetko čo dalo, v reprofite boli so mna mino že čo všetko som doniesla. Už nemám čo dať urobiť 😲 😲 😲

annetty
26. aug 2013

@mimika1973 vždy som chcela byt kardiochirurgyčkou, ale môj tatko a ani nikto iný nerobil na lekárskej fakulte 😀 . Teraz by som len deti vyrábala v RF 🙂

lubicaligocka
26. aug 2013

Ako dlho po vklade nam ma prist mail ci zostalo nieco na mrazenie. Nam vkladali 20.8. A este ziadny mail neprisiel ☹

zibi
26. aug 2013

@gaga83 ale az o pol dvanastej si mam pichnut 😉 moze sa aj do brucha som citala

lienka_1
26. aug 2013

@nelly3 Koudelka bol dnes naozaj zlaty 😉 Mas sa na co tesit 😀 😀 😀

lienka_1
26. aug 2013

@mimika1973 Mimi, Marcel dnes kmital ako fretka. Robil ultrazvuky. Este som nedocitala, co ste tu popisali, tak sa Ti snad poobede ozval.

tinna13
27. aug 2013

@lienka_1 a ako ste teda dopadli? Co navrhuje?

tinna13
27. aug 2013

@lubicaligocka mne po 1.ivf neprisiel ziaden email o mrazeni. Tak som si tam volala a ze vraj mame zamrazene 3 a ze este poslu aj email s fakturou. Presli dalsie 2 tyzdne a stale nic neprislo. Tak som pisala Marcelkovi nech to preveri. Preveril, ze su 3 mrazaciky a ze hned posielaju fakturu. Zase nic. Bola som uz tehotna tak som to nechala tak 😉
Po 2 rokoch sme isli na konzultaciu ze chceme surodenca, s mrazakmi som neratala ved som nic neplatila. Marcel na nas ved mate 3 mrazacikov ideme hned na Ket. Hovorime mu ale mi sme vobec neplatili mrazenie? A on nato, ze nevadi, mate to gratis, on tu nevidi ziadne pozdlznosti a ze od nas ziadne peniaze tym padom nechce. Taky zlaty bol 🙂
Takze pockaj este do konca tyzdna a ak ti nic nepride volaj tam, lebo obcas sa im tam stanu taketo veci 🙂

melisska
27. aug 2013

Dobré ranko 🙂

nelly3
27. aug 2013

@melisska
dobre pracovne ranko 😉

melisska
27. aug 2013

@nelly3 za chvíľku tehulkovske 😉

nelly3
27. aug 2013

@lienka_1
no snad mu to vydrzi a nevies ako ma dovolenku? vlastne uz mal, takze len nech oplodnuje pekne, u mna si to musi napravit trosku 😵

nomxxx
27. aug 2013

tak dievčatá, 11. deň po ET je test snehobiely ☹, večer príde asi mrcha, a zajtra mám testnúť tým testom z RF, ale myslím, že je to jasné 😒

mám na vás otázku, ktorý deň cyklu ste boli na KET, dá sa to stihnúť do 20. DC? bude to náš prvý KET, čítala som tie rôzne spôsoby, ale to načasovanie neviem, tak ďakujem za radu 🙂

nelly3
27. aug 2013

@melisska
urcite ze ano 😉

nelly3
27. aug 2013

@nomxxx
ja myslim na 18 DC som mala KET.

zibi
27. aug 2013

@mimika1973 mna napadlo neivem ci som ti to nepisala...ale pri uchyteni embryja je dolezita protilatka a vola sa anexin - beru to na hematologii. ja som si po neuspesom ivf na vlastnu past spravila vysetrenia a moja hematolologicka mi spravila aj ten anexin a ked som sa jej pytala co to je tak povedala ze to sa robia v maternici zrazeniny a aj v placente a ze to moze zabranit uhniedzeniu - na to sa beire aspirin
ja osm po ivf mala anexin zvyseny a embryjka sa mi neuchytili cize moze to suviseit s protilatkami
mozes mat zvyseny homocystein a ani o tom nevies a preto aj nemozes mozno otehotniet - kompletna hematologia je podla mna potrebna a v centrach nerobia vsetko ja som mala na pr. faktor laiden negativny a aj protrombin a dalsie nerobia tak mi heaprin nedavali a potom mizistili kadejake ine mutaice a ze mam silno zrazavu krv ze musim pichat heparin cize by som sa nespoliehala len na vysledky centra
a daj si spravit aj imunologiu najma antifosfolipidove protilatky napr. v tkanovovej banke v kosiciach ti spravia zadara aj spermiogram aj tebe kompletnu imunologiu 🙂

zibi
27. aug 2013

baby ja neviem co ten otevrel robil , ale dokyna mi poslala recept na tu injekciu a ze mi nedala inicialy lebo ze o mne nemali ziaden zaznam , no chapete? ako co to on stvaral? tak komunikujeme spolu a ani ma nikde nezapise a ani nepovie, ze ide na dovolenku ako co to ma byt 😕 ale tak dufam, ze ked dojdem na opu tak nebudu na mna pozerat ze co tu robim 😅 😝
aspon dokyne pospisilovej som napisala nejake udaje o mne kedze povedala ze nic nemaju tak nechapem preco ma doktor nezapisal a nic o mne neuviedol ale nevadi
inak napisala mi ze aj bez toho orgalutranu to bude vsetko ok 😉 a inak pregnyl sme sli na pohotovost.. malo sa to pichat ihlou do svalu a to som nemala tak som radsej sla tam a vsekto ok.
baby strasne ma pobolieva brucho... a hormalne ze plodny hlien mam chapete? 😅 😝 dufam ze mi foliky vydrzia toho sa najviac bojim 😖 😨

miscok
27. aug 2013

@zibi Urcite foli vydrzia, dzim velmi palce 🙂 A to, ze si v RF vlastne "neznama" je divne, ale uz o tebe vie Pospisilka, tak to dopadne dobre 🙂

nomxxx
27. aug 2013

@zibi ja som mávala ten ovulačný hlien pred každým OPU a nikdy nepraskli foliky skôr, vždy vydržali do odberu (bez orgalutranu - ani som nevedela, že existuje 🙂 ), a tvoje určite vydržia tiež 🙂

zibi
27. aug 2013

@miscok sak to ani ja nehchapem preco otevrel nic nepovedal 😀 asi sa mu taka komunikacia so mnou pacila 😝 ale dobre ze vie ona mi pride strasne zlata a ochotna 😉

zibi
27. aug 2013

@nomxxx dik moja si ma ukludnila ..ako keby mi o tom neboli povedali tak nestresujem...ale vzhladom k tomu ze je to vycerpavajuce, financne narocne a stresujuce sa clovek boji ze prasknu skor a bude to v keli..ale tak som uz kludna ved vedia co robia..pre mna je asi aj tak najdolezitejsi ten heparin 😉

mimika1973
27. aug 2013

Ahojte koculky, dobre ranko 🙂

tinkatinulka
27. aug 2013

@nomxxx to mi je luto ☹

tinna13
27. aug 2013

@nomxxx to mi je luto, ze to nevyslo. Na Ket mozes ist hned v dalsom cykle. Na 12-14 den si len musis ist dat odmerat sliznicu a ked bude dostacujuca tak na 20 dc sa zvacsa robi vklad.

nomxxx
27. aug 2013

@tinna13
@tinkatinulka
tak bola som nachystaná aj na túto možnosť :-/ ...ide sa ďalej, ja som sa rozhodla, že to dieťa/deti proste vynosím 😀 ...len to bude neskôr ako som pôvodne myslela 🙂

tinkatinulka
27. aug 2013

@nomxxx krásne si to napísala.chces ist na KET hned další mesiac?

nomxxx
27. aug 2013

@tinkatinulka ...mám tam nejaký let do Anglicka, tak neviem, či sa to vôbec hodí 5 dní po vklade niekde behať po svete 😲 ...uvidím, čo mi napíše Macháč, keď mu o tom lietaní poviem, ak povie, že to nevadí, tak idem do toho v septembri 😀

tinna13
27. aug 2013

@nomxxx myslim, ze lietanie par dni po vklade by vobec nemalo vadit, tak sup na Ket 🙂 kolko mas mrazacikov?

tinkatinulka
27. aug 2013

@nomxxx myslim že by to nemalo vadit..aspon že máš v zálohe nanuky 🙂

melisska
27. aug 2013

@nomxxx áno ket je 19-20 dc, nebuď smutná vyjde to, držíme palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre