Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
19. sep 2013

ze vraj nalepsi je puregon je najcistejsi .... a este lepsi ako gonal
merional je najlacnejsi tka preto ho davaju vacsinou na softy alebo na nepreplatne cykly a oni su nejaka zmes 2 hormonov kym puregon je najcistejsi ale ot som uz pisala@jjajka

zibi
19. sep 2013

@lienka_1 no a aj v centre by sm epotom za to platili ? lebo ked to bude stat 2500 cz tak si to asi nedam

mimika1973
19. sep 2013

@ria191 a anopyrin sa berie uz pocas stimulky do OPU? ci po OPU, a pocas vkladu atd?
som z toho uz jelen! 😀
Ved prave toto, to uhniezdovanie bublinky ma zaujima! furt si myslim, ze tam je daky problem, ale nikto to neriesi, ach jaj! A tu co mam gyndacku, to je dobra krava! vsak mi ledva utros predpisala minule! nie zeby este riesila ine veci...vid ked som sa zbalila a sla do toho Brna! to je "made in France" natura riadna! 🙄

mimika1973
19. sep 2013

@zibi ja som na puregon velmi nereagovala, mala som ho len raz sice, ale malo dozretych a kvalitnych vajok, tak ma dali na menopur, ktovie v com je to potom? 😕

mimika1973
19. sep 2013

@lienka_1 mnam fajnotka! na slano? 😉 noze daj recept! 🙂

mimika1973
19. sep 2013

@ria191 a kto ten fraxik moze teda predpisat? len hematologicka? gyndaci nie? tak to aby som este aj naklusala niekde na hematologiu ci to potrebujem alebo nie? fuuu, zase to zaberie casu a pokial tu najdem take daco, budu aj vianoce! 😉

lienka_1
19. sep 2013

@amali Su uplne bozske. Uz som vyskusala veeelmi vela receptov, ale ani jeden sa neosvedcil a az tento je taky, ze sa oplati aj do receptovej knizky zapisat 🙂

ria191
19. sep 2013

@mimika1973 anopyrin po OPU, ale aj to si mnohé z nás upravujú a berú to skôr. Furt vymýšľame čo už s nami 😀 😀 😀 . S tým uhniezďovaním máme mnohé problém a stále to riešime to je normálne, ale tých faktorov tam bude viacej to je jasné. Všetko keď sa dá do rovnováhy a bude to to pravé embryo tak sa to podarí. Aké jednoduché, že ? 😀 😀 😀

gaga83
19. sep 2013

@zibi dnes som netestovala ☹ ☹ ☹

ria191
19. sep 2013

@lienka_1 Ja keď budem na materskej tak budem takto vypekať 😀 😀 😀

mimika1973
19. sep 2013

@miscok prave naopak, asi to uhniezdovanie to skor bude! 😵 toto by mal byt dobry priznak, ze sa nieco deje. 😉

ria191
19. sep 2013

@miscok to je dobré znamenie neboj sa 😀

lienka_1
19. sep 2013

@zibi Ked Ti to aplikuju v centre, tak to bude tolko stat. Ale kludne sa dohodni s lekarom a ak Ti to ma kto napichnut a odsledovat Ta, tak si myslim, ze sa da aj takto. Myslim, ze na Slovensku s tym bude mensi problem. Mne tu v Londyne lekar povedal, ze mi intralipidy daju, ale iba svoje vlastne, ze urcite nie tie, co som si priniesla z RF. Aj to mi Koudelka jednu dal so sebou iba vtedy, ked som mu svato-svate slubila, ze si to dam skvapat pod lekarskym dohladom. Takze si najskor zisti, ci Ti to bude mat kto podat.

amali
19. sep 2013

@lienka_1 no daj recept 😉

mimika1973
19. sep 2013

@lienka_1 no daj recept! 😀 to je na slovensky ci anglicky sposob?

mimika1973
19. sep 2013

Babule, jedna otazka, Pregnyl a Ovitrelle, to je to iste, ci velmi ani nie? Ak nezozeniem nahodou Pregnyl, tak mam Ovitrelle doma, tak reku ci ten mozem pichnut? neviem ci zlozkovo je to to iste, lebo Ovitrelle je daco ako prekombinovana latka a nie cisty gonado hormon... 😕 Viete niekto poradit?

lienka_1
19. sep 2013

@amali

recept
500 gr hladka muka,
1 sacok susene drozdie,
300 ml mlieka,
2 ČL soli,
25 gr masla,
1 vajce na potretie...

Zmiesala som si muku so solou a drozdim, zohriala mlieko v mikrovlnke na teplotu tela(cize kontrola prstom 😀 😀 😀 ), zmiesila cesto a pridala maslo poloroztopene, tiez na chvilocku v mikrovlnke, ale na slaby vykon a iba na chvilocku. Vypracujes cesto, krasne sa vymiesi, ruka zostane uplne cista. Nechas podkysnut. Rozdel si na 3 casti, sprav bochnicky a rozkroj ich na 4 casti a valkaj a sulaj z toho rozky. Nechaj podkysnut dobru polhodinu. Pred pecenim potri rozslahanym vajickom. Peciem to zhruba 20-24 min na 170st.
A dala som dnes trosicka viac mlieka, lebo minule boli hutnejsie, tak dnes som skusila 350ml mlika a je to lepsie 🙂

lienka_1
19. sep 2013

@mimika1973 Ja uz som pichala aj pregnyl aj ovitrele. Maju rovnaky ucinok.

lienka_1
19. sep 2013

@ria191 Uz sa na to tesim, uz to bude coskoro 🙂

mimika1973
19. sep 2013

@lienka_1 aha, tak je to vlastne jedno, no lebo mam tu daky ovitrelle uz skoro aj zabudnuty v chladnicke a je to sept.2013!!! chudak musi byt uz aj premrznuty za ten cas! 😀
Inac minule v marci ked som bola na konzultacii tam, tak som tam vyberala dake lieky, aj ten pregnyl, ale len jeden kus, reku vsak sa podari nebudem uz potrebovat potom, a figa borova!!! 😀

mimika1973
19. sep 2013

16h00 Tea time dievcata! 😎 Pobolieva hrdlo, idem si dat daky teply cajik 😵

amali
19. sep 2013

@lienka_1 dakujem, vyskúšam 😉

lienka_1
19. sep 2013

@mimika1973 JA uz mam kavicku za sebou 🙂
A tiez som si teraz vzala dve krabicky pregnylu z Ciech. A sestricky zlate ma nabalili aj striekackami a ihlami. Fakt je tam strasne zlaty personal 🙂

lienka_1
19. sep 2013

@mimika1973 Ozaj, u nas je iba stvrt na 4, sme hodku pozadu 😀

lienka_1
19. sep 2013

@amali Uplne krasne sa s cestom robi. Ja uz nejak tak pravidelne, ked mi vyjde sobota v strede tyzdna, tak peciem 😀 😀 😀 a potom to na nas aj vidno 😀

falin
19. sep 2013

baby, vy ste nejake plodne, tolko stranok ste "vyplodili" ze nestiham docitat 😀

@yanka1 ☹ ☹ ☹ ☹ - to mi je luto moja

@speranza1 - veru, tie ihly z fraxiku su total tupe 😖

@liana_k -blahozelaaaam

@ivec16 - ja by som tiez sla do ivf. A ak mate zly spg, morfologiu, tak nevahaj

@jjajka - mne dr. povedal ze e jedno ci menopur alebo merional, ze podla toho co sa mi podari zohnat (zhanala som cez mk)

@ria191 - rius ani mne gyndak nechcel predpisat ze nemoze (a to je riadna blbost, moze aj on), potom som uprosila obvodneho, nebol nadseny, ale predpisal

@miscok - mojka, to moze byt uhniezdovanie, pfuj, pfuj, pfuj, drzim palceky

@zibi - no mozno mala skusenost iba z Sk a to aj mne tvrdili ze sa to neda 😠 😠 😠

miscok
19. sep 2013

@mimika1973 @ria191 myslite?Boze baby,len aby ste mali pravdu.Ja sa z tej neistoty asi zblaznim ☹ Ja sa budem bat testovat an trn 12. den,uz sa vidim 😒

yanka1
19. sep 2013

@zibi skusila ☹ nicovate nic ☹

falin
19. sep 2013

@lienka_1 - vdaka za recept, ulozm, vyskusam, tie rozky vyzeraju mnaaaam

lienka_1
19. sep 2013

@yanka1 Juj, to ma mrzi ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre