Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kacenkab
16. okt 2013

Prípadne este by sa pre mna nejake grcky zazracne nenasli @melisska ?Vdaka! zacinam byt poverciva.... 🙂

ria191
16. okt 2013

@kacenkab jednoznačne tá krv bola dobrá voľba človek aspoň vie či sa tam niečo dialo alebo nie. Tá neistota je hrozná a o planých nádejach ani nehovorím. Drž sa moja.

stastenka42
16. okt 2013

@sarasota na dnes siiilno drzime palčeky 😀 😀 😀 😀 @melisska ty uz zachvilu mas drobceka doma,ako sa citis?

ikuska
16. okt 2013

@kacenkab ahojko moja, ja som po minule IVF zacala krvacat aj pocas uzivania utrosu, takkk drzkam palceky nech krvicka rozhodne ako to bude ... 🙂 🙂 🙂 🙂 myslim na teba a posielam tiez tehu virusiky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ikuska
16. okt 2013

@sarasota drzim palce 🙂

argenti
16. okt 2013
argenti
16. okt 2013

@ikuska Gratulujem, krásné HCG. Tak si sa nám stala dalším prikladom toho, že Brno je dobrá volba a netřeba to vzdávat.

schatje6
16. okt 2013

@kacenkab sak skusim, co uz, snad uz s pozitivnym vysledkom 🙂 je vela bab, co mali / a hcg pozitivne. Urobila si vsetko, co si mala, teraz je to uz na tom hore, hoci priznavam, ze mu moc nerozumiem 😒

@ria191
@lienka_1 vy ste tu dobre cisla, asi tu s vami zostanem, aj ked nebudem stimulovat 😀
Aky je rozdiel medzi vit D a D3?

monikak1
16. okt 2013

@jalaura ahoj ja beriem Clostilbegyt 1-1-1 a 1amp. Menopur

lienka_1
16. okt 2013

@ria191 Fuha! To je dost. Mne sa tak raz za rok stava, ze mam silny menzes, ale take som este nezazila. Mozno si na anopyrin citlivejsia, nie ako ja hrubokozzec. Brala som ho asi 2 mesiace pred jednym ivf a pocas ivf, ale nekrvacala som takto silno ani raz.

falin
16. okt 2013

@dafy -dafinka blahozelam k chlapcekovi 🙂 , krasne fotecky, som sa rozplyvala nad nimi. Neviem ci sa mi k tomu dopracujeme 😔

@sarasota - dnes na teba budem silno mysliet, drzim palceky

@ikuska -iki, krasne hcg, tesim sa s tebou. Je to taky maly velky zazrak

ria191
16. okt 2013

@kacenkab mi hovor o tej grcke dúfam, že si niekto o nás nemyslí, že nám šiši 😀 😀 😀 a aj keby tak nech si chuchne 😀 😀 😀

jalaura
16. okt 2013

@maxag ides si vybavovat ziadost? alebo ides rovno na IVF a potom si das preplatit?

zibi
16. okt 2013

dievcata poradte
teraz si nebudem moct dat preplatit v poistovni vseobecnej pokus? tak naco som do nej vlastne sla..normalne som naserkana.... z union som bola celkom spokojna...a ked vseobecna nepreplati ivf tak co teraz? ci vlastne ako to je?? hm? 😠

lienka_1
16. okt 2013

@schatje6 v papieroch od doktora mam popis aky je v tom rozdiel, zajtra som doma, tak do toho mrknem a pisnem ip.
A to @ria191 ma na mna taky blahodarny vplyv 😀 😀 inak som slusna, skoro az nudna 😀 Ja som bola naposledny ket v juli a furt tu obsmrdam, nedam vam pokoja 😀

stella25
16. okt 2013

@schatje6 nie nevysvetlili,iba toľko, že mi pravdepodobne nesadla stimulácia a že tie vajíčka neboli dostatočne kvalitné a aj keď sa sice vraj pekne oplodnili, tak potom boli spomalene

jalaura
16. okt 2013

@zibi neviem o tom ze by nemali preplacat IVF...
budu len ked to bude v zahranici tak sa to skomplikovalo tym, ze si predtym budes musiet poziadat o schvalenie a az nasledne potom ti to preplatia...Tu ziadost musis mat bohuzial podpisanu aj od slovenskeho CAR...takze to je na tom asi fakt (teda asi pre mna).

zibi
16. okt 2013

@jalaura a to ako mi podpisu v care na sk? to ich mam pytat? ty si to robila ? lebo si to celkom neviem predstavit 😝
ako tak som to myslelaa ze cechy nebudu preplacat .... nie ze na sk...

schatje6
16. okt 2013

@stella25 no budem zvedava, co na to dr. ci zmeni stimulaciu, tebe zmenili?
@lienka_1 to by bolo super, vdaka 🙂 heh, to je sranda, len pekne tarajte dalej, balzam na dusu 🙂 ze nudna 😀 😀

speranza1
16. okt 2013

@ria191 ja som mala menzes super... bol kratky, skoro bezbolestny a co mna potesilo, tak zo mna nevypadavali "pecienky"😀

maxag
16. okt 2013

@jalaura uz som bola 2x v poistovni, kde mi najprv pani povedla, ze to musi schvalit ich revizny lekar, ale mala som trvaly pobyt inde, ze to mam riesit tam, kde mam trvaly pobyt, v pondelok som si zmenila trvaly pobyt do mesta kde zijem, hned som utekala na poistovnu, ta pani co so mnou hovorila pred tym, tam nebola, tak ma rovno odkazali za reviznym, ktory ani netusil ako to fungovala doteraz a ze sa vobec nieco menilo, stale ma presviedcal, ze maju spustu zmluvnych partnerov, nech si to riesim u nich a ja stale ,ze nie, ze uz mam vsetko rozbehnute v CR a ze v SR mi nevedie poskytnut adekvatnu zdravotnu starostlivost na co sa strasne nasral 🙂)) skoncilo to tak, ze si mam v podatelni dat ziadost... ale zohnala som si este dve telefonne cisla a ti ludia by mali vediet viac tak tam budem volat a uvidim co dalej...

ria191
16. okt 2013

@lienka_1 ja zdochnem že slušná a nudná a kto tu minule fičal na Otevřelovi (či na tom druhom ???) a robil z neho stupienok na kozu hm????

mirkakn1
16. okt 2013

@monikak1 aj ja mam taku stimulaciu, potom daj vediet kolko vajok bolo, ty mas amh v poriadku?

stella25
16. okt 2013

Inak to je sila, revizny lekár, ktorý má vedieť najviac vie prd a ty ho musíš informovať.
Viete si predstaviť, ako pôjdete niekam do centra a máte sa doprosovat niekomu aby vám to potvrdil?
Mňa sa to sice už netýka, ja som si bohužiaľ svojou neznalostou už vsetky pokusi vyčerpala tu na SR.
Avšak neľutujem ani cent, čo som nechala v Brne. Nedá sa to porovnať. Aj keď sme mali neúspešný pokus, nikto vám tam neklame a nezavádza vas.
Baby, ktoré uvazujete či ist do Reprofitu alebo nie, utekajte tam milovymi krokami.🙂

ria191
16. okt 2013

@speranza1 no každopádne aj mne zaberá anopyrin, lebo mi tak zriedil krv, že išlo zo mňa ako z točky tak dúfam, že v mojom prípade bude stačiť anopyrin 😀 😀 😀. Pečienky mávam aj ja a veľké a tá bolesť keď to ide von to hneď viem že to bude riadny kus fuuuuj dúfam, že nikto neobeduje 😀 😀 😀

stella25
16. okt 2013

@schatje6 áno zmenil mi lieky aj dávky. Teraz sme mali 3 vraj krásne vajíčka, tak uvidím dnes ako sa vyvíjajú. Len my máme problém aj so spermosmi tak aj to mohlo byť príčinou, prečo sa minule prestali vyvíjať.
Inak musím este podotknúť, že už mám za sebou 5 odber a prvý krát mi nič nebolo po narkóze, ani zle, tocenie hlavy a tak a večer som už ako besná behala. Šikovne ruky tam majú 🙂

jalaura
16. okt 2013

@maxag no tak potom informuj.
Ja som teraz tiez opat pisala jednej pani ohladom preplacania a postupu tak som zvedava co odpovie - dam vediet.

little_miracle
16. okt 2013

@melisska zlatinko, neogrckala by si aj mna? 10. den po KET testik snehobiely ☹ a citim sa uuuuplne netehotno, tak sa to uz asi nezmeni........ale buduci mesiac to isti - samozrejme vdaka tvojim povestnym virusikom!!!

schatje6
16. okt 2013

@stella25 ja som obvykle fit na druhy den po narkoze. my sme mali uz vselijake urody, ale ze by sa embrijka na 3.den spomalili, to sa este nestalo. ved uvidime, my mame spg v norme...

speranza1
16. okt 2013

@ria191 😀 😀 😀 ... no ja mam dostat menzes niekedy na buduci tyzden dalsi, tak ti potom poviem ako prebiehal ten druhy menzes .. uvidime ci zo mne nepotecu potoky.... a ty ? ako ??? ty podobne sa davkujes liekmi ako ja... ja pcham do seba prednison, fraxik, femibion, vitamin D3, C a wobenzyn 3x5tabliet denne..... 😀 😀 😀 a to som este nezacala clostyl a merional😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre