Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
12. nov 2013

@ria191 ach jaj moja čo na to povedať ☹ ..verím ze budes mat dostatok síl do dalsieho boja 🙂

zoji79
12. nov 2013

@ria191 Rius, tak cim skorej sa k nemu nahlas. Mne povedali, ze u neho cakacia doba je 4-6 mesiacov podla urgencii. Dufam, ze budes very urgent a zoberie ta ihned 😉

ria191
12. nov 2013

@dafy v pohode nič prinajhoršom budem zháňať tú povestnú panvicu na stretko 😔 😔 😔

ria191
12. nov 2013

@zoji79 fakt??? to je hovadina mňa v roku 2011 zobral takou rýchlosťou, že sa mi z toho hlava zatočila. Dúfam, že sa na tom nič nezmenilo. Dneska mu volám takže uvidzíme 😀 😀 😀

zoji79
12. nov 2013

@dafy jej caf dafy, uz si zasa blonda? 🙂 Takze mate opat kinderko? Odporucam si kupit ruzove veci s modrymi konikmi 🙂 Prajem krasne tehulkovnie 🙂

zoji79
12. nov 2013

@ria191 Mne ta dr. Petrova povedala, ze mozno ze by ma zobral za 4 mesiace kedze som urgent ?🙂 Lebo ze minule vybavovala kocenu a ma cakat skoro pol roka. Marcelko mi povedal, aj mesiac je vela u mna, potom preto som isla tam, kde som bola 🙂. Nechcem ta strasit, radsej mu zavolaj. V cechach ma meno a povazuju ho za toho najlepsieho u nas, kedze zvladne aj laparkou komplikovane veci. Ale ako ta poznam, ty tam spravis ocko ako aj u fesaka 😀

ria191
12. nov 2013

@zoji79 nooooo tak to si ma nepotešila. Ja keď som si to vybavovala podotýkam sama tak som bola na pohovore koncom júna a v auguste pod nôž, ale keď je to teraz takto tak to ma fakt nepotešilo. Veď uvidím čo mi povie. A inak máš pravdu je to trieda 😀 😀 😀

timona
12. nov 2013

@lienka_1 ahoj, myslim, že si spominala ze ti dávali tie intralipidové infúzie. Mali 100ml alebo 250ml?

zoji79
12. nov 2013

@ria191 nech aspon tu maj stastie sakra.... 😒 Aj ten moj operater povedal, ze je dobry, tak ked ti povie v eu uznany lekar, kto je v komore laparky, tak budes urite v dobrych rukach. A co si este v praci? Uz by si mala byt davno doma...

ria191
12. nov 2013

@zoji79 Marcel zo začiatku ním nebol nadšený a chcel niekoho mladšieho, ale keď mi ho vychválil ich známy pražák tak nie je o čom ten mi vyslovene povedal, že som sa zverila do najlepších rúk na SK takže ja neriešim chcem iba jeho. Jafné ešte v práci tuším ja stále iba pracujem alebo cválam lepšie povedané 😀 😀 😀

bubo780
12. nov 2013

ahojte kocky.. mala som tu mesiac absenciu, tak ani neviem, co tu je noveee.. ktora dobra dusa mi strucne zhrnie, kolko tehuliek pribudlooo.. 🙂 a zisli by sa aj nove info o tej nestastnej refundacii.. ak vsetko pojde tak ako ma, v januari ideme do toho.. tak aby som si nakupila dost cokolady, na tie nervy, co ma cakaju..

zoji79
12. nov 2013

@ria191musi byt dobry. Kazdy ho tu pozna na SR a poznaho ten moj tiez, ze je jeden z tych ktory chodil k nemu na prednasky a konferencie..ostatni su lenivi....ti vsetci len rezata a rezat by chceli. Potom mi posepkaj tu na koniku, nakedy mas termin. Do dalsieho boja pojdeme spolu za Marcelkom 🙂

zoji79
12. nov 2013

@ria191 ospravedlňujem sa za chyby uz som na ceste do polusu. Idem si kúpiť vianočné darčeky 😊

Baby neuveriteľne , teraz mi volali z VŠZP, strašne milá pani, ze k jednému bločku nam chyba doklad, ze to ked neposlem tak mi to nevedia preplatiť ale ze ostane uz pošlú na učet😊
A pýtala som sa aj na tretí cyklus, ze ci by mi to preplatili ak pôjdem v apríli, povedala nie je stym žiadny problem ak nemám všetky tri refundovane 🙂 ze ja im pošlem všetko co treba a ze im to stačí 🙂

tinkatinulka
12. nov 2013

@zoji79 takže netreba ich žiadat vopred o povolenie??? by ma hoodne potešilo 🙂

bubo780
12. nov 2013

@zoji79 mozem ti potom napisat IP? by som sa rada nieco opytala ohladom tej refundacie.. tiez mam vseobecnu.. inak, prijemne nakupovanie.. 🙂

nelly3
12. nov 2013

@zoji79 a to ti teraz povedala ta pani? lebo od 1.10. 2013 sa to pomenilo, neviem ci ti spravne povedala 😕
aj ty si bola na operacii u bielika?
@ria191 vidim to tak, ze ideme na operacie a nie na ivf 😠 po pravde, ja by som sa radsej dala operovat nie rezat lebo u nas len rezat, niekomu v CR len kto mi to zaplati, sice po novom by som mohla ci?

lienka_1
12. nov 2013

@timona Mne davali 100ml

strapula27
12. nov 2013

dnes ma nasa Mia a Damian jeden mesiacik🙂 s ocinkom ich neskutocne milujeme!!! Mia pribrala na 2140 g a Damian na 2235g🙂 tesime sa z kazdeho pokroku...
vsetkym vam drzim palce,aby ste aj vy drzali coskoro v naruci jeden a mozno rovno aj dva taketo chutne batozky🙂

bubo780
12. nov 2013

@tinkatinulka ahojky.. citala som v starsich spravach, ze riesis schvalenie a refundaciu? ak mas nejake nove info, daj mi prosim vediet do IP.. mna to caka v januari.. teda, ak sa dovtedy nestane prirodzeny zazrak..

maxag
12. nov 2013

@gaga83 stale nad tym rozmyslam, odkedy to ma vyznam? 🙂

zoji79
12. nov 2013

@bubo780 ahoj, kludne mi nápis 🙂. A uz je po nákupoch, mm skorej skončil 😝 , ale aspon mame niečo 😉

zoji79
12. nov 2013

@nelly3 áno, to teraz mi hovorila, teda ked som pisala, myslela som si, ze to bude nejaky telepredaj, skoro som to nezdvihla 😕 ale teta prijemne ma prekvapila 🙂 pošlem do IP tel ak chces.

gaga83
12. nov 2013

@maxag to je dobra otazka, mozno uz 6 den po vklqde by mohlo ukazat.

buba08
12. nov 2013

@tinkatinulka ahoj, aj ja mam amh 5,89, mne povedal jeden doki,, ze je to ok, a druhy, ze je dost vysoke aj baby sa vyjadrovali, ze je to dost vysoke a moze znamenat PCO, nevies nieco o tom?

maxag
12. nov 2013

@gaga83 prave to ma odradza aby ma skory negativny vysledok hmm nedemotivoval...ale neviem ci to vydrzim, najprv som si hovorila, ze ano, ale ani pri prvom IVF som nevydrzala a Ty mas este vacsiu sancu s dvomi bojovnikmi, ja ma len jedneho, druheho sme dali zamrazit, Koudelka nas presvedcil, teda skor manzela ja som bola od zaciatku, ze 1

kako23
12. nov 2013

@zoji79 ahoj Zoji, a kedy si posielala tu ziadost do poistovne? To je zaujimava sprava, mozno to predsa len budu preplacat aj po novom vo vseobecnej.poslal by si mi pripadne cislo na tu pani do spravy?dakujem velmi pekne a drzim palce 🙂

kako23
12. nov 2013

@zoji79 ahoj Zoji, a kedy si posielala tu ziadost do poistovne? To je zaujimava sprava, mozno to predsa len budu preplacat aj po novom vo vseobecnej.poslal by si mi pripadne cislo na tu pani do spravy?dakujem velmi pekne a drzim palce 🙂
@zoji79

zibi
12. nov 2013

baby kolko stoji klasicke ivf v cechach.... ?? bez liekov tie by som si zohnala na konovi
so vsetkym vsudy? aj icsi pk ?
treba to planovat subezne s poistovnou?

zibi
12. nov 2013

@zoji79 ahoj citam ze ti volali zo vseobecnej
mne teiz ostal este jeden pokus na sk , chcem sa ta opytat ako to funguje... ked by som sla na klasicke ivf a nie na soft? tak to treba planovat subezne s poistovnou alebo ako to je?? ty si bola na klasickom ivf kolko ta vyslo?

nelly3
12. nov 2013

@zibi aj mna to zaujima, snad niekto poradi, ja mam tiez jeden cyklus este cez poistovnu hradeny, pozeram ceniik rf a normal ivf stoji ak som to dobre pochopila 26000czk+8000czk ICSI+6000czk predlzena kultivacia a ak chces este napr. asistovany hatching + 4000czk ale to asi len ak chces.

kako23
12. nov 2013

@zoji79 ospravedlnujem sa poslala som prispevok predtym 2x...este sa len ucim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre