Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
25. sep 2014

@balance Ja beriem Dhea ako pripravu pred dalsim IVF, to mam naordinovane od dr. Cakam na imunologiu, co ukaze. Ci sa to zhorsilo alebo zlepsilo. Kedze mam aj hemat. problem 2 mesiace pre IVF si mam pichat fraxiparin. Z volnodostupnych liekov beriem D3, kys. listovu, v skrini cakaju omega3, ale sa k nim neviem donutit 😉
Ja by som konzultovala s lekarom, co brat a co nie, lebo niektore volno dostupne lieky vedia ovplyvnovat vela veci a niekedy si mozes aj poskodit(napr. melatonin ma vplyv na vysky TSH hormonu a mozes si rozhadzat stitnu zlazu tesne pred IVF, co nie je dobre a pod)

balance
25. sep 2014

@lienka_1 ja nemam ziadny problem, hormony mam ok, len v pribehu pol roka som otehotnela 2x na prvy sup, ale zial obe boli mimomaternicove a prisla som o oba vajickovody, tak nasa sanca je len ivf, manzel ma tie spermiogram ok...tak ale asi to preberiem s dr., nerada by som nieco prekombinovala...

balance
25. sep 2014

@evadek ved to, ze clovek chce preto spravit co najviac, nech to len najlepsie dopadne... takze budem po tebe o mesiac tehulka 😉 budeme tehulkovat spolu...

mimika1973
25. sep 2014

@tixx ked tak, tak zmen doktora, chod na sono k inemu ci tam nieco on vidi, ale je Pravda, ze je to priskoro este, ale najprv vidno gestacny vacok myslim, az neskor embryjko. On nevidel nic takeho vari?
Urcite v piatok treba ist na dalsie sono, alebo ako hovorim, k inemu gyndakovi, na porovnanie!
10 000hcg mozu byt kludne 2 alebo aj 3, ja som mala dvojky, no ale jedno sa prestalo vyvijat, ale hcg bolo tiez takeho vysoke! ;) 🙂 asi tyzden po pozitivnom testiku! 🙂
Drzim palce nech je vse OK!!! ;) Tento stres poznam dobre veru! ;)

tixx
25. sep 2014

@mimika1973 🙂 tak pre mna bol stres, ked mi povedal,ze nic nevidi, a potom,ked sa tvaril,ze to hcg je prilis vysoke 🙂 ale tak snad uz aspon nieco zajtra uvidi. a mozno bude len jedno na koniec, jedna baba mi tu poslala taku tabulku,kde je vyska hcg odstupnovana po dnoch po ET, a tam som bola v hornej hranici,tak snad to bude fakt ok 🙂 mne vkladali len jedno embryjko,tak hadam 3 by z toho nemohli byt 😲

tlucka
25. sep 2014

@tixx Ahojky, lieky som ti vyzdvihla a teraz čakám na zákrok. Už nech je to za mnou ☹

lienka_1
25. sep 2014

@balance Ak je problem iba v chybajucich vajcovodoch, myslim, ze to bude tutovka 😉

ludinka
25. sep 2014

@tlucka drz sa

balance
25. sep 2014

@lienka_1 joj, keby si mala pravdu, ale moc sa na to nespolieham.. a ty si s koudelkom spokojna? teraz neviem, ci mam napisat stelclovi alebo koudelkovi

tixx
25. sep 2014

@tlucka moja, ty si poklad!!! drzim velmi palceky, aby si to cim skor mala za sebou a s dobrymi spravami, urcite sa potom ozvi 😉

zibi
25. sep 2014

baby mna asi porazi ..bola som na preventivke ta mam myom v maternici.gyndos ze ho treba sledovat...ktora bola na hysetroskopii a neodstranovali vam myomy? ze to je vo svalovine a ze to treba sledovat ale bojim sa aby mi to nerobilo zbytocne problemy .. 😖

ludinka
25. sep 2014

@zibi ahoj, urcite to odkonzultuj v brne co si o tom myslia,
inak ak ti mozem poradit tak na myomy je dobry mysi chvost-sedacie kupele a pitie caju

zibi
25. sep 2014

@ludinka no tak to idem praktizovat..mna asi drbne sorry za vyraz... tolko veci riesim a stale mi daco najdu ..uz ma to nebaviiiiiiiiiiii 😔

ludinka
25. sep 2014

@zibi necudujem sa ti ze si nastvana 😔
ale tie myomy su dost bezne a daju sa aj takto liecit ked su male

zibi
25. sep 2014

@ludinka ze ma 9mm ako chapes a to mam ist na ivf ..som zvedava co mi napise doktor..

ludinka
25. sep 2014

@zibi ono aj zalezi na tom ze kde ho mas, ja tomu nerozumiem ale viem ze niekedy by nemal byt prekazkou na uhniezdenie..

zibi
25. sep 2014

@ludinka som poisala doktorovi tka uvidim som nechcela ist na hysteroskopiu ale asi budem musiet ist..
tie debililne hormony clovek dostane z nich same pliagy 😠

tinkatinulka
25. sep 2014

@zibi napis @ria191 ona ma " kamosov" a vie co s tým..a že su aj nejake lieky na vstrebanie..operuju to v BB
hoodne stastia ale neboj aj moja segra ma myomy a otehotnela 2x na prvý šup a žiadne problémy

zibi
25. sep 2014

@tinkatinulka
si ma ukludnila 🙂
🙂

zibi
25. sep 2014

@ludinka
@tinkatinulka
doky z brna mi napisal ze sa nemam trapit ze to nema na ivf vplyv tak dufam ze ma pravdu 😀

kama2
25. sep 2014

@zibi ahoj, kamoske 2 gyndosi tvrdili, ze ma myom 1cm, isla do BB k dr, Bielikovi a ten hned podla sona povedal, ze je to forma endosky-adenomyoza a nie klasicky myom. Bola na zakroku, vycistil co mohol a teraz snazilkuju 🙂

kama2
25. sep 2014

@ludinka ja som veru aj pri endoske si robila sedacie kupele v rebricku, aj pocas stimulky 😉

ivka3901
25. sep 2014

ahojte baby chcem sa spýtať momentálne beriem Estrofem na rast sliznice a trochu ma pobolieva hlava može to byť z toho estrofemu nikdy som ho nebrala ☹ takže neviem

ludinka
25. sep 2014

@ivka3901 ano moze to byt z toho, mna bolela priserne ked som ho brala kedysi davno

ria191
25. sep 2014

@zibi tinča myslí asi Esmiu (esmya) je to hormonálne svinstvo a ešte žiadnej žene z toho nezmizli myómy používa sa to na zmenšenie veľmi veľkých myómov pred operáciou. Presne ako píše tvoj MUDr. tento ti neovplyvní IVF 😀 😀 😀

ivka3901
25. sep 2014

@ludinka no neni to až také strašné,ale pobolieva 😒 ty si ho tiež brala na rast sliznice?

crazybabenka
25. sep 2014

slniečka....keď Vám niečo posielali z RF....ako dlho to išlo.....Marcel mi v pondelok písal....že mi pošlú pero na puregon....a nedošlo zatiaľ nič.....tak rozmýšľam....či sa pripomenúť?

sally2401
25. sep 2014

@crazybabenka mne posielali recept a prišil mi za týždeň

diska
25. sep 2014

@crazybabenka ja by som sa pripomenula 😀

pbetuskap
25. sep 2014

baby po OPU mi dali Crinon gel ako progesteron, mam si ho dat aj zajtra v den ET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre