Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
13. okt 2014

@falin Ahoj Falinka! To bude urcite ukazkove babatko, lebo tolko trpezlivosti, kolko sme pouzili pri cakani nan a stale pouzivame by niekomu stacilo na 5 zivotov 😀

donatela
13. okt 2014

@lemoni86
@diska
Ja si dovolim s vami nesuhlasit dievcence. Podla mna v mojom pripade sa urcite oplatilo ist cez poistovnu. Pri softe, ak dobre viem, sa doplaca za icsi kazdeho oocytu a ked si zratam tych mojich 13+3 oocytov + plna suma liekov, tak mna by soft bez poistovne vysiel okolo 1800 eur:( A za ivf, ktore mi v Rf fakturovali a ja som ho dala na refundaciu, som z vlastneho doplacala okolo 900 eur. Takze v mojom pripade sa to urcite oplatilo. A s vybavivanim poistovne som sa nenahanala. Vyplnit 4 jednoduche tlaciva a dat potvrdit u svojho gynekologa a v Rf zvladne kazdy. Schvali mi to za 3 prac.dni.
Ale kazda sme ina, kazda inak reagujeme na stimulku a kazda teda potrebujeme.nieco ine a od toho sa odraza aj vyska faktury...
@gagirl

diska
13. okt 2014

@donatela ahoj no urcite dobre vravis,neviem naco sa sem do toho pletiem 😀
Ale k tomu icsi tak ja som mala 22 oocytov ale tam je maximalna cena 8000czk cize vsetky oocyty nad 8 su zadara. 😉

bergalm
13. okt 2014

dobre ranko dievcata,mam otazku kontrolne sono pred Ketom mi vychadza na vikend a moj gyndos nerobi myslite,ze ma zoberu v Brne ked tam zavolam dnes????Marcelino mi hovoril,ze neradi to robia cez vikend lebo tam je frmol 😕 dik za odpoved a inak falinka uz dorazila v plnej sile 😀

donatela
13. okt 2014

@diska nie nie, tak som to memyslela... Nic v zlom🙂🙂 len vravim svoj nazor. No a ak pises, ze to fakturuju takto, tak by som za soft zaplatila 1600, takze o 700eur viac ako teraz. Ale v kazdom pripade RF je dobra volba, ci uz s poistovnou, alebo bez🙂🙂 Hlavne, nech sa to podari!!!!

ester1710
13. okt 2014

@ina7 Ahoj, minuly tyzden som bola v RF a Machac povedal, ze od noveho roka Reprofit prebera Iscare. Pytala som sa, ci ale s Iscare lekarmi (co by pre mna znamenalo, ze tuto novinku uplne ignorujem 🙂, povedal, ze nie, ze tam budu oni. Tak neviem, ako to nakoniec bude....

lemoni86
13. okt 2014

dobre ranko, tak dnes som mala ist na kontrolne sono do roznavy, kde robi dr. Anna, ale rano mi sestricka volala ze vraj bol hospitalizovany, daco sa stalo... ale ze ma vezmu zajtra, ze by ho mali uz pustit dnes.. no si musim este rano zavolat ci naozaj... hmm, tak pre istotu asi pojdem ku gynekologicke.. snad ma dobre pozrie ak by nahodou z roznavy nic :/

bergalm
13. okt 2014

baby este som zabudla to pitie cerveneho vinka na rast sliznice kedy treba zacat pit????

lemoni86
13. okt 2014

@bergalm ja som ho pila uz od 1 dc... ale vraj staci ak uz ti skonci mrcha ...

tinkatinulka
13. okt 2014

@bergalm alchelnku mas lepsiu..cernene 5 dni pred vkladom..a 14 dni po vklade

ludinka
13. okt 2014

@bergalm ahoj 🙂
no ja som ho pila uz od stimulky, kazdy vecer tak 1-2 dcl 😉
a aj alchemilka je dobra

ludinka
13. okt 2014

Aj ja sa pridavam do diskusie ohladom preplacanie cez poistovnu:
ak idete len na soft kde potrebujete malo liekov tak sa oplati ist ako samoplatca, mna to vyslo cele ako samoplatcu len 20 000 kcs (testy na pohlavne choroby nam teraz nerobili, tie stoja tusim + 4000 kcs..)
stimulku som ale mala len clostylom....povodne som chcela ist aj ja cez poistovnu ale vtedy mi odmietli dat clostyl, namiesto toho som mala planovany merional a celkova predbezna cena bola 2200 eur, neviem kolko z toho by mi poistovna vratila ale myslim ze by to aj tak nevyslo lacnejsie

diska
13. okt 2014

@donatela ved pohodicka 😉 nemam v tom taky prehlad ako baby co riesili poistovne lebo mna sa to uz netyka len sa mi to tak zdalo ale tak sekla som sa 😀

diska
13. okt 2014

@bergalm tam je rozpetie mezi 12 az 14 dc tak asi ti budu kazat piatok alebo pondelok .Ale ja som uz bola na kontrolne sono aj v nedelu 😉

diska
13. okt 2014

@ester1710 ahoj a ktore iscare? vsetky? Ba ,MT?

ester1710
13. okt 2014

no znacka Iscare by mala prestat existovat, ci vsak otvori RF svoje pobocky v obidvoch mestach, neviem. Zatial som pocula len o BA.

silvik1
13. okt 2014

@ester1710 ja som zase čítala, že Iscare kúpil Babiš - tak neviem.

buba08
13. okt 2014

@silvik1 Babiš kúpil aj RF a na SK Iscare

tinkatinulka
13. okt 2014

@ester1710 obe aj BA aj MT..mam to z RF

kako23
13. okt 2014

Aj ja sa pripajam s nazorom ohladom preplacania poistovnou. Pokial ide skutocne o stimulku len s clostilom potom je zbytocne ist s poistovnou. Niektore baby vsak nemozu ist na sotf stimulku a potom sa uz ist s poistovnou oplati. Cely proces schvalovania so VSZP je strasne jednoduchy. Osobne som v tych papieroch mala minimum vypisane a schvalili mi to. Takze idealne nechat si poradit od lekarov v RF aka stimulka je vhodnejsia a potom riesit. Ja som mala dohodu s lekarom, ze ak mi poistovna neschvali tak mi daju klasicke IVF v cene softu.

lemoni86
13. okt 2014

@kako23 a kedy si to cele podstupovala?

ria191
13. okt 2014

@silvik1 no veď dobre si čítala 😀 😀 😀 lebo Babiš kúpil aj RF 😝 😝 😝

silvik1
13. okt 2014

@ria191 to som nevedela. no zase som o niečo múdrejšia 😀 a RF kúpil tiež len "nedávno" ? ja len, že som tam práve začala chodiť a či mám očakávať nejaké zmeny (lekár a tak).

ria191
13. okt 2014

@kako23 to klasické IVF (ale samozrejme krátky protokol) v cene Softu má veľa z nás 😀 😀 😀 ďakujem Bohu za RF 😀

kako23
13. okt 2014

@lemoni86 ziadost som posielala v juni a presne do dvoch tyzdnov som ju mala schvalenu. Na samotne IVF idem teraz v novembri. Potom si to dam refundovat.

ria191
13. okt 2014

@silvik1 asi pred pol rokom kúpil RF tak neotáľaj, aby sa niečo nezmenilo. Čím skôr tým lepšie 😀 😀 😀

kako23
13. okt 2014

@ria191 tak tak, vdaka bohu za RF ale hlavne za ich lekarov 🙂

lemoni86
13. okt 2014

@kako23 nj.. .tak je to potom fajn

kako23
13. okt 2014

Dievcence, stretli sa so stimulkou injekcia Elonva?

lemoni86
13. okt 2014

@kako23 nieco som o tom pocula..takze tym budes stimulovat? Kolko stoja inekcie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre