Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dalida
10. nov 2014

@speranza1
@lemoni86
@tinkatinulka ahojte dievcata a aj vsetky ostatne, kt. som nespomenula. Ako sa mate? Mne je akosi divne... smutno... asi je to z hormonov.... ☹

tinkatinulka
10. nov 2014

@dalida ja cakam na milostinu tento cyklus to bude dlhy boj kedže dnes 27 dc a ovulka asi len bude..akože 1x v živote tekto..ale hormony robia svoje..

lienka_1
10. nov 2014

@speranza1
@tinkatinulka Čaute korčulky! 😉

tinkatinulka
10. nov 2014

@lienka_1 zabera bezlepkova? bola si na kontrole? inak krááásny pondelok kočeny korčule

lienka_1
10. nov 2014

@mimika1973 este stale sa dopujem Dhea-ou a medrolom. Este nie.

dalida
10. nov 2014

@lienka_1 no cau moja najdrahsia. 😉

lienka_1
10. nov 2014

@tinkatinulka Nebola som, nemam cas 😀 😀 😀 a odvahu 😝 Na hadicku pojdem asi az po novom roku.

lienka_1
10. nov 2014

@dalida no cau! Ake krasne oslovenie, hned je den krajsi 😉

dalida
10. nov 2014

@tinkatinulka ja som bez vyvolavacky ziadnu menstruaciu v poslednych rokox nemala. Ovulacia je u mna cudzi pojem a neviem, ci som ju niekedy v zivote mala.
Kocky prosim o usmernenie: na UTZ sa objednávate po dvoch tyzdnoch?

skaredekacatko
10. nov 2014

@tinkatinulka a uz si tam volala si sa objednavala na tie odbery? A vedia co maju testovat?

lemoni86
10. nov 2014

@dalida ahoj... ja som tiez dnes nejaka divna... vonku sychravo, ja stale rozmyslam ako sa ma moja bublinka ... este tyzden a pol o nej nebudem nic vediet 🙄 ...rozmyslala som ci neist aj skor na utz, no nechcem ju tolko ozarovat..radsej si pockam .. inac tak fyzicky, brucho sa mi okolo 4tej vecer zacne nafukovat a vtedy ma prepadne riadna unava... ale to pripisujem aj tomu ze chodim v noci curat aj 10 krat 😖 ...

tinkatinulka
10. nov 2014

@skaredekacatko nevolala som ina som jej napisala co chcem a kedy by mi to siklo, datum a ona mi to odklepla..takže to nebude až taka zložitá vec, ona hadam vie co mam mat..a pripadne pokukam od zibi a aod bab ake parapetre sa im brali aby som mala všetko..nenadarmo je to doktorka 🙂

tinkatinulka
10. nov 2014

@lienka_1 juj ja som sa jej vyhla zatim bola som iba na sone..haha zase mi daco nasiel..ale s usmevom mam 3 liekov od gastra..a dietu 😀

dalida
10. nov 2014

@lienka_1 to sa tesim 🙂 Aj mne by v praci prospelo, ak by sa kolegyne viac usmievali. Rano som mala smutny zazitok 😔 Isla som k sestricke vseobecneho lekara, kt. mam pod nosom (hned vedla prace, moja lekarka mala prist az okolo desiatej...), tak som ju poziadala ci by mi neurobila odber na HCG, pretoze rano moja maminka odchadza k lekarovi (kt. je zase hned vedla mojej gyn.) a ja by som v pohode chcela ostat v praci a nestresovat sa... a ona mi zacala rozpravat o tom, ze nie je za IVF, ze to narusuje normalne fungovanie... a mozem mat chore dieta ☹ Vraj domovy su plne det 😔 Dievcata, nepytala som sa na jej nazor, neriesila som to s nou... nakoniec som od nej odisla a na odber pojdem zajtra rano k mojej lekarke. Este aj teraz mi je z nej smutno 😔

skaredekacatko
10. nov 2014

@tinkatinulka a kedy tam ides?

tinkatinulka
10. nov 2014
lemoni86
10. nov 2014

@dalida mna vytaca strasne ked sa ludia takto staraju... ak maju na to nejaky podobny nazor, nech si ho nechaju pre seba... absolutne nevedia ako sa my citime .. takym sposobom nam este pridavaju starosti, ktorych mame uz akurat dost 😠

janikajanka
10. nov 2014

@speranza1 dakujem aj ja držím palce moc moc, hádam to už trafíme. a ty mávaš akú stimulku prosím ťa?

dalida
10. nov 2014

@lemoni86 ja to prezivam rovnako. V noci dobre nespim, chodim stale curat, citim tlak v podbrusku... zaspim na dve hodinky, potom som cca hodku hore... Dnes okolo polnoci som si spravila kakao, lebo ma bolel zaludok. Pocas dna mi nic nie je. Chodis do prace? Mne mm hovori, aby som uz isla na PN. Aj ja by som si chcela vydychnut... len neviem, co tolko budem robit doma 😅

lienka_1
10. nov 2014

@tinkatinulka Takze uz si moja bezlepkova kamoska? Ako Ti to ide? Ja sa neviem dokopat k tomu, aby som zdvihla telefon a na gastre sa objednala. Vypestovala som si syndrom bieleho plasta a normalne sa mi jezia chlpy na rukach pri predstave, ze nejaky dalsi lekat bude na mna sahat, pripadne mi strkat nejake insrtumenty do niektoreho telovrho otvoru 🙄 🙄 🙄 . Do Vianoc som ochotna vidiet nanajvys fešiho 😀 😀

dalida
10. nov 2014

@lemoni86 mna urazal uz len fakt, ze zacala o tom vobec hovorit... nemam s nou co riesit tieto veci! Doveru mam k svojej lekarke (vseobecna, zial aj s nou som musela riesit niektore zalezitosti okolo mojho zdravotneho stavu... ), s ktorou som sa rozpravala a ona si nas rozhovor vypocula... Nasledne mi takto reaguje. Totalna neprofesionalita!

lienka_1
10. nov 2014

@dalida tak si take veci nepripustaj, neminaj energiu na take pipiny. Setri sily pre fazulku 😉

dalida
10. nov 2014

@lienka_1 mas pravdu moja. Len to potrebujem zo seba dostat, aby sa mi lahsie existovalo

balance
10. nov 2014

Ahojte baby, zajtra mame 1.konzultaciu a chcem sa spytat, ked zajtra donesieme vsetky vysledky muzov spg, moj hormonalny profil, stitku, prolactin, LH, AMH-podotykam vsetky vysledky vysetreni v norme, je mozne, ze by nam hned stanovil stimulku a hned by som mohla zacat? MS ocakavam okolo 20.11. a neviete podla coho urcuju protokol?

lemoni86
10. nov 2014

@dalida inac to s tym budenim... dnes v noci som po prvy krat zaspala hned ked som sa vratila z vecka ... skor sa mi stavalo, ze trebarz ked som sla o druhej rano curat, tak potom som nevedela asi hodinu zaspat 🙄 ... kazdy den sa toto stavalo..a niekedy aj dva- tri krat za noc...toto pripisujem aj ku stresu zo vsetkeho.. teraz zacinam byt kludnejsia.. no i tak este mam strach 🙄 .. A este z toho bdenia v noci mi tiez zacalo skvrkat v bruchu, musela som si dat aspon jogurt lebo sa nedalo ... Do prace chodim, zatial sa citim dobre, ked sa najem na obed tak to na mna dolahne ale to aj bezne takto sa mi stavalo, skor uz poobede je to take horsie o stvrtej piatej ... zaspavam 😝 .. ja mam pracu za PC, takze je to taka pohodicka.. mozem sa aj prejst kedy chcem, ist na wc kedy chcem takze fajne.. som si povedala ze ked mi zacne byt zle tak vtedy pojdem uz... no zatial nic.. A doma ked budem tak chcem daco strikovat pre drobatko 😀

lemoni86
10. nov 2014

@dalida ved jasne... je to smutne ☹

evka98
10. nov 2014

@lienka_1 Pane boze. ☹ Mas moj velky obdiv, ze si to nevzdala. Ja sa uz teraz desim pripadneho 2. ivf a to je nic oproti tomu co uz mas ty za sebou. A z kazdeho ivf doslo u teba ku vkladu? Mala si dlhe ci kratke protokoly?

benny11
10. nov 2014

@balance ahoj, my sme boli na prvej konzultácii 8.10 a stimulovať som začala už 15.10. , mala som krátky protokol do mesiaca sa to stihlo, na vklad sme išli 31.10., u nás to nenaťahovali, nemali prečo

balance
10. nov 2014

@benny11 a cim si stimulovala?

lienka_1
10. nov 2014

@dalida Viem, take veci zabolia. Ale mudry clovek Ti nebude vnucovat svoj "najsamspravnejsi" nazor. A hlupak nestoji za, aby sa nad nim clovek rozculil. Mame zdravotny proble, medicina nam vie pomoct, tak to vyuzivame ako kazdy, co si vezme ATB, ide na operaciu zlcnika, ci pouzije obycajny spej do nosa pri nadche. Pani sestricku by som slusne upozornila, aby sa drzala svojich povinosti a neprekracovala svoje kompetencie. Ze ked budem potrebovat na jej sukromny nazor sa spytam, ale ze v danej chvili ma vobec nezaujima. Inak, ked potrebujes hcg a nevies sa doprosit, aby ti niekto zobral krv, kludne zajdi do hociktoreho labaku a tam ti to spravia na pockanie. Stoji do 10 euro.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre