Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
10. nov 2014

@diska ano presne... asi 21.11 pojdem 🙂

speranza1
10. nov 2014

@lienka_1 na podobne... nemam kedy ani prispievat 😲 😲 😲 😉 😉 😉
@dalida noooooooooooo draha... tak to ako keby som pisala ja.....presneeee ako pises a ten strach uz zo vsetkeho je obrovsky jak svina... 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 mam pocit, ze cim viac pokusov, tym vacsi strach a obavy 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

bambulka2015
10. nov 2014

@haimi
@doloresita tak ja neviem ako to ja na SK a v cechach, co tu na mk citam, väcsinou maju baby predlzenu kultivaciu. V DE bol donedavna este zakon, ze vklad musi byt skor ako sa dosiahne blastocyta. Preto vela bab z Nemecka chodilo do Rakuska a Ciech (Plzen) k Dr. Zechovi. (je to jedno a to iste centrum, neviem ako sa vola). V Rakusku bola povolena vzdy predlzena kultivacia, cize vklad na 5.-6. den.
U mna to bolo takto: v pondelok na obed punkcia, v utorok na obed som mala volat, ci sa oplodnili (povedia len ano alebo nie, kolko na telefone koli ochrane dat nepovedia). Tetus povedala, ze super a hned aj hodinu, kedy mam ma druhy den (v stredu) prist na vklad. Cize vlastne to boli dokopy tri dni. A ked sa to presne pocita, tak len dva. Lebo punkciu som mala ca. o pol 11 v pondelok a ET o takmer presne 12tej (som lezala na "operacke", viem presne, lebo tam boli predomnou na stene hodiny 😀 ).
Na "lezacke" som v stredu stretla dve baby, co boli so mnou v pondelok na punkcii. Obe mali 4bunkace. Ja som sa na "operacke", ked mi doc ukazoval tie moje bunkace, pytala, ze ci je to dobre, ze fakticky za dva dni sa jedno delilo az na 8 a jedno na 6. On povedal , ze su to turbo vajcia 😀 Dokina, co tiez bola pritomna, povedala, ze to sa casto nestava. Normalne vkladaju na tento den 4-6bunkace. A 6 uz su tiez nie az take caste. Tak som normalne strach dostala, ze to je urcite nejaka abnormalita. Az som potom guglovala a nasla na nejakej vedeckej stranke, ze 8bunkove embryo na treti den je "Top Quality Embryo".

evka98
10. nov 2014

@lienka_1 No co sa tyka poctu ivf tak tych uz si mala dost. Ale na druhej strane 6 vkladov nie je malo ale nie je to ani extremne cislo. Poznam babu, ktora otehotnela az po 9. vklade. Ak mas este co i len trosku psychickej sily tak to nevzdavaj. Podari sa ti to! Verim tomu a mooc drzim prsty

lienka_1
10. nov 2014

@diska Davaj na Vas pozor! 😉

lienka_1
10. nov 2014

@speranza1 Žmurká tu na mňa kopa papiera, ale statočne jej odolávam 😀 Na koňovi je viac zábavy 😀 Este @ria191 by mohla nabehúť so svojim zmyslom pre humor a hneď by bola žúrka 😀

diska
10. nov 2014

@lienka_1 ahoj,dakujem moja,uz sa ani nepohnem z postele len ak je to nutne,pisala som s Vitouskovou a zajtra idem do RF nech sa kuknu oni.

lienka_1
10. nov 2014

@evka98 Ja slabo reagujem na stimulky. A viem, ze toto bude posledne ivf. Som presvedcena o tom, ze to tak ma byt, ze je to takto spravne. Urobili sme vsetko, co bolo v nasich fyzickych, spychickych silach a financnych moznostiach. Zatial sa drzim pri "zdravom" rozume. Keby clovek nevedel kedy dost, uz by to bolo zufalstvo.

lienka_1
10. nov 2014

@diska zajtra cakame same dobre spravy 😉

freyahope
10. nov 2014

@janikajanka prečítala som si, aké máš stresy, ale skús sa upokojiť. Podľa toho, čo čítam, ti vymenil clostil ( gonadotropín) za liek s úplne inou účinnou látkou z inej skupiny liekov (antagonisty - tie sa dávajú pre zlepšnie účinku injekcií s FSH som vygooglila). Skús mu veriť 🙂

evka98
10. nov 2014

@lienka_1 A skusali ti dat aj klasicky dlhy protokol? Teraz uz stimulujes na dalsie? Ja som mala dlhy protokol.

haimi
10. nov 2014

@bambulka2015 tak to mas veru naozaj turbo vajka 😉 a si teraz po vklade, ci ako si na tom ?

lienka_1
10. nov 2014

@evka98 Ta dalsia bude dlhy protokol. Uvidime co to da. Mozno bude fakt posledne, lebo sa zadari 😉

doloresita
10. nov 2014

@haimi To je super, že si mala také kvalitné embryá. A podarili sa dvojičky? 🙂

bambulka2015
10. nov 2014

@doloresita ja ti pevne drzim palceky. To s jednym vajecnikom je fakt nie jednoduche. To jedno vajicko sa vyprodukuje len pocas stimulky? Ci si mavalo ovu aj prirodzene len sa nedarilo. Lebo pocas stimulky by fakt mohlo byt viac. Mozno by pomohli väcsie davky liekov? Alebo uz mas velmi vysoke?

evka98
10. nov 2014

@lienka_1 Dufam, ze ano. Vzdy je sanca a treba verit. Casto je to totiz jedine co nam ostava. Drzim pršteky 😉

bambulka2015
10. nov 2014

@haimi no minulu stredu som mala et. Tie dva turbo 😀 😀 😀 😀 😀 Sa vzdy rehoceme na tom "turbo" 😀 😀 😀
A ja ani neviem ako som na tom. Nejak sa nic nedeje. Ale ani neviem, ci sa ma nieco diat. 19.11. mam ist na krv. Skor sa tu nic nerobi. Po punkcii som mala strasne bolesti, museli mi ak cipky strkat do ritusi, potom to preslo. Mala som slabu hyperstimulku, ale to tiez preslo. Vklad som vobec necitila. Vsetko prebehlo strasne rychlo. Do soboty som este citila vajecniky a mala som od punkcie 4 dni strasnu zapchu ale aj to preslo. A od vcera ako keby ani nic nebolo. V noci zo soboty na nedelu ma v posteli pri prehadzovani sa z jednej strany na druhy dva krat strasne pichlo na pravej strane a od vtedy fakt nic. Bradavky tiez prestali boliet, len prsia ma tak jemne bolia ale len po vonkajsej strane na len na zmacknutie. Inak nic.
Odo dna ET beriem vaginalne progesteron 2-2-2 a este nieco 1-1 a jeden krat za den kys. listovu. Inak nic ine.

doloresita
10. nov 2014

@bambulka2015 U mňa nemá zmysel moc ma stimulovať, lebo mne len omylom doktori pri operácii nechali časť jedného vaječníka - takú omrvinku. Pri tých dvoch vajíčkach som mala krátky protokol a pri tomto jednom som mala minimálnu stimuláciu, čiže polovičné dávky. Doktorka mi včera povedala, že nemá zmysel zbytočne trápiť moje telo chémiou, keď maximálne aj tak 2-3 vajíčka vyprodukujem. A že ani finančne sa mi to neoplatí. Mávam pravidelnú menštruáciu, takže minimálne raz za dva mesiace sa mi aj prirodzene jedno vajíčko vytvorí, len zbytočne netrápim telo a zbytočne nevrazím do liekov veľa peňazí. Doktorka mi povedala, že viac sa mi oplatí natívny cyklus. Môžem chodiť každý mesiac, keď mi dajú narkózu a nemala by som vajíčko, vyšlo by ma to 150 eúr. A nie takto som mala jedno vajíčko a ešte lieky k tomu stáli do 500 eúr. Takže keď nič z tohto pokusu, skúsim natív. Už som skúšala aj darované vajíčka, ale ani jeden embryotransfer mi zatiaľ nevyšiel.

haimi
10. nov 2014

@bambulka2015 drzim silno palce, nech to vyjde. A planujes aj testovat ? kedy ? 😉

lienka_1
10. nov 2014

@evka98 Ďakujem! Aj ja! 😉

haimi
10. nov 2014

@doloresita nakoniec som mala len 2 blasto. Jedno mi vkladali ako klasicke ET po stimulke, ale nic. Teraz v oktobri som bola na KET a zatial to vyzera dobre. Vkladali mi len jedno, ale moj gynekolog videl 2 gestacne vacky, tak som bola dost prekvapena. Ten cyklus som mala aj prirodzenu ovulaciu, ale ze by taka nahoda po 3 rokoch snazenia, no neviem... Buduci tyzden idem na dalsie sono, tak to uz by malo byt finalne rozhodnute a mal by vidiet aj srdiecko. Mas pravdu, ze v tvojej situacii asi nema velky zmysel dopovat sa velkym mnozstvom hormonov. A nezistovali ti, preco sa ti nezadarilo s darovanymi ? Ci nemas nejaky hemato, alebo imuno problem

bambulka2015
10. nov 2014

@doloresita jaj no tak, ked sa viac nevytvori, tak to mas pravdu, ze radsej native. Ale drzim paluchy, nech sa to podari teraz. Lahke to fakt nemas. a ja sa s mojimi dvomi zdravymi vajecnikmi este stazujem
😠

bambulka2015
10. nov 2014

@haimi juuuj dakujem. Ja som taka drzka, nieco ine ako "vyjde" u mna neprichadza ani do uvahy 😀
Testovat nejdem. Ani ma to nejak nepali. Ak vobec testnem, tak rano v den odberu krvicky. Cize az toho 19.11. Mam sice doma jeden test, ale doteraz ma este ani nenapadlo ho vobec chytit do ruky.

janikajanka
10. nov 2014

@freyahope dakujem ved ja verím 🙂 len sa bojím dalšieho neúspechu a možno stačí len málo a mohlo by to dobre dopadnúť 🙂

freyahope
10. nov 2014

@janikajanka chápem, s tými neúspechmi som sa aj ja už zoznámila. Držím palce, aby sa konečne podarilo 🙂

doloresita
10. nov 2014

@haimi Urobili mi aj vyšetrenia z krvi, nevytváram žiadne protilátky. Sliznicu maternice mám dobrú, takže asi to ešte nemám v osude mať bábo, lebo inak si to neviem predstaviť. 🙂 ... Držím Ti hrozne palce, aby Ti to vyšlo a bola si tehu. A keby si čakala dvojičky, tak to by bolo ešte lepšie. Náhody nie sú, všetko sa pre niečo deje. 🙂

doloresita
10. nov 2014

@bambulka2015 Keď sa nedarí prirodzene otehotnieť, je to vždy naprd ... aj s dvoma vaječníkmi. Aj tak si musíš celý ten nepríjemný proces pretrpieť. Držím palce, nech Ti to vyjde! 🙂

haimi
10. nov 2014

@doloresita to by si mala vidiet mojho muza, ked som mu povedala, ze mozno budu dvojicky, skoro odpadol. Ale nakoniec povedal, ze radsej 2 ako 0 😀

ivetahe
10. nov 2014

@benny11

Ahoj,cim si stimulovala?Ja idem teraz clostylom,koncom novembra uvidime, tiez som tazky pripad.To je super,ze ti visiel prvy vklad,budem ti drzat prsty.

bambulka2015
10. nov 2014

@haimi hihi ja som nastavena na dvojky. Aj moj muz to tak berie. A ked som mu povedala, ze kde pre pana jana dame dve postielky, tak povedal " neboj, to sa vyriesi" 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre