Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
15. apr 2015

Inak aj krčok mam ok uzavrety co na tiež velmi teši

freyahope
15. apr 2015

@mitka85 po dvoch dňoch mi napísal, že o mne vie, ale momentálne nestíha a potom na druhý deň mi napísal podrobne všetko

tinka9075
15. apr 2015

@lienka_1 ja ti prajem aj 100% 🙂 🙂

mitka85
15. apr 2015

@freyahope dakujem 🙂 budem teda.cakat

lienka_1
15. apr 2015

@tinka9075 No u nas v rodine mame dvojky. Mamka nemala, segra mala pri poslednom tehu v placente dalsi plodovy vak.....tak zeby aj u mna vysli dvojicky? 😀 Len neviem ako by to zvladla ta moja polovicna maternica.

tinka9075
15. apr 2015

@lienka_1 no vidíš a u nás v rodine nik nemal dvojičky 🙂 🙂 sme sa smiali že niekto musel začať 😀 😀 som zvedavá či ma bude niekto z rodiny nasledovať 🙂 🙂

lienka_1
15. apr 2015

@tinka9075 No u nas su jednovajecne.....tie sa dedia po praslici. Mamkina segra mala dvojky aj segra by mala, keby sa ta druha nezastavila. Budem stastna, ak to zvladne aspon jedno.

sarasota
15. apr 2015

@lienka_1 drzime palceky 🙂

lienka_1
15. apr 2015

@sarasota Dakujem! 😉 Ako sa Vam dari?

tinka9075
15. apr 2015

@lienka_1 ale zvládneš neboj 🙂 🙂 ja som mala po iui taký pocit že budú dve po pozitívnom teste som písala Štelclovi že ja mám pocit že sú dve a on že jedno a bude pekné a na sone bol prekvapený aj on že hneď dve 🙂 🙂

lienka_1
15. apr 2015

@tinka9075 Som myslela, ze sa mi niekedy podari marcel na transfer...jedine, ze zmenim centrum 😀

tinka9075
15. apr 2015

@lienka_1 ja som mala len jeho aj na sonách aj na iui všetko som s ním riešila 🙂 🙂 ale môžem povedať že iui od neho vôbec nebolela zato jednu čo som mala na sk v Iscare to bol teda masaker 😖 😖 a ja vydržím dosť ale pri tej mi slzy tiekli po tvári som po nej mužovi povedala že na iui už v živote nepôjdem 😒 šla som a mám detičky 🙂 🙂

bergalm
15. apr 2015

@lienka_1 drzim Ti velmi palce aby Vam to vyslo

ingrid0105
15. apr 2015

@lienka_1 ja som mala na 3 den 7 a 9 bunkove a mam zamraEnu HB1. Takze hlavu hore a velmi drzim palce. 😵

maminkajankapresov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka_1
16. apr 2015

@bergalm
@ingrid0105 Dakujem! 🙂

ria191
16. apr 2015

@lienka_1 aj dvojvaječné sa dedia moja babka mala 2x dvojky ale mala 10 detí 😀 😀 😀 , potom moja mamina mala dvojky, moja sestra mala dvojky a aj moja sesternica mala dvojky iba ja mám "h....o" ale beriem to s 😀 😀 😀. Tak čo ??? ako ? pracovne ? či myšlienkami vieš kde 😕 😕 😕

speranza1
16. apr 2015

@bergalm aj ja si kontrolujem moc s tymi papierikmi...cca kazdy druhy den...ale ja mam len papieriky na glukozu, proteiny a ph....pretoze su aj papieriky na mnohe ine faktory...som rada, ze si v poriadku...

bambulka2015
16. apr 2015

@kutka ja som mala na treti den co mi vkladali 6 a 8 bunkove. Vklad som mala uz na treti den. Jedno sa prestalo hned vyvijat a dalsie nebolo na treti den dobre. A 4 mi zmrazili.
8 a 10bunkace na treti den su super. Mne doc povedal, turbojajka 😀 😀 😀

lienka_1
16. apr 2015

@ria191 Jasne ze pracovne. Ako inak. Dnes zacinam pianko, lebo mi prvy klient odriekol stretko, ale o pol zacinam frcat. 😀
A v ramci zachovania tradicie aj ty maj dvojky....ved netrocharci! 😀 😀 ale som mudra, co!? 😀

ria191
16. apr 2015

@lienka_1 vždy som po nich túžila ten vzťah medzi nimi je neopísateľný ale nejako som zoskromnela 😀 😀 😀 budem rada aj jednému. Ale kočky čo teraz čakajú dvojky dostali krásny dar od Boha a ja viem, že si to vážia a zaslúžia a veľmi im to prajem 😀 😀 😀

speranza1
16. apr 2015

@ria191
@lienka_1 lasky moje....tak vy by ste chceli dvojky???? Tak velmi by som vam ich dopriala..... 😀 😀 😀

bambulka2015
16. apr 2015

@jomini @minicka79
baby ak nemate problemy, tak chodte do prace pokym sa da, ak nemate nejaku fyzicky namahavu pracu. Garantujem vam, ze po case lebedenia doma vam to zacne liezt na nervy. A ak sa date na PN tak to krasne Slovensko, ani pohnut sa z domu. Aj pocas tehu vam moze prist kontrola ako tu casto na MK citam. Mna by porazilo. 9 mesiacov je straaaaasne dlha doba.
Ja som nemala ziadne problemy, akurat po OPU hyperstimulku, ale bola som tri dni doma plus vikend a bolo to v pohode. Normalne som chodila do roboty pocas stimulky, na kontroly som si jednoducho odbehla z roboty, taktiez po OPU na treti den bol ET a po ET hned na dalsi den do roboty. Do 18tt nik v robote nevedel, ze som tehu a este by to nevedeli velmi dlho, keby som nic nepovedala, kedze som sa zacala zaoblievat az teraz a to som takmer v 27tt. Este robim 2 tyzdne, potom dovca, kedze mam este celu tohtorocnu a potom uz je tych 6 tyzdnov zo zakona pred porodom. A poviem vam, uz teraz mam nervy, ako to doma vydrzim. A to nebudem na PN, takze si mozem robit co chcem a ako chcem, na 4 tyzdne idem za muzom na stredny vychod, tam sa sice budem tiez nudit ale aspon budem s muzom a tych poslednych 6 tyzdnov budem asi ako dvere, takze nejaky extra pohyb asi nehrozi. Alebo, no ved sa uvidi.
Ja som rada, ze mam pracu, aj ked mam toho tiez vela, ale co mam doma robit? Tolko prac, varit, upratovat, konovat clovek ani nemusi ani nemoze. Konovat a surfovat stiham aj v office 😀 😀 😀 😀
Ja som od zaciatku bola ktivna, do 24tt som este behala 5-10 km viac krat v tyzdni, v 1trimestri som sa nacestovala a nalietala ako blazon, bola tyzden na triatlonovom sustredeni, v 18-20tt v Emiratoch, tesne pred tym sama odsoferovala 800 km na SK a o 4 dni neskor zase spät. Ono je to lepsie byt zamestnany, aspon sa tak nepozoruje a nevymysla, co kde ma pichne, tlaci atd.
Bambulka je zatial klop klop OK, nic jej nechyba, je tabulkova.
Tiez mi niekedy lezie roboty na nervy, ale ani nie tak samotna robota ale dochadzanie, cestujem kazdy den vlakom hodinu ta a hodinu spät a tu vlaky furt meskaju 😠 😠 😠 😠 😠 Tiez v poslednych par tyzdnoch mi je tazko sediet, po par hodinach zacnu boliet krize a tiez som unavena, kedze trpim nespavostou a na obed som uz ako prastena mechom.
Ale velmi mi pomaha prejst sa, cerstvy vzduch a plavanie. chodim momentalne 2krat do tyzdna, viac mi to casovo nevyjde, kedze aj na tu blbu plavaren musim dochadzat daleko, ale ak bude vsetko OK, tak ked uz ostanem doma, tak budem chodit castejsie. Je to fakt super, chrbat prestane boliet a unava zmizne.

bambulka2015
16. apr 2015

@speranza1 aj sa som stale chcela dvojky. Dokonca aj moja mama 😀 Skoda, ze sa nam ta jedna dvojka rozhodla odist. Ale tak mozno nabuduce z nanucikov 😉

speranza1
16. apr 2015

@bambulka2015 je to zvlastne, pretoze ja som osobne nad tym nikdy nepremyslala a pravdu povediac som si nevedela predstavit, ze by som mala mat dvojky....a hla...Boh ma obdaroval tolkym stastim....hoci pri verdikte dvaja chalani som plakala zo strachu...ako ja ich zvladnem....tak prevelmi by som chcela byt dobrou mamou...tou najlepsou....ale neviem, ci ma budu mat radi...kedze som vo vseobecnosti veeelmi prisna sama k sebe a rovnako aj k okoliu....no take mam ja teraz myslienky 😀 😀 😀 😲 😀

ria191
16. apr 2015

@speranza1 tvoje detičky ťa budú milovať aj keď budeš prísna a budeš na nich občas húkať bez toho to skrátka nejde 😀 😀 😀 tú lásku čo im dáš, tak ti dvojnásobne vrátia. Jafné dvaja chlopi budú zaberák ale bude to aj výhoda uvidíš a ešte keď budú takí krásni ako šmahelovci východznare traste sa 😀 😀 😀

speranza1
16. apr 2015

@ria191 jaaaaj keby oni vedeli ako ich uz teraz milujem. 😵 😵 😵

bambulka2015
16. apr 2015

@speranza1 no to je pochopitelne, ze clovek ma tak trochu strach. Ved kazdy ma z neznameho obavy. Ale neboj, bude to OK. To je jedno ci baba alebo chalan, vychovavat ich budes rovnako a za pochodu. A tiez nie je pravda, ze chalani su hrozni a baby anjelici. o tom by ti vedela moja kamoska romany rozpravat. ma chlapca a dievca, 1,5 roka vekovy rozdiel, chalan super, pokojny, privetivy a baba ako sto certov 😀 . Ale sama povedala, ze pri krpani uz nebola taka prisna a dost pri vychove povolila. Takze vela zalezi aj od vychovy. A dvojky vychovavas rovnako, inak s ani neda. tak sa neboj.
My mame 3 synovcov, bratov, su vsetci tak po 1,5-2 rokoch, takze nie velke vekove rozdiely ale vychova ziadna, najmladsi ma pojde na rok do skoly a to je horsi ako babätko, vsetci rozmaznani, drzi ale ked su u nas, ta ´k sekaju dobrotu. ja som tiez velmi prisna, aby mi nejaki zasrani skakali op hlave tak to teda nie. Aj moj muz je dost prisny. Ja som bola tak vychovana, mama general, tak som to "zdedila" 😀 😀 😀 😀 A ti poviem, disciplina este nikomu neublizila. Vidim to aj na braskovi ako muzovi, nic mu nezaskodilo. A to on vyrastal uz v inek dobe ako ja, kedze je o dooooost mladsi. Ale ked tu obcas na MK citam akych manzelov/priatelov maju poniektore zeny, tka sa mi rozum zastavuje.
takze nie ze aaaa su to chalani, pekne ich zapriahnes aj do domacich prac aj v kuchyni atd. Raz ti budu za to vdacni. Mala by si pocut ako brasko rozpraval historky z intraku a privatu ako chalani uplne lavi, nic si nevedeli urobit. On varil a upratoval pre celu bunku lebo povedal, ez v takom prasacinci zit nebude. Dokonca aj zehli 😀 😀 😀 😀 Na narodky si zelal zehlicku. Tak som mu jednu darovala 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A nie, nie je teply 😕 😀 Jednoducho doma musel pomahat. A ziadne rozdiely, ze kuchyna patri zenskej a podobne dristy. Ked to deti poznaju od malicka, tak sa nad tym ani nebudu pozastavovat, ze preco a naco atd. 😉

speranza1
16. apr 2015

@bambulka2015 tak teraz si napisala presne to iste, co vravime my s mojim manzelom....sme na tom s tymto naaaazorom absoluuuutne narovnako....neskutocne.... 🙂 🙂 🙂

bambulka2015
16. apr 2015

@speranza1 asi sme uz stare 😕 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre