Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

majkulik
28. máj 2015
misenaf
28. máj 2015

@majkulik majka na žiadosť alebo automaticky?

diska
28. máj 2015

@misenaf neviem otom,zeby pichali ,toto robievali v iscare Ba ,ale v RF to nerobia,pregnyl len pred punkciou 36h, a agolutin davaju ked tak potom az do 12tt.

misenaf
28. máj 2015

@diska ANO V ISCARE TO BOLA KLASIKA Neviem teraz či to mám pýtať alebo to nijak nezvyšuje úspešnosť (iba zhoršuje ohss)

diska
28. máj 2015

@misenaf skor iba zhorsuje OHSS,mne sa to stalo v iscare,ze mi dali v den ET pregnyl a na 4 den som uz mala ohss jak svina,nevedela som ani dychat a skoncila som na infuzkach,je to specialita iscare len pokial viem,nic si nepytaj v RF vedia co ti maju dat. 😉

majkulik
28. máj 2015

@misenaf prvy krat mi to predpisali 36 hodin pred OPU. druhy krat mi ho pichli ale len 1500 v den OPU po odbere. Pri KET v nativnom cykle mi ho predpisali a pichala som ho niekolko dni pred vkladom. ako pise
@diska oni vedia co robia. navyse to riesia podla aktualneho stavu. pri druhom raze som mala velmi vela oocytov, tak preto sa nepichal pred OPU ako to byva vzdy na dozretie, ale az po odbere.

crazybabenka
28. máj 2015

@majkulik Pastorčákovú určite 😉

misenaf
28. máj 2015

@majkulik ďakujem baby. Ja ho nechcem lebo mi zakaždým sposobi ohss, len som chcela vedieť aké praktiky maju v RF či ho masovo pichaju každej ...

majkulik
28. máj 2015

@misenaf no nemusia ti pichnut 5000, mne pichli 1500, prave k tomu, aby som nechytili OHSS

misenaf
28. máj 2015

@majkulik a na tvoje vyžiadanie ti ho pichli? lebo tušim si mi raz písala že by si si ho chcela dať....

majkulik
28. máj 2015

@misenaf nie, oni ho naordinovali. JJ pisala, som sa stazovala, ze mi ho nedali pred OPU. ale to som netusila, ze mi pichnu 1500 po zakroku. nemusia ti pichnut zakonite 5000! a v kazdom pripade oni sami zvazia, ci to telo prijme alebo nie. aj pri KETe v nativnom cykle som ho mala

vernazza
28. máj 2015

Tak ja sa k vam @mircalla a @lienka teraz nepridam.. z tych 2 folikulov bolo jedno zrelé vajicko a dnes mi povedala embryologicka, ze sa to nepodarilo, ze tam boli zjavne zmeny genomu.. ☹ este ze mi to potom Koudelka vysvetli, len ten je teraz na dovolenke. co myslite, ako skoro mozeme skusit znova? a s tymi zmenami genomu ste sa už niektora stretla?

diska
28. máj 2015

@majkulik a naco je pregnyl po zakroku? ved on je nato aby dozrelo vajicko a ked su uz vajicka vonku tak potom ho naco pichaju? 😕

mircalla
28. máj 2015

@vernazza ach, skodaaa.....neviem, zrejme daco s genetikou....ale nie som lekar
ja by som si to mozno nechcela vysvetlit embryologicke - mam na nich mail ak chces
no podla mna aj o mesiac....to si mala soft ci klasicku stimulku? predtym si nic take nemala?

majkulik
28. máj 2015

@diska no to som bola prekvapena aj ja. po odbere prisli a pichli, jedine vysvetlenie je, aby vajecniky ovulovali. ale zaroven mi dali lieky proti OHSS . . . ako cele to bolo divne.

buba08
28. máj 2015

@majkulik to bolo v reprofite?

majkulik
28. máj 2015

@buba08 ano. Pri prvom RF IVFku bolo vsetko normalne - pichla som si pregnyl a po 36 hodinach bolo OPU - mala som 6 oocytov.
Pri druhom som mala 26 ci 29 a miesto Pregynlu mi dali dake DCP, potom OPU a po odbere mi pichli 1500 Pregnylu. a nasadili: pokracovanie medrol 4mg - 1-0-0, estrimax 2mg - 1-1-1, Utrogestan 4-0-4, Dostinex 1-0-0. takze vela protichodnych liekov. celkom tomu nerozumiem.

diska
28. máj 2015

@majkulik no tak to je ine,decpapetyl ti dali aby nacasovali cas odberu kedze ti hrozil ohss,to som aj ja tak mala,po odbere ked uz vajka boli v bezpeci ti asi pipichli kus pergnylu aby telo pripravili na transver.

majkulik
28. máj 2015

@diska mne ine z toho nevychadza, ale tak strasne mi premrstili to telo roznymi chemikaliami, ze sa ani necudujem, ze sa to neujalo

zuzanka05
28. máj 2015

Ahojte baby!Nepoznate dobreho hematologa?Ked poznate tak prosim napiste my kontakt:...Dakujem vopred 🙂

scheflera
28. máj 2015

@diska Mne pichali Pregnyl 5000 pri ET,povedali,že to podporuje uhniezdovanie.Nejak sa oklame telo,myslí si,že už je tehotné a tým viacej prekrvuje sliznicu čičo.Mne to pomohlo.Niečo sa chytilo,v stredu sa dozviem,či jedno,lebo dve. 🙂

diska
28. máj 2015

@scheflera super krasna sprava 🙂 som zvedava teda ci budu 2 😉

majkulik
29. máj 2015

urobila som si teraz tehu test, a stale tam mam // ☹

lienka_1
29. máj 2015

@vernazza Tak to mi je luto! Aj mne sa stalo, ze sa zrele vajicko neoplodnilo, ale nikto mi k tomu nic viac nepovedal. Podla mna mavame kvalitnejsie a nekvalitnejsie cykly. Ze sa jednoducho vie vytvorit super vajicko a niekdy je nekvalitne, len clovek nikdy nevie, kedy ma ten dobry cyklus.

gagirl
29. máj 2015

@vernazza :(je mi to velmi luto moja ze to takto dopadlo..Genom je asi geneticky zaklad vo vajicku..Posielam ti objatie a verim ze najblizsie uz vsetko dobre dopadne..Drzkaj sa..

scheflera
29. máj 2015

@diska A sú to len 3 mesiace,čo som odišla z gyn-fivu.Bolo to moje najlepšie rozhodnutie v živote. 😉

katka17044
29. máj 2015

@majkulik ja idem k Pastorcakovej 🙂 tak som zvedavá

katka17044
29. máj 2015

Kočky prosím ako to prebieha pri vyšetrení muža napr. spermiogram, alebo halosperm je tam na to určená miestnosť? A dovolia tam ísť s ním? Ďakujeeeeeem

diska
29. máj 2015

@katka17044 je tam nato urcena miestnost,myslim ze mozte ist obaja,moj chcel chodit sam 😀

diska
29. máj 2015

@scheflera supeer,ja tiez lutujem len to,ze som stratila kopu casu na slovensku . 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre