Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
25. jún 2015

@skaredekacatko Memala som s tym ziadne problemy. Zistil mi to jeden doky az v Londyne po 3 ivf, kde mi vzdy vlozili po 2 embryjka. Som bola dost nazlostena, lebo sa to mohlo skoncit vselijako, keby som bola otehu. Ale ten doky ma upokojil, ze maternica je elasticky organ a ze je mozne, ze by som aj dvojky donosila a ze je mozne , ze zena so zdravou maternicou pride aj o jedno mimi. Meral mi aj cievu, ktora vyzivuje maternicu a je super a nehrozi mi preeklampsia, teda riziko je velmi nizke. Placentu mam v predu, aj ta je ok, pupocnik ma 3 cievy. Ze vseobecne je maternica zatial ok.

skaredekacatko
25. jún 2015

@lienka_1 dakujem ti pekne mne to zistili az pri laparke ktoru som si sama vydupala tu v centre na slovensku mi tvrdili ze ja som oka . zistujem ze co ma caka s touto diagnozou ked otehotniem ale ako vidim nic. Moja gyndoska sa chce zbavit zodpovednosti a poslat ma hned na rizikove 😖

gagirl
25. jún 2015

Tak dievcata dnes som musela ist na ultrazuvuk do Brna..v noci ma dost silno bolello brucho cele aj zaludok..ani pretocit som sa nevedela na jeden bok..Ked som isla rano na zachod mala som dost velke bolesti..este som to nemala ani pri jednej stimulke taketo..tak som rano radsej zavolala na nonstoplinku k nim a povedala sestricke..Ona ze to povie lekarovi a zavolaju mi..Potom mi volala spat sestricka ze by som mala prist k nim na sono..ze radsej k nim lebo omi s tym maju skusenosti..ze obvod.gynekolog nemusi mat..TAk sme sa teda vybrali znova k nim..Sono mi robil Koudelka(u toho som este nebola)..a vraj to nevyzera tak zle..ze sice mam zvacsene oba vajjecniky ale nie az tak velmi ze by nieco mali s tym robit..pozeral aj brucho a ze vypotok nie je..Vravel ze to zvladneme..Potom pozrel v pc ze uz mam aj vysledky z embryologie..tak zo 17 vajicok bolo tusim 9 alebo 10 zrelych..presne neviem lebo Dr..trocha rychlo a potichu rozprava tak som moc nerozumela..A len 5 z nich sa podarilo oplodnit myslim..lebo mame zatial 5 embryjok..Trocha som boal sklamana z toho poctu lebo som myslela ze z tolkych vajok sa viac oplodni..ale co uz..:(Ja im verim ze sa budu pekne delit a vyvijat dalej..A ze mne bude zachvilu lepsie..

lienka_1
25. jún 2015

@skaredekacatko Ja som zatial PN, ale buducu stredu uz chcem marodku ukoncit. No ked mi doky povie, ze je potrebne zostat doma, zostanem. Nebudem nic riskovat.

lienka_1
25. jún 2015

@gagirl Teraz jedz vela bielkovin, soletky, slane buraky, jogurty a sleduj, ci mocis. Dufam, ze skoro budes OK. Drzim palce embruskam, nech su skoro u maminky! 😉

nelly3
25. jún 2015

@lienka_1
prosim ta, ked si na pn, mas aj vychadzky? ako to je? lebo ja idem na operaciu v auguste a zistujem si veci ohladom pn. existuju aj neobmedzene vychadzky? 😕

gagirl
25. jún 2015

@lienka_1 dakujem moja za rady.🙂mocim dost lebo sa snazim vela pit..takze to je nastastie o.k.Tesim sa s vami ze ste s miminkom v poriadku..az som mala slzy v ociach pro spomienke na nase malinke..Drzte sa a prajem vam obom vela zdravucka♡

lienka_1
25. jún 2015

@nelly3 Hned, ked ma lekar vypisal na PN mi dal neobmedzene vychadzky s poznamkou, aby ma nechodili vkuse kontrolovat. Som mu za to vdacna, lebo je to inak velmi obmedzujuce. Aj tak som vacsinou doma a prve tyzdne som ani nic ine nevladala, ale teraz iba taka banalita ako ist si kupit vacsie nohavice je vyriesena. Idem vtedy, ked sa na to citim a nie vtedy, ked mi to niekto predpise.

lienka_1
25. jún 2015

@gagirl Dakujem! 🙂

bergalm
25. jún 2015

@gagirl ahoj neboj bude tam urcite to spravne zdrave embryjko musis tomu verit

mimika1973
25. jún 2015

@lienka_1 ...a dobre urobil! 😀 Pozdravuj zlateho muzicka 😵 A uz len pekne tehulkovanie, lebo potom...to je uz praca na plny uvazok ked uz bude babo medzi vami! 😀 😉 😵

mimika1973
25. jún 2015

@marverka odlozili ste ten transfert ci? kolko embryjok, uz viete? 😉

falin
26. jún 2015

@tlucka - si zlata moja 🙂 , dlhooooo som tu nebola, ale zaregistrovala som lienku, som z toho happy 🙂 . Ty sa kedy chystas do boja?

@lienka_1 - krasne vysledky mas, super gratulka velka prevelka

@ria191 - cau riusik, rychlo sa preliec a sup dalsi mesiac do boja

@nelly3 - nelus ty sa mas ako?

dorotka66
26. jún 2015

@gagirl to je super s tým počtom 🙂 spomeň na mňa. Ja som ich mala hádam 14 skončili sme s 1 na vklad 1 ledva dorástlo na zmrazenie. A to jedno jediné sú teraz kope v bruchu a nevie sa dočkať. veľmi ti držím palčeky. 😉

dorotka66
26. jún 2015

Inak ohhs 2 st. som už tiež mala, ak ťa niečo zaujíma pokojne píš 🙂

tlucka
26. jún 2015

@falin Ahojky 🙂 Vitaj po dlhej dobe medzi nami 🙂 Ako sa máš? Ja by som aj hneď so boja išla, kebyže môžem. Len musím mať ešte 2 mesiace pauzu po potrate ☹ A o týždeň idem znovu na imunológiu, takže kým budú výsledky, nasadia liečbu, kontrolné odbery, tak bude asi aj zima... No čo už narobím.. A ty ako? Už máte program pre malú na prázdniny?

ria191
26. jún 2015

@falin hi hi hi ja som to vedela, že nad nami držíš ochrannú ruku. Kôň je skrátka droga a seknúť s ním nie je žiadna hračka. A vy sa náhodou negúľate hm??? 😝 😝 😝 😕 😕 😕

ria191
26. jún 2015

@tinkatinulka ty len veru nič nevešti 😝 😝 😝 ty pekne tehotni 😀 😀 😀 a veru by nám východniarky mohli ten tehuvláčik pustiť sem na západ lebo už mám podozrenie že oni tam kujú pikle 😝 😝 😝 😕 😕 😕 😔 😔 😔

ria191
26. jún 2015

@izabela7 hej hej už si spomínam lebo ma veľmi zaujal ten hypnopôrod to som fakt ešte nepočula to co za novinka ???

lienka_1
26. jún 2015

@mimika1973 Ja sa nebojim, som zvyknuta makat 😉 Viem, ze to bude narocne a vela-krat 'na hrane' ale tolke roky som na to pripravena, ze to snad zvladneme 🙂
A vzdy, ked sa nam nepodarilo dalsie ivf ci ket som si povedala, ze mozno deticky mat nebudem, ale zato mam pri sebe skveleho chlapa. 🙂

nelly3
26. jún 2015

@falin
ahoj moja, no ja sa mam tak, ze idem v auguste na operaciu - doc. bielikovi - banska bystrica, som sa po neuspesnych vkladoch rozhodla konecne, ze mi to tam porobi, ide mi to robit laparkou, co sa tesim, je to velky odbornik a potom mam este 2 mrazacikov 😉 a ty ako moja?

lienka_1
26. jún 2015

@falin Dakujem Falinka! 🙂

lienka_1
26. jún 2015

@ria191 Teraz nam šalenym velmi krivdis! 😝 Preco asi sedim na 5 sedadlach? Sak vlastnym telom branim miestocka pre vas! 😀 😝

silvik1
26. jún 2015

ahojte. včera som absolvovala prvý KET v Reprofite. Robila ho Dr. Pospíšilová, lebo Otevřel mal dovolenku. bola super, hrozne milá. akurát ma trochu zmiatlo, že aj po vklade beriem utrogestan 2-0-2 ako pred vkladom. v GF som brala vždy 2-2-2. Ako ste to mali vy ? Mne sa to zdá nejako málo, ale možno som len zmagorená iným centrom 😀 Pri IVF ET som v RF mala crinone gel, takže to neviem porovnať.

sona_fit
26. jún 2015

@silvik1 Ahoj, ja som bola KET tento mesiac a dávala som len 0-0-2. Tiež sa mi to zdalo málo, ale v native cykle to vraj je len takto. Možno idividuálne, neviem.
Nech sa zadarí, budem držať palce 😉

sona_fit
26. jún 2015

@gagirl Ahoj Majka! No ja som bola na tom ako ty vlani v septembri. Tiež sme utekali naspat. Mne dali pre istotu aj antibiotika a jedla som ako pisali dievcata vela bielkovín, vývar a tekutiny. Ale to už vieš.
Tiež som dúfala že budeš mať viac embrijok, ale aj 5 je krásny počet 🙂 Hlavne nech sú kvalitné a nech sa dobre vyvíjajú! Oddychuj, aby si sa pozviechala kým si pojdes pre "krpca" 🙂 Myslím naTeba!

silvik1
26. jún 2015

@sona_fit ďakujem 🙂 tiež som mala nativ a babe predo mnou dával Koudelka 4-0-4, tak asi fakt indi-vindi.
ale nevadí - dúfam, že to tentokrát vyjde (je to už 6 vklad tak by sa patrilo).

lienka_1
26. jún 2015

@silvik1 Ja mam po native utrogestan 2-0-2 a kazde 3 dni agolutin. Ale pri hormonalnom profile som mavala progesteron vzdy na spodnej hranici. Ked si v native, tak zlte teliesko pomaha produkcii progesteronu. Je to velmi individualne. Zycajne tehulky vysadzuju lieky po 12. tt a mne nechal Koudelka vsetko az do 16.tt. Asi aby sa uistil, ze zostanem tehu a aby uz mal od nas konecne pokoj 😀 😀

zuzu1108
26. jún 2015

@silvik1 Aj mne dal Otevrel 2-0-2 pred ketom. Povedal ze ked je ovulacia v prirodzenom cykle tak sa dava taka dávka a ked nieje tak 4-0-4.
Ake embryjko ti vkladali?

ria191
26. jún 2015

@lienka_1 hi hi hi lebo ten tehu vláčik držíte pre dafču @dafy a až potom ho pustíte ďalej 😕 😕 😕 😝 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre