Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
11. sep 2015

@scheflera No mna vcera vecer take obavy prepadli. Muz bol zo mna zufaly, bol by spinkal ako babo a ja furt dajaku storku som vymyslala 😀

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka_1
11. sep 2015

@lienkae Urcite nie. Prisun progesteronu je v tomtyo stadiu velmi dolezity. Ak by tam aj bolo nieco, co nema, lekar si to pred vkladom ocisti. Silno drzim palce! Uzite si nedelu, bude to velky den 😉

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dohna
11. sep 2015

Ahojte baby, my sme teda ešte len na začiatku, ale tak som sa tu už hocičo dočítala a asi by sme začali tiež v Reprofite BRNO, snažíme sa 15 mesiacov a nič, včera mi bral gyn. krv na zistenie či prebehla ovlácia kedže som dnes 25DC. A chcela by som sa vás spýtať, či máte skúsenosti v Reprofite či dôvera prepláca aj vyšetrenie spermiogramu,

tlucka
11. sep 2015

Ahojte dievčatá 😉 Tie, ktoré ste si dávali pichať intralipid, akú schému podania ste prosím mali? Ja som bola stále v tom, že si mám dať 50ml lipidu do 250ml fyziolog. roztoku a teraz som zase študovala správu od imunologičky a mám tam napísané, že len 4ml. Nie je to nejako málo? Načo potom mi predpísala 100ml balenie intralipidu? NIe je to nejaká blbosť?

tinkatinulka
11. sep 2015

@tlucka 100 ml plus 250 fyzio.. To je asi chyba, tak to dávajú všade a niekde aj neriedia

lienka_1
11. sep 2015

@tlucka Mne vzdy podavali iba 100ml intralipidu.

tlucka
11. sep 2015

@tinkatinulka Mňa asi z tých lipidov picne.... Dva dni opäť intenzívne zháňam nejakú infúznu službu, kde mi to podajú, nakoniec sú jedine ochotní opäť v mojom "neobľúbenom" Iscare v BA (len preistotu ešte mám v pondelok zavolať Valkymu) a teraz kurnik zistím, že budem mať nahovno (sorry za výraz) napísanú schému podania!!!

tlucka
11. sep 2015

@lienka_1 Ďakujem za info.. Normálne mám z toho stresy.. Všetky infúzne služby v BA a TT obvolané, každý sa len vykrúca, aby to nemusel podať.. Des toto zdravotníctvo.. A potom ti lekár napíše úplnú haluz.. Aby si pacient všetko zisťoval sám!!! A s takýmito stresmi mám ísť zajtra na odber...

tinkatinulka
11. sep 2015

@tlucka zajtra požiadaj stepana o papier pre Iscare, ak ti bude robit odber tak nebude s tým problém.. Žiaden stres

tlucka
11. sep 2015

@tinkatinulka Veď presne to chcem urobiť 🙂 Snáď nebude s tým problém. Ďakujem ešte raz za rady a idem spať. Ráno skoro vstávame a čaká nás snáď úspešný deň 🙂 😀

lienka_1
11. sep 2015

@tlucka A co keby Ti ten intralipid podali zajtra v Olomouci? Mala by si po probleme. Aj mne do schemy Koudelka poslal uplne nieco ine ako som dovtedy mala. Tak som potom pisala s vrchnmou sestrou, ktorej to zveril, az som jej nakoniec volala a dopracovali sme sa k tomu, ze podat 100 20% intralipidu, ale pomalicky. Mam za sebou 8 intralipidov, vzdy neriedeny, tiekol mi uz zj kratsie ako hodinu a vzdy to bolo OK. Este 2x a budeme s miminkom v bezpecnej zone.
Kazdopadne Ti neskutocne fandim! Bojujes ako lev! 😉

gagirl
11. sep 2015

@tlucka drzim silno palce Lucka..a verim ze vsetko dobre dopadne..drz sa🙂

tlucka
12. sep 2015

@gagirl
@lienka_1 Dievčatá ďakujem za vaše rady a podporu. Podstatné bude, aby dnes zo mňa niečo vydoloval a potom budem riešiť lipidy. Ešte mi v noci odpísal aj jeden lekár z Medissima, že mi to kludne podajú, len aby som si to prišla odkonzultovať v pondelok, lenže to sa mi pracovne nedá.... Držte mi palce, nech sa vôbec dopracujem k vajíčku, embryjku a potom budem riešiť ostatné veci. 🙂

coralee_wiley
12. sep 2015

Ahojte, mame ist s muzom do Brna prvykrat, co sa prosim Vas riesi na tom prvom stretnuti s lekarom? Je to len pokec? Ci nas aj nejako uz zacnu testovat, ze v com je problem? Vdaka🙂

scheflera
12. sep 2015

@lienkae Možno má každé Car svoje metody,ale ked som bola na KET v GF,tak som mala ráno pred vkladom užiť 2 guličky utrošu ústne,aby im nezavadzal.Mala som to v papieroch.Ty to tam nemáš?Tak tam zavolaj,sestrička ti povie.

sasa1983
12. sep 2015

@coralee_wiley ak mas dake vysledky vysetreni dones,muzovi pravdepodobne rovno spravia SPG. Ostatne dla dohovoru (doplnis si a donesies pri dalsej konzultacii).

sasa1983
12. sep 2015

@dohna samotny spg bol dokonca zadarmo,co sa spermii a reprodukcnej imunologie tyka,to si urob doma,neviem,do akeho rozsahu to tam robia,mozno ani vobec. Dovera bohvieaka vyhra s preplacanim nie je,ale lepsie ako Union. Najlepsie ako samoplatca.

sasa1983
12. sep 2015

@dohna ale kvoli samotnemu spg nemusis hned do brna letiet,hocikde u nas v CARe suma okolo 10eur,to je dost smiesne cislo,..

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
12. sep 2015

Dievcata,mali ste niektora problem s utrogestanom,pocit palenia ci svrbenia? ☹

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
12. sep 2015

Baby, risk je zisk 🙂 🙂 Som rada, že som si ako tvrdohlavý kozorožec išla za svojim cieľom a počúvala intuíciu 🙂 Takže folik nepraskol, Štepán ho odobral bez narkózy a podľa embryologičky vyzeralo byť v poriadku. Ešte nevedela, či bolo zrelé, ale tak dúfam že bude a podarí sa oplodniť. Zajtra ráno volám, ako sa vyvíja. A ako bonus som pokecala s Marcelom 🙂 🙂 😀
Večer napíšem nové info ohľadom podania lipidov.

nelly3
12. sep 2015

@tlucka
super, drzim moc palce a uvidis, bude to to prave vajicko 😵
@lienkae myslim, ze to moze byt z utrogestanu, ked ho ale budes brat ustne tak budes trosku unavena, teda ja som bola po nom ako nadrogovana 😝

tlucka
12. sep 2015

@nelly3 Ďakujem 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matusik6
12. sep 2015

@tlucka
No vidis ze vydržal🙂

matusik6
12. sep 2015

@lienkae
Aj ja som mala pálenie, stipanie to je z toho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre