Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
17. sep 2015

@freyahope toto ti povedal otevrel lebo mne cez poistovnu naratal tych 2200 kvoli tym ceskam tak ja potom neviem. Mne sa to nechce absolvovat kedze aj tak zacvakam 1000 ale ked tebe povedal ine tak by som to mozno cez union skusila.

freyahope
17. sep 2015

@skaredekacatko áno, to mi povedal, bavili sme sa o preplatení softu a že to teda nebude nejaká veľká suma, ktorú mi vrátia, ale aspoň niečo.

freyahope
17. sep 2015

@skaredekacatko a idem ti ešte IP poslať

jedinecna711
17. sep 2015

@freyahope mne v poistovni pani vysvetlila ze ked som uz na slovensku vyskusala tak by to mali uznat to Brno, ale jej slova nemusia platit a ja teraz vaha co dalej..

mimika1973
17. sep 2015

@tlucka drzim palce moja! Urcite poobede bude uz vo vyssom stadiu! 😵
Ja mam tiez inac Dylanka z EB! 🙂 😵 😵 Tak verimeeee!!!! 😵
Tfuj tfuj tehotenske bacily Luci! 😀 A pekne tehulkuj, v klude, bez akehokolvek robenia v zahrade, jooo? 😉 😀

freyahope
17. sep 2015

@jedinecna711 škoda, že si si nepodala žiadosť skôr a do konca septembra by si uvidela, či má pravdu. To som aj ja počula, že keď už jedno bolo na Slovensku, tak schvaľujú. U mňa by to určite hneď zamietli, ale pohrávala som sa v auguste s myšlienkou, že to testnem, ale nakoniec som to nechala tak.

mimika1973
17. sep 2015

@mircalla dobre rozhodnutie! relax a klud odteraz! 😉

jedinecna711
17. sep 2015

@dancez ahoj Dancez rada ta spoznavam, no ja som tiez mala 2 vklady a tych mrazacikov mam este furu lebo ma tak nadopovali hormonmy ze yo mna odobrali 21 vajicok a vykultivovali 17 embryi, aj mi je luto to "vyhodit" ale uz viac nedoverujem Kosickemu SPLNu. I ked som tam vzdy otehotnela hcg bolo ok, no do 3 tyzd. som o to prisla a vysledky z odberov nic nepreukazali.Nechcem do tretice zazit to iste... A inac za pokus sa rata stymulacia a odber .Vklady sa nerataju lebo to si vraj cele preplacame. Kamaratka bola rovnako ako my 1 stymul plus 2 vklady v Ke so mnou a v Brne jej povedali ze ma narok este na 2 pokusy (stymul + odber)- ona je cez vseobecnu poist a nemala ziaden problem teraz uz ma 1,5 r. chlapceka 🙂 Zaroven ste mi tu pomohli lebo asi sa predsa vykaslem na doveru. Ta ziadost vobec nieje jednoducha...ked mi ta moja kamaratka rozpravala ako je v brne a maju mnoho rozdielnych postupov ako tuna, napr, tam kultivuju to embryo o 1 den dlhsie kedy sa skutocne ukaze ci je naozaj schopne a v poriadku, a mnoho iných prikladov..

nelly3
17. sep 2015

@skaredekacatko
@freyahope
ako pise @skaredekacatko, neoplati sa to cez poistovnu lebo mne tiez to ratal a by to bolo cca 2000€, ktore najskor musis zaplatit zo svojho a az potom ti to poistovna preplati, teda ak mas predtym schvalenu uz ziadost, ked ides ako samoplatca, tak ak si zozenies lieky atd. bude to stat cca okolo 1000€, takze je to narovnako a nemas take stresy ohladom vybavovania ziadosti atd. 😝 😝

jedinecna711
17. sep 2015

@freyahope no to hej ma to mrzi lebo som si myslela ze vsetko ok schvaluju, a ta ziadost....hm vobec to nieje jednoduche, musim ist k lekarovi na klinicke pracovisko s kt. maju zmluvu, neviem sa tam nikomu dovolat, tak asi zavolam na to gyn. odd. lebo poistovna chcel potvrdenie, uz vydim jak na mna budu vycapovat oci co od nich chcem, no a dalej to potom dat do poist. a este ich revizny lekarto musi rozhodnut do mesiaca , a nestiham to budem u mna bud alebo

jedinecna711
17. sep 2015

@nelly3 takze ale uz si pocula ze to uz aj niektorym, poschvalovali, hej?? no mne v poistovni povedala ta pani ze mam sancu, och uz len ci to aj tak ozaj bude... a casu je malo do konca septembra, brrrrr

freyahope
17. sep 2015

@nelly3 Ale mne práveže hovoril, že mi naúčtujú klasický soft ako doteraz. Čiže keď som išla ako samoplatca, platila som vždy okolo 1000. Teraz budem tiež platiť okolo tisícky a z toho mi 400 vrátia, aj mi presne hovoril, čo všetko mi pravdepodobne preplatia a čo mi preplatiť nemôžu, ale už si to presne nepamätám. Takže za takýchto podmienok sa mi to oplatí. Jasné, že ak by mi chceli účtovať 2000 tak sa na to môžem vykašlať a ísť bez poisťovne.

nelly3
17. sep 2015

@jedinecna711
no nepocula som zeby dovera schvalila zial. povedat moze vselico ak to nemas na papieri nedrzala by som sa toho

nelly3
17. sep 2015

@freyahope
aha tak to neviem lebo ta suma cca 2000€ to davaju asi ako podla mna klasicke IVF, tak mozno sa to uz da hmmm

jedinecna711
17. sep 2015

@skaredekacatko a union by to mala preplatit? aky mate nazor na vseobecnu?

nelly3
17. sep 2015

@jedinecna711
no to nestihnes, ja som si presne toto vsetko vychodila poctivo, vsetko mala popotvrdzovane a aj tak nic z toho a to som cakala na list od dovery dost dlho

freyahope
17. sep 2015

@jedinecna711 ja mám z tých vybavovačiek úplnú hrôzu, ako samoplatcovia sme to mali bez stresov so žiadosťou, uvidím, ako to v januári pôjde. Tebe držím palce, pri rozhodovaní, nie je to ľahké.

lola911
17. sep 2015

no ja neviem teda ale mne povdali ze ma to bude stat 1950 euro plus lieky.... za lieky som platila 400 euro.... mno a cakam teraz na ms..... teraz mi potvora meska uz 42 dni 😒 tak som pisala otevrelovi a on hovoril ze bud vyvolavacka alebo cakat ale ze prirodzene je lepsie 😕 tak cakam, cakam cakam ..... dufam ze sa dockam.... 😒

nelly3
17. sep 2015

@freyahope
a myslim ze ta cena je preto taka velka, ze to beru ako klasicke IVF cez poistovnu aby cesky neboli ukratene lebo myslim teda som to pozerala aj teraz v ich cenniku, ze soft vobec ani v CR obcanom nepreplaca nic poistovna zial, soft/minimalnu stimulaciu si hradia celu ak som to dobre pochopila 😕

jedinecna711
17. sep 2015

@lola911 lola a to ta ma tolko stat stimulacia a odber? a lieky osobytne?? cez aku si poistovnu?

ingrid0105
17. sep 2015

@lienka_1 dakujem budem informovat 🙂

dohna
17. sep 2015

Ahojte baby, tak po 1,5 roku snaženia sme sa tiež dali touto cestou, sme zatial len v začiatkoch, ja som podla mojho gyn. v poriadku aj ovulka tento cyklus prebehla, dnes som 1DC a objednaní sme na spermiogram v polovici oktobra, takže zatial netušíme či nás bude čakať IUI alebo IVF, uvidíme po konzultácii, ale teda chcem sa informovať, tiež mám dôveru a viete mi niektorá poradiť, ako to celé prebieha, keď chceme aby nám aspoň niečo preplatili, na SK sme zatial nemali žiadne vyšetrenia, ani IUI ani IVF, a pravdupovediac do Brna to je od nás bližšie ako do BA,. Asi budeme ako samoplatcovia, tým pádom treba podať na dôveru žiadosť o refundáciu vopred ? či ako to funguje ? ďakujem za odpovede 🙂

benny11
17. sep 2015

@bergalm jéj, ale už ste veľkí, ale aj my rastieme.... 😀

benny11
17. sep 2015
mimika1973
17. sep 2015

@benny11 ako sa to vola malicky? ako si chutne spinka, zlatusik 😵

cmudlo
17. sep 2015

@tlucka držíme palce! Aj my sme mali eb ☺ ale keď vkladali povedala že podrastla od rána ale v papieroch mám eb/2

benny11
17. sep 2015

@mimika1973 volá sa Tomáško 😉

lienka_1
17. sep 2015

@mimika1973 Mimi, Ty si tehula!!!??? To kedy? Akoze mi toto uslo? 🙂

lienka_1
17. sep 2015

@mircalla Poriadne si oddychni. Ja som bola vcera na chvilu v praci, ze zbalim veci a vypracem kancel. Trafila som akurat poradu......a vooooobec mi to nechyba 😀 Ked budes viac v klude, snad sa aj ta zaha upokoji. Moja sesterka jedla nelupane mandle a ze jej to pomahalo.

freyahope
17. sep 2015

@dohna kuk pár komentov vyššie 🙂 Skúsenosti báb sú také, že pokiaľ nemáš na Slovensku absolvované ani jedno IVF, Dôvera ti nič nepreplatí. Keď chceš niečo preplatiť, klasicky si podávaš žiadosť ako pri IVF na Slovensku, čakáš na schválenie, ak ti to schvália, ideš na IVF, všetko si zaplatíš z vlastného a spätne žiadaš o refundáciu. Ja mám tiež Dôveru, doteraz som si všetko platila sama, o refundáciu som nežiadala, tento rok som si dala prihlášku do inej poisťovne a v januári si chcem podať žiadosť na schválenie IVF v Brne, Všeobecná by mi to mala schváliť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre