Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lola911
11. okt 2015

@gagirl ahoj, ja mavam bledoruzovy vytok... vzdy v den ovu... robim si testy pravidelne... obcas ked mi ovu neprebehne tak ten vytok nemam.... tiez som a na to pytala a doc mi povedal ze je to normalne 😉 napis otevrelovi mne odpisuje velmi rychlo a to sa ho pytam na kazdu malickost 🙂 stimulujem teraz 3ti den a ms je taka ze krvacam cely den ale po kvapkach... tak som mu hned pisala 😀 😀 😀

gagirl
11. okt 2015

@niveagirl a ty ako sa citis moja?..🙂

niveagirl
11. okt 2015

@gagirl Dakujem za otazku. No vcera vecer som mala trochu hnedeho vytoku aj som si vnoci porevala...rano tak isto hnedy vytok. Dala som si utros a lezim. A mam aj bolesti ako na ms, len miernejsie. Snazim sa bit kludna no nieje to lahke a este som sj sama lebo priatel siel navstivit otca. V utorok mam mat krv tak pockam co bude...vy kedy idete na dalsi pokus? Ozaj a nevies nahodou ci so soft stimulkou nemavaju kvalitnejsie vajicka?

mitka85
12. okt 2015

Ahojte.Neviete mi prosim niekto poradit.Prisli mi vysledky z Nitry.Liecba s dexamedom nebola uspesna mam ale injekcie vysadit a doplnit si gynekologicke vysetrenie ci nemam infekciu v genitalnom trakte.Mam bunkovu imunitu voci spermiam a zvysene zastupenie NKT buniek.Moze to nejako suvisiet s infekciou?

gagirl
12. okt 2015

@niveagirl moja viem ze to cakanie je najtazsie z celeho co absolvujeme ale skus nejak este vydrzat do zajtra..ja verim ze vysledok bude stat za to🙂neskusis testnut?to uz musi byt urcite vidiet tolko dni po vklade..Velmi na teba budem mysliet zajtra.Ja som este soft stimulku nemala vzdy len normalnu takze neviem ti povedat ako je to s vajkami..ale vraj ked je menej vajok su kvalitnejsie..Ja sa tiez chystam na soft najblizsie..ale este neviem presne kedy..este riesim nejake veci..drzkaj sa ..

skaredekacatko
12. okt 2015

Tak vysledky na gynde super. Zapal ziaden. Ja uz neviem medrol nezabral mam preist na dexamed sa bojim ze nezaberie na cytokyny . No posledna moznost zapal.

gagirl
12. okt 2015

@lola911 dakujem za odpoved🙂tak to bude asi o.k..Tebe drzim silno palce nech vsetko dopadne podla tvojich predstav..🙂

lola911
12. okt 2015

@rada2002 skusenosti nemam ale cena je 250 euro v RF

vernazza
13. okt 2015

baby ktore ste mali nativ, nepamatate si nahodou koľko ste platili, ak doslo k odberu folikulu, ale oplodnenie ani vklad sa nakoniec nekonal? nie som si ista teraz, ci tych 19.000Czk za nativ je bez ohladu na vklad alebo je to menej ak sa nieco z celeho procesu neudialo... dik.

chimale
13. okt 2015

@vernazza ja som pri soft-e platila 1000 CZK - že vraj za anestézu, ostatné je na nich 🙂

gennara
13. okt 2015

@vernazza Ahoj, my sme tak dopadli, ze sice robili ICSI, ale vajicko sa neoplodnilo, a platili sme 140 eur, ale bolo to v case, ked nativ stal tusim 16 alebo 15tisic. Takze odhadujem tak cca 200 eur, urcite nebudete platit celu sumu.

astrid55
13. okt 2015

baby som 13den po ET (PK, 5 dnova expandovana blastocyta), hcg mam 60, doktor mi napisal, ze je to zatial malo. Mate s tym nejake skusenosti? dakujem

mircalla
13. okt 2015

@astrid55 nemam, ale tak minimum je 50....treba zopakovat o 2-3 dni
nemas problemy - spinenie, nic take?

astrid55
13. okt 2015

@mircalla zatial ziadne problemy, nic necitim, jasne, musim vydrzat do stvrtku na kontrolnu krv. dakujem za info

magdus999
13. okt 2015

@astrid55 nechcem ťa strašiť,ja som mala 13.deň hcg 113 a skončilo to mimomaternicovo. Vtedy som veľa googlila, našla som baby aj s nižším a dopadlo to super. Je to 50/50

chimale
13. okt 2015

@vernazza my sme mali iba odber - už 2x, ale bohužiaľ vajíčka neboli zrelé, takže žiadne ICSI sa neudialo :( obidva krát to bolo 1000 CZK (38 - 40 EUR)

vernazza
13. okt 2015

@gennara dik za info, tak potom ok. este neviem ako dopadneme, tento cyklus idem skusit nativ, tak si to davam teraz cele dokopy, ze co nas asi caka.. A mala si nativ viackrat a bez uspechu?

lienka_1
13. okt 2015

Zienky, v lete tu niektora z nas pisala o tom, ze mala namiesto 3 ciev v pupocniku iba 2 cievy. Ak cita, prosim nech sa mi ozve. Alebo ak si niektora spominate, kto to bol, budem vdacna za tip. Velka vdaka! Hladam vo fore, ale je to fuska 😉

mircalla
13. okt 2015

@lienka_1 nasla som ...true detective

@bergalm

bergalm
13. okt 2015

@lienka_1 ja som to mala mas to aj ty?

lienka_1
13. okt 2015

@bergalm Ja nie, ale jedna z nasej particky.
@mircalla Si fakt dobra! To si si pamatala, alebo nasla? 😉

pufa
13. okt 2015

@mircalla tak ako uz bolo povedané, 50:50... Ja som raz mala na 10 den 57, potom to síce pekne vystupalo, ale nakoniec predsa len mimomaternicove.. Vystupalo to kvôli tomu ze sa na chvíľu uhniezdilo aj druhé embryó ktoré sa neskôr prestalo vyvíjať. Aktuálne kamarátka mala hcg na 10 den 47, za 5 dni jej vystupalo na skoro 500, no neskôr sa prestalo vyvíjať, tiez boli dve. Ale je tu veľa žien co malo nižšie hcg a bolo to ok. S blastocystou je mimomaternicove dost nepravdepodobne, mne vtedy vložili 3 a 4 bunkové embryo, nech žije gynfiv.. Držím palce!!

gombicka
13. okt 2015

@bergalm ahoj, bohuzial, mne toto povedali vcera. Tak sa trosku bojim. Lekar mi utesoval, ze je vsetko OK, ale aj tak..mozes mi napisat, ako si dopadla? dakujem

mircalla
13. okt 2015

@lienka_1 nasla..to vies znudena zena na materskej

lienka_1
13. okt 2015

@mircalla 🙂 🙂 🙂 Ako sa citis? Lepsie, ci stale Ta trapi ta zaha?

bergalm
13. okt 2015

@gombicka lekar mi to zistil v 31tt bola som hotova ale upokojoval ma ze ostatne merania hlavicka brusko zodpovedaju danemu tyzdnu takze je vsetko o.k.ak by bol problem tak sa to zobrazi na tomto a aj na srdiecku ale u nas ok len mi dal poradnu skor a monitoroval podrobne babo Nela sa nar. v 39tt s vahou 3200gr. Deti byvaju menej vyzivovane ak je problem s tou chybajucou cievou dr.mi povedal aj to ze vela zien to ma a ani o tom nevedia niekedy sa to da tazko odhalit my sme boli na morfo a dr.to tam nevidel a vidis az moj gyn.to videl neboj bude to dobre len nech ta sleduju castejsie a aj v porodnici napisal mi to do knizky

gombicka
13. okt 2015

@bergalm a musela ist skor podla lekarov, alebo to na teba prislo v tom 39tt?

mircalla
13. okt 2015

@lienka_1 jasne, to uz bude do porodu
moja baba je az o 3 tyzdne vacsia, co ma trochu znepokojuje...uvidime na dalsej poradni.....vidis, kazdy ma daco....takze mozno budem rodit aj skor....ides prirodzene ci sekcia?

bergalm
13. okt 2015

@gombicka a vsetko dopadlo dobre je zdrava tiez som malaobavy ked som citala na nete kasli na to zbytocne som sa vystresovala Nelka mala krasnu vahu srdiecko ma v poriadku drzim palec ale ak dr.povedal ze sa nemas bat tak urcite aj tvoje babenko je v poriadku

bergalm
13. okt 2015

@gombicka ja som mala plan.sekciu kvoli tlaku a timu co sa nam stalo pred Nelkou s nasim anjelikom Klarkou nechceli riskovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre