Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
15. jan 2016

@ria191 tak toto ti vyslo..konecne som sa z chuti zasmiala 🙂 🙂

lusipe
15. jan 2016

@ria191 jej dakujem pekne🙂

gagirl
15. jan 2016

@lusipe pekne nas ogrckala ze?duufam ze to bude ucinne 🙂

dancura
15. jan 2016

@ria191 dakujem Ria..caka nas nase prve ICSI- predtym este konzultacia s dr. Vranom o tom, ktory typ si vyberieme- zatial vravel len o soft a tom druhom ICSI, tak sa ho na toto popytam

gagirl
15. jan 2016

@lusipe ako sa citis?uz mas trocha kludnejsie doma ?

lusipe
15. jan 2016

@gagirl tuším mi aj rovno zle zostalo🙂

lusipe
15. jan 2016

@gagirl no práveže vobec...za cely den som sedela asi 5 min.v kolotoči.a mala len za mnou a stale na ruky.tak ju asi tisíckrát zdviham.ale aspon mi ten cas letí.a ty ako?

gagirl
15. jan 2016

@lusipe aspon na to nemyslis..ja som na dovolenke takze doma..a uz som na nervy co mam cas len rozmyslat stale..a pocity takmer ziadne vobec..Ty mas nejake ?

lusipe
15. jan 2016

@gagirl pocity vedia klamať.ja som pri oboch ani nevedela ze som tehotna🙂teda pri druhom som tušila ze by som mohla byt len preto,ze som 6 den nasla vlások krvi.inak vobec nic.az v čase menzesu som mala príznaky ako presne na menzes.takze to radsej neriešim.teda priznám sa,ze obcas ma to napadne.🙂ale je pravda,ze byt doma musi byt náročné,lebo ten cas ide strasne pomaly.ak ti napisem sustred sa na nieco ine,tak je to hlúposť.🙂kazda sme tým presla a vieme ake to🙂kľudne na to mysli,hľadkaj brusko,Papaj ananás a rozpravaj obcas tomu malinkemu ze to tu čakáte 🙂

gagirl
15. jan 2016

@lusipe to je fakt ze priznakmi sa moc neda riadit..este hlavu vypnut a bolo by to o.k..Ja som zistila ze cele bude v tom ze si neverim..ze neverim ze by nam to mohlo vyjst konecne..a tym padom neverim ani tomu malinkemu chudatku..s tymto musim nieco spravit..lebo takto to nevyjde nikdy..
Dakujem ti za tvoje slova a povzbudenie..a drziiim velmi palce aj tebe..Ty si bola denpo mne ze?budes sj skor testovat?

mili78
15. jan 2016

@ria191 ...yeees, bingooo, trafila si 🙂

vafinka
15. jan 2016

@mili78 ti verim, ze ti je poriadne nanic, aj mne bolo, vracala som tiezh ako ty, ale cosi menej, boli dni ked som superila s wc, ze kto z koho, veru uzivaj si ticha aspi 😉 😉

vafinka
15. jan 2016

@ria191 ano to mas pravdu, dufam, ze to nevadi, zesom sa sem votrela, 😀

vernazza
15. jan 2016

@dancura jasne, robia ICSI aj pri jednom a my sme mali tentokrat po1xPICSI.

vernazza
15. jan 2016

@ria191 tak dik 😀 uz to tu zo seba stieram, dnes mam biele saty! 😀 😀 😀

ria191
15. jan 2016

@vernazza hi hi hi pekná kombinácia biela so zelenou 😜😜😜

ria191
15. jan 2016

@gagirl vieš co mi to dalo roboty toho vracajuceho smradka nájsť 😜😜😜 ? Inak ti velmi dobre rozumiem ja som mala totižto podobný problém ako ty. Raz ked som bola na ET v Heliose, tak ma embryologicka alebo koordinátorka? ale ved to je jedno kto to bol tak psychicky "dodrbkala" ked mi pred vkladom velmi prízvukovala, ze nesmiete sa zľaknúť, nic robiť, totálny kľud a pohoda a žiadna robota iba PN-ka, ze odvtedy som po každom transfere mala tep srdca "400" to preháňam, ale išlo mi z hrude vyskočiť a trvalo to prvé najdôležitejšie dni mohla som byt navonok kľudna ako andilek toto som nedokázala ovplyvniť dokonca som sa na to budila v noci. Strašne som sa obviňovala, ze aj to je mozna príčina našich neúspechov a ked prebehol taky istý scenár po poslednom KETe, tak som si povedala, ze končím lebo toto nikdy neovplyvním a hups vidíš možné je vsetko aj ked tomu neveríš. Ak sa to ma uchytiť, tak sa to uchytí nech sa deje čokoľvek 😍😍😍.

ria191
15. jan 2016

@vafinka jasne, ze nevadí 😍😍😍. A po kom ten maly "čertík" je? Ale mam tusaka ze po kom 😜😜😜

ria191
15. jan 2016

@mili78 ty brdo tak ty to mas oveľa tažšie ako ja to ja oproti tebe si to "užívam" uz aj minipimpelo mam 😍😍😍. Ja som schudla iba 4 kg nejako ešte nepriberam, ale pimpelko uz vykuka.

vafinka
15. jan 2016

@ria191 😀 😀 😀 😀 😀 😀 po tatovi, ja som bola dobra ked som bola mala, ja o nicom inom neviem, hi hi, ozaj je cert, a to uz od narodenia, ale zas je na vela veci zlaty, nemozem povedat, inak aj z muzovej strany, mali problemy so spankom, tak tam je pes zakopany 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sona_fit
15. jan 2016

@vernazza veru moja počkaj, ale úplne ta chápem! Tým nervom sa veľmi nedá zabrániť, a zavisí aj od povahy.,,, uz som mala raz tak že 7 den nic a 13 už krásna čiarka, a raz tak že od 7 dňa čiarka a na 13 den už len dúšik, takze moooooc držím palčeky aby to rýchlo ubiehalo a dobre dopadlo 🙂

lienka_1
15. jan 2016

@dancura Uz som Ti pisala aj v inej teme. Mm ma protilatky voci spg a aj ja som mala protilatky voci spermiam. Ja som sa liecila, protilatky sa na cas dostali do normalu. U manzela nebola ziadna liecba, s tym sa neda nic robit. Pomvselijakych pokusoch sa nam nakoniec podaril pokus c.8 v nativnom cykle. Cize jedno jedine vajicko, dozrete v prirodzenom cykle. Nelakaj sa toho poctu, ja mam zoznam diagnoz, co by stacilo pre jedno zenske oddelenie.
Kazdopadne sa da otehu aj takouto diagnozou u muza. Xrzim Vam silno palce!

sona_fit
15. jan 2016

@gagirl Neboj Majuska, ide vikend, manželík bude doma a hneď ti aj čas rýchlejšie prejde,... A nebuď smutná z toho že si neveríš, práve tieto stránky su tu pre nas a pomáhajú nám to prekonať, aspoň mne. Väčšina to prežívame rovnako 😉 takze len píš, píš a uľaví sa ti 😉

rada2002
15. jan 2016

@dancura ja už jedno dieťa mám s predošlého manželstva, takže si myslím že vo mne nie je chyba. Partner ide zasa na vyšetrenie spermií a chcem vedieť či deformácia spermií to môže spôsobiť.Tvar spermií v Brne vyhodnotili podľa spermiogramu nulová. Neviem ale chcem nájsť dôvod. Doktor neviem prečo sa to tak stáva a doktorka Pospíšilová z Brna tvrdí, že to bude asi vekom čomu sa mi nechce veriť. Máme obaja za mesiac 40. Moje prvé tehotenstvo bolo v 30 a bolo bezproblémové. jedine čo mi zistili, že priechodnosť vajcovodov je 20%. Čo si o tom myslíš?Tak mi držte palce, lebo už nevládzem.

dancura
15. jan 2016

@lienka_1 Lenik a cim ti liecili protilatky?Nam odporucili len kondomovu metodu, ze potom sa mi to da do poriadku. Kortikoidy brat nemozem, kedze mam zaludocne problemy. Lenka,dakujem krasne za povzbudenie..moc mi to pomohlo vediet,ze niekto s takymi istymi diagnozami drzi uz svoj poklad v rukach.A je nejaky dovod preco vam to 7x nevyslo?

dancura
15. jan 2016

@rada2002 No, reci typu vek a stres...tomu ja osobne az takneverim. Isto je lahsie otehotniet 16 rocnej kocke, no je kopec muzov, co maju deti aj v ovela vyssom veku. Ivf ste zatial neskusali?

gagirl
15. jan 2016

@sona_fit jaj zlatko..dakujeeem..som rada ze vas mam🙂

nelly3
15. jan 2016

@dancura
a preco nemozes tie kortikoidy brat? ja mavam tiez problem so zaludkom a idem ich brat 😕

evadek
15. jan 2016

@mircalla tak je to ako na hojdacke..dni lepsie..dni horsie...Ale prestala som nejak planovat, lebo potom by som bola v kuse sklamana,ze veci nevychadzaju..a snazim sa zit zo dna na den...
A stale dufam,ze moje telo sa da nejkak kooonecne dokopy a dozijem sa vkladu...a ze raz bude aj mimco...a ten zbytok sa ukaze...

lienka_1
15. jan 2016

@dancura Jaj, cely zoznam mojich dg. by bol dlhy. Mam hemato dg., endokrinologicku dg., imunologicku dg., zopar gynekologickych. Je toho ozaj vela, u mna zazrak, ze som otehotnela aj po ivf. No a este aj manzel. My sme na imunologii boli este v UPMD v Prahe. Na Sk sa vtedy este repro-imunologia nerobila. Prve testy sme mali uplne katastrofalne. Mala som protilatky proti spg., trofoblastu, annexinu. 6 mesiacov som brala prednison, mali sme prisny kondom styk. Kontrolne vysledky sa krasne upravili. Teraz som mala prednison a aj infuzie intralipidu pre protilatky na trofoblast. Tuto kombinaciu som mala aj predtym. Podaril sa az ten najjednoduchsi sposob, nativny cyklus.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre