Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
25. sep 2015

@pitufinka Ja som mala OPU na 12. DC. Myslim, ze je to velmi individualne.

pitufinka
25. sep 2015

@lienka_1 mne sa ako nasvhval spomalil rast a budem ovulovat neskor :/ vyslo na prvykrat?🙂

lienka_1
25. sep 2015

@pitufinka V nativnom cykle na 1x, celkovo na pokusy to bolo nase 8. IVF. Predtym iba pri 1. IVF biochemicke tehu. Nativ sme skusali 2x, ale cyklus predtym folikul praskol skor, tak to sme ani neratali, lebo sme sa previezli do Brna a Koudak iba skonstatoval, ze folik tam uz nie je.

lucia19831
26. sep 2015

@rot to stresovanie bolo vseobecne, dost sa to tu riesilo ak si precitas niekolko stran dozadu 😉 tebe som pisala stimulku, kedze si sa pytala na protokol, preto som zacala aj baby a teba pridala az na konci. Akokeby som tu chcela niekoho urazat, probuh 😕
Novi doktori mozu byt rovnako sikovni ako boli stari, za mna Pastorcakova super. @mircalla Chcela som len povzbudit baby, ktore to citaju a rozhoduju sa, ze aj s "novymi doktormi" sa da na prvy sup otehotniet, lebo mna kebyze citam tie posledne stranky od navstevy v reprofite mozno aj odradia a to by bola skoda...

mircalla
26. sep 2015

@lucia19831
myslim, ze ona chcela nazor bab, co tam chodia roky, co sa zmenilo oproti minulosti. to je cele.....niekto, kto RF ozaj dobre pozna. a samozrejme kazdy veri, ze moze otehotniet aj inymi doktormi, keby neveril, tak tam neni

mircalla
26. sep 2015

@lucia19831 a tiez si myslim, ze na to, ze ma niekto x vkladov, tak to vsetky zvladaju super- slovo stresovanie sa mi teda nezdalo moc vhodne....bola si tam zrejme raz, vyslo ti to, gratulujem, ale nejako by som nehodnotila druhych slovom stresovanie.....bez urazky

lucia19831
26. sep 2015

@mircalla vidim ze som ostala nepochopena, tu neslo o to niekoho nedajboze urazat alebo obvinovat ze stresuje, ale povzbudit doveru. Sama som zdravotnik a dovera v lekara/zariadenie je cast uspechu liecby. Internetova komunikacia zrejme nie je pre mna. Ak ma niekto pocit ze som ho urazila ospravedlnujem sa. Rada by som to tymto uzavrela.

nelly3
26. sep 2015

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10935486619-...
prave som dopozerala z archivu vsetky casti, uzasne to je, vrelo odporucam 😉

pufa
26. sep 2015

@nelly3 diky Nely za linku, pozrela som si práve prvú časť, je to velmi zaujimave, ta pesnička na konci ma dojala..

pufa
26. sep 2015

@tlucka
@lienkae
Ahojte. Ako sa máte? Všetko je v poriadku?

mimika1973
27. sep 2015

@jomini ja som mala stastie aj u Otevrela 😉 😵
Tiez si myslim, ze vsetci su tam dobri a schopni oplodnit baby! 🙂 Inac by tam asi nepracovali 😉

mimika1973
27. sep 2015

@lienka_1 ahojky, nahod foto bruska ak sa ti da ;)

lienka_1
27. sep 2015

@mimika1973 Aj by sa mi dalo, ale dnes sa mi niiiiic nechce! Totalna lemra je dnes zo mna.......zle pridam, pridam 😉 Ako sa mate?

gagik
27. sep 2015

@nelly3 ta biozena to bolo nieco. Ale klobuk dole porod zvladla uplne sama. Ja kebyze na svoje tebotenstvo necakam 6 rokov asi tiez uvazujem o porode doma.

gagirl
27. sep 2015

Ahojte kocky..chcela by som sa poradit..je to v pohode ked treti menzes po neuspesnom ivf mam uplne slaby..skoro vobec som nekrvacala len tak silnejsie spinila..viac menej len tmavou krvou..trocha mam z toho obavy ci to je o.k..A ms mi od vtedy pokazde meska par dni..dakujem

lienka_1
27. sep 2015

@gagirl Ja by som asi zasla za gynekologom. Aky protokol si mala pri poslednom ivf?

nelly3
28. sep 2015

dievcata no sup sem kolajnice 😉
@ria191 ako moja?

vernazza
28. sep 2015

@gagirl ahoj, ja som na tom rovnako.. od poslednej stimulacie v juni velmi slaby menzes taky ako pises, 2-3 dnovy max. mne zase skor chodi. pisala som kvoli tomu koudelkovi a on len lakonicky odpisal: tato nepravidelnost po stimulaci muže trvat 1-2 mesíce , nic bych s tím nedělal. takze tak... 🙂 tie hormony nam rozhasaju cyklus, musi sa s tym telo asi postupne vysporiadavat. ja som nasadila 2xdenne inofolic, tak mi aspon nechodi po 17 dnoch, ale 27 aj ked slabucky. chystam sa v okt-nov skusit nativ, tak uvidime, ci tam vobec nieco budem mat.

sono2
28. sep 2015

@lienka_1 ahoj. Mala si opu bez narkozy? Myslím že si tehotná z nativu však? Kedy si opísala prosím. Dr je hrozne pre., že zvládnem atď ale ja mám z toho hrôzu na druhej strane som mala aj hrôzu z injekcií na ivf a totálne z pregnylu ktorý musel do svalu a na koniec skoro vôbec nebol cítiť. Aj tak by som chcela vedieť naozaj čo ma čaká aj keď ja nemám problém s narkózou len on hovorí že to je totálne zbytočné a ja mu to neverím . Dakujem ti za odpoveď!

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
28. sep 2015

Dievcata, co ste rodili cisarskym....ak sem este nahodou nakuknete....mozete mi prosim napisat svoju skusenost so spinalom a celkovou narkozou?
Bude to opat sekcia - dovody: prvy akutna sekcia v celkovej narkoze, vek, pri prvom porode maternica prirastena k crevu. rada by som sla spinalom, ale mala som v tom bode, kde sa to picha zlomenu aj operovanu chrbticu, dost sa toho obavam....prvy porod som mala dost velke bolesti po celkovej narkoze, mozno aj tou prirastenou maternicou

mircalla
28. sep 2015

@lienkae super gratulujem ti🙂))))

pufa
28. sep 2015

@lienkae gratulujem! Aj u mna pozitívne 😉 na krv sa nechystám, az na ultrazvuk o 2-3 týždne.

liu
28. sep 2015

@lienkae
@pufa jeeej, krásne , blahoželám vám z celého srdiečka 🙂

nadia23
28. sep 2015

@lienkae gratulujeeeem. 😉 moc neprispievam, citam vsak vsetky prispevky. Bolo vas viac kociek na vklade tak za sebou a ziadne spravy tu, tak konecne prve kolajnickyyy. 😉

mircalla
28. sep 2015

@pufa tiez gratulujem. inak ja som tiez na krvi nebola len uzv
doky ze naco....tak som si pockala

majba
28. sep 2015

@mircalla ja som bola na spinal. pichnutie do chrbtice som skoro ani necitila. Vlastne len mi povedali ze sa mam predklonit citila som slabe pichnutie a zrazu, ze hotovo. Neviem, ci som bola v strese alebo sa jej to tak dobre podarilo.
A po vyprchani spinalu som sa nevladala od bolesti brucha ani pohnut. Lieky od bolesti mi zaberali slabo. Hlava ma bolela tiez dost. Po dvoch dnoch, ked som uz ako tak zacala chodit, sa to zlepsovalo a ked mi vytiahli stehy tak som si vydychla. A tyzden na to, som bola uz v pohode, brucho uz vobec nebolelo.

majba
28. sep 2015

@mircalla a drzim palce, nech porod prebehne s lahkostou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre