Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
30. nov 2010

baby vy ste toho popisali.. 😉 😉

tak my sme si boli po dve embryjka.. rozmrazili sa, pekne sa vyvijali .. je to 4 a 5 bunkac, takze uvidime.. aj tak sa stane to, co sa ma stat.... 😉 tak to moc neriesim, naopak, mam konecne taky klud v dusi, ze sa nemusim vracat do GF (dokonca mi poslali nejaky doporuceny dopis.. zjavne oddelenie A nekomunikuje s oddelenim B, ze uz tam nemame embryjka) a ani si ponho nepojdem.. tesim sa, ze na rok skusim (ak bude treba) ten RF, tesim sa, ze s novym rokom pridu nove nadeje... 😉

takze teraz potivine vplyvam na bunakcov a snazim sa im nahovorit, ze ked ostanu, najblizsich 9 mesiacov ich caka all inclusive 😀

@callex, vydrz do krvi.. pamatas, mne vysiel test negativny na 11DC a z krvi bol pozitivny?? 😉 😉

callex
30. nov 2010

@ninockaskv veru zelam im aj ja krasny all inclusive pobyt u maminky. aj ja som mala teraz 4a5bunkacika.tak dufam su tam a bojuju.malilinku iskricku nadeje davam este do tej krvi..ale dnes ma dost mrchovsky zacalo boliet brusko. 😒

takyna
30. nov 2010

@callex ked takto skoro testujes, musis nechat dlhsie testik aj 3 minuty 😉 , tie sekundy az neskor pridu 🙂 , drzim palce nech to vyjde.

takyna
30. nov 2010

@ninockaskv pekne na nich pozitivne vplyvaj , pozitivna energia zaklad uspechu 😉 🙂 drzim palce 😵

falin
30. nov 2010

@ninockaskv - drzim palceky, krasne embryjka mate

@callex - uvidis co povie krvicka. A nemozes ist do sukromneho labaku na krv? Budes mat vysledky v ten den. Ja som teraz naposledy tak bola, proste som potrebovala vediet na com som a to neustale cakanie mi nepridavalo. Sice som zacvakala nejakych 11€ ale pri tych celkovych nakladoch na ivf to je nic.

callex
30. nov 2010

@falin neviem o takom labaku v Nitre.Nitrancanky poradite?

nemko
30. nov 2010

kocky prosim vas neviete pri akom velkom vajku robia IUI?

lilina22
30. nov 2010

@nemko podla mna nezalezi az tak od presnej velkosti, skor to nacasuju 36h od pregnylu. Ale myslim, ze mozu robit IUI tak pri velkosti 21-23mm. Len pri IUI musi byt to nacasovanie uplne idealne, lebo precistene spermie ziju ovela kratsie ... tak okolo 24-48 hodin. Preto sa robieva niekedy IUI obden.

@ninockaskv velmi drzim palceky, aby bola tato posledna GF navstevu uspesna 😉

nemko
30. nov 2010

@lilina22 aha ☹ mne v aprili vajicka praskli skor ako k IUI prislo ☹ tak teraz sa toho obavam preto sa pytam, idem na IUI prvy raz tak neviem o tom vela.

lilina22
30. nov 2010

@nemko no ja som bola posledne 2x v GF a robili mi IUI 6 dni pred prasknutim folikov 😠 takze zbytocne vyhodeny clostil a stimulky 😠 ani pregnyl mi nedali, vyhodnotili to udajne z krvi, ze ho netreba

nemko
30. nov 2010

@lilina22 GF ma zvlastne metody ☹ ja idem na IUI do Antolskej tak som zvedava, ale ked nevyjde skusim Brno

lilina22
30. nov 2010

@nemko to veru ma 😠
a ty si ako daleko? uz mas pichnuty pregnyl? Aj si stimulovala?

nemko
30. nov 2010

@lilina22 mala som clostik, rano idem na kontrolu mala som ist v piatok, ale myslim, ze v piatok by bolo neskoro tak idem zajtra lebo v aprili som mala Merional a ked som isla na kontrolu uz bolo neskoro

lilina22
30. nov 2010

@nemko tak drzim palceky 😉 a ozvi sa potom kolko je folikov 😉

nemko
30. nov 2010

@lilina22 dakujem moc, no vcera som mala dva jeden velky druhy mensi, myslim, ze viac ich uz nebude 😉 v druhom vajecniku neviem tam mam upchaty vajcovod ten sme neriesili 🙂 este raz vdaka 😉

callex
30. nov 2010

@nemko mne robili IUI okolo 15 ,16DC...velkost folikov bola okolo tych 20mm. picha sa pregnyl a o 36hodin ti daju medium so spermiami...plus nam kazali to obden poistit domacou vyrobou 🙂

nemko
30. nov 2010

@callex boli to ked to tam davaju ? a nemozu mi dat duplovanu davku ? 😀 taku poistku 😀 😀

rebeka33
30. nov 2010

@ninockaskv tak prajem nech sa pekne zahniezdia a 9mesiacov nepustia. 🙂
@nemko zvláštne,že robia UIU pri nepriechodnom 1 vajcovode. Mne na začiatku povedali,že sa to nesmie.? No názory sa stále modernizujú. Držím palce. 🙂
@cavik ja som v robote, ale nie som z toho nadšená. Ja mám dosť blbú robotu na emočný tlak a teraz to všetko zle prežívam.No dúfam,že od pondelka pôjdem na PN. 🙂 Ináč prvú v mojom živote. 😀 Ja sa chystám testovať tak cez víkend , ta si bola deň po mne 25. dobre som to pochopila.

nemko
30. nov 2010

@rebeka33 nesmie? ved mna nato posielali uz pred 2 rokmi len som nechcela a teraz to ideme skusit zo zvedavosti a aby sme mali pocit, ze aspon nieco kym pojdem na IVF

callex
30. nov 2010

@nemko neboli to..len je to trosicku neprijemne..ako kazdy zakrok ked sa nam nuraju tam dole. 🙂 neboj daju ti tolko kolko treba.drzim palce.po zakroku ti trosku podlozia nozicky..a cca 10 min ta nechaju oddychovat.
@rebeka33 ja mam takisto nepriechodny vajickovod a odporucali mi IUI..vraj ak je jeden funkcny tak nie je problem.samozrejme musia byt foliky na tej strane ktora je funkcna.

nemko
30. nov 2010

@callex dakujem 🙂 @rebeka33 presne ako pise callex tak to povedali aj mne

rebeka33
30. nov 2010

@nemko nechcela som ťa vystrašiť. Toto centrum v Ke vedie človek,ktorý mi pripadá,že vie len to čo ho pred15 rokmi naučili v škole a drží sa toho ako kliešť. Mne tvrdil,že UIU len pri super spermiopgrame a mne po hysteroskopii a preplachu vajcovodov na priechonosť. Ale hovorím nie je to odborník. nechcela som strašiť, prepáč. Bude dobre. 🙂 On chcel zarobiť na ivf a od UIU nás odhovoriť, lebo z toho nemá také peniaze.

nemko
30. nov 2010

@rebeka33 mna si nevystrasila 🙂 som v pohode ja sa nebojim, viem, ze tam je riziko mimomaternicoveho, ale to neriesim to sa moze stat aj keby som bola tehu prirodzene, ono pravda je, ze tomu IUI velku sancu nedavam, ale zazraky sa deju 🙂

kajka39
30. nov 2010

ahojte babulky, pekny vecer prajem...
Takze cerstva sprava z labaku.. Vsetky 3 vajka boli zrele, ale zial oplodnilo sa len jedno. Zajtra zasa volam ci sa nestal zazrak a aspon jedno si to nerozmzyslelo a nepridalo sa...ET by mal byt az vo stvrtok 15.30 h. ja tu v Brne zapustim asi korene... 😀 😀 Zajtra pojdem do RF za dokim na pokec, hadam tam bude.. 😒

©lilina22 -vyzeralo to vcera nadejne, bola som velmi milo prekvapena ze boli 3, no a vysledok som napisala vyssie 😒 Doteraz sa nam vzdy oplodnili vsetky, tak som v kutiku verila, ze to bude rovnake......

callex
30. nov 2010

@kajka39 neboooj..mozno ten jeden bude o to vecsi bojovnik.a ponahla sa k maminke. tak dokiho vyspovedaj..aj za nas.inak zvlastne ze mas ET az vo stvrtok.ale mozno cakaju ci aj tie ostatne zabojuju a daju im sancu.

lilina22
30. nov 2010

@kajka39 ja stale verim, ze aj tie zvysne 2 zabojuju, len im to trosku dlhsie potrva. No a ak by malo byt aj len 1 embryjko, tak aj to je super spravicka, 1 babatko by na zaciatok stacilo, no nie? Inak aj ja som mala ET na 3ti den. 😉

rienok
30. nov 2010

ahojte babulky, tak som sa rozhodla a odložila to na neskôr 😉 užijem si ešte dovolenku a hupnem na to 😀
@callex never každému testu čo si spravíš, držím palečky aby to bol len zlý test 😉
@kajka nevešaj hlavu, veď na 1 dieťa stačí 1 🙂
@ninockaskv tak teda nech sa im u Teba páči

kajka39
30. nov 2010

©callex- bodaj by si mala pravdu, ale pocit z toho nemam najlepsi. Je to moja posledna sanca, asi do toho uz viac nepojdem ak sa nezadari. Aspon nateraz si tak myslim...Nech si to teda drobci poriadne rozmyslia 😀 😀
Este budes testovat, ktory den si po ET. Nech ti v lekarni daju test, ktory ukazuje len // ciarky. Velmi,velmi zelam 😵

cavik
30. nov 2010

@rebeka33 .....ja som si dnes bola po lieky u mojej gyn. a ona prehovorila, že mám ostať na PN, tak som sa nechala prehovoriť 😀 😀
ja zase pracujem s ľuďmi, s klientami, všade je teraz chaos, predvianočný zhon, všade kopec áut.....ja to mám teda veľmi rada, hlavne keď už mám darčeky doma, ale teraz to asi nieje to pravé orechové čo potrebujem.
Včera som bola na endokrinológii, dnes na hematológii....aj tak sa nabehám dosť, kľud nehrozí 😖 😉

@kajka39 ...ja tomu Tvojmu bojovníkovi dôverujem 🙂 🙂 ...a v Brne Ti bude lepšie, domov by si sa možno ani nedostala, "cesty jsou zaváte"

@callex ....tak čo, skúsiš aj ďalší test ? Inak mne sa to stáva pravidelne, že vstanem na testovanie moc skoro a potom neviem, či to rátať za ranný moč alebo nie 😎

kajka39
30. nov 2010

©ninockaskv -to vyzera nadejne, tak nech v tom drobci pokracuju celych 9mesiacov 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre