Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vierocka888
10. okt 2016

@maculicek1977 ahojki. Mozem sa ta spytat nieco? Moj muz ma tu istu diagnozu, s tym ze ma len 1% schopnych spermii. Aku metodu vam odporucili v centre? Poslali vas aj na genetiku alebo daco? Snad neotravujem 😊

gagirl
10. okt 2016

@renimac velmi vam drzim palce a prajem vela sil a viery..🙂

renimac
10. okt 2016

@gagirl Dakujem 🙂

izzie27
10. okt 2016

@gagirl ahoj a vy ako pokracujete?

gagirl
10. okt 2016

@izzie27 ahoj moja..Chcem ist na konzultaciu tento mesiac a dohodnem sa s Otevrelom.Chcela by som zacat ak mozem koncom mesiaca stimulovat..alebo max.v novembri..Chceme dat aj pgd ak sa bude tak takze to vsetko potrva..Vy ako sa mate? 🙂

izzie27
10. okt 2016

@gagirl velmi ti drzim palce a verim,ze to tentokrat vyde. Mame sa dobre. Iba mm nas trosku nakazil, tak sa liecime ale nie je to take hrozne. Maly sa drzi. Obcas mi byva trochu nevolno hlavne rano ale da sa to .

zoji79
10. okt 2016

@renimac ahojky , chcem sa ta opýtať či som ti dobre rozumela, ak píšeme že 9dc si mala 19,7 mm ? Kedy si pichala potom Pregnil? Alebo kedy si mala vklad ? Lebo ja ked som mala už 8-9dc 15-16mm už 12-13 deň max bol odber. I ked ovu mám 15-16dc. Na native sme už boli viac krat. Ale vajka vždy boli nezrelé....tak to asi niet cudu. Okrem toho stále sme mali PK. Nikdy nechceli Skorej vklad . Odbery som do troch fólikov som mala vždy bez narkózy + este aj cysty mi odsavali. Vždy to bolo v poho. Teraz naposledy som mala s narkozu a 6. Deň ma boli po opu. Nikdy nevieš ako to dopadne 😕

maculicek1977
10. okt 2016

@vierocka888 ahojko jasné, že neotravuješ sme tu na to aby sme si pomohli navzájom, podporili sa a vymenili skúsenosti a info. Vieš čo no nám povedali že tá teratozoospermia ona má len trošku tú hlavičku oblejšiu a preto niekedy je problém dostať sa k vajíčku....ostatné má v poriadku...môj manžel má s predchádzajúcou manželkou 2 deti takže, stále aj s touto diagnózou nevylučujú prirodzené otehotnenie. No my sa už trápime 7 rokov....a nič ....V centre nám odporučili ICSI pekne sa nám oplodnili....lenže pravdepodobne mám problém ja, aj keď hormonálny profil je v poriadku...som objednaná na hemato, genetiku, štítnu žľazu, a imuno.... držím palčeky nech nám to už vyjde!!!!

gagirl
10. okt 2016

@izzie27 dakujem pekne..Aj ja vam drzim palce nech je pocas celeho tehu vsetko v poriadku..drzte sa..a skore uzdravenie..

renimac
10. okt 2016

@zoji79 Ahoj, áno folik bol 19,7mm na 9DC, to som bola na UZV o 10:00 a 21:45 som pichala pregnyl. OPU bola potom o dva dni ráno 8:45, tiez bez narkozy. Vajko bolo zrelé a ryhovalo ukážkovo. No ale môj pocit teraz nie je pozitívny, tak neviem. Mne PK neodporucali, že ju robia vtedy keď je z čoho vyberať, a to jedno vajko nie je. A kde si bola na IVF?

vierocka888
10. okt 2016

@maculicek1977 supis, si zlata 🙂 no nam povedali ze spermijky su s deformaciou hlavicky, az 99% je zlych ☹ a teraz na kontrole nam na SPG vysla aj katastrofalne nizka pohyblivost, takze asi zvolime picsi a predlzenou kultivaciou a zvazujeme aj preimplementacku genetiku, nakolko su tam mozne vrodene vady dietatka 🙁 preto som bola zvedava co k tej diagnoze povedali vam 🙂

maculicek1977
10. okt 2016

@renimac ahoj chcem ťa len povzbudiť, lebo sa mi tvoja nálada zdá skleslá.....ver a mysli pozitívne, oddychuj a hladkaj bruško to už pracujú tehotenské hormóny......to je dobrý signál...daj si niečo dobrého pod zub a čakám na pozitívne správy.....klesať na duchu je to posledné....🙂 😎

renimac
10. okt 2016

@maculicek1977 Ďakujem, si pozorna 🙂. Nepridalo mi dnes na nálade, keďže ma do rána úplne prestali bolieť prsia, čo mám vždy pred MS. Ale nezmením to, tak už len čakať. Idem si dať práve svadobný zákusok 🙂.

zoji79
10. okt 2016

@renimac tak išli na 23-24mm, u mna max do 22mm a max13dc. Dnes som vyhľadala protokol, ked mala sa splodila tak opu bol 15 dc, ja hlúpa že az teraz som si to pozrela. V RF sme už 10x boli. Ale už ideme do RG. Držím palce velmi!!!! Teraz ako je na tom bublinka?

renimac
10. okt 2016

@zoji79 my sme boli tiež v RF, ale ja som veľmi spokojná. Ono je to niekedy aj o šťastí. To zatiaľ nemáme. Ale moc ti držím palce! Bublinka neviem. .. Dnes ma prestali bolieť prsia a to podľa mňa nie je dobrý signál. Čo ti poviem...

nelly3
10. okt 2016

@zoji79
inac aj ja mavam ovulku cca 15DC neskor, tak som sa rozhodla, ze idem na utz az na 11DC, som zvedava aky bude folik a akej velkosti hmmm. ked nic, buduci mesiac pojdem skor 😉

lily311
10. okt 2016

@vierocka888 pri zlej morfologii dajte spraviť aj test - fragmentácia dna spermií, tam uvidíte, nakoľko sú spermie poškodené, lebo zlá morfola ide ruka v ruke so zlou fragmentáciou, ale zase to nie je pravidlo. Po výsledku uvidíte, či Vám treba/netreba PGD embrií.

gagirl
10. okt 2016

@lily311 vy ste mali tiez problem s morfologiou spermii a fragmentaciou?

vierocka888
10. okt 2016

@lily311 jeeeej dakujem za radu 🙂

vierocka888
10. okt 2016

@lily311 a nevies nahodou aka je cena tohoto vysetrenia?

zoji79
10. okt 2016

@nelly3 jasne, pri nativ nic neplatíš, len nech je to zrelé vajo... samo potom ostatné

zoji79
10. okt 2016

@renimac aj mne prestali bolieť prsia po týždni a bolo vsetko ok....i ked som to vzdala a panikárila... takze radšej pohodičku si daj 😉🙏 dúfajme bude to dobre! Ja som mala Stelcla, tak idem za ním do RG

ssegra
11. okt 2016

@renimac mna prestali boliet prsia v den prvej meskajucej ms a nebolia ma dodnes takze to ze ta nebolia este nic nemusi znamenat

renimac
11. okt 2016

@zoji79 @ssegra och baby, keby ste tak mali pravdu 🙂

cheeky82
11. okt 2016

@gagirl super. budem drzat palce, aby to uz po tolkom trapeni konecne vyslo a vysvietili slnko aj vo vasom zivote

gagirl
11. okt 2016

@cheeky82 dakujem velmi pekne..si zlata..Vy sa ako mate s krpcekom?

cheeky82
11. okt 2016

@gagirl pomaly, teda dost rychlo, sa zvacsujem. 😀 vcera som mala poradnu, len taky rychly utz aby sme sa uistili ze srdicecko stale bije. o mesiac mam velky utz u svojho doktora a morfologicky utz v Martine. Tak snad bude vsetko ok.

kika0510
11. okt 2016

Dievcata, prosim vas o radu.... buduci cyklus by som chcela zacat stimulku... ziadost mame schvalenu od juna, ale kvoli zdravotnym dovodom mozem zacat az buduci mesiac..! teda dufam..! aky je postup... mam zavolat do centra, aby mi poslali recepty a protokol, alebo si mam pre ne radsej skocit osobne..?? s lekrom sme sa bavili len raz na prvej konzultacii...

kitta
11. okt 2016

@kika0510 my sme isli osobne. Dali nam lieky, protokol, ukazali ako si pichat, a vysvetlili dalsi postup. A neviem ako to ma ktora poistovna s liekmi, ci preplati potom spatne aj lieky, ktore sa popripade vyberu na Sk.

kitta
11. okt 2016

Baby este otazka. Aj mrazenie embryi ste si dali k ziadosti o refundaciu liecby? Mame doveru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre