Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mia_15
2. nov 2011

@pici ak si rozhodnuta ist do RF, tak to je velmi dobre rozhodnutie! len ta v tom podporujem.... ja som sa velmi bala najma toho,ze ako tam budeme zvladat cestovat a pod..... ale fakt sa to da a stoji to za to. nikdy som nemala problem co by len s diskusiou cez telefom ci email.... ak som nezohnala mojho dr. hned ked som mu volala,tak mi volal vzdy ako nahle mohol spat..... tu som sa nikdy s takym pristupom nestretla!!!! a tie vysledky ti nikdy ani nepovedali?podpisovala si s nimi dohodu o poskytovani zdrav. star a platila si tam aj rocny poplatok?ak mas svojho vlastneho gynekologa,tak on ma urcite narok mat vsetky tvoje vysledky,ktore ti zalozi do tvojej kompelxnej dokumentacie,ktoru mas u neho. A ak sa to nepodari ani teraz po KET(co verim,ze tak nebude... 😉 ), tak bez rovno do RF, uz si nedavaj ziadne vysetrenia a ked tak,tak subezne, nech nestracas cas 😉

mia_15
2. nov 2011

@miminkad tesiiiiiiiiiiiiiim sa, vsetko bude dobre 😀 maly krpcek je velky bojovnik 😀

pici
2. nov 2011

@miminkad
@mia_15

super , teraz na hematologii mi brala krv a skrtala vsetko na papieri ze da spravit komplet vysetrenie... tak pojdem aj za obvodnym, mam sukromneho nech mi vysetri krv na tieto pliagy ako toxoplazmoza atd...

dakujem ze mi takto radite, som vazne nahnevana ze nikto nic neriesi, ale tak co uz. doriesim si sama. ja sa nebojim co sa tyka dochadzania do brna, brat so zenou tam zije, tak toje ten najmensi problem... vysledky boli, ze vsetko je v poriadku. to bola odpoved. ja som v podstate inu ani nepotrebovala , ved som laik, nerozumiem tym veciam... vycerpam si este zmrzlinky co tam mam a keby to nevyslo, viac tam nepojdem... nie som lakoma na peniaze, ale cakala som vacsiu starostlivost, alebo aspon vacsiu snahu. neuspesne pokusy beriem ako fakt, ale faktom aj ostava, ze si myslim ze zena pred takymito vecami ako IVF by mala mat urcite vsetky mozne aj nemozne vysetrenia mat spravene, aby to nebolo zbytocne...

miminkad
2. nov 2011

@mia_15 no dufam,ze to nevzda.a krocik po krociku sa posunieme dalej.ako sa dnes mas?

miminkad
2. nov 2011

@pici asi by som zmrzlinky nechala este v mrazaku a skusila aspon jeden ,prinajhorsom dva cykly v brne.nakolko neustale vrtanie sa v tebe by nemuselo ti urobit moc dobre dole.fakt by som sla radsej rovno do brna.ta ba podla mna nema vyznam.skus si pohladat tu v teme tabulku,baby tam pisu kde ktora bola na ivf,ket,kolkokrat a skus si urobit svoj nazor.

lulu10
2. nov 2011

@miminkad tak ma napadla cisto hypoteticky jedna teoria o tom mojom poslednom neuspechu: mala som hematom, neviem aky velky, a ja som stale vracala ako blazen, a strasne krvacat som zacala prave pri vracani, tak teraz napadlo ze ci som si s tym vracanim a natahovanim brucha nemohla spustit krvacanie toho hematomu a ten hajzlik zobral so sebou aj mimi 😔 lebo mimi rastlo a vsetko bolo ok no a zrazu... zle mi bolo moc teda HCG rastlo, ale to su len moje myslienky ci to tak nemohlo byt co myslis? 😅

miminkad
2. nov 2011

@lulu10 je to dost mozne.preto odporucaju ten kludovy rezim,aby sa nahodou ten hematom nespustil

lulu10
2. nov 2011

@miminkad tiez si myslim ze to tak mohlo byt, ja som mala kludovy rezim ale pri vracani sa brusko dost natahuje a namaha a tam je tazko byt v klude, nabuduce si budem pytat do mina nejake lieky alebo čipky proti vracaniu -nieco musi existovat ci nie?

pici
2. nov 2011

@miminkad uvidime ako to predebatujem doma... tabulka je tu v tejto teme?

lulu10
2. nov 2011

@pici ano tabulku najdes tu v teme, len musis ist niekolko stran dozadu

pici
2. nov 2011

@lulu10 ok dik urcite sa na to mrknem... idem sa trosku prejst. dakujem baby...

miminkad
2. nov 2011

@lulu10 je toho kopa na vracanie,aj cipky su
@pici ano v tejto.skus niekolko stran dozadu

naveen
2. nov 2011

@mininkad .. vdaka bohu,to su celkom dobre spravy 😀

@pici ja som chodila tiez do GF .. ani som si tam nebola po ziadne papiere, HP mi spravili aj v RF aj gynekolgocika a hematologiu, genetiku, endokrinologiu somsi dala spravit na vlastnu past ..vyzdvihni si mrazacikov.. mozno ti ani nebude treba riesit ten RF 🙂

@lulu10 ☹ 😨

mia_15
2. nov 2011

@miminkad teraz som sa pre zmenu zobudila ja 🙂 mimi myslim,ze krocik po krocku to zmaknete 😉 len davaj na seba pozor!je dolezite,ze krpcek je stale tam a ze sa tam drzi zubkami nechtikmi 🙂 urcite je mu u teba moooc dobre a nikam sa najblizsich 9 mesiacov nechysta chodit 😉
ja po starom, nic nove....ani mi nic neni okrem tej ospalosti,tak dufam,ze je vsetko OK 😕 najracej by som uz aj hned letela na ultrazvuk,aby ma doky kukol ci je vsetko v poriadku 😕

miminkad
2. nov 2011

@naveen no vyhrate este nemame,ale aspon po krociku postupujeme.a ako sa mate vy?
@mia_15 aj tak by okrem dutinky moc nevidel.ja budem tiez teraz ratat dni a dufat,ze budu ok

leamax
2. nov 2011

hlasim prichod...konecneeeee 😵 😵 😵

pici
2. nov 2011

@miminkad
@lulu10 konecne som ju nasla... to mi dalo zabrat.. vidim ze vas je tu hodne :D

miminkad
2. nov 2011

@pici nuz tak ju poriadne preskumaj a sprav si akoby statistiku.tie tehulky a mamicky su vsetky z brna

miminkad
2. nov 2011

@leamax tesiiiiiim sa na zajtra na teba 🙂

leamax
2. nov 2011

@miminkad jeeej, napodobne 😵

gabinkaa
2. nov 2011

@miminkad ahoj moja, tak to je dobrá správička, len sa treba vytešovať, že to pekne pokračuje, pokračovať v doterajšej liečbe, teda kľud, pohoda, držím palečky nech pekne pokračujete

miminkad
2. nov 2011

@gabinkaa ahoj,dakujem,no budem sa snazit a len ratat dni.ty si tiez bola u doubka,ze?ako sa inak mas?drobec poslucha?

gabinkaa
2. nov 2011

@pici ja som tiež chodila do GF, len nám nezostali mrazáčikovia, boli sme tam dvakrát na IVF, ak máš 4 mrazáčikov, určite by som ich vybrala, možno sa nájde aj tam ten správny a tam nemusíš mať dlhú prestávku

pici
2. nov 2011

@miminkad vies ono to tazko sudit. moje kamosky vsetky otehu v GF. ja naozaj co sa tyka starostlivosti , prijemneho pristupu slovo nemozem povedat. len ma trosku nasrali, ze nic neriesia... im sa zda vsetko v poriadku..

pici
2. nov 2011

@gabinkaa urcite ich tam nenecham :D vybrat ich pojdem urcite :D

gabinkaa
2. nov 2011

@miminkad ano bola, síce mi poslal takú správu po vyšetrení, že to bolo na zošalenie a málo som toho vedela, všade najhoršiu rolu hraje môj vek, aj u môjho dokiho vyšli testy pozitívne, ale to nie je Tvoj prípad, ultrazvuk u Doubka bol ale nádherný zážitok, keď ukazoval toho malého drobčeka z každej strany a natočil ho tak, že sa na nás pozeral, bol to pekný zážitok aj pre môjho drahého, sledoval to na veľkej obrazovke, tak toho svojho určite zober

linda81
2. nov 2011

@miminkad ahoj...tesim sa veeelmi, ze to s vami dobre vyzera🙂.

miminkad
2. nov 2011

@pici nuz podla mna by sa uz mali zamysliet,ze asi cosi neni v poriadku....
@gabinkaa no my tam chodime stale spolu.aj dnes bol pozerat sono.dufam,ze to vydrzime do toho 12tt v poriadku...

pici
2. nov 2011

@miminkad tak to si aj ja myslim... akoze povedali mi ze navrhuju embryoscope ale v ramci ked tak druheh IVF

gabinkaa
2. nov 2011

@pici tak nech to vyjde, nech sú tam dobrí bojovníci 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre