Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
11. apr 2016

@saraaah87 ak idete po dialnici tak ano teda ked to nechcete riskovat

erijan
11. apr 2016

@panarka jej gratulujem...a chytili sa obe? Mala si nejake peiznaky kym si si urobila test?

ssegra
11. apr 2016

Ahojte baby davali ste si niektora robit PGD? potrebujem info 🙂

mimika1973
12. apr 2016

@panarka vlozili ste mrazacikov ci cerstvych EB? Jeej super teda, pekne tehulkovanie! 😉

fatma1
12. apr 2016

@ina7 Krasny ;)

chelly
12. apr 2016

@ssegra ja

erijan
12. apr 2016

Neviem co som to citala v tejto diskusii ze niekto pije deci cerveneho vinka od odberu vajicok a pokracuje aj po ET ze to pomaha k uhniezdeniu embryjka...je to tak?

sasa1983
12. apr 2016

@erijan akoze neuskodi, pila som 2dcl cca 2-3 dni pred vkladom az 2-3dni po vklade, alebo tak plus minus dako. Rovnako to robila tusim aj lusipe.

mimi13364
12. apr 2016

@erijan víno :D odpadnem, ja asi ostanem pri svojom ananase 🙂

erijan
12. apr 2016

@sasa1983 ale cervene vinko ano?

sasa1983
12. apr 2016

@erijan samozrejme cervene, trosku, par dni. Ale aj ananas som dala, tu duzinu, nielen stavu.

erijan
12. apr 2016

@sasa1983 super 🙂

sasa1983
12. apr 2016

@erijan akoze hned sa najde daky odbornik, ktory bude tvrdit, ze ved cervene vino privolava menzes, co v urcitych pripadoch naozaj moze dopomoct, ale v tomto pripade a najma pri takych minimnozstvach by som sa toho nebala a ani potratu nie. Ale odporucam skusat aj daku uvolnujucu masaz pred vkladom. A ziadne obmedzovanie typu lezim, po vklade nehybem sa. Normalne chod s muzom/partnerom na veceru, kavu,prechadzku, nakupovanie, kino, daj si ananas, aj to malo vinka, bud kludna, okrem dakej horucej vane sa neobmedzuj. Ak tymto nic nezlepsis, aspon nic nezhorsis, ako dakym stresovanim a robenim si testov na 8smy den. Drzim palce. Kvalitu embrya pri vklade uz neobplyvnis, tak skus aspon ovplyvnit seba. Aj v pripade negativneho vysledku to bude aspon lepsie.

ssegra
12. apr 2016

@chelly ahoj ako to prebieha? povedali vam aj co bolo zle? a na kolky den brali vzorku z embryjka?

erijan
12. apr 2016

@sasa1983 no masaz som si nedala pred vkladom, skoda...ale aspon popijam male mnozstvo toho vinka a pijem ananasovy dzus s duzinou a ananas,tak uvidime ci pomoze... embryjko sme mali kvalitne tak uz "len" nech sa uhniezdi. Dnes mi bolo do placu lebo ma nejak menej bolia prsia ako doteraz, som 3.den po vklade, ale tak nie kazdu musia boliet prisia... tak ako pises, aj ja som si najprv myslela ze cervene vinko privolava potrat ale viacere baby aj na ceskom konikovi pisali ze to maju osvedcene ze tyzden po vklade popijali take deci a vyslo im to. Dakujem a drz palce dalej 🙂

ssegra
12. apr 2016

dnes som volala do brna aby som sa informovala ako to vyzera z nasimi embryjkami. sme 5 den od oplodnenia a povedali mi ze mame 2 HB, 3 blastocysty, 1 compaktnu morulu, 1 morulu a jedno 6 bunkove. mam z toho zmiesane pocity ci je to dobre, alebo nie

gagirl
12. apr 2016

@ssegra je to dobre..5embryjok ma dobre stadium..takze mozes byt spokojna🙂

ssegra
12. apr 2016

@gagirl lenze nam idu embryjka este na genetiku..snad pojde aspon tych 5

gagirl
12. apr 2016

@ssegra tie hb mozu ist podla mna urcite..ostatne blastocysty neviemv akom su stadiu presne..ale ked dobre viem musia byt silne a kvalitne aby prezili odber,zmrazenie,rozmrazenie..Opytaj sa na to tvojho lekara..on ti musi povedat kolko embryjok je vhodnych na pgd..

ssegra
12. apr 2016

@gagirl na piaty den maju byt blastocysty a tie dve su uz HB tak neviem kam sa ponahlaju :D a tie tri blastocysty sa do zajtra asi tiez vyhatchuju. to len ta moja hlava stale len rozmysla a rozmysla a kombinuje a aj ked viem ze priroda si aj tak urobi po svojom aj tak mi to neda :D zajtra mam este volat ako to vsetko dopadlo a kolko budu mrazit.

rebeka33
12. apr 2016

@ina7 mi tiež "len" 2jkove embryo a je tu rozkošný chlapček tak ako ten váš je super. 🙂)

rebeka33
12. apr 2016

@gagik ja som zobrala fotku malej s textom

katarinauk
12. apr 2016

ahojte babenky.. chcem sa opytat ci je tu niekto kto isiel na IVF do Brna z Anglicka?? uvazujem nad tym a checla by som nejake informacie.. napr kolko je potrebnych osobnych navstev, atd...

panarka
12. apr 2016

@erijan uchytilo sa jedno,ja som si robila prvý test uz na 9 deň a vtedy som este žiadne príznaky nemala. Tie príznaky uz také reálne pociťujem cca 2 tyzdne

panarka
12. apr 2016

@mimika1973 čerstvé,bohužiaľ ani prvý krát ani teraz nám nezostal mrazacik. Ďakujem,dúfam že všetko bude prebiehať ok.

mimi13364
12. apr 2016

@katarinauk 4-5 navštev v časovom horizonte cca 1 mesiaca

katarinauk
12. apr 2016

mimi13364 dakujem si zlata..

gagirl
12. apr 2016

@ssegra aj ja som mala na 5 den hb..to moze byt..Tie dve hb mozu ist podla mna na pgd a ostatne embryjka podla toho ake stadium dosiahnu do zajtra..drzim palce nech pgd dopadne dobre a embryjka boli v poriadku..

lola911
12. apr 2016

@katarinauk ahoj, od kial si? my s manchestru,,, tiez chodime do brna,,, to kolko navstev budes potrebovat zalezi od protokolu a od individualneho cyklu,,, ja si bookujem letenky podla mojej ovulky,,, mala som zatial 3 softy,,, takze pri softe bookujem letenky tak aby som letela na 9DC,,, 10DC scan,,, 12DC odber + 3dni na predpokladany vklad ,,, tak ti to vyjde cca 8-9dni off vratane vikendu 🙂 ,,,,,teraz sa chystame na nativ,,, tak pojdem na scan 10DC tu v anglicku a 11DC odlet do bna a dalej to iste ako pri softe 🙂

zuzancer
13. apr 2016

ahojte, pridavam chvály na RF, som po prvej minimalnej stimulacii (IVF soft) s 3×1 clostilbegytom. Vytvorilo sa mi skoro 10 folikulov, z toho 3 boli zrelej velkosti, avsak pri odbere mi povedali,ze iba jedno vajicko (oocyt) bolo zrele a ze na druhy den mi na embryolinke povedia,ci sa podarilo oplodnit.Ked som zavolala,povedali mi,ze mame dve embrya 🙂, ze este tam bol jeden menej zrely oocyt, ktory im zvladol dozriet a oplodnit sa, takze som sa strasne tesila.Lekarka navrhla predlzenu kultivaciu, mala som strach, ci vobec niektoré prežije, ale zvladli to obe a v najlepšej kvalite.V den ET som mala vystelku endometria iba 7mm, co nie je velka slava (nebrala som ani estrimax),ale vlozili sme obe a obe sa ujali. Teraz vraciam a mam tazky 1.trimester, ale dufam,ze to dobre dopadne (mala som uz dva zamlcane potraty MA) a dobojujeme stastne do konca.Drzim vam palce všetkým a posielam velku davku optimizmu!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre