Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
29. jún 2016

@ivka3901
das pokoj tym testom, netestuj skor ako na 12 den moja, naco zbytocne sa trapit 😉

lola911
29. jún 2016

ahoj, mate niektora skusenosti s online lekarnou pharmacy2u.co.uk v uk? potrebovala by som vediet ako dlho im trvalo dorucenie liekov a ci akceptuju aj recepty cez email? alebo to budem musiet vytlacit a poslat postou 😕

mimika1973
29. jún 2016

@marculik tak ako? uz mas vysledky? 😉

marculik
29. jún 2016

@mimika1973 nevyslo to ☹

katarinauk
29. jún 2016

@lola911 tak toto zaujima aj mna...tiez mam recepty, ktore mam v mail a neviem co dalej, ci objednat cez tu stranku, ci vybrat v brne ci na svk... 😒

diska
29. jún 2016

@ivka3901 ja som testovala az na 12 den,,tak ako mi kazal Marcel,,skus vydrzat 😉

lola911
29. jún 2016

@katarinauk pokial to nepotrebujes hned, tak je lepsie z brna ale ak si v takej situacii ako ja, ze potrebujem orgalutran na duhy tyzden vo stvrtok tak je lepsie si ho zohnat zo stranky,, len som to este neskusala tak neviem ci to do stvrtka dorazi,,, ak to nedorazi tak pojdem iba s pregnylom a budem len dufat ze folik nepraskne, a dalsia vec je ta ze chcu recept paper copy poslat postou, tak nechapem preco im to nestaci mailom, ved mne to z rp tiez poslali mailom,,, tak som im to vytlacila a poslala postou first class stamp za 65p tak ako si zelali, len dufam ze nebudu chciet original 😕

erijan
30. jún 2016

Dievcata, mate skusenosti alebo informacie ci sa moze vkladat 4-dnove embryo, morulka?

zuzanka05
30. jún 2016

@erijan ahoj 🙂 nie nerobia 4 den vklad len na 3 alebo 5den robia transfer.Drzim ti palce!

erijan
30. jún 2016

@zuzanka05 a nevies preco? 😲 len tieto dni? Inac kamoske vlozili uz na 2.den dve a jedno sa ujalo...

zuzanka05
30. jún 2016

a do akeho centra chodis?lebo ja chodim do reprofitu a tam je to tak .nikdy som nepocula ze na druhy den vkladaju.Bola som aj Bratislave(gynfive) a tam tie tiez tieto dni boli transferi.
Ja teraz som po vklade mala som transfer na 5 den a vkladali my 1(Blastocystu) embryo.

cheeky82
30. jún 2016

Baby viete mi podait kedy pichnut Pregnyl pred KET? do mailu mi koordinatorka napisala len den podania Pregnylu, ale nie hodinu. Na moju otazku ohladom casu samozrejme nikto nereaguje, ved naco.
Na Slovensku pred KET nedavaju Pregnyl, tak sa v tom moc nevyznam. Mozem si ho pichnut hociktoru hodinu?
Dakujem

ssegra
30. jún 2016

@cheeky82 mne ho kazali pichnut vecet o 20:00

cheeky82
30. jún 2016

@ssegra no pekne. a co mam teraz robit? Holcakova Tina ma dnes volno, dosiel mi automaticky mail. Vcera nato nereagovala.
ja mam proste na RF smolu. nic dobre ma tam este nestretlo☹ same prekazky a komplikacie

ssegra
30. jún 2016

@cheeky82 pichni si ho o tej osmej a mas pokoj..utros mas zacat brat za dva dni? Hlavu hore teraz si vyberies vsetky prekazky a komplikacie a potom budes bezproblemovo tehulkovat 🙂

cheeky82
30. jún 2016

@ssegra tak som sa dovolala na recepciu. Cakal ma dalsi sok, nikto ani netusil, kedze to neni nikde v mojej karte poznacene, ze ja idem buduci tyzden na KET!!! Tak toto je uz trosku moc. ja sa budem napchavat liekmi, pichat pregnyl a kebyze teraz nezavolam, tak sa tam zbytocne dotrepem?
no dufam, ze s tym zaverom mas pravdu🙂
A vraj je jedno kedy si ho pichnem

cheeky82
30. jún 2016

@ssegra ani, utros za dva dni. tiez som im pisala ze mam alergiu na utros a ze ci mozem brat duphaston, no ziadna odpoved. davku mi zvysili na 2-0-2 vaginalne. to nemozem uz vobec kvoli opakujucej sa mykoze, takze netusim aku davku si mam dat peroralne. som znechutena a smutna. lebo este to ani nezacalo a uz mam zly pocit

majba
30. jún 2016

@cheeky82 ten pregnyl pred ket je jedno koru hodinu pichnes. vlastne picha sa, ked dominantny folikul mal na ultrazvuku viac ako 18 mm, ak sa nemylim, a picha sa koli ttomu aby prebehla ovulacia a vytvorilo sa zlte tteliesko.
a pre tych co nemozu utrogestan je este crinone gel alebo injekcie agolutin. duphaston je slaby.

cheeky82
30. jún 2016

@majba vcera som bola na utz u lekara u nas v meste, folikul mal 16 mm, tak na dnes mi kazal pichnut pregnyl. viem na co je pregnyl. len som si nebola ista tou hodinou. oni miesto utrogestanu davaju crinone, o agolutine nehovoril, spomenul uz len duphaston. nemoze byt slaby, na slovensku ho vraj davaju bezne, lebo vraj utrogestan na SK uz nedostanes. No neviem, nie som lekar, neviem posudit ktory je dobry a ktory nie. budem ho asi predsa len brat, len teraz neviem davku. dam si 1-1-1 peroralne, tak som to brala aj v Heliose.

majba
30. jún 2016

@cheeky82 je to smutne, ze takto v RF zareagovali. ale ja by som opakovane posielala napisany mail svojej doktorke, az kym by mi neodpovedala.
ale ja takyto komunikacny problem nemam. ja mam dr. pospisilovu. a ta mi stale do par hodin odpise. ak pisem poobede, odpise az rano. ale nestalo sa, aby sa mi par dni neozvala.

majba
30. jún 2016

@cheeky82 no mne tak v RF hovorili, ze maju lepsie skusenosti s utrogestanom. a maju ho. ja som kupovala v Dr.Max. stal 7,20 eur. viem, ze niektore kocky ho chvilu jedavaju, ked krvacaju. ale vraj im je z neho tazko a velmi ospalo. ale tri mesiace ustami je asi dlho a kto vie, co urobi s pecenou?
ja by som skusila crinone. v cechach je vraj o polovicu lacnejsi ako u nas. alebo agolutin, ked povies, ze mas alergiu alebo mykozy, tak ti ho v pohode predpisu. agolutin moze predpisat aj gynndos, ak sa s nim dohodnes. tak ta vijde necele euro.

cheeky82
30. jún 2016

@majba zajtra zavoľam koordinátorka, uz tam bude. Utros som brala cez ústa tri mesiace, bola som z neho ospalá ale dalo sa. Pichat nechcem uz nic, aj tak budem cela dopichsna z Clexane a infuzii

majba
30. jún 2016

@cheeky82 ok. tak nech to dobre doriesite. inak nozno ten agolutin by si nemusela pichat kazdy den. skus sa opytat aj na taku moznost. mozno by to nebolo az take zle. lepsie ako mykozy. inak aj ja som pichala clexan cele tehotenstvo. je to neprijemne ale ked tak spatne na to pozeram, tak aj dve na den by som zvladla len aby vsetko dobre dopadlo. pichance uz mam zahojene a zabudnute... drzim palceky 🙂

cheeky82
30. jún 2016

@majba aj tebe tie injekcie veľmi boleli? Mne ostali viditeľne červene miesta po vpichu a robia sa mi z neho modriny, teda aj kvôli anopirinu . Vyzerám ako keby ma bil muž

majba
30. jún 2016

@cheeky82 boleli, stipali... cervene miesta boli OK. horsie, ked sa mi rozliala modrina a najhorsie, ked sa mi urobila hrca, ta nechcela zmiznut ani po mesiaci a bolela. obcas som mala pocit, ze uz ani nie je kde pichat. ale pre mna bolo najlepsie pichat do pleca. tam som nejak lepsie znasala bolest. lebo do brucha to bolo blbe tym, ze ked som sa zohla, napla brucho alebo pritlacila na brucho, tak vsetky tie modriny a hrce boleli ako das aj vela dni po pichnuti.

cheeky82
30. jún 2016

@majba no ja to mam presne tak. Uz som si myslela ze som fajnovka😀

gagirl
30. jún 2016

@zuzanka05 drzim vam palce..

marculik
30. jún 2016

@majba ahoj aj ja chodim k dr.Pospisilovej , tak sa vam nakoniec podarilo dojst do uspesneho konca,tak dufam,ze aj nam pomoze zatial sme neuspesny :(

marculik
30. jún 2016

@cheeky82 ahoj dnes sa mi ozvala Dzurilova vraj sa musime stretnut a dohodnut na dalsom postupe

kvetoslava78
30. jún 2016

@erijan Mne vkladali uz aj 2 den (na SVK r.2012-nič z toho) lebo 3den bola sobota :( a počula som aj na 4 den vklad..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre