Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
19. feb 2013

@mates777 asi by stačilo keby išiel iba v den OPU darovať fešakov 🙂

rot
19. feb 2013

@mates777 nemusí byť vždy s tebou, bolo by fajn na začiatku a potom na OPU a transfer, ale napríklad na kontrolnom ultrazvuku určite nemusí byť. Ide o to, že na tom vstupnom pohovore uvidí ten rozdiel a pri ďalších procedúrach tiež. Najmä, ak ste mali taký zlý zážitok u nás.
Môj bol tiež veľký skeptik a negativista a to sme mali na Slovensku ešte celkom dobrý zážitok, dokonca aj pri ET na Slovensku bol (čo sa robí azda v jedinom centre u nás...). No napriek tomu som videla, ako sa v Brne roztápa, pri každej návšteve 🙂
Viem, že je zbytočné teraz ho presviedčať, ale som presvedčená, že zmení názor, keď tam pôjdete. 😉 Držím palce!

ria191
19. feb 2013

@mates777 aj ja musím svojho do všetkého dokopávať a preto je Brno super voľba, pretože som ho nemusela so sebou vláčiť a on bol iba raz a to pri OPU, aby odovzdal spermoše takže žiaden problém. Ver mi jeden krát to zvládne 😀 😀 😀

amali
19. feb 2013

@mates777 ahoj, ja som sa s dokim dohodla že prídeme spolu len na opu a potom vklad, vzhľadom k tomu že sme z daleka....

andy175
19. feb 2013

ahojte! zajtra idem konečne do Brna na prvú konzultáciu s doktorom Štelclom. Tak som zvedavá a teším sa!!!! Len som sa nespýtala, či potrebujem nejakú moju dokumentáciu. Hádam nie a ak áno, tak dúfam,že to bude stačiť na budúce.

ria191
19. feb 2013

@mates777 a ešte ti napíšem jednu pikošku. Keď sme išli pri druhom IVF na ET, ale to ešte do Heliosu v Martine, tak pánko volal priamo embryologičke či musí prísť (čo v Heliose musel, lebo podpisoval súhlas s ET čo v Brne sa našťastie nemusí 😀 😀 😀 ) a to kvôli majstrovstvám v hokeji, ale to si ho potom embryologička podala, že čo mu je prednejšie. Ale aj takí musia byť a aj tak ich ľúbime nie? A vlastne bol so mnou v Brne viacej krát než som sa naučila cestu, aby som mu nekrivdila 😀 😀 😀

mates777
19. feb 2013

dakujem vam babenky...tak snad to nejako zvladnem s nim...on je proste hrozny v tomto, ako keby sme boli jediny na svete co riesia tento problem...
ked sme boli na ivf a jemu brali krv tak to bol otras, ako male decko...samozrejme ze nie pred nimi ale predo mnou..a po narkoze pri OPU ked ma prebrali bolo prve co som sa spytala...ci ten moj priniesol spermie...proste nie ze by som bola v klude, ale ja v strese este aj za neho...
Mate niektora skusenost aj zo zlym spermiogramom??? u mna nenasli za 8 rokov najmensi problem, ale partner mal zly spermiogram...99,5% patologickych 😠 ale aj tak si myslim, ze ked sa podarilo raz, podari sa aj 2 x a uzs uspesnym koncom...
inak pre mojho chlapa odovzdat spermie v nejakom centre je taka trauma, ze si to ani neviete predstavit ...
bojim sa aj konzultacie, ze bude doktorom protirecit a taaaak...na Slovensku sme mali stastie ze sme sa dostali k doktorke, ktora ho nejakym sposobom presvedcila...sa cudujem ze mala vobec zaujem presviedcat niekoho...a na nestastie potom z centra odisla ☹

mates777
19. feb 2013

@ria191 😀 😀 😀 zlatyyyyy, ze majstrovstva.... 😎 ved jasne ze ich lubime, inak by sme neriesili taketo veci...ale ten moj je sakra tvrdy oriesok....
a inak aj my sme chodili do Heliosu v Martine 😖
my sme uz v poradovniku na adopciu, cize nejako na jesen budem tak ci onak mamina....ale predsa len to vo mne neskutocne vrieeee ze som bola tehu a teda ze by to mohlo vyjst aj s biologickym bejbatkom 😎

ria191
19. feb 2013

@mates777 neboj sa takých je viacej čo majú problém odovzdať svoj materiál 😀. Môj vždy vydieral či nemôže priniesť z domu. Aj u nás je problém katastrofálny spermiogram, ale v Brne majú embryológov na vysokej úrovni a aj v podstate z ničoho dokážu niečo vyčariť. A prístup je tam fakt famózny možno po návšteve Brna ho nebudeš musieť už viacej presviedčať, aby išiel s tebou.

mates777
19. feb 2013

@ria191 no ved uvidime...tuto temu som totiz to nacala len vcera vecer...pretoze ten moj si myslel, ze jednym ivf ktore som si vydupala to konci...cize je to u nas teraz take kadejake...ale nepovedal ze nepojde...a to je velky uspech...len mi kladie kadejake polena pod nohy...zrejme aby som si to rozmyslela...
ale ja to uz mam premyslene davno...ved som ZENA 😉
odchadzam z prace takze prajem pekny den
a dakujem za povzbudive slova, zajtra popiseme ak tu budete a ak vam nebude vadit, ze som vam do temy vtrhla ako neriadena strela 🙂

strapula27
19. feb 2013

@mates777 a ake stare by ste chceli miminko??? je to velmi zlozity proces,poziadat o adopciu??? my sme sa tiez uz s muzom o tom rozpravali

lubica1979
19. feb 2013

Ahojte, dnes som nás s manželom objednala na konzultáciu do Brna k doktorovi Štelclovi, termín máme 13.3. Chcem Vás poprosiť, ako prebieha konzultácia, robí aj nejaké vyšetrenia. zabudla som sa opýtať či mi bude robiť aj vyšetrenie,lebo na ten termín by som mala mať menzes, tak neviem či sa nemám radšej preobjednať.

tinka9075
19. feb 2013

@lubica1979 ahoj aj ja som chodila k Štelclovi mne robil sono tak by bolo lepšie keby si nemala menzes 🙂 🙂 doniesla som mu výsledky vyšetrení ktoré som mala popozeral a dohodli sme čo dalej 🙂 🙂 na konzultácii sa vás bude pýtat čo ste všetko absolvovali 🙂 🙂

deinad
19. feb 2013

@lysa31 na Sk zatial nedospeli k nazoru, ze dolezity je vysledok a hlavne ako k nemu dopomoct, ale najskor ako na tebe dobre zarobit 😒 bohuzial...

deinad
19. feb 2013

@ikuska jasne treba to skusit v kazdom pripade 🙂

deinad
19. feb 2013

@tinkatinulka dakujem 😉

nelly3
19. feb 2013

@ria191
ja cakam tento tyzden na mrchu a idem do toho, uvidime co z toho vznikne, ci do toho nieco nepride atd. 😉

nelly3
19. feb 2013

@ikuska
injekcie urcite si budes hradit v plnej vyske a potom mozes poziadat o refundaciu ako ti uz pisali 😉

nelly3
19. feb 2013

@mates777
moj nema problem ist so mnou, ale nakolko sa niekedy neda (praca) tak bol so mnou len na odbere a vlastne na prvom pohovore 🙂

deinad
19. feb 2013

kočky, trochu na odľahčenie, aj keď toto Vás trápi asi najmenej, no chcem sa opýtať, či ste si farbili vlasy po ET alebo KET 🙂

yaya1
19. feb 2013

@mates777 mates, registrujem ta z prvosnaziliek po 35 a som za teba stastna, ze sa ti podarilo tvojho chlapa dokopat k tomu, ze by sa este na to dal ... veeeeelmi drzim palce !!!!!!! ja som bola v brne zatial len 2 krat, ale sama uvidis, ten pristup je neuveritelny ... a myslim, ze aj tvoj chlap ti da neskor za pravdu ..

yaya1
19. feb 2013

@pufa ahoj tina, tak to si usetrila cestu na postu nam obom : )) ja o 1-2 dni ocakavam menzes a potom na 3. den zacinam s clostilom, IUI mi vychadza okolo 6.3. .... dufam, ze si tu krabicku dobre pochytala a nalepili sa na nu nejake tie tehotenske bakterie a virusy 🙂 🙂 a teda ako ty hovoris, ze to bude ten STASTNY clostil 🙂) urcite dam vediet , pa

radina
19. feb 2013

@ikuska Ahoj, ja mam na stimulku presne co ty... v lekarni som platila plnu sumu, cize za 1 merional sumu 11,98e.
U nas poistovne preplacaju 3 pokusy.

radina
19. feb 2013

@deinad Ja pred 🙂 .. aj teraz si budem radsej dopredu hehe

zuzu1122
19. feb 2013

@deinad uz je to trosicka lepsie... uz ma len picha v podbrusku, tak aspon tie najvacsie bolesti presli... teda dufam 🙂

bibi24
19. feb 2013

@deinad bola som u kadernicky na 11. den po et, vtedy som uz vedela, ze som tehu 😉

ria191
20. feb 2013

@mates777 tak ono je to o niečo ťažšie ak nemáš takú podporu od svojho mm ako ostatné kočky. Ja som na tom podobne, ale mám to šťastie, že ak ho často neberiem so sebou tak nerobí drahoty našťastie. Len ma mrzí, že predošlý môj gynekológ ma už roky tlačil do IVF, ale nebolo tej moci ho presvedčiť ☹ ☹ ☹ a teraz sa bojím, že som dlho čakala, ale taký je život.

ria191
20. feb 2013

@nelly3 no super tak dúfam, že ti do toho nič nepríde a šup do toho 😀 . Ozaj ktorý deň cyklu musím potom ísť k svojmu na zmeranie výstelky? Lebo ten môj tam býva iba 2 dni v týždni ☹ ☹ ☹ kurňa dúfam, že s tým nebudem mať problém ☹ .

nelly3
20. feb 2013

@ria191
10-13 DC ist na utz mi napisal Koudelka 😉

ria191
20. feb 2013

@nelly3 ďakujem ti idem si to vypočítať 😀 . Čo ti dal estrofem alebo estrimax?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre