Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marverka
19. mar 2013

@tinka9075 tak to s nou teda suhlasim, ale v tvojom pripade to na stastie stalo za to 🙂 🙂

radina
19. mar 2013

cafte baby, takze vcera som mala vklad aj ja. Horsie je, ze embryjka to moc nevydrzali :( vcera sme sa s dr. uprimne porozpravali, sam mi povedal, ze u mna problem vobec nevidi, ze proste tie nase spermijky su velmi zle a preto embryjka zacali odchadzat, hoci to vyzeralo dost slubne, ale od dna kedy tam vstupil muzsky faktor, to slo s nimi dolu vodou. :(
Vlozili mi sice 2, ale nie dobrej kvality .... a to sme este na ceste spat chytili defekt . 😖

martinusa22
19. mar 2013

Mna zajtra čaká prvy ultrazvuk tak som zvedava ako to vyzera 🙂

emma30
19. mar 2013

ahojte chcem sa opýtať či prvý den menzesu mám nahlásiť do brna alebo stačí ten ôsmy z ultrazvuku. Dakujem

tinna13
19. mar 2013

@emma30 ked dostaneš menstruaciu tak si vyratas 8 den a na ten sa objednas na kontrolné sono.

speranza1
19. mar 2013

@emma30 ahoj emka, ja som stale nahlasovala aj prvy den krvacania 😉

speranza1
19. mar 2013

@radina ahojcek radinka... nam lekar povedal to iste..ale ver svojim bojovnikom v brusku, aby sme sa tesili o dva tyzdne z // 😉 🙂

radina
19. mar 2013

@speranza1 No ja ti veru neviem, proste nam vsetky chytili nejaku deformaciu :(

speranza1
19. mar 2013

@radina aj my to tak stale mame ☹ ... pri vsetkych 5tich IVFkach sme tak dopadli, ze po tretom dni zacinaju degenerovat... prve tri dni ukazkove a potom 😒 😖 😢 ... ale ja pevne verim, za raz sa najde bojovnik, ktory zvitazi, tak ako u nas, tak aj u vas...a tych co mas v brusku si dobre opatruj 🙂 .. vsetko bude len tak, ako ma byt 🙂 😉

radina
19. mar 2013

@speranza1 Ja uz nemam nervy na neustale neuspesne pokusy , a to riesime ivf len jeden rok.
U nas museli spermosky vyslovene hladat. Asi su zaroven aj geneticky poskodene. Takze musime zvazit dalsie kroky.
Snad nas ale priroda prijemne prekvapi. 🙂

radina
19. mar 2013

@speranza1 Inak , co som si tak vsimla tu na MK, ti co nemali problem so spg., su uz tehu, akonahle je problem so sperm., tak doteraz nic. 😖

lucky29
19. mar 2013

@radina
Ahoj,
Ja sa tiež veľmi bojím lebo mi tiež máme problémy zo spermiami :(, Ideme v 3.4.na prvú konzultáciu k Dr. Koudelkovi , ale bojím sa veľmi, bola by som radšej ak by bol manžel úplne v poriadku a radšej ja by som mala problém :(, Mne sa presne to isté zdá , že ak je problém u ženy tak to ide ľahšie ako pri zlom spermiograme :(

speranza1
19. mar 2013

@radina ale nie moja.... su tu aj zienky, ktore mali problem s mm spmg a su tehulky.....aj nam sa to istotne raz podari a tebe teraz 😉 🙂

tinkatinulka
19. mar 2013

@radina neboj im bude u teba lepsie a nakoniec z toho budu dvaja fesaci bojovnici, prežili 5 dní a u teba za 3 dni budu zahryzene ..hlavu hore 😉

falin
19. mar 2013

@ria191 😀 😀 😀 jasnačka 😎 Ked si nechcela zacinat, tak moje telo si povedalo, ze ta predbehne 😎 Tu alchemilku inac aj ja teraz flakam 😝

@mimickapn - mimi, dvomi ciarkami to iba zacina. Budes sa bat nielen cele tehu ale cely zivot. To ti potvrdi snad kazda mamina

cookienka
19. mar 2013

@mani23 Mani, tak ako mi to povedala dr. včera, treba mať velku trpezlivosť a vôlu to skusať až kým sa to nepodarí🙂

radina
19. mar 2013

@lucky29 Ahoj, tak u nas je to viac nez zle, my sme mali 0 pohyblivych, silne sa obavam, ze take spermosky zazraky neurobia. A ked uz dr . navrhne darcovske, tak vie , preco to hovori. 😒 Su isto pripady, ze zeny ostali tehu ,ale trva im to roky, niekolko ivf pokusov, ja sa strasne bojim tych davok hormonov - na nete je toho dost, co to moze v buducnosti vyvolat. 😖

radina
19. mar 2013

@tinkatinulka Ahoj, dakujem. 🙂 praveze neprezili, 5ty den poobede odisli, aj to co malo 5 dni, co vyzeralo ok, nakoniec to bol len obal a vnutri mu chybali tie potrebne bunky. Takze vkladali menej bunkove, tie co sa chytili az neskor, cize akoby trojdnove.

amali
19. mar 2013

@radina držím ti palce moja......nech sa ti to podaríííííííííííííííí........a nech sa poriadne zahryznú 😉

bibi24
19. mar 2013

@radina ahoj, no my sme mali katastrofalny spermiogram fakt. A predsa 5. ivf vyslo. A je to tak, treba to len skusat skusat skusat 😉

falin
19. mar 2013

@ninka74 - veru mas toho za sebou riadne, je nas tu viac takych "dlhodobiek", ale verime ze sa nam to podari 🙂. Ja chodim v Brne k Stelclovi, som max. spokojna

falin
19. mar 2013

@radina - radina mas uplnu pravdu s tymi zlymi spg 😖 . Silno ti vsak drzim palce, aby bojovnici v brusku zabojovali, doveruj im. Drzim palceky

radina
19. mar 2013

@bibi24 takt to je super, ale ako zly, ak sa smiem spytat? my sme len kusok od uplnej azoo. ☹

lienka_1
19. mar 2013

Ahojte zienky! Mala niektora z vas robenu hysteroskopiu v RF? Co je to vlastne za vysetrenie? Robi sa v narkoze alebo pri vedomi? Dakujem!

lubica1979
19. mar 2013

baby mám na Vás jednu prosbu. Akurát pozerám recepty čo mi predpísali v Brne a pri merionali mi chýba množstvo. Neviem či mi ho budú chcieť dať v lekárni keď tam nemám počet kusov. Mám ho brať 3 ampulky cez deň, približne 10 dní, tak asi tých 30 kusov by mi mohlo stačiť. Vám písali počet kusov?

speranza1
19. mar 2013

@lienka_1 ahoj ja som mala robenu HSK... je to vysetrenie maternice a robi sa to v narkoze, je to bezbolestne a da sa to prirovnat k OPU... hned po zákroku odchadzas o dve hodky domov..samozrejme ak niesu ziadne komplikacie... (co samozrejme nebudu)

amali
19. mar 2013

@lubica1979 30 kusov ti stačí......ešte ti aj zvýši.....uvidíš ..ja som pichala tiež 3 ampulky na deň

lienka_1
19. mar 2013

@speranza1 A robil Ti to tvoj osetrujuci lekar, alebo niekto iny?

speranza1
19. mar 2013

@lienka_1 robil mi to Stelcl... je to odbornik operater 😉

lubica1979
19. mar 2013

@amali tak skúsim jej povedať, že potrebujem 30 ks, veď aj tak si to platím.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre