Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
11. jún 2013

@speranza1 ahoj, aspoň ty si tu, nám zachvilku vypnu elektriku a budem bez WiFi

speranza1
11. jún 2013

@melisska dobre ze si povedala, aspon sa nebudeme o teba bat, ze co je s tebou.... tak si dnes oddychni a chod na prechadzku do mesta..ake je u vas pocasie?

lubica1979
11. jún 2013

Ahojte baby, dnes som sa pošmykla na schodoch, udrela som si len ruku a trochu zadok. Mohlo to nejako uškodiť plodu? Som tak v 5 - 6 tt. V piatok idem na prvé sono, veľmi sa bojím. ☹

falin
11. jún 2013

dobre rano kočky 🙂

@rachel36a - to co mas za gyndosa 😖 , ako keby zo svojho daval, ved to su bezne lieky ktore sa neviazu na suhlas rezivneho lekara. Tu temu mam/nemam lieky na ivf je dobre pravidelne sledovat. Ja som tiez myslela ze nezozeniem lieky na stimulku, som tam chodila aj 3x za den a zohnala som menopur a orgalutran na celu stimulku. Pozeram ze ides v juli na stimulku, asi aj ja 😉

@stastenka42 - ahojky, som sa ta chcela spytat ako si na tom teraz a citam ze v juli si ides po mrazacikov, tak zas pojdeme spolu 😉 , len ja musim absolvovat celu stimulku. Drzim palce aby to boli uspesne pokusy 🙂

@speranza1 - aj tebe krasne ranecko

ofrah
11. jún 2013

dobré ráno 🙂

falin
11. jún 2013

@nelly3 - nel, krasny clanok. Ale ta diskusia k nemu, normalne mi je do placu z niektorych tych prispevkov ☹ ☹ ☹
Baby, zabudla som vam to napisat, ale ked som bol min.tyzden u svojho dr. na kontrole, tak v cakarni sedel mladi parik, bolo im ohromne veselo az na to ze z ich diskusie som pochopila, ze sa ide objednat na potrat 😖 a snad najvacsi problem mali v tom ze mladik bude 3 tyzdne "nasucho", mna tak bolelo pri srdci ako keby islo o mojho drobceka, normalne ako keby mi niekto vrazal dyku do srdca. Brali to upne lahkovazne. Neodsudzujem ich to nie, ale bolo mi strasne smutno z toho ☹ ☹ ☹

falin
11. jún 2013

@lubica1979 - lubi, to je tazko povedat. Radsej by som skocila svojmu dr, vysvetlila situaciu a poprosila nech ta pozrie ci si ok

falin
11. jún 2013

@ofrah - dobre ranko 🙂

falin
11. jún 2013

@nelly3 - inac pytala som sa dr. na ten inofolic, tak mi dal letaciky (to si aj na nete prestudujem) a cakala som nejaky odborny nazor. Ale povedal mi ze "niekedy aj placebo zaberie", ale ze vyskusat mozem, urcite neuskodi 😒 😝

falin
11. jún 2013

@ria191 - riuška moja a ty si mi kde, ked ja mozem , teba tu niet 😎 . Padam makat. Pekny dnik, vsetkym 🙂

falin
11. jún 2013

tož, dobry monolog, tusim trpim samomluvou 😀 😀 😀 papa

ofrah
11. jún 2013

@falin ja som tu nová dievčatá a som 4.deň po ET, čakám a je to môj druhý pokus, som nervózna lebo chodím k dr. Otevřelovi a baby s ním neboli moc spokojné, prešiel do reprofitu z unici. Mne vadí, že pri ET si zavedenie katétra neskontroloval UTZ zaviedol dalo sa dnu embryo a hotovo, sono robil iba pred výkonon. Keď som bola prvý krát na ET tak mu to nešlo vôbec, embryjko museli vrátiť do labáku. Práve preto ma zarazilo, že si to druhý krát neskontroloval.....no a ja som z toho na šrot.....

speranza1
11. jún 2013

@lubica1979 nic sa neboj..iste je vsetko v poriadku.... ale ak chces mat pokoj v dusi, tak chod k lekarovi ako ti radila falinka...

lubica1979
11. jún 2013

@speranza1 ďakujem moja, nič ma nebolí, nebol to silný pád, tak dúfam, že to bude OK

speranza1
11. jún 2013

@ofrah moja, ked uz mas po ET..tak to uz nerozoberaj... naozaj..zbytocne sa stresujes a znervoznujes....viem ta pochopit, ale uz to neovplyvnis...je to uz tak a bodka...teraz sa snaz mysliet aspon troska pozitivne a upokojit sa....

speranza1
11. jún 2013

@lubica1979 som si ista, ze vsetko bude v poriadku... 🙂

ria191
11. jún 2013

@ofrah vôbec sa týmto nezaťažuj ver mi zbytočne sa tým trápiš. Keby nebol dobrý tak v RF nerobí to mi ver 😀 😀 😀 to že niekomu nesadol to neznamená že je zlý. A stým, že museli vrátiť embryo do labáku tak tým sa netráp už vôbec mne sa to stane zakaždým a to mi vklady robili aj Kouďák aj Štelcl, ale ja som iný prípad oni za to nemohli 😀 😀 😀. Ver im 😀 😀 😀

speranza1
11. jún 2013

@falin ahojcek moja..aj tebe dobre ranko a aj krasny pracovny dnik🙂 🙂 papa

ria191
11. jún 2013

@lubica1979 ja si tiež myslím, že to bude všetko OK 😀

lubica1979
11. jún 2013

@ria191 ďakujem, už som kľudnejšia.

speranza1
11. jún 2013

@ria191 ahoj draha..tak ako sa mi mas?

speranza1
11. jún 2013

@ria191 preco ti museli vratit embryjko do labaku?

tinkatinulka
11. jún 2013

@falin falinka toto iste som zažila teraz v nemocnici, na izbe sme mali pani asi 35 rokov dve deti, manžel a aj tak isla na potrat..neviem co za tým bolo ale bolo to jej rozhodnutie ale mne sa chcelao plakat hned by som si to malinke vzala keby sa dalo, jedine ma potesila mamina druhej spolobyvajucej ked povedala že ju nemali davat na izbu ku mne ked vedia čím som si prešla ale to už je pase..rano prišla poobede odiška akoby sa nič nestalo a išla rovno do prace..smutne z mojho pohladu

ria191
11. jún 2013

@falin ahoj falinka 😀 zase zvyšuješ HDP 😀 😀 😀 . Tak taký nechutný zážitok mám aj ja. Ja keď som ležala v B.B. tak tam bola babenka, ktorá ani nevedela že má iba jeden vajíčkovod už roky tak tam ležala po spontánnom potrate dvojičiek z čoho jedno bolo v tom druhom vajíčkovode takže pri laparke prišla aj o ten druhý a keď je doktor povedal, že nemá ani jeden tak skákala meterdvadsať aká bola šťastná že si nemusia už dávať s mm pozor. Tiež sa snažím takýchto ľudí neodsudzovať, ale príde mi to strašne ľúto a veľmi ale veľmi nespravodlivé "kua" kedy sem dajú toho plačúceho smajlíka.

ria191
11. jún 2013

@tinkatinulka oni sa stým fakt neserú je im to jedno, ale tiež si myslím, že pokiaľ to je možné tak by to mali deliť 😝 😝 😝 ale asi je to fakt nemožné

ofrah
11. jún 2013

@ria191 no moja maternica je tiež unikát 😀 retroverzia telo úúúplne zalomené, preto si myslím, že to mal robiť pod utz

speranza1
11. jún 2013

@ria191 myslim si, ze toto je len placuci smajlik 😢 😢 😢 😢

tinkatinulka
11. jún 2013

@ofrah mne prvý pokus vkladam KOzumplík a kedže mam opacne otocenu materniciu robil cely vklad len za pomoci zrkadiel bez UTZ a vyšlo to ale iba na chvilocku ☹ UTZ dal iba na potvrdenie polohy po vklade.žiaden strach

ofrah
11. jún 2013

@tinkatinulka ďakujem za podporu...

sarasota
11. jún 2013

Uplakane dobre ranko dievcata 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre