Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dancura
17. júl 2015

Kocky, neni su tu moc referencie na dr. Vrana- tak ak by to nejakej pomohlo...minuly tyzden sme boli u neho na prvotnej konzultacii. Paci sa mi, ze nas do nicoho netlaci. Povedal, ze som mlada (31 rokov- ale mne sa to moc nezda🙂 a ze radsej by pokracoval pozvolnejsou cestou. Momentalne som bola na operacii, kde mi vyberali polyp a v septembri budu robit manzelovi kontrolny spermiogram- tak potom sa mu mame ozvat. Bol empaticky a sice nemam toho az tak vela nastudovaneho, ale vyzeral ako odbornik.
Tak mozno vam to niektorej pomoze, ak sa k nemu chystate🙂

lienkae
17. júl 2015

@lilitela predoperacne kvoli opu. Je to druhe ivf. Ale prve nebolo v RF

lienka_1
18. júl 2015

@mircalla Prave o to ide, ze on bol za kazdych okolnosti empaticky. Trochu ma zlosti, ze aj ked ho osobne nepoznate a nemate s nim skusenost, tak rezolutne nie proti nemu. Ako pises, kazdemu vyhovuje nieco ine, len ked nemam skusenost s danym lekarom, tak ho nebudem odsudzovat. Ja mam napriklad dost neprijemnu skusenost prave s Marcelom, ale nikdy by som si nedovolila o nom povedat, ze jeho nikdy nie. Myslim, ze som trafila den, ked nebol vo svojej kozi a aj napriek tomu si myslim, ze je to sikovny a perspektivny lekar.
Koudak ma svoje specifika, ale to kazdy jeden lekar. A z vlastnych skusenosti poviem, ze je to dobry odbornik a osobny kontakt bol stale na vybornu.

lienka_1
18. júl 2015

@yanka1 Tak to je super sprava! 🙂 Drzim palce, nech ide vsetko ako ma.

sasa1983
18. júl 2015

@lienka_1 ja tiez suhlasim. Navyse pod lekarom si nepredstavujem mileho, usmievaveho, ale strucneho a jasneho. Nepotrebujem mat dalsich kamosov na FCB, ale niekoho,kto mi kompetentne poradi. Vela pacosov su sklamani, ak nie je doktor prijemny,suhlasim,ze arogantny byt nesmie, ale kamaratsky byt nenusi. To je prezitok z minuleho rezimu, kedy babky nosili doktorom vajicka a slepice a oni sa na nich dosiroka usmievali. Vesnicko ma strediskova, pan doktor.alebo slunce,seno...

lilitela
18. júl 2015

@lienkae Toz ja som mala asi protekciu a vobec mi to nevadi, aspon bolo menej vybavovaciek. Nastastie som neumrela.

dafy
18. júl 2015

@bergalm ahoj moja ani som nevedela ze si uz porodila gratulujem 🙂 ja som to mala tiez horucky zimnica prsia az bordove.....kup si kapustu a kostihoj...kapustove listy vyklepat na sačku nech tam ostane aj stava obalit prsnik zabal nechaj cely den aj noc len ho obmienaj ....plus natieraj kostihojom ked mas ..ten kapustovy zabal na 100pro pomože....a davaj si co najteplejsiu sprchu na prsnik a masiruj sa ti uvolnia hrcky ...no a samozrejme kojit kojit kojit ono sa to uvolni po dvoch dnoch uz to bolo ok

j

dafy
18. júl 2015

Tak drahé moje spolubojovničky 😀 ...teda vacsina z vas už maminky a tehulky 😵 tak to vyzera ze z korčuliek uz tu budem sama obsmrdať 😀 co ma samozrejme teší že sa vam zadarilo 😵 takže zacala som s predpripravou na KET 😅 nejake rady pre vacsiu uspesnost uchytenia embrya uvítam od vás 😉 ja uz ani nepamatám co vsetko som do seba tlacila predtym 😀 ...mš dorazila tak ideme na to 😕 😅

tinkatinulka
18. júl 2015

@dafy budes v predboji jesennej varky 😊a ideš k Marčelinovi?

lubica1979
18. júl 2015

Ahojte baby. Tak ja sa rozhodujem ci ist za Stelclom alebo si vybrat ineho lekara v RF. Uz som na jar chcela ist na dalsie IVF ale ked Marcel odisiel tak sme to nechali tak. Bola uz niektora za nim RG?

dafy
18. júl 2015

@tinkatinulka nie idem k otevrelovi kedze marcelino zdrhol 😀 vklad mi vychadza cca 8 august

lucia2505
18. júl 2015

Ahojte dievcata,stalo sa vam,ze sa embryjko uchytilo,ale o par dni nato zacalo odchadzat,lebo hcg klesalo? Mali ste potom dalsie tehu uspesne?

speranza1
18. júl 2015

@lucia2505 stalo sa mi to pri kazdom ET...spolu 6 x...vyslo az 7IVF (ET)....vkladov bolo viac...ale nam sa nedarilo pri KET....ale ine dievcence otehu praaaave len po KET....vola sa to, ze biochemicke tehotenstvo....kolko mas hcg?....a ako vies ze klesa?....bola si na krvicke?

evadek
18. júl 2015

na jeseň nás bude teda vela ... jesennych .. 😀

lucia2505
18. júl 2015

@speranza1 ja som mala na 9ty den po ket vyrazne pozitivny test,potom na 12ty den test zoslabol,uplne viditelne a na 14ty den som mala hcg len 81. A testy su uz uplne negativne. Zistili ti potom aj pricinu tychto neuspechov? Imunologia alebo hematologia?

speranza1
18. júl 2015

@lucia2505 nie nic mi nikdy nezistili.....

emma30
18. júl 2015

@lienka_1 stojím na tvojej strane mne tiež koudak pomohol aby som sa stala mamou po 11 rokoch a som mu za to nesierne vdačná. Je to jeden sympoš a dá sa s ním aj pokecať o problémoch., ale komu čo vyhovuje sto ludí sto chutí. A keby som si mala vybrať ked odišiel marcel tak určite si vyberiem jeho.

dafy
18. júl 2015

moja láska 🙂

lucia2505
18. júl 2015

@speranza1 dakujem ti za odpoved. Ja som si dala urobit hematologiu,genetiku aj imuno a nic nenasli tiez,tak chcem skusit hysteroskopiu este. Len to je cudne,ze embryjka boli vzdy blastocysty,tak uvazujem v com mohol byt problem. Aj tebe vkladali blastocysty?

yanka1
18. júl 2015

@mimika1973 @tinkatinulka @santeema @lienka_1 vdaka kocky za podporu : ))
mimika - predtym sme sa snazili asi 2 roky, kedze som mala uz 37 rokov, tak sme si povedali, ze skusime IUI, potom prve a druhe IVF ... kvoli laiden-mutacii som musela pichat fraxiparine, kvoli protilatkam voci spermiam a trofoblastu prednison ... teraz sme sa gyndom dohodli, ze prednison vynechame, kedze sa uz podarilo, snad to bude ok ... kojila som iba 5,5 mesiaca, kvoli opakovanym zapalom prsnika som zial musela prestat ... a zrejme hej, priroda, alebo ten hore vie co robi, ked nam to takto zariadil : )) bude, ako ma, len aby bolo babatko zdrave... a vam sa ako dari ? sice sem velmi neprispievam, ale obcas sem nakuknem pozriet, co mate noveho...
tinkatinulka - vies jak som ja kukala, ako vygulana, ked som kukla na test ? ani vo sne ma nenapadlo, ze by som mohla byt tehotna, myslela som si, ze asi menzes hapruje : ) tebe moooc drzim palce ...
santeema - gratulujem k cerstvemu malemu babatenku : ))) nech vam robi radost : ) viem si predstavit, ako to bude vyzerat, aaach, hotova psychiatria : ))) ale ked zaroven je to takaaaa obrovskaaaa radost : ))))
prve roky budu narocne, potom to snad bude jednoduchsie : ))) nech ste hlavne zdravi : )
lienka - par mesiacov pred otehotnenim sme si s mm zaplatili letenky business triedou do buenos aires na november : ))))))) tak som si spomenula aj na teba, ty si to mala s prepadnutou dovolenkou podobne, sice sem nemam moc cas pisat, ale obcas nakuknem a registrujem, co noveho u vas : )) niekto tam hore sa tam trosku bavi : ))) nevadi, stoji to za to : ) drzim palce, nech vsetko ide, ako ma : )

santeema
18. júl 2015

@yanka1 dakujem🙂...jasne, ze je to radost🙂...ked sa na nich pozeram, tak som cela happy, aj ked nevyspana. a ja si hovorim presne to iste, ze uz to bude len lepsie, aj ked take 2 roky dost narocne, potom budu velki kamosi...dufam🙂

speranza1
19. júl 2015

@lucia2505 ano....mala som stale od 5-9vajok.... Ale zostali nam len 2-3blastocysty...bud xb,hb,ale mali sme ak fhb....mali sme horsi spmg.

marculik
19. júl 2015

@lucia2505 Ahoj Lucka my sme nahodou neboli spolu v Iscare?cca asi pred dvoma rokmi

marculik
19. júl 2015

Ahojte baby chcem sa spytat mam 34 a v reprofite maju napisane ze do 35 vkladaju iba jedno embrio ,je to tak alebo ak by som si ziadala dali by mi konecne dve,stale v iscare mi davali jedno,lebo som mala malo vajok no teraz sa im podarilo zobrat 9 tak som sa tesila ze by mohol byt vklad aj s dvomi

zuzka213
19. júl 2015

@dafy tiež som si vybrala otevrela, akurat cakam na menzes,dnes uz mal zacat, no nič... A zacnem so stimupkou na soft. Ako to prebieha, mam sa ozvat v centre ked mi zacne cyklus (lieky uz mama), ci az potom nahlasim usg nalez??

mircalla
19. júl 2015

@lienka_1 ja ho neodsudzujem, nepoznam ho tak, len 2 krat som s nim bola v telefonickom kontakte na tej emergency linke - moc sa mi ta komunikacia nepacila a ani mi moc nepomohol, to je cele....hadam ma pravo na nazor, ci?...o jeho odbornosti som nikdy nepochybovala ani som nikdy nic take nenapisala

sasa1983
19. júl 2015

@marculik ahoj, vies co, ja si myslim,ze ked budes chciet 2vlozit, ze by to nrmal byt problem. Ten vekovy akoze limit nie je uplne smerodatny, skor tak orientacne,ze babam okolo 30 radsej davaju po 1 embryjku pri KET/ET. ..drzim palce, mas pelny pocet, to je super! Ja som mala len 1 na mrazenie, ake zase 1 staci😊

lienka_1
19. júl 2015

@mircalla Urcite mas pravo na svoj nazor. 😉 Povedala som aj ja ten svoj. Nastastie tam nie je sam a kazda ma moznost si vybrat toho, kto komu vyhovuje. 😉

lucia2505
19. júl 2015

@marculik ahoj,ano boli v 2012. Ako vidim,tak obidve este bojujeme. Ja som tam vtedy absolvovala len jeden vklad. Druhe ivf az teraz 2015 v Gynfiv, zatial dva vklady neuspesne,tento druhy som aj otehotnela,ale hned zacalo klesat hcg a odumrelo to. A ty mas kolko vkladov za sebou? Vies v com je pricina,ze sa nedari?

amstelko
19. júl 2015

Hľadám ochotnú, skúsenú reprofiťáčku, ktorej by som sa chcela opýtať na názor ohľadom jednej veci, ďakujem pekne, ip

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre