Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
24. aug 2013

@zibi ahoj zacala ale ci som sa dobre rozhodla uvidime casom. Bojim sa co ten moj uz neexistujuci zub bude robit,v piatok mi ho museli cistit, no strasna bolest. Dufam ze v pondelok ma zubarka uz usetri od toho. Inac ja by som uz nesla na tu kontrolu co mad ost. Ved doktori co to vedia presne stanovia kedy treba ist na opu

zibi
24. aug 2013

@gaga83 sak to ze aj mne sa viidi zbytocne sa trepat
akurat sa bojim ze nemam tu injekciu proti popraskaniu folikov a otevrel ez ju nepredpisuju a dokyna ze by bolo dobre keby ze si ju pichnem ale ze nemusim ked ju nemam no otras a pootom sa bojim aby mi nahodou nepraskli skor a cela stimulka bude v haji 😖

zibi
24. aug 2013

@lienka_1
@miscok
baby nemate na dokynu pospisilovu maila?

yanka1
24. aug 2013

@nelly3 to si skoro dochtor 😀

yanka1
24. aug 2013

tak som zvedava na utz, ci bude treba aj estrimax pridat ...
a prednison je na co ?

ten orgalutram som so stelclom nepreberala, bavili sme sa len o liekoch na stimulku, ale kedze mi prisiel na neho recept, tak si myslim, ze mi ho stelcl planoval v pripade potreby nasadit ... tazko povedat .. ale zatial teda pocitam, ze si ho pichnem ...

yanka1
24. aug 2013

kocky, urobila som prehlad vsetkych, ktore sme zacali stimulku v poslednych par dnoch ... kludne sa pridajte, aktualizujte alebo opravte udaje, ak som sa zmylila ...

STIMULANTKY :

zibi - OPU - 28.8.
yanka - UTZ - 28.8.
gaga83 - UZT 29.8.
sarasota -
nelly 3 -
miscok -
bergalm -

lienka_1
24. aug 2013

@zibi Pod fotkou kazdeho je aj e-mail. Skus na ich stranke.

gaga83
25. aug 2013

@yanka1 ty si ale sikulka;);)

fantinka
25. aug 2013

Baby chcem sa popytat,kedze po dnesnom negat.mamateste nam posledny ket v ba nevysiel....ku ktoremu dr.v brne chodite, ako dlho sa caka na prvu konzultaciu a ako casto tam treba ist od konzultacie az po vklad? A ta refundacia ako funguje? Dakujem

jahoda333
25. aug 2013

@fantinka ahoj necaka sa dlho mozno tyzden ides na konzultaciu poslu ti protokol a recepty a potom ides na odber a vklad inak na sono mozes chodit k svojmu gyndosovi a potom hlasis telefonicky kolko mas folikov a velkost a oni ti povedia kedy mas opu je tam velka pohoda vsetci lekari su super ale najlepsi su Stelc a Koudelka a refundacia ja som vyplnila ziadost poslala som im spravu o liecbe a fakturu a do dvoch tyzd som mala peniazky na ucte ty musis najprv zaplatit a potom ti to preplatia takze ziadne stresy 🙂 😉

zibi
25. aug 2013

@yanka1 ty ides na ktoru moja? ja idem na 10 tu ty na osmu si objednana?? sa asi stretneme 🙂

fantinka
25. aug 2013

@jahoda333 a vie tvoj gyndos spravne vsetko odmerat? Netreba na to niekoho speciaslneho? 😉 vidim ze tebe to vyslo, gratulka, snad sa aj my pripojime coskoro...si chodila aj na svk do centra? A nerobia si ziadne vysetrenia pred tym, spermiogram atd?

zibi
25. aug 2013

@yanka1 pisala som dokyne tak ze mi posle asi recept uvidime ci hej ..ako obratom mi poslala mail tak som ostala prekvapena ze aka rychlost 😉
no ja som prednison brala este pred stimulkou asi tyzden... preventivne aby embryjko sa lepsie uchytilo keby ze mam silnu imunitu
ja som mala nizsku sliznicu na 8 den len 4 mm tak mi nasadil tabletky ze mam zacat uzivat
a tu injekciu proti popraskaniu mi poradila pospisilova otevrel o nej nehovoril

no som zvedava na to OPU ako to dopadne..... uz nech mam za tym som taka nervozna 😉

nomxxx
25. aug 2013

@zibi včera som testovala, ale nič, tak ešte počkám, lebo včera bol iba 8 deň, ale už tuším, že z toho zasa nič nebude 😒 ...ja som mala tiež soft stimulku Clostilom a mala som 5 folikov, z toho 5 vajok, a všetky sa oplodnili, tak ak máš 5 je to fajn na soft 🙂

zibi
25. aug 2013

@fantinka takze aj ty sa k nam pridas na soft? ja som tiez po 2 ivf tu na sk a teraz sa tato stimulka neda ani porovnat a folikz mam len o dva menej ako pri klasickom ivf takze som spokojna 🙂
napr. ja som nechodila k svojmu gyndosovi ale dohodla som si ultrazvuk co dakedy robil v iscare v martine v centre a je velky odbornik ... moj gyndos je kapitola sama o sebe 😀 a neveim ci by som k nemu sla na ultrazvuk
ked ti mozem poradit tak na tej jeden ultrazvuk tam chod...ja keby ze nemam taku moznost tak na ten ultrazvuk tam asi zajdem ... anajlepsie je si zavolat ne recepciu a ojni ta objednaju 😉

lubicaligocka
25. aug 2013

@nomxxx mne clostyl nedali. 😨

nomxxx
25. aug 2013

@lubicaligocka a čo TI dali?

fantinka
25. aug 2013

@zibi neviem ci soft ci klasicke ivf mi daju...v ba som bola na 2ivf z toho 2 ET a 2 KET a nic. Na krv idem v piatok a ked nic tak pisem do brna...len lutujem tie peniaze, co som im v ba dala....mala som 7 embryi a ani jedno sa nechytilo. A na kolko utz treba ist?

lubicaligocka
25. aug 2013

Ja som mala 10dni menopur 2x75 amp a 3x orgalutran. A potom 1 injekciu toho pregnyl. A teraz Utrogestan 4-0-4.

jahoda333
25. aug 2013

@fantinka my sme boli raz v Ba v Gynfive ale velmi rychlo sme zistili ze nemaju ziadny zaujem islo im len o peniaze a mily pan doktor mi v Ba povedal vy nebudete mat vlastne deti a v Brne sa chytal Stelc za hlavu nie nemusis mat spg oni vsetko urobia zoberu vam obom krv a urobia vysetrenia na tie som cakala tyzden a ja mam vyborneho lekara tu a fakt sa vyzna takze zmeral vsetko spravne vidis v Brne nam to vyslo hned i ked som mala len jedno vajko ja viac vajok neprodukujem mam stale jedno ale zato kvalitne uvidis ze v Brne budes spokojna nadmieru oni vedia co robia a fakt sa snazia aj pomoct nie ako tu na Slovensku takze vela stastia a vdaka za gratulku 🙂 😉

lubicaligocka
25. aug 2013

@nomxxx 8den je stale skoro. Neboj bude to tam!!!! Musime tomu verit. 😉

jahoda333
25. aug 2013

@fantinka a nemusis mat dokonca ani ziadne predoperacne vysetrenia ako ziadaju na Slovensku tu z toho robia len kobojku a zbytocne ludi stresuju uvidis ked pojdes do Brna je tam uplne ina atmosfera ziadny stres pohodicka kazdy sa usmieva v Ba sme boli ako kravicky pod poradovym cislom fuj nikdy viac a som urobila spravne ze som si dala od bab poradit a sla som do toho Brna uzasnejsiu vec som nemohla ani urobit drzim palce vsetkym snazilkam a cakatelkam na kazdu pride rad len treba bojovat a verit 🙂 😉

fantinka
25. aug 2013

@jahoda333 joj tomu verim, ze tam to vyjde. My mame jediny problem so spermiami... Este ale nehadzem flintu do zita, skusim test na 13 den a mozno sa ukaze. Bo mi dali morulu...

nomxxx
25. aug 2013

@fantinka ja som mala na SK tiež dva krát klasické IVF a nič z toho, teraz v Brne som dostala soft a čo sa vajok týka je to pre mňa lepšie, mám nízke AMH. Oni TI vyberú podľa diagnózy tú najlepšiu a najšetrnejšiu stimuláciu. Mne nastavoval stimulku Dr. Macháč, ale odber a vklad robili ďalší lekári, tam sú všetci super ako jahoda333 písala 🙂

lubicaligocka
25. aug 2013

@fantinka aj u nas je problem iba v spermosoch tak dufam ,ze to moje telo zvladne. I ked kazdym dnom mam iny pocit.

lubicaligocka
25. aug 2013

Baby kto vsetko teraz caka na // ??
A kedy mate testovat??

stastenka42
25. aug 2013

@zibi Ahoj,pokial mas silnu imunitu to je malo brat prednison len tyzden pred stimulkou...tak to kazali v centre aj mne a nicwy toho...potom mi moja dr poradila brat minimalne 6 az 8 tyzdnov pred a vyslo to🙂🙂beriem ho doteraz,Samozrejme pri sexiku pouzivat kondom inak je zbytocne prednison brat...

nomxxx
25. aug 2013

@stastenka42 si bola na nejakých špeciálnych vyšetreniach na imunológii? Tiež rozmýšľam nad tým, dať si checknúť imunitu, tak ma to zaujíma 🙂

jahoda333
25. aug 2013

@fantinka nemaj obavy moj muz mal sice 127milionov spermii ale len 1percento dobrych minimum su 4percenta ale Stelc nam hned povedal ze aj to 1percento uplne staci takze urcite sa vam to podari tomu verim ja som mala aj endometriozu takze jeden vajecnik mi odstranili takze ty si na tom pomerne lepsie takze musi to byt vsetko v pohode zahod stresy ja som na to stale myslela ze nemam babatko a co ked sa nepodari a ked som sla do Brna tak sme zacali stavat domcek a nejak som na to prestala mylsiet a vysledok vidis a som najstastnejsia na svete 🙂 😉

jahoda333
25. aug 2013

@nomxxx ja mam AMHtiez len 0,38 takze uz na hranici mne hned urobil Stelc ze odobral krv urcil AMH a kedze bolo nizke tam mi dal len clostyl na 3dni lebo ze asi by sa neoplatilo vkladat peniaze do injekcii a cele ma to vyslo 639eur nie ako na SVK zoberu od teba velke prachy a este aj z poistovne je to chore a tu u nas velky biznis vidis v Brne sa ti snazia aby ta to vyslo co najmenej a snazia sa pomoct a preto sklanam klobuk dolu pred celym Reprofitom su to jednicky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre