Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
21. apr 2010

chrobi urcite si daj urobit geneticke trombofilne mutacie (su 4) + hladinu homocysteinu, ja neviem ja mam 9 stran tych vysledkov, takze keby som ti to tam musela cele rozpisovat. No zaklad je asi toto....ak si mala potrat, tak im to na hemato treba povedat a oni uz snad budu vediet co vsetko skontrolovat.

chrobacek
21. apr 2010

shandy děkuju 🙂

mircalla
21. apr 2010

ja tiez mam tak - priznam sa, ze neviem co vsetko tam je - povedala som drakulke, ze chcem komplet hemato a genetiku...uz do tych detailov nevidim

shandy
21. apr 2010

mircallik, tak Koudy odpisal, ze odporuca tiez pichat. tak asi budem musiet zas volat tete Drakulovej, ze co dalej. Lebo neviem ani kolko ani coho ako casto 😕 , lebo gyndos mi to tiez nepredpise len tak, pokial to od nej nebude mat na papieri....

zuzla80
21. apr 2010

Ahojte 🙂
Diorik vidím, že to v nemocnici máte pestré - zažívať rôzne osud a obzvlášť ak sú bolestivé nieje pre tvoj stav nič príjemné. Kiež by ste si už domka leňošili s vyloženými nohami.

Taky ja nespím s podloženými nohami, síce máme polohovateľný rošt, ale zatiaľ som ho nevyužila. A tiež spím a ležím vo väčšine na ľavej strane a tiež je maličká vtedy viac akčnejšia - ale to neviem, či sa jej to nepáči, alebo to takto dáva najavo. Inka som niekde čítala, že chceš cítiť viac pohyby, tak stačí ľahnúť na ľavú stranu... Mne sa napríklad dá ležať rovno iba chvíľu, mne malá tlačí akoby na bránicu a ťažšie sa mi dýcha, takže využívam viac spanie na bokoch...

Shandy ja mám nejakú mutáciu Faktora XII, ale ja mám tiež pozitívne antikardiolipíny a vtedy je dobre riešiť to kombináciou anopyrin+heparin, i keď mne stačil len heparin konkrétne Fraxiparine. Určite by som na tvojom mieste pichala, a ako vidím tak aj Koudy ti to odporučil. Inak mne lieky predpisuje vyslovene hematologička, ale dá sa aj so správou z hematológie zájsť k obvodnej lekárke a tá by ti to mala bez akýchkoľvek problémov predpísať.

Lucifuk vy ste už boli na konzultácii v Brne však? A tam vám odporúčili klasické IVF - lebo práveže v Brne odporúčajú väčšinou soft stimuláciu, ale to sa väčšinou dohaduje práve na konzultácii, dohodne sa kedy sa začína pichať, v akých dávkach, kedy kontrola a tak... My sme sa stále dohodli na dávke a podľa toho som zháňala približné množstvo liekov.

No Táni ešte lepšie, že 8tt, to je fakt super 😉
Leni tak dobre, to že nebudem prsatá ako pamela anderson som sa už zmierila, ale aspoň čísielko väčšie by bodlo 😅
Lehlik my sme mali z vyšetrení robenú genetiku, imuno v KE a v Prahe a hematologiu - bežné výtery mi ešte zvykla urobiť gynekologička... inak nič viac...

lucifuk321
21. apr 2010

ahoj zuzla.

ano, my sme uz boli v brne a tiez na nase prekvapenie nas prehovorili na klasicke ivf. cakali sme soft, takze teraz premyslame, ci suhlasit, alebo trvat na softe. aj ked oni asi vedia, preco tak radia...

a je tu niekto, kto tam mal klasicke ivf? zatial sa nikto neozval...

brita
21. apr 2010

Ahojte kočky,
my sa chystame 28.4. do Reprofitu, chceme darovane vajicko, kedze vsetky metody nam uz zlyhali. Chodili sme do heliosu v Brne 4 roky a bohuzial, nic nam nevyslo ☹ . Neviete, ako dlho budeme cakat na to vajicko a ako oni dokazu zosynchronizovat moj menzes s menzesom darkyne, ked ja mam nenormalne nepravidelny cyklus?

lucifuk321
21. apr 2010

Kto tu z vas bol na IVF+ICSI v Brne? Chceli by sme podebatit o skusenostiach a tak...

tanitta
21. apr 2010

lucifuk.. asi tu vacsina bola len na softe 😉 ... ale v konecnom dosledku je to tiez ivf takze podelit sa mozes so svojimi pocitmi tu s kockami bez toho aj ci ide o klasicke ivf alebo soft ivf 😉 .. kazda prechadza podobnym osudom a skusenostami... takze drzim palce kocky su tu super... poradia... podporia ...😉

dior
21. apr 2010

my sme mali IVF+ICSI

mircalla
21. apr 2010

brita, to cakanie som ti uz pisala minuly tyzden, pokial si pamatam....cca 9 mesiacov
zosynchronizuju to pomocou hormonalnych liekov

olympia
21. apr 2010

aj my sme mali normálnu silnú stimuláciu IVF + ICSI

lahhel
autor
22. apr 2010

Ahojte babulky...

Takze zahajila som utok na nase problemiky s otehotnenim...Prvy krok bol, ze som vymenila gynekologa. Bol super ako clovek, ale je uz starsi a nejak som necitila u neho ziadny prinos v nasich problemoch. Ochotne ma odsledoval, vysetril, predpisal vsetko mozne aj nemozne, ale na vysetrenia som sa musela pytat sama a nejak nebol aktivny..Tak som objednana na buduci stvrtok k novemu dokimu,je mladsi, zevraj sa k nemu tazko dostat (mala som protekciu 😀 ) a sam zazil ten pocit, ze nemohli mat s manzelkou babetko, az teraz sa im po dlhych rokoch podarilo, tak snad bude vediet lepsie poradit...Laparku som mala naplanovanu az na jul, ale tento ma mozno zoberie uz maji, takze by sme mohli uz v juli stimulkovat...isla by som uz v juni, ale to sa budem vyvalovat dva tyzdne na plazi a regenerovat svoje organy...
Ale je to dobry pocit, nemyslela som si ze zmena lekara tak potesi...tesim sa ze mozno to bude nova rychlejsia cesta k minimku...ale nechcem dopredu zakriknut...
A na vase rady som bola u obvodnej, tak mi dala urobit vysetrenia na stitnu zlazu a 5.5. idem na hematologiu, tak uvidime...Este ze som nezamestnana, lebo nic ine nerobim len beham po doktoroch..ale aspon to vyuzijem a vsetko si to obeham. Na buducu stredu ideme do Brna, aj tam sa tesim, som zvedava aku stimulku mi naordinuju...Ked som sa naposledy bavila so Stelclom mam pocit, ze tiez navrhoval klasicke IVF, tak uvidime...
Takze tolko odo mna....

Dakujem za vsetky rady a som rada, ze je tato temicka a vzajomne si pomahame...Prajem krasny slnecny dnik vsetkym 🙂 🙂

mircalla
22. apr 2010

lahhel - super
ja som mala podobne
gyndos mily starsi pan, stale mi lichotil, ze som chodiaca encyklopedia, co sa lekarskych vedomosti tyka....ale co z toho...lieky predpisal, urobil sono, cyto...ale nezdal sa mi nejako odborne super, ze by mi vedel poradit, ani ze sa nejako vyznal vo vysledkoch, co somu doniesla....nemal ani poriadne sono, posielal by ma do gynfiv, ktorych ja osobne fakt neznasam....takto to mam fajn - moj doky robi aj v iscare, takze pozna problematiku, ma dobru masinu a vyzna sa

myslim, ze to bol vyborny napad z tvojej strany

takyna
22. apr 2010

Ahojte kočky

Lahel super zmena je nový začiatok 😉 🙂

POzdravujem vas vsetky, zatial sme doma , lezim, nohy hore , prerabaju nam v dome plast.steny tak je tu humbuk od rana býleho 🙄 😝 , ale co uz , aspon nam bude v zime teplo 🙂

Mamule potrebujem radu, ake zavinovacky ste pouzivali pre deturence?,

lenka20
22. apr 2010

caute babulky ja len z rychlika - lahhelik super spravicky, vidim, ze si super nastartovana, kiezby bola laparka cim skor a potom suuuupsiiiiiiii // 😵 😵 😵
lucifuk vacsina z nas mala soft - je to lacnejsie, aj ty ak kvoli financnej otazke chces radsej soft tak im to povedz, im je to jedno, ale v konecnom dosledku je jedno, ci budes absolvovat 2-3 softy s malo vajkami alebo 1 klasiku s vela vajkami, to uz zalezi od teba ako reagujes na stimulaciu... ale postup je presne taky isty, takze sa kludne pytaj konzultuj co potrebujes vediet vsetky sme presli presne tym istym co caka teba.. tie moje ,, softy ,, vlastne tiez neboli softy, lebo som mala davky najprv 150j gonalu/den a v druhom softe 225j menopuru /den a to su dost vysoke davky.. na soft 😎 😝 jemine len teraz som si vsimla, ze lucifuk je chlop 😀 😀 😀 sorry lucifuk 😝 tak to patrilo tvojej polovicke 😉
brituska mas IP, neboj sa, oni to krasne zladia vsetko 😵 😵 😵
shandy ja mam iba MTHFR a nemusim pichat nic, len keby som otehu tak okolo 7-8.tt mam ist na hemato.. vraj pokial je hemato problem tak sa to prejavi az neskor, az ked uz je vyvinuta placenta, takze nie skor ako okolo 8.-9.tt... staci teda riesit potom... ale ked koudy kaze pichat tak pichaj, aj oni ti tie injekcie mozu napisat, keby ti to nemal doma kto..
nestiham, musim varit, tak paaaa zatial, pozdravujem vsetky babulky, dneska som vas uz chcela precitat ale nesiel mi cele rano net 🙄
pekny dnicek 😵 😵 😵

olympia
22. apr 2010

Lahhelka, budem držať palce. Niekedy taká zmena prospeje, mne osobne asi zatial najviac prospela zmena IVF centra! 😎
Lenka, aj ja mam len MTHFR a pichám, je to individuálne a záleží to od anamnézy asi.
Zdravím vás všetky! 🙂

shandy
22. apr 2010

ahojte dievky, ja zas volako nestiham 🙂
clovek aby v praci fakt pracoval 😀
zuzlik ja mam aj mierne pozitivne protilatky proti kardiolipinom, ale o tom anopyrine som sa nou este nebavila, ze ci ho brat v kombinacii s heparinom, alebo len heparin....tak este zistim, ale dobre ze si to napisala, lebo mi to asi v tej chvili nenapadlo...
lahhelik to je super, dufam, ze teraz uz budes v lepsich rukach a tym, ze to sam zazil..viem, co citis, lebo som sam zmenila lekarku po asi roku snazenia, pretoze ta ma hned posielala do CAR-u a to som ani nevedela, ze ci mam dva vajecniky, ovulku, maternicu a pod.... 😔 , nebola ochotna urobit absolutne ziadne vysetrenie a teraz som spokojna 🙂 , svojmu dokimu verim, aj ked teda je tam zas jedna mala nevyhoda, ze tym, ze je dobry, ma vela pacosiek...
taky tak mozes surfovat po nete a nakupovat vecicky pre Bibku 🙂
Leni, no ono je to tak odstupnovane, ze najhorsi je Leiden z tych mutacii, tie MTHFR su nie az take zavazne, zvlast ak si nositelom len jedneho genu (heterozygot), ale ten Leiden robi problemy aj pri IVF, podla studii co som nasla na nete, pri skupine co mali viackrat neuspesne IVF sa vo vacsine potvrdili trombofilne mutacie. pisalo sa tam nieco o problemoch s uhniezdenim...potraty tusim hrozia az neskor, najcastejsie v 2. a 3. trimestri, ale to vies...ked o tom viem, tak to pichanie ma nezabije. keby sa mi nahodou nieco stalo (ani by to nemuselo mat pricinu v trombofilii) by som si to vycitala, ze preco som si nepichala. no a ked to odporuca aj Koudy...
pekny den vam vsetkym 😵

dior
22. apr 2010

lahlel- citit z teba pozitivnu energiu- si dobre naladena,takto som sa ja tesila do brna-musa sa to podarit a po takej dobrej dovolenke-normalne ti v dobrom samozrejme zavidim 😅 ,kam idete?

mircala-ako je ? ako sa vola dr?

takynka verim, ze sa ti to nezhorsi,ked takto pekne dodrujes rezim a co by si ty pre princeznu nevydrzala ze ano? 😵 pockaj ked sa nam narodia,nebudeme si mat cas napisat ani kolko vypili mliecka 😅

mircalla
22. apr 2010

lenka, tiez myslim, ze zavisi od amamnezy, mne kazali uz od ET....a co sa tyka tych 2 spontannych potratov, ktore mohli byt kvoli hemato, oba boli pred 8 tt....takze myslim, ze to je rozne...mne kazali len do 16tt....a vraj prave v prvom semestri mozu byt problemy...aj mnoho kecky aj mali potrat kvoli hemato, tak sa tak stalo dost skoro...

dior - teraz sa nechytam....dr?

shandy
22. apr 2010

mircallik mne kazal Koudy pichat uz od OPU, hmmm. Tak ale asi vedia co robia... 🙂

bakosko
22. apr 2010

ahojko možem sa spitat, včera som si urobila test a boli dve aj ked ta druha ako duch ale bolo ju pekne vydno a dneska tu druhu ledva vydno pod svetlom čim to je može to byt že su dva rozdielne testy

tanitta
22. apr 2010

ahojky..
bakosko.. ak chces porovnavat musis testovat s rovnakymi.. je jasne ze rozne znacky testov ukazu aj inu intenzitu ciarok 😉 .. tak thuj thuj..
baby pozdravujem vas vsetky 😉

mircalla
22. apr 2010

jasne - rozne testy, rozna citlivost...a tiez moze byt rozdiel rano - vecer
takze treba porovnavat rovnsky test a najlepsie rano...inak si myslim, ze ciarka sa nezmeni zo dna na den...mne ked zosilnela, tak az po 4-5 dnoch....nebola na druhy den silnejsia. slabsia je najvacsou pravdepodonostou zapricinena menej citlivm testom

ako pise tanitta - kazdy test ukaze inak....niektore su mnej citlive....napriklad aj ten, co davaju v reprofite.

odporucam mamatest - je spolahlivy

bakosko
22. apr 2010

ja som mala RAPICLEAR a PREGNAFIX

zufalka
22. apr 2010

ahojky,chcela som sa spýtat či niektorá nepozná niekoho kto má skúsenosti z darovanými vajkami v Gyn-five? 🙂

dior
22. apr 2010

amamatesty su naj -ostatne ma len vyplasili a malo by sa jednou zn. testovat, aby bol pekne vidiet pokrok 😉

lahhel
autor
22. apr 2010

Babulky, ked tu pisete o tych mutaciach, ja som myslela ze to mi budu zistovat na hematologii, ale nasla som to z genetickeho vysetrenia. Takze ja mam Leiden - negat., MTHFR C677T - negat., ale v zavere spravy som nasla, ze bol u mna potvrdeny polymorfizmus MTHFR A1298C v heterozygotnom stave (pritomna 1 kopia). Co to znamena, viete mi niektora povedat? Lebo mne na to nic nedali....dakujem...

dior
22. apr 2010

ja neviem, my sme to mali negativne

mircalla
22. apr 2010

zufalka - odtialto asi nik, ale co viem tak mahuliena....ona sa tak pisala s vela aaaaa....neviem presne....ale kukni sa tak dozadu dakam do juna-jula 2009, tam prispievala....musis si to prelistovat
ja opat ale musim povedat, ze gynfiv vrelo neodporucam...nemozem si pomoct, ale neda mi to
je tu inak aj tema darovane vajicka, mozno tam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre