Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
13. nov 2013

@lucka_220809 Marcel Štelcl 😀 😀 😀 ten je cez endošku

bradik
13. nov 2013

@lusipe Presne tak 🙂

ria191
13. nov 2013

@speranza1 nič na to nemusíš hovoriť Boh rozhodol a ja to aj tak beriem čo iné mi zostáva. Tak sa drž mojenko 😀 😀 😀

bradik
13. nov 2013

@gaga83 Vies ako by ma dvojky potesili 😉 . Tak uz iba cakat a verit co? Dakujem, tiez drzim palce

lusipe
13. nov 2013

@lucka_220809 uplne ta chapem...tazko najst slova...len treba najst sposob ako zvysit sance a poradit sa s nimi....

lucka_220809
13. nov 2013

@ria191 len ja som tam napisala na taku vseobecnu adresu, a objednala ma Pospisilova.. myslis, ze sa mam ozvat priamo Steclovi, ci by ma nezobral?

lucka_220809
13. nov 2013

@lusipe dakujem... ved co uz, idem skusat dalej

sally2401
13. nov 2013

@lienka_1 moja to si ma potešila s tým špinením, a neviem to porovnať lebo fraxík som minule nemala, tak som nevedela že to on môže aj toto spôsobiť. 😉

ria191
13. nov 2013

@lucka_220809 jasné priamo na neho sa musíš obrátiť a keď už máš dátum tak to určo bude Pospíšilovej aj ona je super, ale viem že Štelcl je cez endošku

bergalm
13. nov 2013

@sally2401 ahoj tiez si myslim,ze to mas v kapse ved ja som mala tiez take ciarky a tu krv by som si vydupala ja som tiez bola na 11den po ET na krvicke som mu povedala,ze test pozitivny a hned mi bral krv a dokonca mi o 2dni volal,ze znova ,aby sme videli ako to stupa 😀 tak len pekne bezkaj 🙂 verim,ze sem hodis potom super cislo HCG

lucka_220809
13. nov 2013

@ria191 hm.. tak neviem,ci sa mu mam este ozyvat :-/ A povedat, ze mam sice termin, ale ze som na neho dostala odporucania... Som z toho nesvoja, lebo moje vysledky su take divno-nejednoznacne, dr. tu v CARe mi len hlesol par takych viet, ako ze "mam velmi neprijemne prostredie v maternici" atd. , ktore netusim,co realne znamenaju a co s tym mam robit dalej a velmi rada by som bola, keby sa ma niekto fakt ujal, kto vie, o com hovori a dal mi nejake realne informacie navrhol dobry postup...

lucka_220809
13. nov 2013

@ria191 a aky ma mail, nevies mi posunut? asi by som mu este napisala, aj ked mam obavu, ze ked mu poviem,ze som objednana uz k pospisilovej, ze ma tam aj necha.. :-/

ria191
13. nov 2013

@lucka_220809 marcel.stelcl@reprofit.cz nerob z toho vedu normálne mu napíš, že si objednaná na ten a ten dátum, ale nevieš komu a že máš endometriózu či by si nemohla dostať termín u neho to je celé a uvidíš čo ti odpíše 😀 😀 😀

lucka_220809
13. nov 2013

@ria191 dakujem, idem na to 🙂

zoji79
13. nov 2013

Baby, neviete mi poradit pls nejake dobre centrum, kde by som mohla ist na hemo imuno a geneticke vystrenie. Uz mi odporucili Malickovu v Prahe, ale co potom ostane vysetrenia, napr. genetika co ona nerobi? Ako ste to vyriesili? Dakujem 🙂

nelly3
13. nov 2013

@lucka_220809
aj ja mam endosku dost tazku a chodim ku koudelkovi, snad sa navzajom radia ked je pripad ako ja tazky 😀

nelly3
13. nov 2013

@ria191
uz si volala bielikovi? ci ako? ja pockam co v pondelok v RF a uvidim, ja si myslim, ze by bolo dobre ist tiez na operaciu, ale chcem laparku, ziadne rezanie a poriadneho odbornika,ani nie som narocna 😝

nelly3
13. nov 2013

@lucka_220809
a ty si bola v RF? ci ? kolko mas toho za sebou? ja mam tiez endosku 😠

ria191
13. nov 2013

@nelly3 chcela som včera len som si zobrala zlý papierik s blbým číslom dneska volám. A prečo neskúsiš Bielika? on je u nás špička v laparoskopii potom ti dám na neho číslo načo sa tepať do ČR hm???

nelly3
13. nov 2013

@ria191
ja neviem, teba vlastne uz operoval? ci si to mylim?

nomxxx
13. nov 2013

@zoji79 ...napr. na hematológiu som sa objednala na Kramáre k Dr. Drakukovej, strašne zlatá doktorka. Chcela som sa objednať do MT, ale tam mi povedali, že čakačka 4 mesiace. Na Kramáre som dostala termín za 2 týždne, a urobila mi vraj vyšetrenia všetky, čo sa dalo 🙂 ..genetiku mi robili v nemocnici v ZA, ale referencie nemám, tam som čakala 2 mesiace na výsledky 🙂 ale to je vraj v pohode, lebo napr. vyšetrenie na cystickú fibrózu sa tak dlho čaká 🙂

ria191
13. nov 2013

@nelly3 áno operoval a jeho robotu (na mne) chvália všetci na to koľko mi odstránil myómov mi ju zachoval vo veľmi dobrom stave 😀 😀 😀 . Neváhaj keď tak tak jedine k nemu 😀 😀 😀

nelly3
13. nov 2013

@ria191
ale on je odbornik aj na endosku? takze tebe tie myomy nie endosku. jaj to bude zase rozhodovanie co a ako 😕

ria191
13. nov 2013

@nelly3 mne aj aj to je jasné, že je aj cez endošku a to ti hovorím chodia za ním až zo zahraničia a o celom Slovensku ani nehovorím.

nelly3
13. nov 2013

@ria191
a ty chces dat ten myom velky co mas von? takze bude u neho asi dost dlha cakacia doba.

speranza1
13. nov 2013

@nelly3
@ria191 dievcata a su bolestive tie operacie myomov a endometriozy?

ria191
13. nov 2013

@nelly3 on nie je veľký má 2-2,5cm len je na "drbnutom" mieste lebo zasahuje do výstelky v maternici a to je ten základný a asi najväčší problém a nestraš s tou čakačkou veď ja nemám toľko času 😀 😀 😀

ria191
13. nov 2013

@speranza1 v mojom prípade to bol otrasný zážitok, ale každá sme iná a každá to znáša inak. Mne dali takú narkózu, že som dva dni grcala ako lion a keď mi pichli injekciu na stiahnutie maternice tak mi potom prišlo strááááááááááááááááááááááááááááášne zle a bolel ma veľmi žalúdok a o "gucci kabelke" ani nehovorím to nosíš vývod z bruška s takou fľašou na odvod tekutiny čo sa ti tvorí v brušku niekoľko dní 😀 😀 😀 a ku koncu ako grátis som ochorela a dostala taký kašeľ, že mi išlo bruško roztrhnúť takže vždy som sa schúlila do klbka, aby sa mi nepotrhali štichy mám pokračovať, alebo som ťa vystrašila dostatočne 😀 😀 😀 uff toto mám akože ešte raz absolvovať ???????? do "pijavice" 😀 😀 😀. Sperča ale ty nad niečím takým ani nerozmýšľaj jafné 😀 😀 😀 nebudeš to potrebovať a basta radšej nepokračujem, aby som ti nič nezakríkla.

timona
13. nov 2013

@lucka_220809 a ku komu si chodila? ja do Iscaru Dr. valky, tiez mam endometriozu. V brne som bola u Otevrela. Celkom som mala z neho dobrý pocit.

lucka_220809
13. nov 2013

@nelly3 ja som praveze este v RF nebola... bola som v iscare v BA, kde teda na zaciatku sa dr. do toho pustil dobre... urobil vysetrenia, nasiel aj maly polyp, ktory chcel odstanit a popritom urobil laparku, kedze u nas nevedeli zistit pricinu, vsetko vyzeralo super... no a pri laparke zistili endometriozu, rozsiahle loziska v peritoneu a na rektovaginalnom septe. Dr. mi povedal nejaku vagnu vetu o tom, ze tam mam "velmi neprijemne" prostredie a teda ze navrhuje ivf. Ja som chcela soft, s tym on nesuhlasil... tak som sla do nrmalnej stimulky, pricom na oboch vajecnikoch som mala 9-10 vajicok, ale nakoniec len z praveho mi odobral, bo na lavom mi nedozreli, nejako sa zbrzdil ten vajecnik... no a z tych 9 sa oplodnili len tie tri, ktore sme dali na metodu ICSI, cize ivf metodou nic.. ostali nam 3 embryjka, lenze kedze som mala OHSS, tak ET ani nebol, rozmrazili ich pri KETe, 2 vlozili, a to tretie sa zastavilo vo vyvoji, takze uz nemame nic.
A ja uz takyto isty statistcky nepravdepodobny cyklus absolvovat nechcem... nevidim zmysel vkladat 7,10 bunkove embrya, ktore potrebuju este niekolko dni vyvinu, do "velmi neprijemneho prostredia"... proste cele sa mi to tam nepacilo, vobec podla mna neurobili ten vklad tak, aby mal sancu, moc individualny pristup tam proste nie je.... a ja to takto uz absolvovat skratka nechcem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre