Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
16. júl 2015

@gagirl ahoj, no mozno by som skusila to centrum, kde je marcel. ja som v RF bola vela vela krat...neviem, ci som mala stastie, ale ani raz sa mi nestalo, zeby mi robil konzultaciu, ET ci OPU niekto iny ako marcel. teraz jedine posledny raz ET pospisilova a aj to len preto, ze to vyslo na sobotu a mrcel nemal sluzbu
pre mna je kvalita lekara prvorada a tiez by mi vadilo keby mi kazdy ukon robil niekto iny. marcel bol vzdy otvoreny diskusii, nikdy nebol ten typ ze bude to takto a takto..vzdy mi ochotne odpovedal a riesil. isteze treba hormonalny si myslim
nie som expert samozrejme, ale myslim, ze tvoja posledna stimulka bola mozno nie najlepsie zvolena - velke davky liekov, vela vajok, ale napokon slabsia kvalita....lepsie mat menej vajok a 2-3 kvalitne embrya....sama som bola velmi prekvapena (zial), ako malo ich zostalo. moj nazor, cisto subjektivny.
osobne by som za machacom do olomouca nechodila

mircalla
16. júl 2015

este ku koudelkovi - kazdy je iny, mne osobne taky neosobny pristup dost vadi, neviem si predstavit mat koudelku...samozrejme je to vysoko individualne

lucka_220809
16. júl 2015

@vernazza ahoj, pises ze chodis na akupunkturu.. mozem sa opytat, kde? Tiez nad tym uvazujem, myslim,ze by to mohlo pomoct, ale zaroven sa bojim, ze natrafim na nejakeho samozvaneho odbornika, co by este vsetko zhorsil... daku za info

tinka9075
16. júl 2015

@gagirl ahoj ja by som určite šla k Marcelovi ,,ja som si s ním dobre rozumela a hlavne to že bol taký otvorený všetko povedal na rovinu čo sa mi páčilo 🙂 🙂 ja som chodila len k nemu aj sona mi robil len on 😉 😉 alebo skús Vránu kamarátka k nemu chodila ešte keď bol v Reprogenesis a spokojná bola veľmi s ním 😉 😉

matusik6
16. júl 2015

@mircalla
Koudelka nevie jednat

mircalla
16. júl 2015

@matusik6 pre mna je dolezite, aby bol lekar empaticky, vedel vysvetlit, diskutoval..nepotrebujem, aby ma lutoval ani nic take...z marcela sla vzdy dobra energia, aj sme povtipkovali, osobne mi to vzdy pomohlo a za uspechy vdacim najma jeho pristupu a ludskosti...a ozaj musim povedat, ze fakt dost individualne sa mi venoval, ak som mala termin, vzdy tam bol....mam za sebou uz tiez dost IVFiek....pre mna pan lekar...

mircalla
16. júl 2015

@tinka9075 suhlas

andy175
16. júl 2015

@gagirl Macháč už teda z RF odišiel? Lebo ja som bola u neho v júni na konzultácii v Olomouci.... a hovoril, že z Brna pravdepodobne odíde, že má toho veľa. Ja som sa tiež rozhodovala po ŠTelclovom odchode že čo a ako, kam ísť.... Tak som skúsila Macháča v RF a veľmi mi vyhovuje. Tiež mi povedal, že keď chcem konzultáciu, tak mám prísť do Olomouca... aj som šla a on to nechal na mňa... Pýtal sa odkiaľ som a či to mám moc daleko... Ja som povedala, že už lekára nechcem meniť... a stále odznova s niekym konzultovať a skúšať, čo mi aká liečba sadne.... Tak budem chodiť k nemu do Olomouca.... toľko môj názor....

matusik6
16. júl 2015

@andy175
Do brna bude chodiť uz len občas,tak mi povedal v july na konzultacii.

tinkatinulka
16. júl 2015

@andy175 tiež som ostala u neho, to že je v Olomouci mi vobec neprekáža..dovera k doktorovi je doležitejšia..

matusik6
16. júl 2015

@andy175 tiez u nho ostávam

bergalm
16. júl 2015

Kocky ja som hotova malicka je dobrucka len ja mam asi zapal prsnika som ako caj vcera zimnica teplota a neskutocna bolest prsa sestra mi to skusala vytlacit hrozna bolest som plakala ako decko ach jaj drzte mi palce nech sa z toho cim skor dostanem

liu
16. júl 2015

@vernazza ďakujem za odpoveď. Koudelku si si vybrala sama, či Ti bol pridelený? Tie všetky vitamíny Ti odporúčil on, či si si to namixovala sama 🙂 nezabudni potom napísať info, či to zabralo a či sa AMH zvýšilo, keďže mne lekárka tvrdila že to sa už nedá žiadnymi liekmi zvýšit.

buba08
16. júl 2015

@evadek aj mna každý jeden neúspech a všetky MA totálne položili, nie som silná, no nic iné mi neostáva, len vstať a bojovať ďalej, ale je to veľmi tažké

lienka_1
16. júl 2015

@matusik6 Nemozem s tebou absolutne suhlasit. Koudelka s nami presiel vsakovake situacie a vzdy sa s nim jednat dalo. Je pravda, ze odpisuje velmi strucne a nanajvys vecne, ale vzdy som sa dozvedela to, co som vediet chcela....a to som neraz velmi vyrazne vstupila do jeho kompetencii. Napriek tomu zostal profesional a nasledne mi nedal ani najmenej najavo, ze som to presvihla.

mimika1973
16. júl 2015

@mircalla a prvy je chlapcek?
Super dievcatko 🙂 kedy mas termin vlastne?

mimika1973
16. júl 2015

@andy175 na konzultaciu k nemu do Olomouvca a na IVF potom kde? v Olomouci je klinika ci? Neviem ako to ide teda fungovat? kde on bude robit ivf akoze?

mircalla
16. júl 2015

@mimika1973 ano, chalan. termin 7.12

matusik6
16. júl 2015

@lienka_1 neviem kamarátka bola u nho a bola sklamana ako s ňou jednal

mircalla
16. júl 2015

@lienka_1 Myslim, ze tu nejde o to, ci je profesional, to nikto nespochybnuje. mozno niekomu vadi taky ten prilis strucny a neosobny pristup, ja ho nepoznam, ale radsej mam lekara, ktoy je dajme tomu otvorenejsi a diskutuje....a tiez je emotivnejsie a empatickejsi.....to je vec nazoru, niekomu to nevadi

evita246
16. júl 2015

Ahojte. Koudelka je aj moj lekar a musim povedat ze s komunikaciou sme nikdy problem nemali. Vzdy ma povzbudil a poradil fakt velmi dobre. A to ze je strucny...myslim ze vzdy povie to co ma. Ako mne na zaciatku povedal: "My sme lekari a nie obchodnici". 😉. Myslim, ze to vystihol spravne. Ja by som ho nemenila za ineho lekara aj ked si myslim ze v RF su vsetci dobri. Napr. Otevřel, Kuřecova, Pospisilova. S tymi som mala tu cest. 🙂

yanka1
16. júl 2015

@bergalm ak by si mala zapal prsnika, necakaj s tym, lebo sa zbytocne strasne vytrapis, chod si po ATB, pri ktorych mozes dalej kojit ... ja som mala pocas 12 tyzdnov zapal 6 x a bolo to hrozne ... gyndos mi dal vzdy xorimax 500 a kojila som dalej ...

bergalm
16. júl 2015

@yanka1 dakujem nevedela som na ktoreho dr.sa mam obratit takze mam ist ku gynekologovi???nemam tusenia

yanka1
16. júl 2015

@bergalm ano, ku gyn ... ani ja som nevedela, sla som k obvodnej a ta ma rovno nasmerovala ku gynekologovi ... ten uz vedel presne, co mi ma dat ...

tinkatinulka
16. júl 2015

@yanka1 ty cakas babatko? a to ako? prirodzene alebo ste sli tak skoro na KET???

yanka1
16. júl 2015

@tinkatinulka ahoj, ano , cakam babatko, je to uuuuplne cerstva novinka, dvojdnova : ))
doteraz neverim, ale PRIRODZENE !!! Hanka bola z 2.IVF, z KET, celkovo treti vklad, teraz ma 10,5 mesiaca ... absolutne sme nic neplanovali, neskusali, ani len vo sne ma nenapadlo, ze by som mohla nejakym zazrakom otehotniet prirodzene, tak sme si ani nedavali pozor no a vysledok vidis : )))
uprimne, samozrejme ze sa tesim, ale som aj trosku zaskocena, predsa len, je to dost skoro ... Hanka v case porodu bude mat 1,5 roka, takze budem mat doma male a este mensie babatko : ) na druhej strane, povazujem to takmer za zazrak, takze nejako to zvladneme ... asi naozaj nieco pravdy na tom bude, ze ked to neriesis a nemas toho plnu hlavu, tak aj ten organizmus sa na to nejak inak nastavi ...
drzim palce, aby sa taketo zazraky diali co najcastejsie... dopriala by som taketo prekvapenia vsetkym kockam, ktore po tom tuzia ...
v akej faze si teraz ty ?

cmudlo
16. júl 2015

@andy175 @matusik6 ja tiež ostávam pri Macháčovi ..dlho som sa rozhodovala, ale už som mu aj písala. .teraz je na dovolenke, máme sa ozvať až koncom júla. ..ale my sa chystáme na soft až koncom augusta

mimika1973
16. júl 2015

@yanka1 jeeej, gratulka!!!! babetko prirodzene, maly zazrak, priroda vie co robi! 😉
Inac predtym ste sa aj dlho snazili o deticky? To je super, neboj, zvladnete to dako, aspon budu vyrastat spolu surodenci 🙂 😵 A este aj kojis, ci?
Pekne tehulkovanie 😵

tinkatinulka
17. júl 2015

@yanka1 tak toto je veru zázrak kukla som jak vygulabna sak len terau si rodila..no krása gratulujem neboj zvladneš..asi to tak malo byť. nebudes mat dvojicky ale "skoro dvojicky" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja..uff keby mam rozpisovať tak na dlho ale o 10 dni dalsia kontrola na rep.imunologii a hádam sa už dostanem ku vkladu

santeema
17. júl 2015

@yanka1 ahoj. aj mne sa cosi podobne prihodilo🙂. 17 rokov som nemohla mat deti s priatelom, netvorili sa mi vajicka takmer vôbec, ani pri ovf kach a mega davke hormonov. mala som 6 cyklov ivf, z toho je jeden chlapcek a potom som po roku aj cosi otehotnela prirodzene s mojou diagnózou bez vajicok od 27 rokov🙂. uz sa narodil aj dalsi krpec 26.6.2015. tak aj tebe zelam dobre tehulkovanie a zdrave deticky🙂. a je to veru trosku narocnejsie, jedenplace, drzhy sa pokaka, potom prvy povracka🙂...a nevravim ako zlogistikovat "najazdy lasky" toho starsieho na babo🙂 ...ale aj tak som cela rada, ze sa nam "podarili" 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre