Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

monikak1
24. okt 2013

@vlasatica pokiaľ je to len špinenie, ja by som vkladala.

lusipe
24. okt 2013

@vlasatica asi skus napisat do RF, oni poradia..lebo viem, ze si obcas zapijaju potom alebo sa naopak zvysuje davka....ale ako pise monikak1 urcite to bude v poriadku...pekne bud v klude....vacsinou baby co spinia, tak su pekne tehulky 🙂....drzkam palceky

monikak1
24. okt 2013

@lusipe ako sa cítiš? Dnes sa Ti nežiada spinkať, pri takom upršanom počasí 😉?

lienka_1
24. okt 2013

@vlasatica Aj keby sa jedno uhniezdilo a druhe nie, tak to druhe sa casom vstrebe, v takom rannom stadiu sa nevyluci z tela inak. Kedy si mala 1. pozit test? Endometrium je teraz riadne prekrvene a kludne sa moze stat, ze ti praskla iba nejaka cievka. Ak nemas cervenu krv, tak je zatial vsetko OK. Drzim palce 😉 Kedy testnes znova?

lusipe
24. okt 2013

@monikak1 no dnes som sa donutila ist do prace....a hlava uz trosku prestala...i ked by si ma dala do postele, tak spim ako babo🙂....vecer neviem ani pri telke a ani knihe presediet, hned sa mi zavru oci.... 😉 a ty sa mas ako?

monikak1
24. okt 2013

@lusipe tak to sme dve čo by sme dnes pospali 😉 😉 😉 ja som včera večer pichla pregnyl, dnes ideme do Brna prespať, lebo berieme so sebou aj malú a veľmi skoro ráno ju nechcem budiť, zajtra o 8.30 mám OPU. Verím, že vajká budú zrelé a budeme mať silných bojovníčkov 😉

lusipe
24. okt 2013

@monikak1 jej, tak to ti budem moooc drzat palce, aby ich bolo co najviac a najma kvalitnych...tfuj tfuj pre stastie 😉 a neboj, zajtra si pospis....i ked len par minut, ale je to prijemny pocit 😉

monikak1
24. okt 2013

@lusipe ďakujeeeeeeem 😉 na schrupnutie sa teším🙂

vlasatica
24. okt 2013

@monikak1
@lusipe
@lienka_1 dakujem za podporu. testovala som vcera. a oficialne mam v sobotu. Pisala som uz do RF nech mi poradia. Tak Uvidim.

martinusa22
24. okt 2013

Ahojte Baby chcem sa vás spýtať ako je to z preplacanim v Všeobecnej poisťovni či preplácajú Brno a aký je postup aby sa to dalo vybaviť ? Dakujem, inak som uz 26 týždni a budeme mat dievčatko, vsetko je v poriadku a pomaly rastieme🙂))

13nika13
24. okt 2013

@martinusa22 Ja som vo VšZP, ivf som mala v Brne, preplatili mi to.. Z netu som si stiahla Žiadosť o refundáciu nákladov v EÚ, vypísala, priložila faktúru, bloček o zaplatení a zaniesla do poisťovne.. cca o 3týždne mi poslali koruny 🙂 Niečo sa mi marí, že preplácajú do polroka po zákroku, ale nie som si istá..

vlasatica
24. okt 2013

@monikak1
@lusipe
@lienka_1 takze zajtra rano mam ist na krv a podla toho sa uvidi co dalej, ale zas som nevydrzala a ciarka je slabsia ☹

ikuska
24. okt 2013

@vlasatica drzkam palceky, ja som raz na obed mala tiez slabu ciarku, lebo som vela pila a v moci som mala samu vodu a este spinis ...

martinusa22
24. okt 2013

@13nika13 dakujem za info, tak to ti rýchlo preplatili, čiže v plnej výške ti to preplatili?

lusipe
24. okt 2013

@vlasatica nebojkaj, urcite to bude v poriadku...ako pise ikuska, moze to byt poobednym testom.... 😉

13nika13
24. okt 2013

@martinusa22 Cca o 130e menej mi preplatili, ako som platila.. Ja som si dala preplatiť tak, ako sú ceny na SK.. Dá sa aj tak, ako sú ceny tam.. Keby som si dala ako tam, tak to trvá okolo 3mes...

lusipe
24. okt 2013

@13nika13 ahoj mozem sa spytat? ked vravis, ze by to mali preplatit do pol roka....ja som bola teraz na IVF v Brne...a mam union, co nepreplaca....ale v januari budem prehodena do vseobecky....myslis, ze by som to mala skusit preplatit? 🙂

nelly3
24. okt 2013

@lusipe
ja si myslim, ze sa to nebude dat nakolko ked si bola na ivf tak vtedy si mala union.
@falin ano bola som, celkom oki, na lavej aj na pravej nieco cca do 10, od zajtra zvysujeme davku na 2x merional, v nedelu uz picham aj cetrotide, ten som este nemala, len orgalutran, pozeram, ze to treba opat zmiesat prasok+vodicka, orgalutran ma vyhodu, ze je to hotova injekcia len pichnut. v pondelok idem opat na utz k svojmu rano, potom volam na nonstop linku nakolko maju v CR pondelok sviatok, nepracuju a uvidime co dalej, nejaky lekar tam musi byt. koudelka myslim tam do pondelka nie je, len pre info keby nejaka babenka na neho cakala s vkladom 🙂 prosim ta ten cetrotide mam doma od bab a ten prasok je taky divny, nie v celku, ale roztruseny v tej ampulke snad je to oki?
@ria191 ty kde si? uz mam po vklade?

lusipe
24. okt 2013

@nelly3 vyborne, to je krasny pocet. moc gratulujem, nech sa pekne vyvijaju a su kvalitne 😉

nelly3
24. okt 2013

@lusipe
asi som zle napisala do 10mm maju folikuly, na jednej strane 3ks, na druhej viacej malych, najvacsi z nich mal 13mm, no ved uvidime co v pondelok ked pojdem opat na utz.

ludinka
24. okt 2013

@lusipe pri refundacii posudzuju ci si bola ich poistenkou v case ivf- takze podla mna ti to urcite nepreplatia, ale kazdopadne aj motyka obcas vystreli tak to mozes skusit 😉

lusipe
24. okt 2013

@nelly3 tie dva merionali zaberu, ved pozri na mna, kolko som mala 🙂....urcite pekne dozreju a bude ich aj dobry pocet 😉

lusipe
24. okt 2013

@ludinka veru, a ja to vyskusam aj do unionu...nemam co stratit....ved im platim 12 rokov co som zamestnana a nemale sumy....a k tomu pridam aj pekne zdovodnenie 🙂

lienka_1
24. okt 2013

@nelly3 Teba myli to, ze menopur je v takej guci. Az som sa bola pozriet na ten svoj, je presne taky isty. Drzim palce! 😉

nelly3
24. okt 2013

@lienka_1
presne tak a ked to ide postou ci sa nieco s tym nestalo, ale asi nie 😉

lienka_1
24. okt 2013

@nelly3 Cetrotide ma tu vyhodu, ze je v praskovej forme a teda nemusi byt v vhladnicke ako ine hotove roztoky. Tusim chvilocku trva, kym sa prasok rozpusti, ale teraz si nie som ista, ci to bol cetrotide alebo pregnyl. Aj som to sfotila, ale iba cez obal a fotky su nanic, tak ti to sem ani nedavam 😀

speranza1
24. okt 2013

@nelly3 nelca..myslim na Vas a drzim Vam palce..potom daj vediet kedy mas OPU a ako si dopadla... 😉 🙂

nelly3
24. okt 2013

@speranza1
jasne moja, len nech to dobre dopadne lebo aj s pracou sa mi to vsetko komplikuje 😠

lienka_1
24. okt 2013

@lienka_1 aha, predsa nieco vidno 🙂

13nika13
24. okt 2013

@lusipe Ahoj.. to vôbec netuším.. ale podľa mňa asi nie, lebo v tej dobe, keď si bola na ivf, si bola v Unione.. Neviem.. ale skús si cinknúť do VšZP na infolinku, spýtaj sa ich.. Za spýtanie nič nedáš...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre