Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
5. dec 2013

@tinkatinulka Jaj, tak ja som tu asi najstarsia korčula, ja som sa spoliehala na tie mladšie, že má potiahnu. Ale urobim, co bude v mojich a Koudiho rukách 😀

jjajka
5. dec 2013

Prosim Vas a do kedy ste si po vklade este davali cervene vinko? Ja som mala vklad vcera - 2 dnove embryjko.
A pisali ste tu aj o ananase- tusim rozdelit na 5 casti a kazdy den od vkladu zjest petinu aj so stredom. Je to tak? my kazdy den odstavujeme, len aby sme predisli chorobam a nejak podporili embryjko.

nelly3
5. dec 2013

@lienka_1
a kedy ides do boja? uz sa to musi zlomit to nase prekliatie 😀

schatje6
5. dec 2013

@jjajka 17.12

schatje6
5. dec 2013

@jjajka ale urcite budem skor, ja tolko cakat nevydrzim 😀
ja som uz zhtla prvu cast ananasu

miskanr1
5. dec 2013

@jjajka ja mam testovat 17.12. A dostala som tehotensky test 20 tkovi. Ale ja si urcite kupim este 10 tkove 🙂

miskanr1
5. dec 2013

@schatje6 tak sme na tom rovnako moja 😉 drzime si palce navzajom a potom sa vsetky stretneme s bruchami 🙂 hehe. Odkial ste baby? Ja z Nitry

miskanr1
5. dec 2013

@schatje6
@jjajka co to je s tym ananasom? Dnes moj muzicek kupil 2 🙂

miskanr1
5. dec 2013

@jjajka urcite to za pokus stoji. Ja som dala vyplnenu ziadost, spravu o liecbe, blocky, a fakturu. Vsetko presne ako ty. A uz som to dnes aj podala na poste 🙂

schatje6
5. dec 2013

@miskanr1 tusim gaga tu spominala, ze ananas treba papat po transfere....ja by som vypila aj smolu, keby to pomohlo, takze ananas je super 😀 ja mam do nr cca 30km, takze ked budu bruska, dame stretko 😉

miskanr1
5. dec 2013

@schatje6 a ostatne sa ti ako vyvijali?

miskanr1
5. dec 2013

@schatje6 jasne super tak to si kusocek 🙂 tesim sa. Ja dam dnes vinko a rano ananas. A lekar mi aj odsuhlasil moje tehotenske vitaminky na prirodnej baze😉

jjajka
5. dec 2013

@miskanr1 niekde som tu citala o tom ze ananas je dobry na uhniezdovanie, hlavne ta stredna cast, co kazdy vahadzuje, ale nepamatam si to presne.
@schatje6 No ja mam testovat neskor, pretoze mi nevkladali blastocystu ako Vam ale 5-bunkacika.

kako23
5. dec 2013

@deinad tak drzim palce na KET 🙂 a co vsetko ste uz v Brne absolvovali? Ake mate problemy, ak sa smiem spytat?

jjajka
5. dec 2013

@miskanr1 a tiez mas vseobecku?

schatje6
5. dec 2013

@miskanr1 zle, neboli vhodne ani na vklad a uz vobec nie na mrazenie, uz som to tu poobede spominala, ze ked som citala spravu, bola som soknuta, ze teratozoosperm, doteraz sme mali vzdy normosperm.
zvysne embrijka mali len 6buniek alebo pozn. Frag, co som sice nezistila, co je, ale nic dobre. Cize tento jeden bojovnicek musi vydrzat, viac ich nemame 😅

yanka1
5. dec 2013

@gaga83 @zibi caute babky, dlhsie som tu nebola ... takze test po 2.ivf bol samozrejme negativny, uz som to nejak spracovala a uz mam aj dohodnuty termin na KET ... ked vsetko pojde dobre, tak 18. alebo 19. pojdem na ket ...mame dve FHB/2, rozhodli sme sa dat vlozit obe, hop alebo trop .... ach jo, keby to tak vyslo ....medzitým sme boli este aj v prahe na imuno, vysledky budu cca o 2 mesiace, ale s KETom cakat nechcem ... preventivne sme sa s dr. dohodli ze nasadim prednison ...

lusipe
5. dec 2013

@jjajka
@miskanr1
@schatje6 dievcata ja som po vklade pila kazdy vecer deci dve vinka...prestala som asi na 6 den ked som spinila.a od vkladu som jedla ananas,jeden cely denne.teda ja som si ho cely odstavila aj so stredom.ano je super na uhniezdenie.inak som jedla aj mrkvu nastruhanu s jablkom a pokvapkanu citronom.je to vraj tiez na prekrvenie.no a ci to bude mat uspech to budem vediet zajtra 😒 a vy pekne hladkaj bruska 😉 ja som z ba a rada sa potom stretnem 😉

jjajka
5. dec 2013

@schatje6 frag. moze byt ako fragmentacia - neodporucali Vam ju? My sme mali pri oplodnovani asthenoteratozoospermiu - 0% morfologiu, skoro som tam odpadla 😒 od prekvapenia.

@yanka1 to mi je luto, dufam, ze tento KET vam to vsetko vynahradi 😉
@lusipe my kazdy den pijeme stavu z: cvikla+mrkva+jablko+pomaranc+citron+sladky zemiak+ananas a ako to tu tak citam, vsetky tieto veci su vhodne

gaga83
5. dec 2013

@yanka1 ahoj moja stratena;) je mi to luto ale KETko to isti urcite. Embryjka su kvalitne tak verim ze sa pekne zahryznu a v novom roku budu dobre spravicky. Drzim palceky

deinad
5. dec 2013

@kako23 dakujem 🙂, v Brne sme absolvovali 4. a 5.IVF, oba soft protokoly, cize minimalna hormonalna stimulacia. problem mam s tym, ze vytvaram protilatky proti trofoblastu a spermiam, takze vlastne moje telo odmieta zarodocne bunky a zabija spermie...uzivam prednison na znizenie imunity, ale zatial sa nedari...skusime este intralipidove infuzie, ktore pomahaju pri takomto probleme a co u Vas?

yanka1
5. dec 2013

@gaga83 jaaj moja, dufam aj ja ...a tebe gratulujem k srdieckam : )))
este ma napadlo, ty tusim tiez beries prednison - dali ti ho preventivne, alebo si mala zvysenu imunitu ? a ako ti dali davkovanie ?

gaga83
5. dec 2013

@jjajka ahoj ano ananas papat treba ako ei pisala a vinko ale cervene pekne pi . Ja som ho pila po 2dc az po potvrdeni hcg.
@schatje6 treba verit ze sa to podari.

yanka1
5. dec 2013

kocky ktore beriete Prednison iba preventivne, ako ho uzivate ? ako dlho pred vkladom a kolko tbl denne ? moc dakujem za radu : )

kako23
5. dec 2013

@deinad fuha, tak to je blbe ☹ no my sme este len na zaciatku aj ked uz snazilkujeme 4 roky, mam nizke AMH a znizenu stitnu zlazu a manzel teratozoospermiu. Nas caka asi prve IVFko v Brne, na SR som IVF ani neskusala pri mojom AMH som sa bala stimulacie, ktoru davaju na SR.v pondelok idem na uz a spermiogram do Brna a mame sa dohodnut co dalej. Obdivujem baby co maju uz tolko toho za sebou a stale najdu silu ist dalej a nestracat nadej, z celeho srdca Ti prajem, aby bolo toto KET uspesne az do uplne konca 🙂

yanka1
5. dec 2013

@deinad ahoj moja, ja som na tom podobne .... aj s tym rokom chodenia, aj s neúspechmi, aj s ketom v decembri ... mne vychadza cca 18-19.12. ... tebe kedy ? moc drzim palce, snad sa aj my uz dockame : )

gaga83
5. dec 2013

@yanka1 dakujem;) beriem ho preventivne, od soft takze od augusta a 1 rano. Este som mala 3 infuzky intralipidy 2 pred Ket a 1 po potvrdeni tehu

ludinka
5. dec 2013

@kako23
@jjajka
@lusipe
@miskanr1
baby tak uz mam po sone, sliznica podrastla na 6,5mm
a foliky tiez vypisem vam aj rozmery 🙂
na pravom 21x12mm,19x13mm,15x14mm, 16x11mm a na lavom 13x13mm,12x11mm a ostatne nedorastli
tak co myslite?? pisala som stelclovi neche sa mi uz teraz vecer tam volat(ked tu nonstoplinku maju len pres urne pripady), ved na pregnyl mam cas este....

nelly3
5. dec 2013

@ludinka
fuha to ich mas strasne vela, len nech su hlavne kvalitne, drzim palce 😉

ludinka
5. dec 2013

@nelly3 ved to , ale dufam ze aspon tie najvacie dva budu 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre