Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
28. dec 2013

@gaga83 dakujem, a kto ti tu hysteroskopiu odporucil? bola si na nu v reprofite?

gaga83
28. dec 2013

@ludinka ano bola som v rf a odporucil mi to Otevzel ku ktoremu chodim🙂

ludinka
28. dec 2013

@gaga83 a dalo sa to vydrzat? nebolelo to velmi?
prosim ta ak sa mozem opytat na kolkych ivf a vkladoch si predtym bola?....aj ja nad tou hystero rozmyslam

kako23
28. dec 2013

@ludinka ja som bola na hystetoskopiiv heliose v MT a bolelo to asi cca. 30 minut po zobudeni sa z narkozy a boli to asi ako silnejsi menzes. Inak to je uplne v pohode.Mne to odporucili hned pri v podstate prvej navsteve CAR.mne robili v ramci hystero aj vysetrenie priechodnosti vajcovodov metodou HYCOSY teda tekutinou ultrazvukom.

ludinka
28. dec 2013

@kako23 ja som bola na laprke, ale rozmyslam aj nad tou hysteroskopiou...

gaga83
28. dec 2013

@ludinka dalo sa to vydrzat, cca 20-30 min a bolo po tom. Hned ti dali lieky takze to nebolo az take strasne. Ja som spinila par dni.
Ja som mala1 ivko bez vkladu na sk a potom soft v rf s et a potom ket. Hystero mi robil aj pre to lebo pred tym som bola 3 krat tehu prirodzene a chcel vediet ci po kyretoch nemam nieco poskodene.

ludinka
28. dec 2013

@gaga83 aha takze preto ta hystero....ale tak super za sa ti uz potom zadarilo 🙂
a oni ti poradili ze si mas vlozit 2 pri ketku, ci sama si sa tak rozhodla?

gaga83
28. dec 2013

@ludinka sama som sa rozhodla kedze sme mali dvoch snehulkov a nechcela som tam nehavat sameho. Lebo ak by to nevyslo dali by sme pauzu na viac ako rok. Potrebujem si dat spravit predny zub inplantat a mam to dost komplikovane tak ze to na dlhe lakte. Dufam ze uz bude konecne uspesne toto tehu, bojim sa ci je vsetko ok lebo som v 10 tt a vzdy som takto potratila. A na kontrolu idem az 2.1. A este raz za cas zaspinim je to take na nervy teraz.

ludinka
28. dec 2013

@gaga83 mysli len pozitivne!
urcite to bude dobre 🙂
ja sa neviem rozhodnut ci vlozit jedno alebo tiez dve, kazdy hovori nieco ine....ale asi si nechame radsej este jedno v zalohe

lubanka
28. dec 2013

@schatje6 no mám začať 2DC, tak asi to je krátky... to fakt len toľko? 😕 😕 Ďakujem pekne za odpoveď 😵

zibi
28. dec 2013

baby ja viem ze je to otvorena tema ale nevytvorime sukromnu temu? niekedy sa aj lepsie pise do sukromky ako takto verejne kde kazdy cita co absolvujes a tak 😝 😀

ludinka
28. dec 2013

@zibi ja som za!

kako23
28. dec 2013

@zibi paci sa mi Tvoj napad 🙂 aj ked vela bab inspirovala k navsteve Reprofitu prave tato tema a pozitivne nazory nan. Aj mna teda 🙂

kako23
28. dec 2013

Baby, kto sa chysta na IVF v januari 2014? Ste tu nejake? Cakam menzes, ktory "svina" uz meska a potom zacinam stimulku Clostilom...je tu niekto podobne na tom? Verim, ze zacneme novu tehu vlnu a postupne sa v nej ocitneme vsetky baby z tejto diskusie 😀

ludinka
28. dec 2013

@kako23 no ja sa chystam na ketko takze budeme spolu cakat na vysledok 🙂
drzim palce nech je tvoja stimulka uspesna a mas krasne zrele vajka 🙂

kako23
28. dec 2013

@ludinka tak si sa rozhodla, že ideš hneď na KET? nejdeš si vybaviť tú endokrynológiu?

ludinka
28. dec 2013

@kako23 nie, lebo to by sa zase natahovalo neviem dokedy a vsetci tvrdia ze ten prolaktin nema vpliv na uhniezdenie, dnes som volala aj s bylinkarkou p. kopacovou a tiez mi poradila aby som necakala

ludinka
28. dec 2013

@kako23 ale na tu endokrinologiu a hematologiu sa objednam na februar ak to nevide 😉

kako23
28. dec 2013

@ludinka akú máš hodnotu TSH? že to dosť súvisí s prolaktínom, aspoň to my povedala moja endokrynologička. Vieš mi napísať niečo bližšie o tej pani Kopáčovej? už som o nej počula, myslím, že aj tu je o nej téma...je fakt dobrá? lebo ja som zatiaľ namala šťastie na dobrých odborníkov z alternatívnych metód a len nás obrali o peniaze a skôr nám uškodili ako pomohli...

ludinka
28. dec 2013

@kako23 ja som bola u nej pred dvoma rokmi-co sa tyka penazi tak nepyta nic-ale my sme jej dali tusim 5 eur pri odchode, nadiktovala mi kopec procedur-vsetko som si pozhanala sama takze ona moc na tom nezarobi.....no ako vidis mne jej liecba nezabrala ale to asi aj preto ze my nemame ziadnu diagnozu...
ale u teba by mozno pomohla ked ti zlyhavaju tie vajecniky......len otazka je ci este chces cakat s tym ivf, lebo liecba bylinkami je dlhodoba
ale kazdopadne urcite neuskodi! teda aspon ja mam dobru skusenost
a co viem tak pomaha hlavne zenam co potracaju 😉
tsh mam 2,36

kako23
28. dec 2013

@ludinka určite nechcem čakať s IVFkom, to je teraz pre mňa ako prvé zistiť ako sú reálne na tom moje vajíčka, či vôbec sú schopné oplodnenia a podľa toho budem riešiť ďalej. aj keď v kútiku srdca verím, že sa nám to podarí...ale tak to je vo hviezdach 🙂
tak máš dobrú hodnotu TSH, to je super, ja som mala hodnotu 2,5 takže našťastie mi lieky pekne zabrali...určite je dobré, že si sa rozhodla nečakať a ísť na KET hneď v ďalšom cykle. verím, že máš veľmi vysokú šancu na úspech 🙂

jahoda333
28. dec 2013

nadherny kocik mame uz doma aj s celou vybavou sa strasne tesim a odporucam vrele aladin predajnu v hlohovci fakt super vyber a perfektny personal ochota 🙂 😉 a vsetko sme nakupili pod jednou strechou kedze je kocik hnedy a vsetko som doladila do bezova parada uz nech sa promenadujem s malym v kociku 😉

ludinka
28. dec 2013

@kako23 ale co ti mozem poradit tak si urcite kup caj GYNASTAN ten ona odporuca vsetkym zenam, a treba ho pit 2 krat denne, skus to cez stimulku mozno ti to pomoze 😉
je to zmes bylin ktore priaznivo vplyvaju na vajecniky, a mozno aj kupele z mysieho chvosta by ti zabrali-ale to ja presne neviem ako treba aplikovat 😒
len viem ze to raz jedna baba spominala ze jej to pmohlo na nefunkcny vajecnik-vraj sa potej liecbe prebral a zacal fungovat

jahoda333
28. dec 2013

@kako23 ak mozem aj ja poradit mne pomohla pani Sprusanska z TT tiez mi zlyhavaju vajecniky 8 mesiacov som brala od nej bylinky a ivf vyslo v brne na prvy krat 🙂

ludinka
28. dec 2013

@kako23 jasne najskor chod na ivf a ked sa ukaze ze vajecniky ,,nezabrali,, potom skus ist k tej pani kopacovej 😉 ale ten caj si kup aj teraz, to sa ti oplati vyskusat

ludinka
28. dec 2013

@jahoda333 ak sa mozem opytat ake byliny ti poradila ta pani?

kako23
28. dec 2013

@ludinka ďakujem za rady. Ja už momentálne beriem materskú kašičku, INOFOLIC, tinktúru s Alchemilky a rybí olej s vit. D, tak nechcem to zase prekombinovať ale skúsim pohľadať ten čaj Gynastan prípadne skúsim pohľadať na nete aj ten kúpeľ a uvidím. Teraz ma trochu zaskočilo moje meškanie menzesu. Tak som to trochu obmedzila, lebo neviem z čoho to je...robila som si pred pár dňami aj tehu test a bol negatívny a odvtedy som nerobila lebo každý deň dúfam, že dostanem. Fakt netuším prečo mešká, keď som mala v pohode aj ovuláciu potvrdenú v Brne ultrazvukom...len dúfam, že sa mi nespravila nejaká cysta. Tak snáď zajtra už dorazí a potom pôjdeme nato 🙂

kako23
28. dec 2013

@jahoda333 to fakt??? napíš o tom prosím, niečo viac? Prípadne mi prosím napíš na ňu aj kontakt cez IP. Mne zistili FSH 12,9 a AMH 0,25. Menzes aj ovulku mávam bez problémov, tak mi zatiaľ nevedia povedať či sú tie čísla reálne alebo nie.

ludinka
28. dec 2013

@kako23 no bodaj by si bola tehotna 🤐 dopriala by som ti to!
ten caj maju v kazdej lepsej lekarni amyslim ze s tym ostatnym co pises sa nebije
obsahuje okrem ineho aj alchemilku, ale tu uz uzivas v tej tinkture.....mozno ti staci si kupit len ten mysi chvost-ten je na vajecniky zarucene dobry
alchemilka je skor na sliznicu, ale p.kopacova ju moc neodporuca brat samostatne a ak tak len do ovulky, ale to urcite vies 😉

ludinka
28. dec 2013

@kako23 o tej pani zsprusanskej z tt je t una koni tiez tema 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre