Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
29. jan 2014

@haimi
ahoj, ja ziadost tiez riesim, mam doveru, klinicke pracoviska su:

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb
Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb
Národný onkologický ústav
Východoslovenský onkologický ústav
Národný ústav tuberkulózy a respiračných chorôb
Národný ústav reumatických chorôb
Národný endokrinologický a diabetologický ústav
Onkologický ústav sv. Alžbety Bratislava
Detské kardiocentrum
Detské fakultné nemocnice
Univerzitné nemocnice
Fakultná nemocnica Banská Bystrica

zoznam mi poslala positovna dovera, treba to mat potvrdene CAR kam pojdes (ja idem do reprofitu Brno)+kalkulacny list, dalej od svojho gynekologa a od klinickeho pracoviska. potom to posles do dovery a cakas cca mesiac ci ti to schvalia, ak ano mozes ist na ivf.

ludinka
29. jan 2014

@patrissia ja som sa dala vypisat mojej obvodnej lekarke, vymyslela mi celkom inu diagnozu a bolo
a ak mas normalneho gyndosa tak podla mna s tym nebude mat problem

patrissia
29. jan 2014

@ludinka skúsim sa ho opýtať a uvidím.. ale druhá varianta je potom ako píšeš k obvodnej... dakujem za info

jahoda333
29. jan 2014

@patrissia mna gynekolog hned vypisal nemal s tym ziaden problem a som uz od zaciatku pn a je to tak lepsie ako mat stresy v praci 😉 🙂

patrissia
29. jan 2014

@jahoda333 mne o to nejde... ale bojim sa tej inventury.. predsa to nieje len tak.. je to vycerpavajuce a bojim sa potom aj oslabenej imunity a po stimulke hned na odber a vklad...

zwalsh
29. jan 2014

@wiwiennn a skís aj čajíky, radšej počkaj ěste mesiac dlhšie a tiež by som ti poradila 2 panie ktoré veľmi pomohli nám aj iným maminám. Napíšem ti do IP. Držím ti palčeky, viem ako bezradne sa cítiš.

jahoda333
29. jan 2014

@patrissia presne tak treba byt radsej doma v klude a nenahanat sa nestoji to za to ak chces byt uspesna 🙂

falin
29. jan 2014

@speranza1 - ahojky sperusik. Mrchovito 😝 😝 😝 , ale dnes je uz fajn, včera mi bolo zle.
A ty ako moja?

@patrissia - ja som raz brala PN-ku, ale nie na celu stimulku, ale az po et az do testu a to som sa dohodla s obvodnym a on mi dal pn-ku

lusipe
29. jan 2014

Zdravim dievcata, tak NT skrinning v 12 tyzdni za nami...babusko krasne zdrave, hybalo sa, mrvilo, prsteky ma vsetky, snad uz to krv potvrdi....
prosim mam otazocku....treba ho vraj opakovat v 16 tyzdni...musi to byt presne? lebo my by sme chceli ist vtedy na hory a ci nebude vadit ak to bude 16tyzden a 5 den? dakujem pekne za pomoc...akosi sa uz v tych kontrolach prestavam vyznat.... 😉

bradik
29. jan 2014

@lusipe Super, to sa tesim,ze ste dopadli dobre... Na nete som nasla k tomu toto:
Integrovaný (kompletný) skríning – na výpočet rizika používa: vek matky + biochemické parametre (PAPP-A + thCG + AFP + ev. uE3) + NT – dnes je považovaný za najefektívnejší a najbezpečnejší, vyžaduje populačnú dostupnosť všetkých uvedených biochemických vyšetrení ako aj vyšetrenia NT. Odber vzorky krvi na vyšetrenie PAPP-A je najoptimálnejší v období 10+0 – 11+3 t.t., odber na vyšetrenie thCG, AFP, uE3 sa vykoná optimálne v období 14+0 – 15+6 t.t. (najneskôr do 22. t.t.), NT sa najlepšie vyšetruje v období 11+0 – 13+6 t.t. (optimálne okolo 12+0 t.t.)

speranza1
29. jan 2014

@falin no aj ja podobne.. ale s tym ze u mna by to uz malo koncit...ale boli ma velmi krcna chrbtica a prechadza to postupne aj do strednej casti chrbta a do krizov....neda sa mi spat, chodit, sediet...no je to neprijemne...ale da sa to prezit...ako snad vsetko, co nam ten hore nalozi na plecia...aj to, o com by sme povedali, ze by sme to nikdy nezvladli.....
a Ty? v praci ako?

lusipe
29. jan 2014

@bradik juj moja, tiez ma to potesilo 🙂 v Kochovi mi Feldmar povedal, ze ultrazvuk morfologicky v 21 tyzdni a ten moj, ze chodte tam znovu v 16tt a v ten my urobime odbery....tak ja uz neviem....kazdy inak hovori.....jeden, ze len krv a druhy ze aj krv a ultrazvuk.... 😒

miscok
29. jan 2014

@lusipe Mne robili tieto skriningy v 12tt + 4 a v 21tt + 2 🙂

lusipe
29. jan 2014

@miscok ved preto mi bolo cudne preco mam ist aj 16 tyzden, myslela som, ze len krv sa ma brat...niekedy uz ma ti lekari nebavia.... 😉

bradik
29. jan 2014

@lusipe Ono sa ti to pletie, toto je kombinovany test... Ultrazvuk co si bola v 1.trimestri + krv a potom krv v 2.trimestri (toto su vlastne tripple testy) a z toho sa spravi vysledok... Takyto kombinovany vysledok ma dost velke % uspesnosti. Morfologicky ultrazvuk sa robi v 21.tt, to je nieco dalsie, tak ti iba presne lekar pozrie babatko,ci ma vsetko tam kde ma...

bradik
29. jan 2014

@lusipe On ta tam podla mna tvoj lekar posiela s vysledkami z krvi,aby to dal dokopy s tym ultrazvukom a dal ti pravdepodobnost na DS, na to maju nejake vypocty

lusipe
29. jan 2014

@bradik praveze nie kvoli tomu, povedal, ze mi vysledky neda krvi pre nich...ze tam si mam urobit ultrazvuk a u neho krv a potom sa to zhrnie....chapes to?....ja som si tiez myslela, ze je to tak, ako ty pises, tie tripple a potom 21 tyzden....ale zjavne on si mysli nieco ine...tak neviem, ci sa mam s nim hadat, ci co 😉

zoji79
29. jan 2014

@nelly3 Panecku!! 😕 Toto vsetko si zistila nelus? Este ze ta mame. Tak ked pojdem k Marcelkovi rovno si to potvrdenie vypytam od neho. Potvrdenie od kliniky bude horsie. Este rozmyslam, ci nenapisem do VSZP, to tretie by nam mohli sakra preplatit....co si myslis, kolko nam vyjde dlhy protokol? Ci ty uz mas predbeznu cenu od RF?

bradik
29. jan 2014

@lusipe Aha, no s tymi lekarmi je to niekedy tazke, jeden povie to,druhy to. Tak potom asi tvojmu lekarovi prines vysledok ultrazvuku a on to da dokopy s krvou nie?

mimi_2
29. jan 2014

Dievčatá prosím o Váš názor:
Včera som bola na odber, z 5 folikulov 2 vajíčka a dnes keď som volala tak len jedno bolo dozreté ☹ ale že zatiaľ nie je stopa po oplodnení a mám volať zajtra ☹ To nie je si dobré však? Nemalo by sa oplodniť hneď? ☹

lusipe
29. jan 2014

@bradik ked ja uz mojmu neverim....cisty chaos ma v tom...mne dokonca povedali na skrinningu, ze zodpovedam podla poslednej mestruacie...a tento moj, ze kedy ste mali IVF?...hovorim, ze nie IVF, ale KET 27.11. a on ze odpocita 14 dni a to je datum poslednej mestruacie...a ja mu vravim, ze mi vkladali 5 dnovu hatchujucu blastocystu...a on, ze to nevadi....ale potom by to skreslilo vysledky....tak som isla za sestrickou, nech tam napise, ze to bol vklad a v akom stadiu....cisty debil...prepac, ale nahnevalo ma to 😉

bradik
29. jan 2014

@lusipe A vies,ze aj ten moj to nejako cudesne ratal, nejake prepocty,lebo vraj sa to rata inak, ale na skriningu lekarka chcela vediet len datum MS a ratala to podla toho... takze tiez neviem. Mojmu vysiel dokonca termin porodu v polke augusta az ☹ tak si vyber

lusipe
29. jan 2014

@bradik presne, vyber si 😉 tak sme na tom obe 😉 ale podla mna, ak zodpoveda velikosti poslednej menstruacie, tak tam netreba robit ziadne preratania....aj Stelcl mi to teraz pisal...vraj treba ist podla toho 😉

nelly3
29. jan 2014

@zoji79
no ja som tu ziadost poslala e-mailom koudelkovi, ale uz vyse tyzdna a nic mi neprislo, tak ak nepride buduci tyzden tak mu pisem e-mail, ze kde to je, ja uz februar musim mat vsetko schvalene od poistovne, dufam, ze budem mat.
@mimi_2 mne sa to raz stalo,mala som len jedno, sice bolo zrele, ale ked som volala, ze sa neoplodnilo, tak potom opat som volala a nic z toho nebolo 😔

jahoda333
29. jan 2014

@mimi_2 ja si myslim ze by sa malo oplodnit v ten isty den cize v den odberu moj nazor 😒

jomini
29. jan 2014

Baby, prosim akym sposobom sa informuje o oplodneni, zavolaju ani alebo mam volat ja?

mimi_2
29. jan 2014

@nelly3
@jahoda333 No veď práve..že si myslím, že z toho nič nebude ☹
@jomini ja som volala, kázali mi medzi 13-14:00 hodinou, poslať Ti tel. číslo?

lusipe
29. jan 2014

@jomini musis volat ty 😉

jomini
29. jan 2014

@mimi_2
@lusipe cize poobede, mozem poprosit cislo?

mimi_2
29. jan 2014

@jomini 00420774464186, to je priamo už na pracovníčku ktorá Ti povie ako sa držia embrijká, držím palce, mne to vychádza, že asi z toho nič nebude 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre