Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
21. máj 2014

@skaredekacatko mne hsk robili tiez, ale v marci, takze do jula to bude prd platne 😀 co som nasla na nete, tak 900j gonal stoji 340eur. Takze supa. Kolko jednotiek ti dal. Clostil nebudes mat, ze?

skaredekacatko
21. máj 2014

@haimi @janikajanka ideme splnym nasadenim do toho 😀 a uvidite budeme tehotne. 😎

rienok
21. máj 2014

@donatela nemyslim si, ze zopar neuspechov by Ta malo odradit od RF....ja som tam bola celkom 4x a az 5. vklad vysiel. ja ocenujem uprimnost, zaujem, ludskost.....a mam odtial uzasnu dcerku 😵 😵 😵 ja na nich nedam dopustit

skaredekacatko
21. máj 2014

@haimi nie klostil nebude a ten gonal no fakt supa mam naco setrit. Az v dalsom cykle mi da protokol tak neviem ale asi 150

haimi
21. máj 2014

@skaredekacatko ja furt nieco kombinujem, mam doma 600j menopuru a 450j merionalu tak k tomu budem musiet nieco dokombinovat. Ja mam 225 takze mi este vela chyba 😀

skaredekacatko
21. máj 2014

Aha toto predaj zahlas sa na to co je podobne hsk a potom sup do toho ale z gonalom . Mne doki povedal ze tie mkove lieky niesu presne ze moze byt aj menej ako je deklarovane o 10 jednotiek az. A este si medrol vypytaj. 😀 ja zeriem vitaminy. Idem cvicit mojzisovu kupujem cez net jej caj a vypinam 😀

rebeka33
21. máj 2014

@donatela mne je dievcat t tiez luto, ale zazila si sk? ja 4 roky a poviem jednoznacne je rf o viac tried lepsie. Napriklad ja idem na vklad v nedelu a aby som stihala bus spat tak na 7.45 rano bude doki tam. kedybude vstavat kvoli mne. na sk ani len vikend nerobia vklad masbud piatok alebo pondelok. Malokedy vobec vies ako mas vajicka. A vecsina ma 1-2postupy a ked ti nesadnu tak smola. Mozno skus sk a uvidis. Aspoj tu v ke je to otras.

haimi
21. máj 2014

@skaredekacatko pocuj, to skoro ako hsk je, ze ti len vo vnutri maternici zarezu? Kamoske to robili v iscare, ze vraj zacne maternica vylucovat nejake dobre enzymi. Je to ono? Ake vitaminy tlacis? Ja som si kupila d3, macu, matersku kasicku a kyselinu listovu. Po neuspechu to zanedbavam, musim zase zacat brat poctivo. Caj mojzisovej mam aj ja, pila som ho az raz 😀 a ten hnusny medrol mi daju aj ked nie je dovod? To by som mala mat nejaky imunologicky problem, nie? Ja nemam urobenu imunologiu, takze neviem.

skaredekacatko
21. máj 2014

@haimi imunilogiu nemam ani ja preventivne ho daju a ano to je ono co popisujes ja jem nieake baby plan od nedele. Este som mala doma cele balenie co mi dali v martine ale som nebrala stali len v skrini. Beriem jednu denne je tam kyselina listovs atd. No a medrol to je hnus ak nevychytas skciu z ako ja .parkrat ja som sa snazila az do krku dat ale nie vzdy to slo.

donatela
21. máj 2014

@skaredekacatko ale tak asi ťa mali pozvať na utz o deň dva a nie z jednej kontroly 8dc stanoviť opu. to sa mi fakt vidí ako varenie z vody... máš môj obdiv, že to berieš tak športovo🙂
ja som bola pri 1.ivf v gyn fiv ba. sú veci, s ktorými som tam bola nespokojná, hlavne teda ten prístup ako píše @rienok alebo @rebeka33 a bola som nespokojná aj s inými vecami, ktoré vyplynuli na povrch až po potrate (ale to už je iný príbeh)... preto som vyhľadala rf... ale zasa stimuláciu v gf viedli veľmi obozretne. každá utz kontrola bola spojená aj s odberom krvi, kde kontrolovali hladiny hormónov a až po výsledkoch upravili dávku, ak bolo treba a naplánovali ďalšiu utz kontrolu. je pravda, že u mňa sa to ťahalo a už som bola z toho nervózna (absolvovala som pred opu 5 kontrol) a opu bolo až na 18dc (aj prirodzene mám dlhší cyklus), ale mala som dostatok vajíčok a peknej kvality. trpezlivosť sa vyplatila... síce et nevyšiel a ket skončil missed abort, ale na to, ako ma kontrolovali nemôžem povedať ani jedno krivé slovo...
@haimi ja viem, že aj stres môže v tomto procese narobiť šarapatu, ale aj tak...
skaredekacatko aj haimi veeeľmi vám držím palčeky, aby ste boli úspešné pri ďalšom pokuse, či už v rf, alebo mimo, úspešné🙂
a baby a to vyjadrenie, že v rf vedia, že merional je vlastne na h***o, tak na čo ho dávajú? čo nedajú rovno gonal? mne štelcl tvrdil, že merional je porovnateľný s gonalom. pri 1.ivf som mala gonal a reakcia bola ideálna. aj dávkku mi nechal 150j. ako som mala pri gonale. ani slovkom sa nezmienil, že by tam mala byť nejaká zrada.
@rebeka33 - v gf v ba veru robia aj v sobotu, aj v nedeľu... iba cez štedrý deň a 1. a 2. sviatok vianočný majú zatvorené, inak vždy má niekto službu. minimálne jeden deň z víkendu sú tam a keď je potrebné, tak aj oba dni.
@rienok - gratulujem k dcérke! aj ja by som nedala dopustiť na car, ktoré sa podpísalo pod takýto úspech 😉 a tiež už mám za sebou 2 vklady (1xet, 1xket) a predtým 3xiui. nie som začiatočník, i keď viem, že sú tu kočky, ktoré majú za sebou toho o hodne viac...
@lusipe jaj mojka, teraz keď čítam, čo som napísala, tak akoby som robila gf marketing🙂🙂 keby sa inak chovali a nezvrzali ten kyret, asi by som od nich neodišla... neviem, keby som mala nejakú guľu, v ktorej by som videla budúcnosť, júj, aké by to bolo ľahké... ja viem, že práve ty si svetlým príkladom, že to vyšlo aj so shitovým merionalom, ale povedzme si to rovno. ty si veľmi svetlá výnimka. myslím, že tu je pramálo dievčat, ktoré by tak výborne zareagovali ako ty 😉
a uznajte baby, že pre nás, ktoré práve čakáme ms a máme začať stimulovať tým nepresným a nespoľahlivým merionalom to teda vôbec nie je povzbudzujúce, keď mám ísť do vopred prehratého boja:(:(:(
ešte niektorá ste sa pýtali, či mám aj clostil - nie, nemám, len merional

donatela
21. máj 2014

kokso to som aký dlhý príspevok napísala?? 😀 😀 😀 😀 dúfam, že mi odpustíte, že som to tak zahltila 😒

rebeka33
21. máj 2014

@donatela klud ja mam z merionalu dceru. A je 3xtaky drahy gonal tak pretosamoplatcom navrhnu radsej merional.ja som mala aj gonal aj merional a velky rozdiel som nevidela . Mavam 7-8 folikov a 3 _4 zrele vajicka uz len ta kvalita sa zhorsila,ale to je vek. Mam 39 😵

donatela
21. máj 2014

@rebeka33 ďakuejm za povzbudenie🙂 už ste s @lusipe 2 úspešné... 😀 😀
ja som mala 1. ivf v 09/2013 a teraz bude druhé, teda ak to nevzdám 😉 a BTW, mám len o 2 roky menej než ty...

skaredekacatko
21. máj 2014

@donatela no ja som.tam.bola na 9 den to bol piatok a ona dokina ze mam iprist aj na 12 den ale som povedala ze to daleko tak ma poslala k mojej a ta bola slepa tak do nemocnice na sono a to bolo neskoro. Za vikend svinuchy narastli vraj riadne bo v piatok boli male ze opu vidi na stvrtok takze tam hore sa pohral . A pero som nechcela lebo je drahsie a vsetko si hradim sama uz a mne to kamoska sestricka pichala aj riedila. Vies nikoho nenapadlo ze to tak rychlo bude. A sportovo to beriem preto ze nic nepichali nevkladali tak necakam dve ciarky. Ale ked som odchadzala z izby v rf na chodbe som stretla dokiho co robil to sono a on ze ci v pohode a ja ze ani nie tak ma potlapkal bol super mne sa tam ten pristup paci a neni vsetko len o vajciach ja mam super vajcia aj hblastocistu a nic tak oni aj to riesia aby tam ostala. Vysadili sme clostil tak uvidime mne tie inekcie nevadia ale mam nalady otrasne pocas tejto stimulky som muza poslala kade lahsie a segru som tiez .a potom som revala z toho a s tej predtym to mi vsetko vadilo som revala aj nad kuratom grilovanym. Tak aj ja som sa rozpisala

skaredekacatko
21. máj 2014

@donatela a v martine som mala fostimon a 12 vajok to je to iste ako mkove lieky tiez riedis tak doki si mysel ze dobre reagujem aj fsh mu to ukazalo a vidite niekedy si organizmus povie nie a je to.

rienok
21. máj 2014

@donatela len pre úplnosť ja som bola celkom na 8 IVF z toho 4x v Gyn five a 4x v Reprofite.... takže poznám aj jeden aj druhý prístup. Mne napriklad v Gynfive povedali, ked som sa pytala co mozem pre to viac spravit, citujem: nic len skusat....dakujem pekne za takyto pristup. to ze na zaciatku zabudli poslat moju ziadost do poistovne a az ked som tam po viac ako 2 mesiacoch prisla ze co sa deje tak ze aha my sme zabudli 😝 a mimochodom co sa tyka stimuliek tu na SK do mna narvali tolko hormonov v jednom IVF co som v Brne mala na vsetky 4 stimulky a vajicok som mala viac v Brne. Malinku mam z 9 vkladu - KETu

rienok
21. máj 2014

@rebeka33 prosim pomoz mi ake sa este pouzivaju hormony Gonal, Merional a ...? asi mi vygumovali pamat 😀

donatela
21. máj 2014

@skaredekacatko tak asi súhra všetkého u teba...:( ja viem, že nie je všetko o vajkách, veď ja som ich mala tiež pekné, aj blastocysty a tehotná som bola len 8tt. ale nikto neprišiel na to, prečo sa to deje... ale hematologičku mám zlatú, keďže mám nejaké hraničné hodnoty, tak tento raz budem pichať aj fraxík...
a to už jednu zdravú slečnu máme a splodenú prirodzene (síce až po operácii a 5 ročnom čakaní) a tehu s dcérkou bolo bezproblémové a teraz takéto komplikácie... ale to sme boli o 9 rokov mladší.... 😉
hormóny robia svoje, asi preto si nervous... ale to prejde 😉 do kelu a niektorí ľudia si nevážia ten dar, mať dieťatko...
si zlatá, že máš silu ma ešte povzbudiť🙂 cením si to!

donatela
21. máj 2014

@rienok ty si si teda skúsila! kam sa na teba hrabem 😝 snáď naberiem odvahu ísť ďalej... 😉 vďaka 🙂

skaredekacatko
21. máj 2014

@donatela som si povedala ze idem dalej a basta.a muz aj tak zahlasil ked boli dve vajka ze to malo to sa neoplati tak ho vyslisali hore.ked tu zeny citam co pisu ze potrat atd je mi smutno ja by som hnef jedno brala.Som sa pozitivne naladila videla som jedny topanky na opatku supis boli ale som nekupila bo si vravim vsak tehotnej by mi boli tak na dve veci ale teraz si doprajem .

haimi
21. máj 2014

@rienok menopur, puregon..

haimi
21. máj 2014

@skaredekacatko mas pravdu, potrat je podla mna na psychiku horsi ako 0 vajec pri prvom pokuse

rienok
21. máj 2014

@donatela hlavne netreba sa vzdavat ...jaj a pre uplnost ja som si na SK aj ako samoplatca platila Gonal F a vysledok bol slabulinky ... potom som si v Brne normalne vypytala Menopur, lebo Merional je sice lacnejsi ale tam nie je presne urcene kolko luteizacneho hormonu obsahuje na rozdiel od Menopuru kde je to 75 iu FSH a 75 iu LH. rozdiel v cene € 100 EURO na balenie....
Ale nemyslim si ze to je o len o hormonoch....je to aj o odzve organizmu na danu stimulaciu. Ja som napriklad na vysoke davky ospevovaneho Gonalu reagovala na nic - mala som 3 -4 vajicka, po Menopure som ich mala 5a vsetky zrele, takisto je to o psychike.
Ozaj dolezita vec, chod do Prahy na Reprodukcnu imunologiu...

rienok
21. máj 2014

@haimi dakujem som si spomenula 😀

skaredekacatko
21. máj 2014

@haimi to je nas druhy v brne pokus aj predtym len dve vajcis preto mi bral fsh znova a to bolo oka.ideme bojovat za dve ciarky a basta nech dovera vidi ze su dobry.

haimi
21. máj 2014

@skaredekacatko pocuj, ale tebe robili aj amh, alebo len fsh. Lebo ja mam fsh v poriadku - 6,8, ale amh mam znizene. Moj gynekolog ked videl vysledky tak neveril. Zil v tom, ze by to malo logicky korelovat

ludinka
22. máj 2014

@mimika1973 ano aj ja dufam ze kupele urobili dobro a dopadne to dobre 🙂
inak by som to odporucila kazdej kocke pred ketom ist do tych kupelov clovek si tam super odychne a ta voda ma urcite priaznivy vpliv na vsetky zenske organy....skoda ze poistovne pri sterilite preplacaju len procedury a ubytko a sttravu treba platit 😒

speranza1
22. máj 2014

no a teraz mi vysvetlite, kde ste vsetky????? 😀 😀 😀 😀 😀
Prajem vsetkym nadherne ranko...uz len jeden den v praci a potom bude vikend..jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

skaredekacatko
22. máj 2014

@haimi no to bolo potom ahm zle to pisem som zmagorena.

ria191
22. máj 2014

@speranza1 v "r...ci" 😀 😀 😀 zatrtkávame sa v práci 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ a vonku tak krásne 😀 😀 😀 . Plavky máš ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre