Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
26. máj 2014

@sasa1983 a schválili Ti žiadosť aj bez toho?

ludinka
26. máj 2014

@sasa1983 dakujem 🙂
a tu cenu ti napisali do tohoto tlativa ci niekde zvlast spravili tu kalkulaciu?....a uz to mas aj schvalene?

miscok
26. máj 2014

Baby,plany poplach ☹ Uz sme aj doma,ledva som trocha otvorena.Pritom nechapem,lebo kontrakcie po 5 minutach skoro tri hodiny a nic. A ja uz som sa videla s malym v naruci.Takze ideme dalej.Momentalne sa pokusim nacerpat trocha sil.

falin
26. máj 2014

@bergalm - nech sa vam dari 😉

@zoji79 - nech je vsetko ok na utz. Drzim palceky

mimika1973
26. máj 2014

@bergalm drz sa aj ty moja, a verim, ze v septembri to das a do uspesneho konca! 🙂 😉
Maj sa krasne a pracovne v tom Nemecku! Ides na sezonne prace dake tam? ci opatrovanie ci ine?
Mozes aj do IP napisat.

mimika1973
26. máj 2014

@miscok ono to moze prist uz naozaj o par dni aj, este ides na novu kontrolu potom? kontrakcie boli bolestive ci nie? Jedna kamoska to takto mala a na druhy den asi uz letela aj rodit, nestihla ani tu periduralku uz 🙂

mimika1973
26. máj 2014

@zoji79 ja tiez akoze dva male fibromy ale vonku na maternici len, a je Pravda, ze ked sa maternica prekrvuje alebo to moze byt kludne aj krcok prekrveny, tak vtedy to spinenie moze nastat, vsak ta prezru dnes vecer kde je pricina toho spinenia, neboj... Je to ruzovkaste ci hnedaste, bezove? nejaka jedna kvapka na slip vlozke ci viac toho? Ano od stresu tiez to moze byt, pamatam, ked som sa pohadala doma raz, hned po tehu teste na druhy den, tak som bola vynervovana a hned to spinenie tu bolo! Tak pozor na stres! 😒
Spasfon teda nie je znamy na SK? aha, nevedela som, je to vlastne "musculotropic anti-spasmodic proti kontrakciam maternice, alebo na zaludok, mechur...ukludnuje to tieto organy, a moze sa brat v tehotenstve.
Drzim palce na utz, ak treba vypisat PNku a oddych! 😉

bergalm
26. máj 2014

@mimika1973 dik idem do IceKafe makat ,robila som tam uz predtym 4sezony 😉

lusipe
26. máj 2014

@bergalm tak to prajem krasne pobyt a nech to co najskor ubehne a na jesen budes krasna tehulka🙂

annavi
26. máj 2014

ahojte žienky..mam na vas otazočku. Vydaju mi na slovensku lieky na recept ktorý mi poslal Dr. z Reprofitu Brna? Koudelka mi poslal mailom recept na merional, si ho vytlačím farebne a vydaju mi na SK v lekarni v poho lieky?ci robia problemy? dakujem za odpoved.

kama2
26. máj 2014

@annavi vydaju bez problemov ani farebne tlacit nemusis

miscok
26. máj 2014

@mimika1973 Veruze bolestive,inak by som nebola sla.Pekne som si ich vzdy predychala.V aute zacali ustupovat a na monitore v nemocke v priebehu 3/4 hodky iba tusim 3 alebo 4.Nevadi,maly sa vypyta,ked bude jeho cas,len som unavena a prekvapena zaroven.

annavi
26. máj 2014

@kama2 dakujem pekne za odpoved... 😉

lusipe
26. máj 2014

Dievcence cakatelky ci tehulky...ked ste boli hospitalizovane,bolo to skratenym krckom? Lebo mne dnes povedali ze je mierne skrateny,ale nie je to na hospitalizaciu...len sa mam setrit...aky ste ho mali vy? Moj je vraj tak 3cm a neotvaram sa....boli ste skor v nemocnici kvoli otvaraniu? Mam sa bat podla vas?

vlasatica
26. máj 2014

dnes som velmi nasrata na vseobecnu poistovnu. prislo mi vyplatenie 546eur. je to este menej nez v decemri 618eur bez liekov). a to som vsetky lieky kupovala v Brne a dala na refundaciu,tak ako mi kazala pani z poistovne. ved len za lieky som tam platila 420eur, tak co mi potom preplatili,velke prd.

vlasatica
26. máj 2014

@lusipe urcite to bude v poriadku,drz sa myslim na teba

buba08
26. máj 2014

@vlasatica coze? ale ved maju predsa preplacat do vysky ako to stoji na SVK, nie? a tu predsa preplaca poistovna aj lieky. No vidim to tak, ze kym ja pojdem uz nebudu preplacat nic. A to som si schvalne nezhanala lieky tu na MK, pocitala som s tym, ze mi ich poistovna preplati

haimi
26. máj 2014

Kocky, som nejaka zmatana. Dnes som dostala mrchu a to je len 22dc. Je to normalne po neuspesnej stimulacii? Takto skoro som ju este nedostala ☹ trochu mi to naburalo moje plany s julovou dalsou stimulkou

vlasatica
26. máj 2014

@buba08 ved aj ja som si ich mohla kupit na MK,dokonca ako samoplatca platis za merional 100e, v brne to bolo nehorazne drahe. ja som taka vytocena,ze keby nebolo tak vela hodin by som hned volala do bratislavy,nech mi to laskavo vysvetlia. svine nenazrate. naslubujeu hori doly a ked clovek chce preplatit koruny nedostanes to na co mas narok, nech sa hambia,zdieraci. a to mi este volala ta spoistovne ci nemam dolozit nejake doklady ohladom transferu, zaujimave ze ked sme to davali refundovat naposledy tak ziadne ine papiere nepotrebovala, len sa budu teraz vyhovarat,len aby ti nemuseli dat to na co mas narok

buba08
26. máj 2014

@vlasatica no ved prave, je to hrozne, len zdieraju ludi ☹. zajtra im tam zavolaj a urob tam poriadny prievan, nech si nemyslia, ze im to len tak prejde. ved podla zakona mas pravo na akukolvek zdravotnu starostlivost v clenskych statoch EU a este aj to ich hnusne schvalovanie dopredu, tak na co to pozaduju , ked potom nezaplatia sumu ani vo vyske ako na SVK?

kolko prosim ta stal merional v brne? takze tu na SK je lacnejsi?

matake
26. máj 2014

Baby a mozte mi priblizne napisat, ako je to s tym preplacanim ivf a liekov, ak mam vseobecnu zdravotnu a akurat si vypisujem ziadost do brna, je lepsie si vybrat lieky v cechach ci na slovensku? Dakujem vsetkym za rady 😉

vlasatica
26. máj 2014

@buba08 to si uz nepamatam kolko stal, bral sa 2x a 3x orgalutran. a dokopy to bolo 420 eur, u nas by ma to ako samoplatcu vyslo 2x100uer a 3*30 eur.. tak pekny rozdiel. no a nasla som aj list v schranke. takze lieky mi neprelatili koli tomu ze boli kupovane skor ako bola schvalena ziadost,co je podla mna spinavost.ved ked planujes liecbu musis mat pripravene lieky a cakas na potrtkany papier o schvaleni. jaj vytocena som.

vlasatica
26. máj 2014

@matake lieky vyber az po schvaleni ziadosti v brne inak ti ich nepreplatia ako mne.

matake
26. máj 2014

@vlasatica dakujem vlasatica, a ak ich vyberiem v brne v ceskej lekarni, aj tak mi ich preplatia?

lenka54321happy
26. máj 2014

ahojte, je niektore z Vas prave po ET?
dakujem Lucka

vlasatica
26. máj 2014

@matake vraj ano.len ich musis kupit az po schvaleni ziadosti v brne.Ja som ich kupivala skor a preto mi ich nepreplatili svine

buba08
26. máj 2014

@vlasatica aha, tak preto ti ich nepreplatili, clovek, aby na vsetko daval pozor

buba08
26. máj 2014

@vlasatica to bol ten pokus, co si mala mimomaternicove? keby to aspon dobre dopadlo, tak si clovek povie, ze nevadi, hlavne, ze babo je ok, ale ked to na figu dopadne, tak to o to viac mrzi

vlasatica
26. máj 2014

@buba08 toto bolo uz dalsie ivf. nic z neho nebolo pozitivne. este mame jedno zamrazene.to supneme az niekedy buduci rok

rebeka33
26. máj 2014

@lenka54321happy ja som z nedele 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre