Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leontinka27
11. jún 2014

@dalida tebe tiez drzim palce aby si to do odberu zvladla a mala co najviac vajicok.daj potom vediet.a mysli pozitivne
@skaredekacatko
@rebeka33 ahoj baby tak dnes vysledok 13 odobrat.a z toho 10 zrelych.takze som uplne prekvapena.fakt nevie kazdy robit sono.uz len nech to aj pokracuje dobre.dakujem za podporu a rady.

haimi
11. jún 2014

@leontinka27 super 😉 a cim si stimulovala?

rebeka33
11. jún 2014

@haimi ano a stale neodpovedali,uz sa tqm chystam zavolat. 😠

rebeka33
11. jún 2014

@leontinka27 som velmi rada,velllmi si ma potesila. Ale dr. by som menila,ked ti bude robit tqkto merania baba tak ta zostresuje 😵 Veru folikulometriu nevie kazdy.

rebeka33
11. jún 2014

@ganesh urcite zavolaj do rf, alebo napis co ti povedia. Mozno nebudu proti,hlavne ak mas viac mrazakov a dobre sliznice. No mi ale vacsinou nie sme take stastne,ako prirodzene tehulky. 😉

haimi
11. jún 2014

@rebeka33 aky ignor. Kokos, menim poistovnu. Myslis, ze ked k 1.1. pojdem do vseobecnej tak mi hned aj schvalia, alebo sa budu chciet chvilu nabalovat 😉 ?

diska
11. jún 2014

@dalida ahoj,hlavne nestesuj ,ze mas decpaeptyl a nie pregnyl ak sa boja ohss alebo ,ze prasknu vajka tak ho davaju aj ja som tak strasne stresovala a bala sa ci budu zrele bez pregnylu ale boli,tiez ma tu baby ukludnovali 😉 Drzim palce.

donatela
11. jún 2014

@leontinka27 skvele! Gratulujem! Ja mam opu zajtra a tiez sa trosku bojim, ci foliky vydrzia. Ale verim, ze ano🙂🙂 Idem do hajan, zajtra musime skoro vstavat, o 7h uz mame byt tam🙂 drzim palce, aby boli pekne embrya!

leontinka27
11. jún 2014

@haimi stimulovala som clostylom3x1 a k tomu meronal 2denne.tak super.az nato ze este krvacam a dost ma boli cely spodok brucha.a ty kedy ako co ?
@rebeka33 nerobil mi to doktor ale sestricka a nebol to ani moj gynos.mozno vedia robit bezne sono ale urcite nie pri stimulaci.ale bodaj by si mala pravdu nech mi uz meraju babo. A baby dakujem

haimi
11. jún 2014

@leontinka27 ja idem do toho okolo 20 jula. Stimulovala som prvykrat presne ako ty, ale mala som po opu 0 vajok. Teraz sme sa dohodli ze vyhodime clostil a nasadim 225 j menopuru, tak som zvedava. Pocas celej stimulky mam dovolenku, tak snad z toho nieco bude 😉

rebeka33
11. jún 2014

@haimi ja idem isto od nich a beriam prec aj Simi. A urcite im napisem aj preco. mozno ked nás bude viac tak sa nad tým zamyslia. Len este neviem kam, lebo teda mne uz nic nepreplatia mala som viac ako tri pokusy a 39 😉 tak mozno union.

rebeka33
11. jún 2014

@donatela drzim palce.

rebeka33
11. jún 2014

@leontinka27 prepac toto ma nasralo. Ako ti moze robit sono sestricka. Ja robim sona 9rokov a mam s niektorymi organmi este problem. a folikulo sa hladá tažko. prepac som precitlivela, hlavne ze to dobre dopadlo. Zajtra nech mate krasne oplodnene vajicka.

ludinka
12. jún 2014

@speranza1 ahoj, tak ako si vcera dopadla? 🙂
ja sa uz neviem dockat zajtrajska..

speranza1
12. jún 2014

@ludinka ahooooooooooj ...tak uz mam v brusku XB/1-2...a ak by mi niekto povedal, ze som vcera niekde bola, tak ani sama tomu neuverim..... a tak ako som povedala..dalej si zijem svoj bezny zivot... akurát popri praci pijem kavicku... 😉 🙂

ludinka
12. jún 2014

@speranza1 tak super sa rozmrazilo 🙂 a preco 1-2?
tak to ma byt, treba zit bezny zivot, aj ja sa tak chystam urobit....ale nepripustat si ziadne negativne myslienky!!
drzim ti palce

falin
12. jún 2014

@ganesh - tak ako pise rebeka, treba pockat kym dokojis. Utros davaju aj pri ket-e, na rast sliznice nemusis brat lieky (estrofem), lebo ked narastie ides na ket a ked nenarastie nejdes na ket, ale ten utros po vklade treba, telo si netvori prirodzene progesteron tak ako je to pri priridzenom otehu.
To co pises o prirodzenom otehu pocas kojenia je pravda, ale ked si vezmes do uvahy uspesnost ket a este ju znizovat tym ze mas vysoky prolaktin, tak podla mna je to skoda riskovat.

Pekne pockaj kym malu dokojis. Ja som to tiez tak mala. Rok po porode mi nabehol cyklus a chcela som ist hned na ket, ale nedalo sa kvoli kojeniu. Malu som kojila do 17 mesiacov. Az potom sme rozbiehali kety a dalsie ivf-ka.
Neboj, vsetko ma svoj cas.

falin
12. jún 2014

@speranza1 - ahoj zlatko, super pristup, paci sa mi to. Uzivaj si zivot, bud kludna a spokojna a drobatko to citi 😉 . Pfuj, pfuj, pfuj ......
Pekny dnik ti prajem

mimika1973
12. jún 2014

Ahojte kocule, tu tak straaasne teplo, aj u vas?
Akurat som citala na jednom zahranicnom forume, jeden neuveritelny pribeh! 😀
Jedna babenka cakala na prve mimino 5 rokov, podaril sa jej syncek na 3.pokus IVF. Mala samozrejme z toho aj mrazacikov, reku na dalsieho surodenca! Lenze ked sa uz rozhodli pre to druhe babenko, tak jej vlozili 2 embryjka naraz... a ... a....sa jej uchytili obe! Lenze to nie je vsetko! Lebo na utz sa objavili Rovno 3 !!!! 3 srdiecka bijuce! Doki jej hovoril, ze urcite mala pocas pripravy KETu, aj svoju prirodzenu ovulaciu a ak bolo tutuli mutuli, tak sa muselo jedno vajko same uvolnit a oplodnit mm spermijkou! Takze neskutocne a velky zazrak! Vlastne dokopy z jedneho IVF sa podarili az 3 babenka (3 super embryjka co je dost zriedkave !) plus jedno prirodzene pocas toho...fakt neskutocne a zriedkave!
Teraz len to rozhodnutie ci tehulkovat s trojickami, co je tiez riskantne ako aj sa o to vsetko postarat, financne a pod. ...Odrazu spolu 4 deticky.
Zivot a priroda je niekedy naozaj velka nahoda a prekvapenie, ze? 🙂 😉

mimika1973
12. jún 2014

@speranza1 drz sa moja, klud relax...pozitivum! a uz ta aj grcam tehu virusikmi!!!!!!!! 😉 🙂 😵

speranza1
12. jún 2014

@ludinka preco 1-2...lebo pred zamrazenim malo 2jku a po rozmrazeni mu dali 1-...... tak to napisali tak ze medzi 1-2 😀 😀 😀 😀

speranza1
12. jún 2014

@falin draha moja....vdakaaaaaaaaaaa

nelly3
12. jún 2014

@speranza1
ahoj moja, spravny pristup a teraz prisiel ten spravny cas pre teba. moc drzim palce. cmuk 😵

ria191
12. jún 2014

@speranza1 tak drahá teraz pohoda, klídek, tabáček 😀 😀 😀 . Tfuj tfuj tfuj srdco moje 😀 😀 😀

ria191
12. jún 2014

@nelly3 tak čo ??? bola si ??? 😕 😕 😕

nelly3
12. jún 2014

@ria191
ahoj moja????? nechapem otazku he-he blondinka 😀

speranza1
12. jún 2014

@nelly3 ... nechapes otazke????? 😀 😵... cmuk...prajem vsetko stasticko sveta... nech uz podstupujes, ci nepodstupujes "nieco"..... cmuk cmuk
@ria191 ... nasa nelca nechape 😲 .... vsetci tu chodíte vsade na tajnasa a ja jak taka hlupana Vam tu vsetko vytaram, ze kde kedy idem.... ale mne to nevadiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀...cmuuuuky
@mimika1973 dakujem drahusik a vam sa ako dari?

leontinka27
12. jún 2014

@rebeka33 no ono ta ta sestricka myslela dobre,len asi v tom nema dobru prax.a ako si pisala nieje to lahke a sama vies ze odcitatat ultrazvuk nieje lahke.ale nevadi.je to pre mna ponaucenie.ale bodaj by som uz na ziadnu folikulometriu nemusela uz len na kontrolu babetka 😉
@donatela no ako si dopadla dufam ze dobre a bolo vela folikov.

tinkatinulka
12. jún 2014

@speranza1 tak pekne hladkej bruško a nech poslucha jasneee a o 13 dni krasne palice..

ria191
12. jún 2014

@speranza1 ty "ťapuša" 😀 😀 😀 máš šťastie, že si pre mňa potenciálna tehuľa 😕 😕 😕 kedy som ja bola na tajnáša ??? hm ??? NIKDY ja všetko vykvákam a propo netrafila si Nelča chcela ísť za "mojím" Bielčom 😀 😀 😀 víš kočko 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre