Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
31. júl 2014

@hariet 😔 je mi to luto 😔 😔 😔
Ale na druhej strane som rada,ze mas velku oporu v manzelovi. To je velmi dolezite 🙂

haimi
31. júl 2014

@hariet jaj, to mi je strasne luto ☹ ale mysli pozitivne, mas este jedneho mrazacika, tak verim, ze to bude ten pravy. Daj si chvilu pauzu, nech naberies pozitivnu energiu a sup na to. Ja som dnes vystresovana volala a zatial to vyzera tak, ze jedno je 10 bunkove (to je ze vraj popredu, lebo dnes mali byt 8 bunkove). Ani neviem, ci to je dobre alebo zle. Tie dve su obidve 8 bunkove, cize akurat. Dokonca sa jedno este oplodnilo trochu neskor a je 6 bunkove, takze cca pol dna v sklze. V sobotu idem na to.

tinkatinulka
31. júl 2014

@haimi 10 bunkac je super..z toho možu byt aj dvojičky a dokonca aj ten 6 bunkovy sa možno bude mrazit..vela stastia

ludinka
1. aug 2014

@haimi tak to je super!!!! podla mna naj su 8 bunkace ale aj to 10 a 6 bunkove je este v norme tak paraaada, drzim ti silno palce je to na dobrej ceste!

ludinka
1. aug 2014

@hariet tak to je mi luto ☹

speranza1
1. aug 2014

prajem prijemne dobre ranko vsetkym... mame piatok a ja neviem ako to tu v robote cely den vydrzim... 😲 😲 .... ale samoska, ze to zvladnem 😀 😀 😀 😀

ludinka
1. aug 2014

@speranza1 ahoj, neboj sa za chvilku je vikend 🙂

tlucka
1. aug 2014

Ahojte kočky, príjemné piatkové predpoludnie 🙂
Gratulujem všetkým novým tehulkám 🙂 Ako pozerám, je vás tu dosť veľa, tak verím, že všetky snažílky vás budú čoskoro nasledovať 🙂

haimi
1. aug 2014

@tinkatinulka @ludinka dakujem baby 🙂

hariet
1. aug 2014

@speranza1 @haimi @ludinka dievcata, dakujem vam... uz mi je lepsie. Mam este dovolenku, tak si ju idem naplno uzit 😉 Citim na sebe, ze tato cesta neplodnosti, po ktorej uz ideme spolu s manzelom vyse 5 rokov nas meni, sme silnejsi, sudrznejsi. Este mame v sebe silu bojovat, tak ideme dalej a ked uz nebude, no, potom vymyslime plan B 😝
Zienky, majte krasny piatok a oddychovy vikend!

@haimi to su super spravy, drzim palce na sobotu 🙂

ludinka
1. aug 2014

@hariet viem o com hovoris nas to s mm tiez spojilo, neboj sa raz sa to musi podari aj Vam!!! mas este nieco zamrazene?

hariet
1. aug 2014

@ludinka mame este jedno zamrazene. Nam trosku komplikuje situaciu, ze sme v zahranici a preto planovat liecbu v Brne je narocne (vzdialenost, malo dovolenky)..ale chceme ostat v rf, tak si to musime nejako zariadit....za ten pristup to stoji (a samozrejme to nie je az tak financne narocne ako mimo CZ)

ludinka
1. aug 2014

@hariet tak ti drzim silno palce nech to zamrazene je uz konecne to prave!

hariet
1. aug 2014

@ludinka dakujem Ti 🙂

rebeka33
1. aug 2014

@hariet ☹☹☹ kety su vraj uspesnejsie. Nevzdavajte.

adkamas
2. aug 2014

@nomxxx ak je to este aktualne,ja by som ich potrebovala...

crazybabenka
2. aug 2014

baby chcem sa spýtať.....bola niektorá z Vás v RF tak že aj bola ubytovaná v nejakom hotely? ak áno....tak kde....ďakujem

nomxxx
2. aug 2014

@adkamas poslala som Ti IP

adkamas
2. aug 2014

Odpisala som..

leonetka
2. aug 2014

Ahojte kocky, prosim, poradte...ktoreho doktora z RF by ste mi odporucili? Koudelka alebo Machac, alebo niekto iny? Nejde mi o to ktory je milsi, ale ktory je najlepsi. My sme taky specificky pripad a budu sa musiet nad nami tazko zamysliet 😉

mimika1973
2. aug 2014

@leonetka ahoj, ja som mala Stelcla ;) a maximum spokojena! 😵

mimika1973
2. aug 2014

@hariet neboj, nabuduce to urcite vyjde! 😉

malickaberuska
2. aug 2014

ahojte, chcem vas poprosit o radu.

diagnostikovali mi predcasne ovarialne zlyhanie. V Iscare v BA mi docent naordinoval DHEA a melatonin - ale nie naraz, najskor som brala jedno, potom druhe... a efekt velmi nebol. Mozno aj preto ze mi povedal ze mam DHEA brat 2x denne 25mg a co som citala na nete, tak treba tuto davku brat ASPON 3x denne. zeby preto som nereagovala? ☹ No a teraz mi nakoniec povedal, ze mi nevedia pomoct a odporucaju jedine darovane vajicka. Ale ja sa nechcem tak lahko vzdat. ☹
Pocula som, ze v Brne su dobri na tuto diagnozu, len je tam viac klinik a ja vobec nemam prehlad ze ktora je dobra. Poradte mi prosim - cim sa jednotlive centra lisia? Alebo ktore sa vyslovene specializuje na pacientky s predcasnym zlyhanim vajecnikov? Kde budu vediet spravit so mnou najlepsi protokol? A nevzdaju to so mnou?
Pripadne, ak spravia maximum a aj tak sa so mnou nic nepodari, tak by sme tam rovno zostali a skusili darovane... predsa len v cechach je podla mna viac darkyn.

Nechcem kvoli mojej otazke zakladat nove temy, tak asi napisem takto otazku do viacerych ktore su zamerane na brno... snad sa dockam nejakych rad. dakujem za kazdu jednu uz vopred. 😵

haimi
2. aug 2014

Caute kocky, tak to mam za sebou. Vlozili mi jedno XB 1 kvality. Uz len cakat. Bola som prekvapena, mala som soft a kultivaciu 5 dni, ale neplatila som za pk, len za icsi. Baby co ste mrazili, v akom stadiu musi byt embryo aby ho zamrazili?

haimi
2. aug 2014

@malickaberuska na nizke amh sa specializuje dr. Machac z reprofitu. A aku mas hodnotu amh, ked ti odporucili darovane?

nelly3
2. aug 2014

@haimi
za PK sa neplati, teda ja som nikdy neplatila, ICSI ano to sa plati, no aby ti zmrazili musia byt najlepsiej kvality, mne mrazili HB1, HB2 myslim len.

malickaberuska
2. aug 2014

@haimi ahoj, okolo 0,16 😔
dakujem za radu, napisem teda do reprofitu 🙂

haimi
2. aug 2014

@malickaberuska podla mna skus napisat priamo Machacovi, co si o tom mysli a co navrhuje. Baby, kt. k nemu chodia urcite maju na nho mail. Ked sa chces objednat, radsej zavolaj

haimi
2. aug 2014

@nelly3 dakujem. HB asi dnes mat nebudem, jedine ze by pockali do zajtra, mozno nieco bude. Ktory den mrazia 5 ci 6?

lienka_1
2. aug 2014

@malickaberuska ja mam AMH nizucke, som tesne pred 40kou a este to so mnou lekar v RF nevzdava. Ja uz som sa skoro vdala, ale este ma predvedcil. Ze este stale je potencial na biologicke dietatko. Beriam DHEA 3x25mg, pridala by som aj vit. D, ale momentalne sa snazim byt na slniecku a naskreckovat si vlastny(pozor na predavkovnaie) Obcas si dam melatonim, ale to preto, lebo mam problem so spankom. Uvidime co to da. RF je dobra volba. Drzim palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre