Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
19. aug 2014

@lienka_1 tak vitaj medzi "normálnym" pracujúcim ľudom človečina 😀 😀 😀

motiv
19. aug 2014

@rebeka33 a na co si uzivala prosim ta? Ja vytvaram protilatky na E a mam ho zacat uzivat.

lienka_1
19. aug 2014

@speranza1 Speri, ja pred menzesom mam pravidelne problem so spanim. Viem, ze sa tyzden pred tym poriadne nevyspim. A ani melatonim niekedy nepomaha. Uz som normalne rozmyslala, ze aj silnejsi kupim, alebo si dam 2 tabl. Len sa bojim, ze sa potom rano nebudem vediet zobudit.

speranza1
19. aug 2014

@lienka_1 super..takze uz si v plnom pracovnom nasadení.... 😉 😀
Myslis, ci uz niesom chora??? no este kaslem...ale to budem este tak predpokladam cca tyzden dva a potom by to malo byt uz v poriadku..... teraz ma trapi skor ten spanok...do kelu.... najprv nemozem zaspat..potom ked zaspim spim hodinu a do rana sa prehadzujem na posteli jak debil.... 😔 😔 😔

lienka_1
19. aug 2014

@speranza1 Uvidime, co nam povie fesi v sptembri, ked bude mat vsetky vysledky. Budui tyzden ideme na kontrolne odbery.

lienka_1
19. aug 2014

@ria191 Vitam sa! 😀

speranza1
19. aug 2014

@lienka_1 ahaaaaa...takze to bolo tym, ze som bola pred menzesom??? joooj..kiezby som sa uz dnes vyspala.... mne nepomahali ani lieky na spanie a nie to melatonin... melatonin mne osobne voooobec nepomaha......nist....

lienka_1
19. aug 2014

@speranza1 No presne! Tento nespanok velmi dobre poznam. A potom tesne pred budikom zaspim tak, ze ma musi zobudit muz, lebo nepocujem budik a som potom cely den ako mechom udreta 🙄

lienka_1
19. aug 2014

@speranza1 Ja som mala aj dlhodobejsie problemy so spankom, ale pred menzesom sa to este vyhrotilo. No a zo skusenosti viem, ze pred menzesom je spanok vzdy o nicom.

speranza1
19. aug 2014

@lienka_1 inak...je to strasne neprijemna ta nespavost...myslim, ze kto to nezazil, tak to nikdy ani nepochopi...to viem podla seba...aj mne ked niekto pred rokmi povedal, ze nemoze spat, tak som sa cudovala...ako niekto nemoze spat????...no a teraz to uz viem a neprajem to ani najvacsiemu nepriatelovi..je to riadny masaker, ked clovek nespi mesiac, dva tri a ma fungovat na 100%.... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

speranza1
19. aug 2014

@lienka_1 no a u mna je to este aj tak, ze ked mam ist do roboty, tak nad ranom presne ako ty zaspim a nechce sa mi vstavat..ale cez vikend som hore takmer celu noc a samozrejme na nohách uz od piatej 😢 😢 😢 😢 ...vtedy sa mi ani rano nechce spat.....

lienka_1
19. aug 2014

@speranza1 Na take obdobie ani spominat nechcem! Bola som zrela do cvokarne a ludia okolo nechapali preco. Ked uz ani moj muz nemohol spat, lebo kontroloval, ci spim, to az potom bol hotovy des

speranza1
19. aug 2014

@lienka_1 zato na mna moj muz nakrical...ved zatvor oci a uz konecne spi!!!... no a vtedy mi bolo do placu 🤐 🤐 🤐 🤐 ..alebo ked mi svokra povedala, ze mam ist robit nocne, ked nemozem spavat... no a teraz nemoze spavat aj ona.... a uz hovori uplne nieco ine......

lienka_1
19. aug 2014

@speranza1 Ja som to robievala tak, ze som sa okolo 2 v noci jednoducho odplazila z postele, potichucky, aby som ho nezobudila. Snazila som sa citat, alebo surfovala po nete, ale prd, nic ma neuspalo. Potom som skusala lezat iba tak, ale to som sa prehadzovala az som ho zobudila a mala este aj vycitky svedomia. Ked som potom musela sadnut za volant, bolo to zivotunebezpecne. Ale mne vtedy krasne zabral melatonin. Aj ked nie vzdy urobi to co treba, vtedy zabral.

speranza1
19. aug 2014

@lienka_1 ja sa pre istotu stale prestahujem do inej izby... 😖 😖 😖

lienka_1
19. aug 2014

@speranza1 Ja jedine do obyvacky....a tam skraaasne nahlas tikaju hodiny. Vtedy ich schovam do skrine, tikaju este hlasnejsie. Naposledy skoncili zabalene v uteraku a zatvorene v hostovskom vecku 😀

speranza1
19. aug 2014

@lienka_1 my doma zasadne tikajuce hodine nemame!!! to z duse neznasam... ja by som aj v spalni pocula, keby tikali hodiny v kuchyni za dvoma zatvorenými dverami.... 😀 😀 😀

zibi
19. aug 2014

@speranza1 aj ja 😉

gennara
19. aug 2014

Ahojte. Potrebovala by som od vas skusenejsich radu 🙂 Objednali sme sa na prvu konzultaciu v Reprofite,ale teraz zistujem, ze v tom case budem mat zrejme menstruaciu. Ako prebieha prva konzultacia, vysetria vtedy zenu, myslim ultrazvuk? U nas je problem v manzelovi, objednali sme sa na ten isty den aj na spermiogram. A teraz neviem, ci kvoli mojej menstruacii to mam cele zrusit a najst iny termin... Inak nevedela som ku komu sa objednat, podla recenzii som si vybrala Machaca, mate s nim niekto skusenosti, aky je? Vdaka za akekolvek info.

buba08
19. aug 2014

@gennara skus zavolat na recepciu alebo rovno napis mail doktorovi, on ti najlepsie poradi

kvetka111
19. aug 2014

@gennara ahoj, urcite to nerus. Chodte. Co je mozno este plus, ze v 2-5 den cyklu sa bere hladina hormonov, tak ti vezmu mozno krv. chodte, nevahajte, necakajte...a isto budete spokojni 🙂

ludinka
19. aug 2014

@gennara ak mas u tvojho doktora sono v norme tak kludne chod...........jedine zeby si vedela o niecom co treba pozriet napr. cysta, myom.....

gennara
19. aug 2014

@buba08
@kvetka111
@ludinka Dakujem vam pekne za odpovede. A doktora Machaca poznate? Aky je, pripadne pomohol vam? My sme rozmyslali nad Koudelkom a nim a fakt sme sa rozhodovali len na zaklade foto a odporucani na nete. Nikoho tam zatial nepozname.

tinka9075
19. aug 2014

Mala som ešte pár srdiečok tak som ich poslala babenkám
@speranza1
@lienka_1
@ria191
@nelly3 sledujem Vás tu každý deň čo máte nové aj keď ani jednu z Vás osobne nepoznám ale viem že ste super baby a musíte mať bábetká viem je to náročné tie neúspechy ale viem aké to je prežila som to aj ja 🙂 🙂 tento rok bude ten pravý a budete tehuľky 😉 😉 😉

1vierocka
19. aug 2014

Ahojte,
chcem vas poprosit o radu, som po prvom neuspesnom zakroku, a partner mi povedal ze uz tam ist nechce. Ako ho presvedcit aby to absolvoval? Uz sa pokusame 4rok, a mne je uplne jasne ze bez pomoci to nepojde.

1vierocka
19. aug 2014

@gennara ahoj, ked som bola na prvej konzultacii, tak mne hned robila ultrazvuk, to som tiez bola 5den menstruacie, mala som slabe spinenie, ale hned som ju na to upozornila, hned v ten den mi nadila lieky. Takze podla mna to tiez nerus, len doktora vopred upozorni ked ti bude chciet robit nejake vysetrenie.

speranza1
19. aug 2014

@tinka9075 z celého srdiecka dakujem 😵 😵 😵 😵 😵 a velmi si to srdiecko vazim..pozdravujem dvojicky 😉

speranza1
19. aug 2014

@1vierocka a chce tvoj partner dietatko??? rozpravali ste sa o tom, ze inak ako s lekarskou pomocou to nepojde???...

diska
19. aug 2014

@1vierocka ahoj takto sa asi tazko radi,ale ak je to cersvte tak treba dat tomu cas,hned po neuspechu to asi s muzmi netreba riesit,aj ked kazdy je iny,ten moj ked ma vidi po neuspechu plakat a v slzach mu hovorim,ze pojdeme este raz tak mi nedokaze povedat nie ale na niektore veci potrebuje cas,musis si toho svojho poznat a zistit ako naneho 🙂 ,neboj nakoniec urcite pojde a spravi co budes chciet 😉 .

tinka9075
19. aug 2014

@speranza1 verím že srdiečko bude mať úspech len aby neboli dvojičky ako u nás 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre