Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
3. aug 2011

@lulu10 zdielam nazor @luly3.lulu,ma pravdu.ak je zla spermia,ktora oplodni vajicko,tak tym sa embryo stava pre maternicu cudzim predmetom a to vyvola potrat.ak by bola geneticky spravna spermia,tak by sa toto stat nemalo.alebo je teda aspon nizsia pravdepodobnost,byt vami,skusim to ivf

martini
3. aug 2011

@cecil36 aj ja sa pripájam k všeobecnému pohoršeniu...ale toť slovenské zdravotníctvo v jeho zaostalej podobe...no hrôza. Veď nech ti tam tú pečiatku aj dajú alebo nech ti tam napíšu, že ti tento postup odporúčili, ale si odmietla a nech ťa aj poučia, ale bez tej byrokracie a cavikovov a lietačiek okolo. A trochu s iným prístupom by to tiež určite išlo. Ja mám ísť teraz ku diabetológovi, sestrička u gyndoša mi rovno na výmenný lístok napísala, že pán dr. XY prosím o také a také vyšetrenie... že teda mám ísť rovno k nemu. Už som raz bola u tohto diabetológa (ke´d som kedysi bola na vylúčenie inzulínovej rezistencie) a strávila som tam mladosť, taký ten socikovsky prístup, že prídeš pred siedmou, lebo začínajú 7:30, ale aby sa ti ušla kartička s čísielkom v rámci poradovníka. Potom sa do ambulancie dostaneš o 14:00 k jednému otrávenému a unavenému lekárovi, ktorý sa tvári ako boh pomsty a strááášne ho otravuješ a sestrička je osoba s funkciou šefky sveta minimálne. urobia ti vyšetrenie, povedia, že si máš prísť pre výsledky o týždeň, ale riadnym postupom pravdaže, teda zasa čísielko a čakááššš kým príde na teba rad zasa niekedy poobede...tak super dva dni za nami... skúšam tam volať už druhý deň a nikto a nikdy mi nedvihne. A teraz rozmýšlam, či mu ten moj gyndoš naháňa pacientov alebo je tento diabetolog taky dobry, že sa mi oplatí tam stráviť celé dni... no to sa asi nedozviem, tak si zoberiem nejakú hrubú knihu do čakarne :(

bayley
3. aug 2011

@mircalla, @rebeka33 mala mať sekciu minulý pondelok...
@martini postieľka je nádherná. Nedáš link, prosím? 😉 Drobček má ešte čas, určite sa našteluje správne 🙂
@callex je mi ľúto, že musíš stále takto trpieť 😒 Gratulujem k super výsledkom 🙂 Keď si bola teraz na sone, pohlavie nebolo ešte vidno, alebo si sa zabudla opäť opýtať?
@cecil36 normálne som sa vytočila 🙄 Ja by som tam asi pol dňa nestrávila. Keď chcú odo mňa niečo, napíšem si to sama do tehu knižky a podpíšem sa, aby mali "doklad", ale teda aby si ty trávila pol dňa kvôli nejakej nezmyselnej birokracii po nemocniciach, to je už čo 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 Ach, normálne zúrim .....

bayley
3. aug 2011

@martini podľa toho, čo píšeš, sme boli u toho istého lekára

callex
3. aug 2011

@bayley mne teraz nerobil sono..len ma palpacne vysetril..a ked som sa ho pytala ci tam minule nieco nevidel povedal ze to je skoro..ze na dalsom sone sa dozvieme.tak musim pockat do konca augusta. 😝
@martini krasne si to napisala..ja som tak raz bolau jedneho endokrinologa ktory predo mnou nieco dojedal a potom ze momentik vybavim si telefonat..a vybavoval si nejake sukromne veci..a ked skoncil mna vybavil este rychlejsie.a vlastne teraz ma napadlo preco ta cakaren bola taka prazdna. 🙂
@lulu10..veru ked je zly spermiogram tak nevahaj a sup na soft IVF.a ano ten prednison je aj na to keby maternica odmietala embryjko..tzv.trofoblast.na tu oslabenu maternicu by bola asi vhodna mojziska..posilnit to tam vnutri troska.ak ste este nemali IVF tak nad prednisom neuvazuj...by som zvazila az keby ani to IVF nevyslo.

dalida
3. aug 2011

@lulu10 aj ja mam za sebou 3x potraty... tiez som vydrzala tak do 7 tt. Imunologicke testy u mna vysli neg., hematologia... mutacia MTHFR... heterozygot (mam odporucane pichat fraxik, vit. B12, pyridoxin, kys.listova), u manzela bolo zistena hypoasthenoteratozoospermia.... 😒 No, po klasickom IVF som otehotnela, len zial aj potratila a moc sa to neriesilo. Vsetko som si pozistovala sama, na vlastnu päsť a vdaka Bohu mam fajn gynekologa, kt. vymenne listky potvrdil... Pevne verim, ze este otehotniem a aj babo donosim 😉

lulu10
3. aug 2011

@dalida ahoj no toto je prave moja dilema, ci skusat IVF alebo doma... ozyvaju sa mi baby ktore maju problem s potracanim a ani po IVF sa im to nedari, mali ste aj srdiecko? my nie 😢 vzdy to bolo po IVF alebo aj prirodzene si otehotnela? mala si 3xkyret?

cecil36
3. aug 2011

@lulu10 podla mna "slaba maternica" to je taky zastarany pojem, ale beriem moze sa to stat, ale urcite nie v prvom trimestri. Tam ide skor o donosenie dietatka a hlavne zabraneniu predcasneho porodu. Ale v 7tt je plodik taky maly, ze by som to skor vylucila ako jednu z pricin.
@luly3 ved ja si uz uzivam 🙂 Len ma tak vcera nas..li 😀 Celkom mi lepilo ked som musela prejst okolo dvoch ambulancii na liecbu chripky (jedna detska a jedna dospelacka). Inak, este nevieme, co to bude, snad nam cundo 9.8 povie 🙂

lulu10
3. aug 2011

@cecil36 😉 dik

cecil36
3. aug 2011

@lulu10 @dalida aj ja sa priklanam k tomu, ze za vela potratov su zodpovedne spermie. Moje telo toho bolo naozaj velkym prikladom. 2x ICSI a telo embryjko jednoducho odvrhlo. Az z PICSI sa asi podarilo najst taku, ktora sa mojej maternici zapacila 🙂 Ale vazne, bohuzial stale nikto nepriklada vyznam zlemu spg a sparaju sa v tom, ze urcite je chyba v zene ak potraca. Blbost. Nie je. Embryjko ma 50% mum a 50% daddy, takze zakonite sa za tym mozu skryvat chromozomalne chyby spermijky. Terratozoospermia je rozhodne indikacia pre ivf s picsi, aspon teda podla mojho nazoru, ak nechcem strielat naslepo. 😉

cecil36
3. aug 2011

@bayley keby som vedela aka tortura ma caka, tak by som v tej ambulancii trvala na tom, ze sa nepohnem, ak mi tu peciatku nedaju. Ale, aspon som sa poucila, ze nase zdravotnictvo je cisty socik 😀
@martini fuuuha, to je tiez radost taky lekar. Ja som nieco podobne zazila u krcneho. Nastastie som este nebola tehu. Vystala som radu na cca 4 hodiny, aby som sa dozvedela latinsky nazov mojej choroby. Ked som pozerala ako puk, ze co mi to vlastne je, dr. ma arogantne odporucil na svoju internetovu stranku 😀 Viac som tam nepachla 😀

holly74
3. aug 2011

Čaute, kočky, trošku si vás čítam...i ked zatiaľ podstupujem IVF v BA....no človek nikdy nevie.... chcem sa spýtať
@cecil36 , naozaj je taký problém odmietnuť amnio..? Bude sa ma to totiž (snáď) raz týkať....

luly3
3. aug 2011

@cecil36 ja zasa čo som tehotná tak ku mne sa všetci lekári spravajú
úplne parádnacky a aj sestričky a hned ako ma vždy uvidia tak ma
berú ani nečakám mám to ja štastie

maticap.
3. aug 2011

@jada1 @gabinkaa cavte babule 🙂 . Ten kocik je "prudkospratny". Skoda, ze sme ho museli kvoli malovaniu spratat spat do krabice a dat do pivnice, inak by som vam ho nafotila poskladany. Super je, ze ho mozte skladat aj so sportovou castou - netreba ju davat dole, ako pri mnohych inych. Ozaj, a jedna kocka mi poslala link na jeden cesky internetovy obchod s dovozom do SR, kde maju teraz nenormalne akcie na minulorocne modely brio. No co uz, uz sme ho kupili - bol by vysiel este o nieco menej, ale uz to neriem. Aj tak mal dobru cenu oproti tohtorocnym modelom. 🙂

cecil36
3. aug 2011

@holly74 no ja som si myslela, ze nie je, lebo ved amnio je dobrovolna. Ale asi je. Alebo to naozaj zalezi od personalu?! Neviem.....
@luly3 to mas super 🙂 Toto bola ambulancia, kde boli same tehule, tam sa asi slusne spravanie nenosi 😀 Ale zas u mojej obvodackyma beru prednostne, aby som nieco nechytila 😉

maticap.
3. aug 2011

Ahojte, a este som zabudla na jedno: dnes sme boli v poradni na OGTT - jasne, ze mi sestricka krv brala skor ako za dve hodiny... no comment. No ma stastie, lebo ja som sa rozhodla, ze vysledky budu v poriadku 😀 . Inak, ten glukozovy roztok bol uplne v pohode - iba par kvapiek citronu a dalo sa to vypit uplne v pohode.
Ale co mame nove: od vcera ma dubak akosi prestal kopat - bol nejaky kludny - ani prehadzovanie v noci na postely ho neprebralo a to vsetko preto, ze sme sa otocili! Nohy mame sikmo hore a tlacime do chrbtice a hlava je sikmo dole 😎 . Ma to iba malu chybicku krasy - odvcera ma tak strasne ale strasne bolia krize az sa obavam ako to bude najblizsie tyzdne pokracovat. Dokonca aj v noci to bolo dost neprijemne. Ale inak sme nastastie v poriadku a dalsia poradna nas caka 5.9. a vtedy vraj budeme merat velkost plodu a pod. Takze tak 😵 .

mircalla
3. aug 2011

kocky a mate na rebeku aj telefon? lebo mozno sa len nedostala na net, ak ma sekciu, tak v nemocke 5-6 dni minimalne, ak je zltacka silnejsia aj viac....dufam, ze je vsetko ok a su doma

holly74
3. aug 2011

@cecil36 Díki. ....a gratulujem k bejbi...vlastne všetkým, vidím, že táto téma je celkom plodná 😉

mircalla
3. aug 2011

ja blba, vsak ju mam na FB....som si precitala, ze ma dcerku simonku, ma tam 2 odkazy, viac neviem zatial

lulu10
3. aug 2011

@mircalla fúúú ale mi odlahlo 😵

dalida
3. aug 2011

@lulu10 otehotnela som po IVF... U mna je totiz tiez problem... PCO a z toho aj zvyseny testosteron, anovulacia... a ano musela som podstupit aj kyret... na patologii len skonstatovali, ze tam tehotenstvo bolo a zaver residua post abortum... Pri druhom tehotenstve sme videli aj srdiecko..., krvacala som a bohuzial nepodarilo sa to zastavit... Vzdy som potracala s krvacanim..., ale zvysky tam vskuse ostali, preto ten kyret... ☹ Uvidime co nam povedia v Brne.

naveen
3. aug 2011

@rebeka33 @mircalla... tak mne teda tiez odlahlo.. chodim len vyzerat, ci sa neovala.. blahozelam z celeho srdca a velmi sa tesim 😵 😵

gabinkaa
3. aug 2011

@rebeka33, @mircalla krásna správička, mamičke posielame veľké gratulácie 😵 😵 😵

tak dievčatá máme výsledky z Brna, pozitívne príliš nie sú ☹

miminkad
3. aug 2011

gratulujem @rebeka33 k simonke 😵
@gabinkaa co ti odtial prislo?

luly3
3. aug 2011

@gabinkaa moja aké vysledky v 13 tt??????
tak isto gratuuulujem @rebeka33 k princezničke 😉 😉 😉

gabinkaa
3. aug 2011

@miminkad ja tomu príliš nerozumiem sa priznám, vraj sú tam chromozómy naviac, podľa utz je všetko v poriadku, toto je z krvi

gabinkaa
3. aug 2011

@luly3 výsledky z krvi v 12 tt

mircalla
3. aug 2011

@gabinkaa ci su chromozomy naviac,to urci len amnio....krv neni o chromozomoch, ale urcitych hodnotach, ci su v norme. mas tam papp a free beta hcg?

callex
3. aug 2011

@rebeka33 gratulacia..a manzel tusim predsa vyhral s tou Simonkou. 😀
@gabinkaa nebude to len vekom? ☹

callex
3. aug 2011

@gabinkaa @mircalla este som citala onejakom odbere choriovych klkov..aj to by mohlo co to povedat nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre