Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pikha
8. aug 2011

@naveen jaaaj uzi si to 🙂 😎 a nechaj tam vsetko, co ta boli, hneva a co uz nepotrebujes, daj to vode nech odnesie 😉

naveen
8. aug 2011

@pikha jo, rozkaz.... 😝 vy ako? dufam, ze najsamlepsie... 😀

mimmi77
8. aug 2011

Ahojte 🙂
pravidelne si Vás čítam, aj keď veľmi neprispievam.....
Neviem, či si na mňa ešte niekto pamätáte, písala som sem pred pár mesiacmi, bola som po neúspešnom IVF soft v Reprofite a krátko na to som sa zobudila s ochrnutou polovicou tváre - mala som obrnu tvárového nervu. Musela som brať dosť silné lieky + injekcie, neurologička mi neodporúčala ďaľšiu stimuláciu, pokiaľ nebudem opäť zdravá 😒 Ťahalo sa to dosť dlho, aj keď som robila veľké pokroky. Ešte donedávna som mala nejaké následky, ale lekárka mi koncom jari už dovolila ďaľší pokus IVF. Tak sme sa s mm dohodli, že pôjdeme ešte k moru, možno sa mi podarí doliečiť na slniečku moju tvár úplne a potom pôjdeme do úspešného IVF soft do RF 🙂 Už som sa na to strašne tešila, chodila som k MUDr. Koudelkovi a veľmi som mu verila 🙂
A ja som na dovolenke zistila, že som tehotná 😀 😀 😀 Pred dvomi rokmi v tom istom čase som tiež spontánne otehotnela, ale skončilo to hneď na začiatku. Takže tentokrát som sa držala dosť pri zemi a stále som mala obavy, ani sme nikomu nič nehovorili. Ale teraz som už začala druhý trimester, dnes som bola u svojej gyndr, všetko vyzerá byť OK, tak sa začíname oficiálne tešiť 🙂 🙂 🙂 Verím, že to dotiahnem do úspešného konca. Termín máme začiatkom februára, všimla som si, že aj Vy reprofitáčky ste tu mali na februárové pôrody veľmi plodné obdobie 🙂 Gratulujem všetkým tehulkám, šťastným maminkám a snažilkám želám veľkú dôveru v RF, že tam to vyjde. Ja na nich nedám dopustiť, cítila som sa tam vždy v dobrých rukách, aj keď sa nám to nakoniec podarilo doma 😵

gabinkaa
8. aug 2011

@rebeka33 všetko najlepšie maminke, hlavne veľa zdravíčka aj malej Simonke, nech sa rýchle zotavíte

gabinkaa
8. aug 2011

@bublenudle myslím, že je to dobrá voľba Dr. Štelcl, my sme k nemu tiež chodili a druhá stimulka v RF bola úspešná, tak držím palce, aby stimulka bola úspešná 😉

gabinkaa
8. aug 2011

@mimmi77 to je super správička, že sa to podarilo domka pod perinou, tak si užívaj tehu a držím moc palečky, aby bol koniec veľmi veéééééééľmi úspešný 😵 😵 😵 veľká gratulácia 😉

gabinkaa
8. aug 2011

tak dievčatá dnes mám ďaľší šok, volala mi sestrička od môjho gyn, prišli po 3 týždňoch z dovolenky, že prišli aj moje výsledky krvi, čo mi brali tu na Sk, vraj všetky výsledky sú v poriadku, nič zlé nenašli, brali mi 6 ampuliek krvi
tak teraz neviem čo si mám myslieť, už som z toho všetkého popletená

mimmi77
8. aug 2011

@gabinkaa ďakujem 🙂 Teším sa s Tebou, že výsledky sú v poriadku 😵 😵

gabinkaa
8. aug 2011

@mimmi77 ďakujem.......len sa líšia s výsledkami v RF, tam som mala screening pozit. čo nie je dobre, tak tomu nerozumiem, rozdiel jeden deň

bublenudle
8. aug 2011

@luly3
@luly3 Tak super 😵

luly3
8. aug 2011

@gabinkaa veď to je supeeeer moja že krv je v poriadku 🙂 🙂 🙂 ja by som si to vysvetlila
tak že možno sa v RF kopli aj to sa stáva nie 😉 ešte ti budú brať krv v 16 tt a ak tá bude v
poriadku tak bych to vôbec neriešila 😉 proste budeš mať krásne zdravé dieťa 😉 ver tomu
@mimmi77 super aj ja sa s tebou teším perina je preca len perina 😀 😀 😀 😀

callex
8. aug 2011

@naveen ako pise pikha, uzi si to a zle veci tam nechaj.
@mimmi77 to je uzasne a krasne.srdecne gratulujem a zelam bezproblemove tehu.
@gabinkaa tak v rf ti nenapisali ze uplne zle..takze ako pise luly pockaj na dalsi skrining.ten by si mala mat cca o 2tyznde.alebo ukaz Stastnemu vysledky z brna co povie alebo opacne napis doubekovi tie od statsneho...ze co oni na to.ja si takisto myslim ze to bude oki.to len tvoj vek im robi bordel v programe v pocitaci.

gabinkaa
8. aug 2011

@luly3
@callex ja pevne dúfam, že to bude v poriadku, vôbec sa nestresujem, aj cítim vnútorný pokoj, dôverujem mu, že všetko bude OK, k Šťastnému mám ísť 15,8, na kontrolu a 17,8, na krv, tak uvidím čo a ako, skúsim to s ním predebatovať

jada1
8. aug 2011

@gabinkaa a ten odber u tvojho lekára ti brali aj na beta HCG a PPAPA? Lebo mne tiež brali u môjho krv do 6 ampuliek, ale to boli odbery na celý krvný obraz, HIV, žltačka, pohl. choroby, RH faktor.
Ak ti brali odbery na screneng, tak gratulujem k výsledkom a teším sa s tebou 😵

mircalla
8. aug 2011

@gabinkaa ahojky, suhlas s @callex 🙂 🙂

bublenudle
8. aug 2011

@gabinkaa Ahojky,tak to jsem rada. Už se moc těším na stimulku. Doufám, ze se konečně dočkáme vymodleneho miminka.

gabinkaa
8. aug 2011

@jada1 brali mi na všetko, neviem, jednoducho som sa rozhodla, že verím, že bude všetko v poriadku a iné si nepripúšťam

jada1
8. aug 2011

@gabinkaa jasné, že bude všetko v poriadku 😉.

lenka_21
8. aug 2011

Baby, tak ja zajtra vyrazam na nasu hematologiu ... uvidim ako dopadnem, ale kedze tam mozem zostat tak maximalne do 9.30, lebo potom musim letiet nas poradu vedenia do BA tak si nedavam velku sancu 😕 😕 😕 Vraj sa tam neobjednava, treba prist ... no som stastna, ze zijeme v 3 tisicroci ... snad v 4 ma tam uz objednaju 😀 😀 😀
@miminkad No som zvedava ako dopadnes, partacka by bodla 🙂 😉 🙂
@dalida @mircalla @lulu10 Baby dik za rady ... som zvedava co povedia na hematoske a uvidim...zatial mi geneticka napisala, ze na Leidena fraxik a MTHFR kysl.listova plus vitamin B12 - davkovanie ma nastavit hematolog 😨 😨 😨 Inac, co mi vlastne na tej hematologii budu vysetrovat? Jaaaj a uplne som sa zabudla opytat ci musim byt nalacno, ale asi nie, ze???
@mircalla Viem pochopit ako sa citis, lebo aj u mna sa teraz ukazuje, ze stacilo pichat fraxik a nemuselo prist to MA a tak ma to trosku aj hneva 😠 ... no dolezite je, ze teraz uz o tom viem
@callex Moja a nechces zrusit to vstavanie??? Neuvazovala si nad PN?
@naveen Pekne uzivaj ... inac to budeme na dovolenke v podobny cas... ja dolietam nadranom vo stvrtok 😅 😅 😅
@mimmi77 Supeer spravicka .... velmi sa s tebou tesim a verim, ze aj nasa dovolenka dopadne podobne ... minuly rok aj dopadla, len to skoncilo MA ☹ ☹ ☹ Drzim palceky 🙂 😉 🙂
@gabinkaa Super ... blahozelam k vysledkom 😉

lenka_21
8. aug 2011

@jada1 A ty sa kedy chystas zmenit pas??? Nech uz odpocitavame ako pri @gabinkaa a @bayley 😎 😎 😎

callex
9. aug 2011

@lenka_21 myslim ze aj nasa hemato funguje rovnako hlavne ohladom krvi..prides a postavis sa do radu.a ja som bola na lacno.nehovoril co ale vysetroval vselico mozne podla vysledkov a vsetkych tych skratiek.okrem ineho aj ten homocystein.PN si nemozem dovolit..ostala by som na nejakych 150eur..a navyse zase je nado mnou otaznik v podobe prepustenie od septembra.takze tieto tie 3tyzdne vydrzim..koncime spolupracu s foxconnom tak som potrebna.

miminkad
9. aug 2011

@lenka_21 neboj,september tahame spolu 😉

lulu10
9. aug 2011

@miminkad a aj ja sa pridavam, teda ak mino povoli 😀 dnes si idem k nemu pre tie medeciny,ako pokracujes?

miminkad
9. aug 2011

@lulu10 mino povoli.len pekne pi,co ti da 😉 potom napis,ako si dopadla.no po starom.stale rehabilitujem,dufam,ze to dame dovtedy nejak doporiadku,lebo hovori,ze to mam v katastrofalnom stave.stale mam bolesti.inak ok.vcera som bola u vas v dedine,ale tak lialo....

lulu10
9. aug 2011

@miminkad ja mam prist k nemu po kramoch a bude mi robit vsetky stery+cytologiu, no a podlav vysledkov uvidime ako dalej ...z toho mam najvacsi strach ze mi tam zas povychadzajú nejake bakterie a budeme to liecit donekonecna... 🙄

miminkad
9. aug 2011

@lulu10 neboj,da ta do poriadku.som ti vravela,ze ti to vsetko spravi a bez problemov 😉

lulu10
9. aug 2011

@miminkad ja by som chcela v septembri alebo v oktob.skusit to IVF s PICSI... ale mino sa mi paci, som rada ze som sa odhlodlala k nemu prestupit

miminkad
9. aug 2011

@lulu10 no my tiez by sme tak teraz mali mat.v podstate to asi vychadza na prelome septembra a oktobra.tak mozno pojdeme aj naraz.ved sme ti vraveli,ze je super

lusina
9. aug 2011

Ahojte baby, 😉 chcela by som sa Vás spýtať pár otázok, 1.ked sa objednáva na recepcii možem si vybrať doktora ktoreho ja chcem? alebo mi oni pridelia. 2.Je tam moc veľky nátresk? myslim to tak, že ked ja si poviem termín, či ma na vtedy objednaju,alebo je dlha čakacia doba? 3.Potom, platí sa nejaky poplatok pri "zakladani karty" ? ešte som u nich nebola.
dakujem Vám moc za odpovede. 🙂

jada1
9. aug 2011

@lusina lekára si môžeš vybrať, ktorého chceš. Podľa toho koho si vyberieš budeš čakať. Ja som chodila k Dr.Štelclovi, na prvú konzultáciu som čakala cca 3 týždne. Ak si vyberieš Dr.Koudelku, alebo Dr. Macháča, budeš asi čakať dlhšie. Na prvej konzultácii sa neplatí nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre