Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
21. nov 2011

@leamax dnes nastastie nic,klop klop klop.inak je to dost relativne,kto ti u doktora podava tasku plnu skatuliek 😀

leamax
21. nov 2011

@miminkad no veru 😀 😀 😀
to bude asi tym, ze ja som nebola cely den doma, si vedela, ze nemas komu pisat, tak si bola cely den bez problemov 😀 😀 😀

miminkad
21. nov 2011

@leamax trdlo,akoby ti pisem len vtedy,si ma nastvala rybicka 🙄 zajtra pekne sed doma

leamax
21. nov 2011

@miminkad ale nieeee, ty si trdlo, ved ja som na drogach, mna nemozes brat vazne 😀 jasne, mami, zajtra som doma, len poobede skocim ku svagrine, dnes mala termin, tak ju pojdem asi popohnat 😀 😀 😀

miminkad
21. nov 2011

@leamax no neviem neviem,kto je na drogach 😀 to ta nestastnica?no mala by si este dobre uzit,trosku vina a pojde to coby dup 😀

leamax
21. nov 2011

@miminkad 😀 preco nestastnica? no ved som jej vravela, necj ocko trosku posparcha a hned je mala vonku 😀

lenka_21
22. nov 2011

@leamax A to si o ktorej robila ten test ... vecer o 10.00 😀 😀 😀 Pri mojom prvom tehu bol test biely ako sneh na 38 DC ... na tusim 40 DC som mala neviditelneho ducha 😕 Drzim palce nech ta cervena ciapocka uz najde a mozes pekne pokracovat v tvojej slusne nastartovanej drogovej zavislosti 😝

@falin Dik moja, no uz som to analyzovala a asi to bola kombinacia vsetkeho ... vela ludi, teplo, hluk, nizky tlak 😕 Preto chcem nakupit aj vianocne darceky cim skor, nech sa potom nepredieram centrami ...

@miminkad @mia_15 Ako tehulky 🙂???

No ja dneska frcim k Dr.Drakulovi (citaj hematolog) na kontrolu ... mne keby nebrali krv kazdy tyzden tak by mi to tusim aj chybalo ☹ ... hlavne nech je to OK...

@maticap. Na mna si zabudlaaaaaa mamina ☹ 😢 ☹ 🙂

lulu10
22. nov 2011

@gerdusha ahoj mne robili hystero. tusim 26 den cyklu a mrchu som potom aj dostalala presne 28 den, kde ides na hystero?

miminkad
22. nov 2011

@leamax spravny pristup 😀
@lenka_21 ahoj mamina,bude to ok.no ja som mala v nedelu poobede take tuhnutie podbruska a potom ma vecer pobolievala maternica,ale nad ranom to ustalo.teraz sa citim relativne dobre,az mi je to divne. 😕 spinit spinim,ale neni to hrozne.a co ty mamina,ako sa mate?

leamax
22. nov 2011

ahojte
@lenka_21 nie, poobede som ho robila. tak ale u mna testy vzdy ukazali aspon ducha, teraz mamatest neukazal absolutne nic. teba asi presvedci ozaj len prichod cervenej ciapocky, co 😀 neboj, dockas sa, ved by mi to moja pecen neodpustila 😀 😀 😀
drzim palcose u Drakulu 😀

maticap.
22. nov 2011

@lenka_21 prepaaaac - takze dakujeme este raz! 🙂)))

rienok
22. nov 2011

@maticap. blahoželám 😵 😵 😵 prajem veľa zdravia a šťastia 🙂

lenka_21
23. nov 2011

@maticap. V pohodke, ja viem, ze vy maminy uz nestihate 😀 😀 😀 Velmi sa tesiiiim a vidim, ze si uz hodila inu fotku i ked ta s bruskom sa mi pacila asi viac 🙂 😉 🙂

@leamax Vies ja kym nevidim, tak neverim 😀 😀 😀 Snad uz tetuska dorazi nech mas pokoj 🙂 Ujo Drakula bol straaaasne mily, vraj mi tehu neskutocne sekne, velmi som opeknela a mam take nadherne jemne crty 😅 😅 😅 No neviem kde on pozeral 😎 , ale dost ma sokoval, lebo on je taky hundros a zrazu takyto mily 😕

@miminkad Neboj, tak bolest je v pohode... ja som mala az mestruacne krce...to znamena,ze sa ti maternica pekne natahuje 🙂 No my zatial v pohode, drobec obcas vystraja a tak mi je casto zle a tie vone mu stale vadia ... vcera som ho vyvencila na vianocne nakupy, no z niektorych obchodov sme museli kvoli voni odist ... ale neva, hlavne ze ho mam 😅 🙂 😅

maticap.
23. nov 2011

@rienok dakujeme! Momentalne potrebujeme vela spanku...
Tato noc bol vlastne den... nespala som vobec... nevieme co nas trapi - asi brusko, kedze kakame iba v noci. A strasne, ale strasne srdcervuco pri tom placeme. Az tak ze placem aj ja...

@lenka_21 aj mne sa "bruskova fotka" viac pacila, ale co uz. Ked budem stihat, este nejake drobcove fotky doplnim.

Dobru noc dievcata - tehulkam nech pekne rastu bruska, stimulantkam nech to vyjde a maminkam kludne noci a spokojne babatka! 🙂

leamax
23. nov 2011

@lenka_21 tak extra pre teba hlasim, ze pomaly prichadza cervena ciapocka - chces to odfotit aby si uverila 😀 😀 😀 😀
no vidis, ty obmakcis aj Drakulu 😀
@maticap. dakujeme, tak dobru noc, pekne to dospi 🙂 chvilku asi potrva, kym si najdete ten svoj system a Maťko sa nauci co je den a co noc a kedy treba spinkat.

miminkad
23. nov 2011

@lenka_21 mne tiez sem tam vadia vone a niekedy mam aj tazobu na zaludku.niekedy je to ok.ale dolezity je bubacik,aby bol v poriadku

lulu10
23. nov 2011

caute babule, nejako sa tu nic nedeje, kde ste vsetky? 😕 ako sa mate?

leamax
23. nov 2011

@lulu10 caves.
ved aj ja prave kukam, ze to tu nejak stichlo.

tak ja hlasim origos mrchu 😀 kokos, ze 40DC, si dala dobre nacas, co?

lulu10
23. nov 2011

@leamax mali by sme to to rozprudit nech je co citat 😀 inak ja uz chaosim kvoli tej laparke, som poser.... z tej narkozy, sa bojim ze sa nezobudim 😀 😀 😀 a este sa mi aj snivalo ze som sa utopila 😅

leamax
23. nov 2011

@lulu10 😀 😀 😀 nestresuj, ved to neni tvoja prva narkoza, co by si sa nezobudila. ta pridem osobne prefackat a hned si hore 😀 😀 😀
ty mas teda sny. ja som zase skladala kocik 😀 sa z toho maternica tak potesila, az sa mrcha pustila 😀

lulu10
23. nov 2011

@leamax teda mas ty vnimavu maternicu 😀 😀 jaj ja chcem skladat kocik 😵 mne sa len same kraviny snivaju a nic poriadne. Vies co radsej sa teda zobudim po tej narkoze, nebudem ta prehanat do Brna 😀 😀 😀

leamax
23. nov 2011

@lulu10 😀 😀 ok, tak sme dohodnute, pekne od teba, ze ma nechces prehanat 😀
neboj, o par mesiacov skladame obidve kocik nazivo, s bruskom 😵 😵 😵
no veru, moja maternica je ohromne vnimava, aj teraz sa ako snazi vsetko von vypudit, si teda prisla konecne na svoje, auuuuuuu

lulu10
23. nov 2011

@leamax nevies ako sa to s tymi vysledkami z Prahy? trochu som sa zacitala v teme o tejto imunologii a baby tam pisu ze cim mensie % vychadza tym je ta imunita horsia...Je to tak? ake si mala ty hodnoty?

leamax
23. nov 2011

@lulu10 cooo? to co je za blbost? ved logicky - ide o to aby si mala co najmenej protilatok proti spermiam aj trofoblastu, aby sa im tvoje telo nebranilo, nie? a druha vec - ked je pozitivne povazovane v medziach 75 - 120% a ja mam 98% (voci trofoblastu), tak keby bolo dobre, ze mam vyssie %, preco by mi asi tak kazali davat prednison? to nema logiku

lulu10
23. nov 2011

@leamax neviem ja tomu nerozumiem, ale tak som to v tej teme pochopila 😅 jedna holka tam pise ze ma vysledky hotova katastrofa, ze sa dlhodobo lieci a ze aj tak ma stale hodnotu protilatok proti spermiam 10, tak fakt neviem, preto som sa ta na to aj pytala..alebo .zeby to boli ine jednotky?

leamax
23. nov 2011

@lulu10 a to ma vysledky z prahy, odkial aj ja? z UPMD? lebo ja to mam v % a prednison sa predsa dava na potlacenie tej obrannej reakcie aby telo nebojovalo voci trofoblastu. normalne hladam tie papiere, ze tam idem zavolat

lulu10
23. nov 2011

@leamax neviem nerozumiem tomu, nechcela som ta vystrasit, len som bola zvedava ze ako to vlastne je, asi som to len zle pochopila...ale myslim ze ked to RF videli a dali hned Prednison tak asi vedia ake su to hodnoty.

lulu10
23. nov 2011

@leamax ano boli to vysledky z prahy

lulu10
23. nov 2011

@leamax tak asi je to tak ako si pisala, lebo som citala a citala a citala a dalej som sa docitala ze "10% pod normu je zle"

leamax
23. nov 2011

@lulu10 nie, v pohode, nevystrasila si ma. ved v tom samotnom papieri z prahy je pisane odporucanie: Bunkova imunita pozitivni ...zene prednison 5mg denne cca 6tydnu, pak snizit na 2,5mg/den a skusit koncepci...prednison mozno vysadit v cca 14.-15.tydnu gravidity
tak asi by nepisali pozitivna, ked by tie vysledky boli v poriadku. ja sa nebojim, ja verim tomu, ze teraz s prednisonom je IVF uspesne a takto o rok sediviem z placu nasho krasneho, zdraveho babatka 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre